velka noc

Kam na výlet cez veľkonočné prázdniny? Máme pre vás tipy

18. 3. 2022
|
Dĺžka čítania: 5 min.

Veľkonočné prázdniny sa blížia a vy premýšľate, kam by ste išli tento rok s deťmi? Možností je niekoľko. Všetko sa odvíja od toho, či chcete skôr oddych, alebo túžite po adrenalíne a akcii. Pre zjednodušenie výberu sme pre vás pripravili praktické tipy a inšpirácie, ktoré vám môžu pomôcť pri plánovaní dovolenky.

Lyžiarske strediská

Veľkonočné prázdniny  sú vhodným obdobím na lyžovačku. Niektoré lyžiarske strediská sú v tomto období stále otvorené. Je však dobre vopred si zistiť, ktoré. Všetko sa odvíja od počasia a snehovej situácie.

Deti milujú sneh a sánkovanie. Ak sa ešte nevedia lyžovať alebo snowboardovať a majú o to záujem, začnite ich učiť. Ak si netrúfate, môžete si na to najať inštruktora. Dobrá je aj lyžiarska škola. Nestretnete sa s ňou ale na všetkých svahoch.

Keďže počas veľkonočných prázdnin je voľno dlhé, deti majú dosť času na to, aby sa naučili minimálne základy, ktoré môžu neskôr vylepšovať. To isté platí aj o dospelých. Ak by ste sa chceli naučiť lyžovať aj vy, pustite sa do toho. Zbytočne nečakajte.


Bojnický zámok s jarnou výzdobou

Tradíciou mnohých rodín je návšteva Bojnického zámku počas Veľkej noci. V období od 14. 4. do 19. 4. 2022 sa na zámku budú konať tematické prehliadky. Jednotlivé priestory budú krásne vyzdobené. Je len na vás, či pamiatku navštívite na Veľký piatok, alebo Veľkonočný pondelok. Zarezervujte si ubytovanie v okolí a do zámku choďte dva či tri dni po sebe.

Návštevu Bojnického zámku spojte aj s obľúbenou ZOO, ktorá patrí medzi najpopulárnejšie na Slovensku. Jej súčasná rozloha je 41 ha. Pri návšteve môžete vidieť až 360 druhov zvierat, pričom jedincov je tu viac ako 2 600. K obľúbeným expozíciám patrí pavilón opíc, pavilón slonov, akvárium a terárium. Deti určite zaujme aj detská ZOO.

Rada odborníka

V blízkosti ZOO sa nachádza vyhliadková veža s výškou 7 metrov. Z vrcholu získate krásne výhľady na blízke aj ďaleké okolie. Cesta dolu je veľmi jednoduchá. Využiť môžete šmýkačku.

Jánošíkove diery

Ak neviete, kam na výlet, stavte na klasiku, ktorá nikdy neomrzí. Sú ňou jednoznačne Jánošíkove diery. Ide o atrakciu vhodnú pre každého, nehľadiac na vek či pohlavie. Jar je skvelým obdobím, kedy môžete diery navštíviť. Vonku je príjemne teplo, preto je prechádzanie jednotlivými časťami jednoduchšie a príjemnejšie.

Jánošíkove diery síce zvládne aj človek bez kondície, no nezabudnite sa pred ich návštevou dobre obuť. Chodníčky môžu byť šmykľavé alebo strmé. V určitých častiach aj chýbajú a sú nahradené lanami a schodmi. Zaobstarajte si preto pevnú obuv a kvalitné funkčné oblečenie.

Aquaparky

Pre rodiny s deťmi sú ako stvorené aquaparky. Veľa bazénov, toboganov a zaujímavých atrakcií láka najmä mladších členov zájazdu. V aquaparkoch strávite celý deň, prípadne niekoľko dní. Deti nebudú mať vody a zábavy nikdy dosť.

Na Slovensku funguje niekoľko vodných parkov. Z najobľúbenejších sú to Aquapark Senec, Aquapark Trnava, Aquapark Bešeňová, Tatralandia, Thermalpark Dunajská Streda, Aqua Arena a Thermal Corvinus Veľký Meder.

Väčšina aquaparkov poskytuje aj skvelé služby. V areáli sa môžete dobre najesť a občerstviť. Pre dospelých sú vhodné vírivky, sauny a masáže. 

Zahraničie

Ak nechcete zostať na Slovensku a premýšľate, kam na výlet, vyskúšajte blízke okolie. Nezabúdajte, že za hranicami platia iné podmienky pre vstup z dôvodu ochorenia Covid-19. Je preto dobre skontrolovať si ich tesne predtým, ako vycestujete.

Alpy

Lyžiarska sezóna na Slovensku sa počas Veľkej noci blíži ku koncu. Ak by ste nenašli žiadne lyžiarske stredisko vhodné na zábavu v snehu, stavte na Alpy. Populárne stredisko Stuhleck v Semmeringu je od Bratislavy len 2 hodiny autom.

