svadba pri mori

5 miest ideálnych na dokonalú svadbu pri mori

3. 2. 2022
|
Dĺžka čítania: 10 min.

Netradičné spečatenie lásky v exotickej destinácii je medzi Slovákmi stále obľúbenejšie. Ak aj vy patríte medzi páry, ktoré uprednostňujú cestovanie a nezvyčajné zážitky pred rodinnými stretnutiami pri švédskych stoloch, bude svadba pri mori pre vás tým správnym rozhodnutím. Prinášame vám tipy na obľúbené lokality, ktoré svojou atmosférou premenia váš deň D na nezabudnuteľný zážitok.

Cyprus - miesto zrodu Afrodity

Ostrov Cyprus ponúka množstvo lákavých miest pre usporiadanie svadobného obradu a oslavu spečatenia vašej lásky. Či sa už rozhodnete pre typickú cyperskú svadbu alebo pre obrad v medzinárodnom štýle, rozprávkové pláže s jemným pieskom a priezračné modré more vám vytvoria ideálne svadobné kulisy. Okrem svadobnej oslavy v honosnej reštaurácii či v typickej miestnej taverne tu môžete zažiť aj romantický obrad v altánku pri mori za zvukového doprovodu morského príboja alebo luxusnú svadbu na jachte.


Ak hľadáte pre svoj  svadobný obrad miesto, ktoré v sebe nesie istú symboliku, Cyprus môže byť tým správnym rozhodnutím. Veď práve tento grécky ostrov je miestom zrodu bohyne lásky a krásy, Afrodity. Mytológia hovorí, že povstala z morskej peny na západnom pobreží. Traduje sa, že ak na mieste jej zrodu objavíte kamienok pripomínajúci tvar srdca, získate záruku celoživotnej lásky svojho partnera.

Bora Bora – perla Polynézie

Bora Bora je jedno z najkrajších miest na svete. Ak rozmýšľate o svadbe pri mori, dávame vám do pozornosti tento vulkanický ostrov uprostred Tichého oceánu ako  jednu z najvyhľadávanejších destinácií zamilovaných párov.  Len si predstavte prechádzku naboso v svadobných šatách po pláži s jemným pieskom a kokosovými palmami. Na svadobných fotografiách budete mať zachytenú najkrajšiu lagúnu na svete, fascinujúce koralové útesy a čarovné exotické scenérie.


Väčšina zamilovaných párov si obrad vo Francúzskej Polynézii spojí s medovými týždňami. Na Bora Bora sa okrem oddychu pri mori môžete venovať aj potápaniu. Podmorský svet tu ukrýva skutočnú nádheru od pestrofarebných koralových útesov až po barakudy, murény či korytnačky. Ak ste so svojím nastávajúcim milovníkmi potápania, Bora Bora vás zaručene nesklame.


Opatija - čarovné mestečko v Chorvátsku

Ak túžite po svadbe pri mori a nechcete, aby vás váš veľký deň stál polovicu ročného platu, ponúkame vám cenovo výhodnejšiu alternatívu. Čarovné mestečko Opatija je jednou z najbližších destinácií pre váš netradičný obrad. Leží v Kvarnerskom zálive na hranici polostrova Istria a svojím charakterom sa radí medzi najluxusnejšie miesta severného Chorvátska. Cesta autom z Bratislavy až na pobrežie trvá necelých 6 hodín.


Destinácia ponúka zamilovaným párom priestory svojej radnice, ktorá architektúrou pripomína romantický zámok. Kulisami vašich svadobných fotografií môže byť okrem burácajúceho mora v zálive aj idylická promenáda či luxusné vily z 19. storočia so stredomorským parkom. Ak uvažujete nad netradičnou svadbou na európskom kontinente, Opatiju vám určite odporúčame.

Seychely - brána do raja

Svadbu pri mori v ktoromkoľvek ročnom období si môžete dopriať na Seychelách. Obradom tu praje nielen exotické prostredie, ale aj celoročne stabilné počasie s teplotou 24 – 30˚C. Ostrovy strateného raja ponúkajú možnosť obradu na prekrásnych plážach s pozadím tyrkysového oceánu či v exotických záhradách s kulisami západu slnka.


Svadba je v ideálnom prípade okamihom vstupu do raja spoločného života s milovanou osobou. Ak túžite dať svojmu veľkému dňu práve túto symboliku, vyberte si pre svoj obrad Seychely. Exotické súostrovie si totiž získalo atribút „brána do raja“. Môže za to kombinácia čarokrásnej panenskej prírody a obyvateľov, ktorí sú považovaní za najpriateľskejších na svete.

