Cestovné poistenie na Kubu

  • Uzavretie už v priebehu 2 minút

  •  Úspora až 50 %

  •  Okamžitá platnosť poistky

cestovní pojištění

Kuba je krajina ako stvorená na exotickú dovolenku. Rozsiahle biele piesočnaté pláže, nekonečné azúrové more a pestrofarebné koralové útesy pôsobia priam rozprávkovo. Temperamentná latinskoamerická hudba a tanec, lahodné jedlá a priateľskosť domácich obyvateľov robí z Kuby veľmi žiadanú destináciu aj pre Slovákov.  

Dôležité informácie pred cestou na Kubu

Medzi Slovenskou a Kubánskou republikou platí obojstranný vízový styk. Ak na Kubu cestujete za účelom turistiky, na vstup do krajiny do 30 dní pobytu vám stačí turistická karta, ktorú vybavíte na Veľvyslanectve Kuby v Bratislave. Pri vycestovaní za iným ako turistickým účelom si musíte na veľvyslanectve požiadať o víza. Váš cestovný pas musí byť platný ešte minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate na Slovensko. 

Bez cestovného poistenia ani na krok

Pri vstupe na Kubu sa musíte preukázať spiatočnou letenkou a tiež  zdravotným poistením platným na celú dobu pobytu. Hoci máte možnosť zabezpečiť si takéto poistenie priamo na letisku alebo v prístave na Kube, zvážte uzavretie komplexného cestovného poistenia ešte doma, na Slovensku. 


Doma máte totiž možnosť si ponuky cestovného poistenia jednotlivých poisťovní dôkladne porovnať. Už dávno neplatí, že najlepšie cestovné poistenie je to najlacnejšie. Dávajte si pozor na krytie. Všímajte si najmä to, či poistenie kryje aj hospitalizáciu a letecký prevoz. 

Zdravotná starostlivosť na Kube je všeobecne na dobrej úrovni. Pre cudzincov sú určené osobitné nemocnice a kliniky. Za ošetrenie v nich však musíte zaplatiť v hotovosti v kubánskej mene (kubánske konvertibilné peso - CUC).

Kuba - krajina neobmedzených možností

Nádherné piesočnaté pláže vás čakajú na pobreží Atlantického oceánu. K najobľúbenejším letoviskám patrí jednoznačne Varadero. Idylické pláže nájdete tiež na ostrovoch Cayo CocoCayo Santa Maria, Cayo Largo  a ďalších. Karibské more zas ponúka príležitosti pre milovníkov potápania. Ak k nim patríte, určite zamierte do mestečka Varadero na polostrove Hicacos. 

Havana, Kuba

Hlavné mesto Havana

Okrem možností exotickej dovolenky pri mori ponúka Kuba aj množstvo dobrodružstiev. Pri svojich výletoch určite nevynechajte najstaršie mesto Kuby Santiago a tiež hlavné mesto Havana, ktorého centrum je zapísané v zozname UNESCO. Rovnakú výsadu má aj historické mesto Trinidad.

Nadšencov horskej turistiky čaká napríklad výstup na najvyšší vrch Kuby Pico Turquino a nádherná príroda hneď v niekoľkých národných parkoch a chránených krajinných oblastiach.

Možností na výlety je, samozrejme, oveľa viac. Pri pobyte si však nezabudnite užiť ani typické kubánske jedlá, temperamentnú latinsko-americkú hudbu či výnimočne aj typické kubánske cigary. 

Cestovanie

Tak ako, už viete, kde budete dovolenkovať cez letnú sezónu?