K ďalším variantom patrí Kaprun alebo Kitzbuhel v Tirolsku. Počítajte však s dlhou cestou a vyššími sumami. Ide o špičkové lyžiarske strediská, ktoré konkurujú svetovým strediskám.

Pri lyžovačke v Alpách  zvyčajne platí, že režim OTP sa nevyžaduje. V uzatvorených miestach, ako napríklad v kabínkových lanovkách, je potrebná maska FFP2. Tieto opatrenia sa ale môžu líšiť v závislosti od miesta. Dobre si ich preto skontrolujte.

Budapešť

Skvelým miestom na príjemnú veľkonočnú dovolenku je historická Budapešť. Dostať sa do nej môžete vlastnou dopravou, prípadne stavte na lacné letenky. Z pamiatok vás zaujmú Hungarian Parliament Building, Budínsky hrad, Bazilika sv. Štefana či Central Market Hall.

Návštevu Budapešti zvážte v prípade, že máte malé deti. Chodenie po meste by ich nemuselo baviť.

Praha

Praha je podobne ako Budapešť vhodná skôr pre návštevu s väčšími deťmi. Poskytuje množstvo historických pamiatok. K obľúbeným patrí Pražský hrad, Karlov most, Pražský orloj a Tancujúci dom. Samozrejmosťou je aj Staromestské námestie, Katedrála svätého Víta a Václavské námestie.

Výhodou Prahy je to, že v porovnaní s inými metropolami nie je taká drahá a cesta z Bratislavy netrvá dlhé hodiny.

Buďte krytí počas celého výletu

Nehľadiac na to, či cestujete len na pár dní, alebo celý týždeň, nemali by ste zabúdať na cestovné poistenie. Výhodný balík vám dáva istotu, že v prípade úrazu či straty batožiny ste krytí. Vybrať si môžete aj rôzne pripoistenia, ktoré sa budú hodiť, ak plánujete skúšať adrenalínové športy a atrakcie.

Martina PisarčíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • horská pomoc v zasnežených horách
  17. januára 2024|Silvia Múdra
  Koľko stojí výjazd záchranárov či vrtuľník? Všetko o poistení do hôr

  Aké sú krásne, také sú nebezpečné. Slovenské hory sú popretkávané malebnými zákutiami a obdivuhodnými scenériami, ale aj rizikami a nebezpečnými nástrahami. Stačí malá nepozornosť a z príjemnej prechádzky prírodou sa môže stať škaredá - a v niektorých prípadoch aj dosť drahá - nehoda. Ak nemáte potrebné poistenie, výjazd záchranárov zaplatíte z vlastného vrecka. Koľko vás môže takéto dobrodružstvo stáť?

 • autá na diaľnici
  14. decembra 2023|Martina Pisarčíková
  Diaľničná známka 2024: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Plánujete v roku 2024 využívať diaľnice? V tom prípade nezabudnite na diaľničnú známku, ktorá vám to umožňuje. Aké typy známok sú aktuálne dostupné, aké sú ich ceny a ktorá z možností sa vám oplatí najviac? Máme pre vás všetky odpovede.

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • žena na Maledivy
  29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • turisti držiaci sa za ruky v zasnežených horách
  18. novembra 2022|Michal Postulka
  Neviete, kam na výlety v zime? Skúste nenáročnú zimnú turistiku

  Zima, sneh a ľad dokážu z jednoduchých letných výletov urobiť náročné, niekedy až nebezpečné túry. Ak vám však počas zimných mesiacov chýba pohyb v prírode, nemusíte sa obávať. Slovensko ponúka viaceré turistické chodníky, ktoré sú prístupné počas celého roka. V článku vám poskytneme 5 tipov na nenáročné túry, ktoré zvládnete aj v zime.

 • lietadlo ryanair v oblakoch
  17. októbra 2022|Silvia Múdra
  Ryanair príručná batožina: Aké sú podmienky prepravy?

  Low-costová spoločnosť Ryanair je v našich končinách jednou z najpoužívanejších leteckých spoločností. Vďaka lacným letenkám sa už mnohí z nás dostalo na miesta, o ktorých sme dovtedy len snívali. V cene lacnej letenky si však môžete so sebou vziať len príručnú batožinu. Pozrime sa spolu na to, aká veľká môže byť a čo si do nej môžete zbaliť.

 • Oravský hrad
  03. októbra 2022|Richard Zona
  Kam na výlet? Veľký sprievodca najkrajšími regiónmi Slovenska

  Slovensko je nádherná krajina plná prírodných krás. Je tiež bohatá na rôzne možnosti aktívneho trávenia voľného času. Každý región pritom niečím vyniká. Kam dnes na výlet? Prinášame vám zaujímavé tipy na výlet, tak čítajte ďalej.