romantika vo dvojici

Kam na romantický výlet vo dvojici? Inšpirujte sa našimi tipmi

14. 2. 2022
|
Dĺžka čítania: 10 min.

Romantický výlet vo dvojici je výbornou voľbou nielen pre čerstvo zamilované páry. Partnerom, ktorí už roky zdieľajú spoločnú domácnosť, môže práve únik z rutiny a každodenného kolotoča povinností pomôcť nájsť stratené čaro vzájomného vzťahu. Za romantikou pritom nemusíte chodiť ďaleko. Prinášame vám niekoľko zaručených tipov, kam na romantický výlet na Slovensku a v okolitých krajinách. Začnite baliť kufre, vyrážame!

Tatry: romantika na horách

Ubytovanie v luxusných apartmánoch, raňajky do postele, súkromné wellness a prechádzky čarovnou prírodou ruka v ruke s láskou vášho života. Naše veľhory z výpočtu romantických destinácií rozhodne nemôžeme vynechať. Výbornou lokalitou pre romantický pobyt vo dvojici je okolie Štrbského plesa. Okrem večerných prechádzok osvetlenou promenádou pri jazere si môžete dopriať prekrásny panoramatický výhľad z Veže snov – najvyššej rozhľadne na Slovensku, výlet k Popradskému plesu či k vodopádu Skok v Mlynickej doline. Alebo sa budete oddávať len leňošeniu a vzájomnej blízkosti vo wellness centre s výhľadom na hory?

Banská Štiavnica: mesto lásky

Ak pred vysokými horskými štítmi uprednostňujete čarovné historické miesta, odporúčame vám vybrať si pre svoj   romantický výlet práve Banskú Štiavnicu. Čakajú na vás prekrásne zákutia, kľukaté uličky plné farebných kvetov a vzácne historické pamiatky vrátane malebných zámkov. Ak budete mať chuť na dokonalé zavŕšenie romantiky, vyberte sa do   Banky lásky, ktorá sa nachádza  priamo v rodnom dome Sládkovičovej Maríny na Radničnom námestí. Hlavnou atrakciou múzea je trezor lásky vytvorený zo schránok s veršami z básne. Práve tu si aj vy môžete uchovať symbol vašej nesmrteľnej lásky.


Oponice: s noblesou šľachtického rodu

Oponice sú menšia obec v okrese Topoľčany. Hoci nejde o vychytené centrum cestovného ruchu, táto malebná dedinka ukrýva skutočný klenot. Prekrásny historický kaštieľ  šľachtického rodu Apponyovcov je ako stvorený pre váš romantický pobyt. V renesančnom kaštieli sa budete so svojím partnerom cítiť naozaj výnimočne. Okrem prekrásnych priestorov si vo dvojici iste vychutnáte aj miestne moderné wellness centrum so širokou ponukou blahodarných procedúr, poprechádzate sa čarovným parkom, zahráte si bowling či tenis alebo si požičiate bicykle a vyberiete sa za spoločným dobrodružstvom. Možno vás poteší aj jedinečná vzácnosť, ktorú táto historická budova ukrýva. Je ňou historická knižnica, ktorej interiér sa považuje za jeden z najkrajších dobových interiérov na Slovensku.

Lednicko-valtický areál: po stopách Lichtenštajnovcov 

Takmer 300 km2 prírodného parku pretkaného prekrásnymi rozkvitnutými záhradami, romantickými zámočkami a pokojnými rybníkmi. Lednicko-valtický areál sa nachádza na pomedzí Moravy a Dolného Rakúska. Vybudoval ho kniežací rod Lichtenštajnovcov na prelome 18. a 19. storočia. Okrem prekrásneho ubytovania v romantických dobových interiéroch si tu môžete dopriať aj prechádzky zámockým parkom, jazdu na koni či plavbu loďkou po rieke Dyje. Určite vám odporúčame navštíviť vo dvojici prekrásny zámok Lednice, letné sídlo a šperk majetku šľachtického rodu s rozsiahlym parkom, minaret či kolonádu. V rámci Lednicko-valtického areálu alebo v jeho blízkom dosahu sa vám iste podarí nájsť ubytovanie s privátnym wellness a ponukou masáží pre dvojice. Je to jednoducho dokonalá odpoveď na otázku, kam na romantický výlet.

