svadba pri mori

5 miest ideálnych na dokonalú svadbu pri mori

3. 2. 2022
|
Dĺžka čítania: 10 min.

Netradičné spečatenie lásky v exotickej destinácii je medzi Slovákmi stále obľúbenejšie. Ak aj vy patríte medzi páry, ktoré uprednostňujú cestovanie a nezvyčajné zážitky pred rodinnými stretnutiami pri švédskych stoloch, bude svadba pri mori pre vás tým správnym rozhodnutím. Prinášame vám tipy na obľúbené lokality, ktoré svojou atmosférou premenia váš deň D na nezabudnuteľný zážitok.

Cyprus - miesto zrodu Afrodity

Ostrov Cyprus ponúka množstvo lákavých miest pre usporiadanie svadobného obradu a oslavu spečatenia vašej lásky. Či sa už rozhodnete pre typickú cyperskú svadbu alebo pre obrad v medzinárodnom štýle, rozprávkové pláže s jemným pieskom a priezračné modré more vám vytvoria ideálne svadobné kulisy. Okrem svadobnej oslavy v honosnej reštaurácii či v typickej miestnej taverne tu môžete zažiť aj romantický obrad v altánku pri mori za zvukového doprovodu morského príboja alebo luxusnú svadbu na jachte.


Ak hľadáte pre svoj  svadobný obrad miesto, ktoré v sebe nesie istú symboliku, Cyprus môže byť tým správnym rozhodnutím. Veď práve tento grécky ostrov je miestom zrodu bohyne lásky a krásy, Afrodity. Mytológia hovorí, že povstala z morskej peny na západnom pobreží. Traduje sa, že ak na mieste jej zrodu objavíte kamienok pripomínajúci tvar srdca, získate záruku celoživotnej lásky svojho partnera.

Bora Bora – perla Polynézie

Bora Bora je jedno z najkrajších miest na svete. Ak rozmýšľate o svadbe pri mori, dávame vám do pozornosti tento vulkanický ostrov uprostred Tichého oceánu ako  jednu z najvyhľadávanejších destinácií zamilovaných párov.  Len si predstavte prechádzku naboso v svadobných šatách po pláži s jemným pieskom a kokosovými palmami. Na svadobných fotografiách budete mať zachytenú najkrajšiu lagúnu na svete, fascinujúce koralové útesy a čarovné exotické scenérie.


Väčšina zamilovaných párov si obrad vo Francúzskej Polynézii spojí s medovými týždňami. Na Bora Bora sa okrem oddychu pri mori môžete venovať aj potápaniu. Podmorský svet tu ukrýva skutočnú nádheru od pestrofarebných koralových útesov až po barakudy, murény či korytnačky. Ak ste so svojím nastávajúcim milovníkmi potápania, Bora Bora vás zaručene nesklame.


Opatija - čarovné mestečko v Chorvátsku

Ak túžite po svadbe pri mori a nechcete, aby vás váš veľký deň stál polovicu ročného platu, ponúkame vám cenovo výhodnejšiu alternatívu. Čarovné mestečko Opatija je jednou z najbližších destinácií pre váš netradičný obrad. Leží v Kvarnerskom zálive na hranici polostrova Istria a svojím charakterom sa radí medzi najluxusnejšie miesta severného Chorvátska. Cesta autom z Bratislavy až na pobrežie trvá necelých 6 hodín.


Destinácia ponúka zamilovaným párom priestory svojej radnice, ktorá architektúrou pripomína romantický zámok. Kulisami vašich svadobných fotografií môže byť okrem burácajúceho mora v zálive aj idylická promenáda či luxusné vily z 19. storočia so stredomorským parkom. Ak uvažujete nad netradičnou svadbou na európskom kontinente, Opatiju vám určite odporúčame.

Seychely - brána do raja

Svadbu pri mori v ktoromkoľvek ročnom období si môžete dopriať na Seychelách. Obradom tu praje nielen exotické prostredie, ale aj celoročne stabilné počasie s teplotou 24 – 30˚C. Ostrovy strateného raja ponúkajú možnosť obradu na prekrásnych plážach s pozadím tyrkysového oceánu či v exotických záhradách s kulisami západu slnka.


Svadba je v ideálnom prípade okamihom vstupu do raja spoločného života s milovanou osobou. Ak túžite dať svojmu veľkému dňu práve túto symboliku, vyberte si pre svoj obrad Seychely. Exotické súostrovie si totiž získalo atribút „brána do raja“. Môže za to kombinácia čarokrásnej panenskej prírody a obyvateľov, ktorí sú považovaní za najpriateľskejších na svete.

Lido di Jesolo – talianske Miami

Rozľahlá piesočná pláž, obrad v romantickom altánku a svadobná hostina v štýle plážovej párty v luxusnej reštaurácii s vybranými lahôdkami. Tak môže vyzerať vaša talianska svadba pri mori. Ak túžite svoj veľký deň v exotickej atmosfére stráviť aj s najbližšou rodinou, odporúčame vám zvoliť si letovisko Lido di Jesolo v severnom Taliansku.


Okrem prekrásnej piesočnej pláže a romantického západu slnka si môžete vo svoj veľký deň vychutnať aj romantiku neďalekých Benátok, kam vás odvezie pravidelný lodný spoj alebo privátny motorový čln. Čo by ste povedali na svadobnú fotografiu na klasickej gondole s kulisami jedného z najromantickejších miest na svete?

Čo všetko je nutné vybaviť?

Ani idylická svadba pri mori sa nezaobíde bez nevyhnutných príprav. Málokto si na maratón byrokracie a zložitej komunikácie so zahraničnými úradmi trúfne sám, a preto sa ako istejšia voľba javí sprostredkovateľská agentúra. Tá vám poskytne pomerne presné informácie o požadovaných dokumentoch a časových lehotách. Vo väčšine krajín budú od vás žiadať žiadosť o uzavretie manželstva v príslušnom jazyku a preložené a notársky overené kópie cestovných dokladov a rodných listov.


Ďalšia dôležitá vec, na ktorú by ste v svadobnom zhone nemali zabudnúť, je cestovné poistenie.


Svadba v zahraničí

Nezabúdajte na cestovné poistenie

Ako pred každou cestou do zahraničia, aj pred tou svadobnou sa oplatí uzatvoriť poistnú zmluvu, ktorá vás ochráni v prípade nečakaných komplikácií. V exotike vás aj ošetrenie boľavého zuba môže vyjsť pekne draho. Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť aj krátkodobo, výlučne na obdobie trvania vašej svadobnej cesty. Okrem liečebných nákladov vám pokryje napríklad aj zodpovednosť za škodu, úrazy alebo batožinu.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • muž na elektrickej kolobežke
  24. novembra 2023|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Vlastníte elektrickú kolobežku alebo segway? Potom vás čaká nová povinnosť. Od januára 2024 by mala začať platiť novela zákona o PZP, podľa ktorej budú musieť mať aj používatelia týchto dopravných prostriedkov za určitých okolností uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • hracie autíčko na stole
  05. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Prihlásenie vozidla z iného okresu: Ako prepísať auto v okrese?

  Kúpa vozidla si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj administratívne úkony, ktoré treba vykonať. Tieto úkony sú spojené najmä s prepisom auta.Celý proces prepisu sa výrazne zjednodušil a vybavíte ho na jednom mieste.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.