velka noc

Kam na výlet cez veľkonočné prázdniny? Máme pre vás tipy

18. 3. 2022
|
Dĺžka čítania: 5 min.

Veľkonočné prázdniny sa blížia a vy premýšľate, kam by ste išli tento rok s deťmi? Možností je niekoľko. Všetko sa odvíja od toho, či chcete skôr oddych, alebo túžite po adrenalíne a akcii. Pre zjednodušenie výberu sme pre vás pripravili praktické tipy a inšpirácie, ktoré vám môžu pomôcť pri plánovaní dovolenky.

Lyžiarske strediská

Veľkonočné prázdniny  sú vhodným obdobím na lyžovačku. Niektoré lyžiarske strediská sú v tomto období stále otvorené. Je však dobre vopred si zistiť, ktoré. Všetko sa odvíja od počasia a snehovej situácie.

Deti milujú sneh a sánkovanie. Ak sa ešte nevedia lyžovať alebo snowboardovať a majú o to záujem, začnite ich učiť. Ak si netrúfate, môžete si na to najať inštruktora. Dobrá je aj lyžiarska škola. Nestretnete sa s ňou ale na všetkých svahoch.

Keďže počas veľkonočných prázdnin je voľno dlhé, deti majú dosť času na to, aby sa naučili minimálne základy, ktoré môžu neskôr vylepšovať. To isté platí aj o dospelých. Ak by ste sa chceli naučiť lyžovať aj vy, pustite sa do toho. Zbytočne nečakajte.


Bojnický zámok s jarnou výzdobou

Tradíciou mnohých rodín je návšteva Bojnického zámku počas Veľkej noci. V období od 14. 4. do 19. 4. 2022 sa na zámku budú konať tematické prehliadky. Jednotlivé priestory budú krásne vyzdobené. Je len na vás, či pamiatku navštívite na Veľký piatok, alebo Veľkonočný pondelok. Zarezervujte si ubytovanie v okolí a do zámku choďte dva či tri dni po sebe.

Návštevu Bojnického zámku spojte aj s obľúbenou ZOO, ktorá patrí medzi najpopulárnejšie na Slovensku. Jej súčasná rozloha je 41 ha. Pri návšteve môžete vidieť až 360 druhov zvierat, pričom jedincov je tu viac ako 2 600. K obľúbeným expozíciám patrí pavilón opíc, pavilón slonov, akvárium a terárium. Deti určite zaujme aj detská ZOO.

Rada odborníka

V blízkosti ZOO sa nachádza vyhliadková veža s výškou 7 metrov. Z vrcholu získate krásne výhľady na blízke aj ďaleké okolie. Cesta dolu je veľmi jednoduchá. Využiť môžete šmýkačku.

Jánošíkove diery

Ak neviete, kam na výlet, stavte na klasiku, ktorá nikdy neomrzí. Sú ňou jednoznačne Jánošíkove diery. Ide o atrakciu vhodnú pre každého, nehľadiac na vek či pohlavie. Jar je skvelým obdobím, kedy môžete diery navštíviť. Vonku je príjemne teplo, preto je prechádzanie jednotlivými časťami jednoduchšie a príjemnejšie.

Jánošíkove diery síce zvládne aj človek bez kondície, no nezabudnite sa pred ich návštevou dobre obuť. Chodníčky môžu byť šmykľavé alebo strmé. V určitých častiach aj chýbajú a sú nahradené lanami a schodmi. Zaobstarajte si preto pevnú obuv a kvalitné funkčné oblečenie.

Aquaparky

Pre rodiny s deťmi sú ako stvorené aquaparky. Veľa bazénov, toboganov a zaujímavých atrakcií láka najmä mladších členov zájazdu. V aquaparkoch strávite celý deň, prípadne niekoľko dní. Deti nebudú mať vody a zábavy nikdy dosť.

Na Slovensku funguje niekoľko vodných parkov. Z najobľúbenejších sú to Aquapark Senec, Aquapark Trnava, Aquapark Bešeňová, Tatralandia, Thermalpark Dunajská Streda, Aqua Arena a Thermal Corvinus Veľký Meder.

Väčšina aquaparkov poskytuje aj skvelé služby. V areáli sa môžete dobre najesť a občerstviť. Pre dospelých sú vhodné vírivky, sauny a masáže. 

Zahraničie

Ak nechcete zostať na Slovensku a premýšľate, kam na výlet, vyskúšajte blízke okolie. Nezabúdajte, že za hranicami platia iné podmienky pre vstup z dôvodu ochorenia Covid-19. Je preto dobre skontrolovať si ich tesne predtým, ako vycestujete.

Alpy

Lyžiarska sezóna na Slovensku sa počas Veľkej noci blíži ku koncu. Ak by ste nenašli žiadne lyžiarske stredisko vhodné na zábavu v snehu, stavte na Alpy. Populárne stredisko Stuhleck v Semmeringu je od Bratislavy len 2 hodiny autom.

K ďalším variantom patrí Kaprun alebo Kitzbuhel v Tirolsku. Počítajte však s dlhou cestou a vyššími sumami. Ide o špičkové lyžiarske strediská, ktoré konkurujú svetovým strediskám.

Pri lyžovačke v Alpách  zvyčajne platí, že režim OTP sa nevyžaduje. V uzatvorených miestach, ako napríklad v kabínkových lanovkách, je potrebná maska FFP2. Tieto opatrenia sa ale môžu líšiť v závislosti od miesta. Dobre si ich preto skontrolujte.

Budapešť

Skvelým miestom na príjemnú veľkonočnú dovolenku je historická Budapešť. Dostať sa do nej môžete vlastnou dopravou, prípadne stavte na lacné letenky. Z pamiatok vás zaujmú Hungarian Parliament Building, Budínsky hrad, Bazilika sv. Štefana či Central Market Hall.

Návštevu Budapešti zvážte v prípade, že máte malé deti. Chodenie po meste by ich nemuselo baviť.

Praha

Praha je podobne ako Budapešť vhodná skôr pre návštevu s väčšími deťmi. Poskytuje množstvo historických pamiatok. K obľúbeným patrí Pražský hrad, Karlov most, Pražský orloj a Tancujúci dom. Samozrejmosťou je aj Staromestské námestie, Katedrála svätého Víta a Václavské námestie.

Výhodou Prahy je to, že v porovnaní s inými metropolami nie je taká drahá a cesta z Bratislavy netrvá dlhé hodiny.

Buďte krytí počas celého výletu

Nehľadiac na to, či cestujete len na pár dní, alebo celý týždeň, nemali by ste zabúdať na cestovné poistenie. Výhodný balík vám dáva istotu, že v prípade úrazu či straty batožiny ste krytí. Vybrať si môžete aj rôzne pripoistenia, ktoré sa budú hodiť, ak plánujete skúšať adrenalínové športy a atrakcie.

Martina PisarčíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • muž na elektrickej kolobežke
  24. novembra 2023|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Vlastníte elektrickú kolobežku alebo segway? Potom vás čaká nová povinnosť. Od januára 2024 by mala začať platiť novela zákona o PZP, podľa ktorej budú musieť mať aj používatelia týchto dopravných prostriedkov za určitých okolností uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • hracie autíčko na stole
  05. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Prihlásenie vozidla z iného okresu: Ako prepísať auto v okrese?

  Kúpa vozidla si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj administratívne úkony, ktoré treba vykonať. Tieto úkony sú spojené najmä s prepisom auta.Celý proces prepisu sa výrazne zjednodušil a vybavíte ho na jednom mieste.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.