Hévíz: wellness v Maďarsku

Máte chuť na romantický výlet do termálnych kúpeľov? Hľadáte prostredie, ktoré pozdvihne okrem vzájomného vzťahu aj vaše zdravie? Vyberte sa k najväčšiemu biologicky aktívnemu prírodnému jazeru s termálnou vodou na svete. Nájdete ho u našich susedov, v maďarskom kúpeľnom mestečku Hévíz. Miestne rovnomenné jazero, ktorého teplota ani v zimných mesiacoch neklesá pod 26 ˚C, je vhodné na celoročnú rekreáciu. Najteplejšia je jeho stredná krytá časť, kde je vybudovaná príjemná reštaurácia. Pobyt vo vode si tak môžete spojiť s romantickou večerou vo dvojici priamo na jazere. V okolí jazera si určite nenechajte ujsť návštevu prekrásneho kaštieľa Festeticsovcov – tretieho najväčšieho a v súčasnosti najnavštevovanejšieho zámku v celom Maďarsku. Romantická prechádzka jeho francúzskou záhradou s fontánami postupne prechádzajúcou do čarovného anglického parku bude iste nezabudnuteľným zážitkom.

Rýchle tipy pred výletom

Predtým, než sa vyberiete na romantický výlet vo dvojici, sústreďte sa predovšetkým na tri veci: 


#1 Ujasnite si preferencie

Dávate s partnerom prednosť pobytu na horách alebo preferujete malebné mestečká s ponukou prechádzky romantickými uličkami? Prípadne uprednostňujete sladké ničnerobenie a relax vo wellnesse? Tieto otázky by ste si mali zodpovedať ešte pred výberom lokality.


#2 Skontrolujte si platnosť dokladov

Najmä pred cestou do zahraničia si určite skontrolujte platnosť občianskeho preukazu, prípadne cestovného pasu. Nechceli by ste si predsa pokaziť romantický pobyt zbytočnými komplikáciami. Nezabudnite si pribaliť ani preukaz poistenca.


#3 Poistite sa

Bez ohľadu na to, kam so svojou láskou vycestujete, odporúčame vám uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie. V ponuke poisťovní sú aj krátkodobé balíčky, ktoré pokryjú výlučne obdobie vášho pobytu mimo domova. Budú vás stáť len pár eur a pomôžu vám v nepredvídateľných situáciách, akou je strata batožiny, úraz či potreba lekárskeho ošetrenia v zahraničí.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • žena na Maledivy
  29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • turisti držiaci sa za ruky v zasnežených horách
  18. novembra 2022|Michal Postulka
  Neviete, kam na výlety v zime? Skúste nenáročnú zimnú turistiku

  Zima, sneh a ľad dokážu z jednoduchých letných výletov urobiť náročné, niekedy až nebezpečné túry. Ak vám však počas zimných mesiacov chýba pohyb v prírode, nemusíte sa obávať. Slovensko ponúka viaceré turistické chodníky, ktoré sú prístupné počas celého roka. V článku vám poskytneme 5 tipov na nenáročné túry, ktoré zvládnete aj v zime.

 • lietadlo ryanair v oblakoch
  17. októbra 2022|Silvia Múdra
  Ryanair príručná batožina: Aké sú podmienky prepravy?

  Low-costová spoločnosť Ryanair je v našich končinách jednou z najpoužívanejších leteckých spoločností. Vďaka lacným letenkám sa už mnohí z nás dostalo na miesta, o ktorých sme dovtedy len snívali. V cene lacnej letenky si však môžete so sebou vziať len príručnú batožinu. Pozrime sa spolu na to, aká veľká môže byť a čo si do nej môžete zbaliť.

 • Oravský hrad
  03. októbra 2022|Richard Zona
  Kam na výlet? Veľký sprievodca najkrajšími regiónmi Slovenska

  Slovensko je nádherná krajina plná prírodných krás. Je tiež bohatá na rôzne možnosti aktívneho trávenia voľného času. Každý región pritom niečím vyniká. Kam dnes na výlet? Prinášame vám zaujímavé tipy na výlet, tak čítajte ďalej.

 • príručná batožina v lietadle
  28. septembra 2022|Silvia Múdra
  Čo si môžem zobrať do lietadla a čo radšej nechať doma?

  Na príručnú batožinu sa vzťahuje množstvo obmedzení. Nielen čo sa týka jej rozmerov, ale aj obsahu. Čo všetko si môžete zobrať so sebou na palubu lietadla? Prečítajte si náš stručný prehľad povolených a zakázaných vecí do lietadla.

 • 12. septembra 2022|Silvia Múdra
  Kam na dovolenku s deťmi na Slovensku?

  Premýšľate nad tým, kde strávite tohtoročnú letnú dovolenku? Ak vás to neťahá k moru a dokážete oceniť krásy Slovenska, existuje tu neuveriteľné množstvo možností. Vybrali sme pre vás niekoľko oblastí, kde sa s deťmi zaručene nebudete nudiť. Teda, kam na dovolenku s deťmi?