Lido di Jesolo – talianske Miami

Rozľahlá piesočná pláž, obrad v romantickom altánku a svadobná hostina v štýle plážovej párty v luxusnej reštaurácii s vybranými lahôdkami. Tak môže vyzerať vaša talianska svadba pri mori. Ak túžite svoj veľký deň v exotickej atmosfére stráviť aj s najbližšou rodinou, odporúčame vám zvoliť si letovisko Lido di Jesolo v severnom Taliansku.


Okrem prekrásnej piesočnej pláže a romantického západu slnka si môžete vo svoj veľký deň vychutnať aj romantiku neďalekých Benátok, kam vás odvezie pravidelný lodný spoj alebo privátny motorový čln. Čo by ste povedali na svadobnú fotografiu na klasickej gondole s kulisami jedného z najromantickejších miest na svete?

Čo všetko je nutné vybaviť?

Ani idylická svadba pri mori sa nezaobíde bez nevyhnutných príprav. Málokto si na maratón byrokracie a zložitej komunikácie so zahraničnými úradmi trúfne sám, a preto sa ako istejšia voľba javí sprostredkovateľská agentúra. Tá vám poskytne pomerne presné informácie o požadovaných dokumentoch a časových lehotách. Vo väčšine krajín budú od vás žiadať žiadosť o uzavretie manželstva v príslušnom jazyku a preložené a notársky overené kópie cestovných dokladov a rodných listov.


Ďalšia dôležitá vec, na ktorú by ste v svadobnom zhone nemali zabudnúť, je cestovné poistenie.


Svadba v zahraničí

Nezabúdajte na cestovné poistenie

Ako pred každou cestou do zahraničia, aj pred tou svadobnou sa oplatí uzatvoriť poistnú zmluvu, ktorá vás ochráni v prípade nečakaných komplikácií. V exotike vás aj ošetrenie boľavého zuba môže vyjsť pekne draho. Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť aj krátkodobo, výlučne na obdobie trvania vašej svadobnej cesty. Okrem liečebných nákladov vám pokryje napríklad aj zodpovednosť za škodu, úrazy alebo batožinu.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • horská pomoc v zasnežených horách
  17. januára 2024|Silvia Múdra
  Koľko stojí výjazd záchranárov či vrtuľník? Všetko o poistení do hôr

  Aké sú krásne, také sú nebezpečné. Slovenské hory sú popretkávané malebnými zákutiami a obdivuhodnými scenériami, ale aj rizikami a nebezpečnými nástrahami. Stačí malá nepozornosť a z príjemnej prechádzky prírodou sa môže stať škaredá - a v niektorých prípadoch aj dosť drahá - nehoda. Ak nemáte potrebné poistenie, výjazd záchranárov zaplatíte z vlastného vrecka. Koľko vás môže takéto dobrodružstvo stáť?

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • žena na Maledivy
  29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • turisti držiaci sa za ruky v zasnežených horách
  18. novembra 2022|Michal Postulka
  Neviete, kam na výlety v zime? Skúste nenáročnú zimnú turistiku

  Zima, sneh a ľad dokážu z jednoduchých letných výletov urobiť náročné, niekedy až nebezpečné túry. Ak vám však počas zimných mesiacov chýba pohyb v prírode, nemusíte sa obávať. Slovensko ponúka viaceré turistické chodníky, ktoré sú prístupné počas celého roka. V článku vám poskytneme 5 tipov na nenáročné túry, ktoré zvládnete aj v zime.

 • lietadlo ryanair v oblakoch
  17. októbra 2022|Silvia Múdra
  Ryanair príručná batožina: Aké sú podmienky prepravy?

  Low-costová spoločnosť Ryanair je v našich končinách jednou z najpoužívanejších leteckých spoločností. Vďaka lacným letenkám sa už mnohí z nás dostalo na miesta, o ktorých sme dovtedy len snívali. V cene lacnej letenky si však môžete so sebou vziať len príručnú batožinu. Pozrime sa spolu na to, aká veľká môže byť a čo si do nej môžete zbaliť.

 • Oravský hrad
  03. októbra 2022|Richard Zona
  Kam na výlet? Veľký sprievodca najkrajšími regiónmi Slovenska

  Slovensko je nádherná krajina plná prírodných krás. Je tiež bohatá na rôzne možnosti aktívneho trávenia voľného času. Každý región pritom niečím vyniká. Kam dnes na výlet? Prinášame vám zaujímavé tipy na výlet, tak čítajte ďalej.

 • príručná batožina v lietadle
  28. septembra 2022|Silvia Múdra
  Čo si môžem zobrať do lietadla a čo radšej nechať doma?

  Na príručnú batožinu sa vzťahuje množstvo obmedzení. Nielen čo sa týka jej rozmerov, ale aj obsahu. Čo všetko si môžete zobrať so sebou na palubu lietadla? Prečítajte si náš stručný prehľad povolených a zakázaných vecí do lietadla.