Izrael - to nie je len krajina, ktorá zažila a stále zažíva turbulentné dejiny či napäté vzťahy so svojimi susedmi. Je to zároveň krajina plná vyhľadávaných svätých pútnických miest, plná krásnych miest, kultúry a histórie. Viete, čo by ste pri jeho návšteve určite nemali vynechať? 

Dôležité informácie pred cestou do Izraela

Pri vstupe do Izraelu budete potrebovať cestovný pas, ktorého platnosť je ešte aspoň 6 mesiacov po plánovanom vstupe do krajiny. Medzi Izraelom a Slovenskou republikou platí bezvízová dohoda, v zmysle ktorej môžeme v Izraeli stráviť maximálne 90 dní, a to len za účelom turistiky

Bez cestovného poistenia ani na krok

Pred odchodom do tejto krajiny však určite nezabudnite ani na kvalitné cestovné poistenie. Zdravotnícka starostlivosť v Izraeli je totiž nielen kvalitná, ale aj drahá. Napríklad za ošetrenie na pohotovosti zaplatíte v priemere 300 eur. Spoplatnené sú aj ošetrenia u špecialistov, poplatky za hospitalizáciu v nemocnici dosahujú výšku až 1 000 eur za deň a náklady na operáciu až niekoľko tisíc eur. Uzavrite si teda medzinárodné poistenie najmä s dostatočným krytím liečebných nákladov.

Ako na to? Celkom jednoducho. V našom online porovnávači zvoľte destináciu Izrael, zadajte dátum príchodu a odchodu, údaje o poisťovaných osobách a účel cesty. Na základe týchto údajov vám porovnáme vhodné produkty cestovného poistenia jednotlivých poisťovní

Ak ste si vybrali, cestovné poistenie si môžete online aj uzavrieť. Celý proces od porovnania až po uzavretia poistenia tak vybavíte cez internet. 

Izrael - krajina pútnikov

Najčastejším cieľom cestovateľov do Izraela je mesto Jeruzalem, ktoré považujú za sväté príslušníci až troch náboženstiev - kresťania, židia i moslimovia. Pri jeho návšteve určite nevynechajte najposvätnejšie miesto Židov - Múr nárekov, Olivovú horu -  najstarší dodnes používaný cintorín na svete či krížovú cestu Via Dolorosa.

Jeruzalem

Hlavné mesto Tel Aviv

Pre kresťanov bude mimoriadnym duchovným zážitkom aj návšteva miest Betlehem a Nazaret, ktoré sú spojené s narodením a životom Ježiša Krista. Zaujímavé sú aj mesto Jaffa s unikátnou architektúrou a známymi blšími trhmi či moderné hlavné mesto Tel Aviv.

Mimoriadnym zážitkom je aj kúpanie v Mŕtvom mori. Toto bezodtokové jazero na hraniciach s Jordánskom je najslanšie jazero na svete, čo spôsobuje, že sa v ňom neponoríte. Zároveň je to najnižšie položené miesto zemského povrchu. Milovníci potápania by určite nemali vynechať raj potápačov Eilat pri Červenom mori. 

Cestovanie

Izrael je nádherná krajina, ktorá vám umožní bližšie spoznať Blízky východ. Užite si teda cestu s dobre zvoleným cestovným poistením.