Cestovné poistenie do Egypta

  • Uzavretie už v priebehu 2 minút

  •  Úspora až 50 %

  •  Okamžitá platnosť poistky

cestovní pojištění

Bohatá história, tropické horúčavy, azúrové more. To všetko je Egypt. Pre niektorých z nás exotika, pre iných už tradičná dovolenková destinácia. Či už si do tejto krajiny idete užívať all-inclusive alebo sa chystáte objavovať historické tajomstvá, nezabudnite pritom na kvalitné cestovné poistenie. 

Dôležité informácie pred cestou do Egypta

Ako slovenskí občania budete pri vstupe do Egypta  potrebovať víza. Môžete o ne požiadať na zastupiteľskom úrade Egyptskej arabskej republiky v Bratislave alebo aj pri vstupe do krajiny na medzinárodných letiskách v Káhire, Hurgháde a Šarm-eš Šejchu. Okrem toho budete potrebovať cestovný pas, ktorého platnosť musí byť ešte aspoň 6 mesiacov po ukončení platnosti víza.

Bez cestovného poistenia ani na krok

Nenechajte nič na náhodu a pred cestou do vašej vysnívanej destinácie si uzatvorte cestovné poistenie počas cesty i pobytu. Už pri základnom cestovnom poistení ste chránení pred možným úrazom, hospitalizáciou alebo ťažkou situáciou. Môžete si pripoistiť aj stratu batožiny, škodu na zdraví, majetku či pre prípad dopravnej nehody. 

Nemusíte pritom chodiť do žiadnej pobočky poisťovne - cestovné poistenie totiž vybavíte v pohodlí domova online. Produkty jednotlivých poisťovní si najskôr porovnajte, aby ste si mohli vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje svojou ponukou a cenou. 

Egypt - krajina faraónov a piesočnatých pláží

Keď už máte poistenie uzatvorené, môžete sa smelo vybrať do Egypta, krajiny s históriou, ktorá siaha už do počiatkov ľudskej civilizácie. Navštívte skvostné pamiatky a miesta, ako sú pyramídy v Gíze, Veľká sfinga, mesto Luxor  či  Údolie kráľov, ktoré fascinujú každého cestovateľa. Možno sa tam povozíte aj na ťavách.

Egypt a pyramídy

Hlavné mesto Káhira

Turistickým lákadlom je aj hlavné mesto  Káhira, ktorá je so 16 miliónmi občanov zároveň najväčším mestom arabského sveta. Káhira je zaradená do zoznamu UNESCO. Nájdete tu rôzne mešity a bazáre. Určite sa oplatí navštíviť aj Egyptské múzeum s jeho naj atrakciami - maskou Tutanchámona, sochou faraóna Chefrena v životnej veľkosti a pokladmi z hrobiek z Novej ríše.

Červené more s bohatým podmorským svetom je lákadlom pre milovníkov potápania a šnorchlovania. Jeho teplota býva od mája do októbra okolo 28 stupňov. Pre oddychovú dovolenku pri mori si zvoľte radšej obdobie mimo sezóny - v júni alebo v októbri, kedy bývajú teploty v porovnaní s letnými 40-tkami znesiteľnejšie. 

Na svoje si prídu aj milovníci dobrého jedla. Egyptská kuchyňa je plná chuťoviek ako kebab, kofta, molokhia a iné. Vďaka bohatej histórií a rozmanitosti kultúr je výber naozaj pestrý.

Cestovanie

Egypt ponúka teplé počasie od jari do jesene a za fantastické ceny. Užite si nezabudnuteľné zážitky v tejto fascinujúcej krajine aj vy!