Muž s imaginárnym percentom

Veľké porovnanie najlepších úrokov v bankách

5. 12. 2021
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Hypotéky nikdy neboli výhodnejšie ako práve teraz. Úroky sa nachádzajú na historických minimách a stále viac Slovákov zvažuje kúpu nehnuteľnosti alebo väčšiu rekonštrukciu. Aby ste zo súčasného finančného trhu získali tú najvýhodnejšiu ponuku, pozrite si naše veľké porovnanie úrokov v bankách. Čím jednotlivé hypotekárne produkty vynikajú, pre koho sú vhodné a prečo sa oplatia?

Ako si vybrať najvýhodnejšiu hypotéku?

Skôr, ako vám prinesieme porovnanie tých najlepších ponúk na aktuálnom bankovom trhu, mali by sme si ujasniť faktory, ktoré sa oplatí pri výbere hypotéky zohľadňovať. Na prvom mieste je, samozrejme, úroková sadzba. Ide o hlavný parameter, ktorý sa finálne najvýraznejšie odzrkadlí v celkovej cene hypotéky. Celkové náklady na hypotéku však odráža tzv. RPMN –  ročná percentuálna miera nákladov. Tento parameter v sebe zahŕňa okrem úrokovej sadzby aj ďalšie poplatky súvisiace s poskytnutím hypotéky. Môže ísť napríklad o jednorazový poplatok za poskytnutie hypotekárneho úveru, ale aj o pravidelné poplatky za vedenie úverového účtu.

Medzi ďalšie faktory, na ktoré by ste mali pri výbere hypotéky brať ohľad, patrí napríklad obdobie fixácie pri najnižšom úročení či podmienky, za ktorých vám banka umožní mimoriadne splátky, prípadne dočasné odloženie splácania. Sú nejaké ďalšie možnosti zníženia úrokovej sadzby? Ponúka banka nejaké mimoriadne bonusy alebo odmeny? Akú vysokú hypotéku vám banka dokáže poskytnúť vzhľadom na hodnotu zakladanej nehnuteľnosti? Všetky tieto otázky by ste mali mať zodpovedané pri zvažovaní jednotlivých ponúk finančných inštitúcií.

Hypotéka z Prima banky s výhodným úrokom

Prima banku z veľkého porovnania úrokov v bankách jednoducho nemôžeme vynechať. Garancia úroku 0,4 % pre každého s fixáciou na 3 roky je skutočne zaujímavá ponuka. Ak sa rozhodnete splácať z osobného účtu v tejto banke, dostanete hypotéku bez poplatku. Musíte si však požičať minimálne 5 000 € a splácanie si môžete rozdeliť na 5 – 30 rokov. Čerpať môžete úver v maximálnej výške 85 % zo zakladanej nehnuteľnosti.

Banka ponúka aj možnosť poistenia úveru s mimoriadnym bonusom. V prípade poistného plnenia získate 100 € mesačne navyše. To znamená, že ak nebudete môcť úver splácať z dôvodu straty zamestnania alebo práceneschopnosti, poisťovňa vám okrem úhrady mesačnej splátky pošle každý mesiac 100 € navyše. Ďalšie výhody táto banka neprezentuje. Skromnejšie benefity však vyvažuje mimoriadne výhodnou úrokovou sadzbou.

Fio hypotéka bez poplatkov

Zaujímavú pomoc s financovaním vlastného bývania ponúka klientom Fio banka. Poskytnutie úveru aj vedenie úverového účtu v nej máte úplne zadarmo. Banka vám tiež garantuje mimoriadne splátky bez poplatkov a sankcií, neobmedzene až do výšky celej dlžnej sumy. Jednoduchý odklad splátok na základe žiadosti aktuálne dopĺňa bonusom - možnosťou odpustenia úrokov pri odklade splátok na 3 mesiace.

Aktuálne úrokové sadzby závisia od výšky a účelu úveru. Najvýhodnejší úrok získate, ak si požičiate viac ako 40 000 € s cieľom refinancovania úveru v inej banke. V tomto prípade vám banka ponúkne úrokovú sadzbu 0,58 %. Ak plánujete kupovať, môžete dostať úrok 0,68 %. Splnená musí byť podmienka 3-ročnej fixácie a výška hypotéky nemôže presahovať 80 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti. Banka poskytuje hypotéku až do 85 % hodnoty nehnuteľnosti, avšak s vyšším úročením.

Hypoúver v UniCredit Bank

UniCredit Bank ponúka vcelku výhodnú úrokovú sadzbu 0,59 % pri 3-ročnej fixácii. Banka však podmieňuje získanie tohto úroku poistením schopnosti splácať úver a mesačným zasielaním 1,5 násobku splátky úveru na U Konto. To teda znamená aktívne využívanie bežného účtu v tejto banke. Pri poistení máte, samozrejme, možnosť voľby poistného rizika.

Za týchto podmienok vám banka dokáže požičať od 3 300 € až do 90 % zakladanej nehnuteľnosti. Splácať môžete v časovom horizonte od 1 do 30 rokov. Hypotéka od UniCredit Bank sa teda oplatí aj v prípade menšej rekonštrukcie či dokončenia stavby. Úver vám banka poskytne bez poplatku.

Hypotéka na bývanie v 365-ke

Ak preferujete inovatívny prístup a moderné technológie, možno siahnete po vcelku výhodnej ponuke od 365.bank. Banka poskytuje úrok 0,6 % pri 3-ročnej fixácii. Poskytnutie hypotéky je bez poplatku a celý proces vybavovania dokážete vyriešiť cez apku. Podmienkou výhodnej úrokovej sadzby je aktívne využívanie Účtu plus a energetický certifikát k nehnuteľnosti. Banka je totiž zapojená do reklamnej a propagačnej kampane „EKO hypotéka“. Ak nedokážete doložiť certifikát podľa požiadaviek, počítajte s navýšením úrokovej sadzby o 0,1 %.

Minimálna výška hypotéky, o ktorú môžete za týchto podmienok žiadať, je 10 000 €. Horná hranica je obmedzená vašou bonitou a hodnotou zakladanej nehnuteľnosti. Doba splatnosti je od 4 do 30 rokov. Ako mimoriadny bonus môžete získať odmenu 150 €. Stačí, ak vás do banky odporučí známy, ktorý už je jej klientom. Rovnakú odmenu získava, samozrejme, aj on.

Hypotéka od Tatra banky

Dlhoročná stálica slovenského finančného trhu ponúka najvýhodnejšiu úrokovú sadzbu 0,85 % pri 3-ročnej fixácii. Medzi výhodami musíme spomenúť možnosť získať úver až do 90 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti a možnosť čerpať časť hypotéky bez uvedenia účelu. Tatra banka vám navyše dokáže zabezpečiť znalecké ohodnotenie bytu, čím vám ušetrí značné starosti. Priamo v pobočke si tiež dokážete vybaviť poistenie nehnuteľnosti a poistenie schopnosti splácania úveru.

Ak by ste hypotékou od Tatra banky rozhodli refinancovať svoj úver v inej finančnej inštitúcii, banka za vás uhradí všetky náklady na predčasné splatenie.

V prehľade uvádzame aktuálne úrokové miery platné v januári 2022. Pri zvažovaní hypotéky si určite porovnajte aktuálne ponuky jednotlivých bánk. 

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • nezverejnené evidenčné číslo vozidla
  30. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Zmeny k novým tabuľkám s EČV: Čo čaká motoristov?

  O nových evidenčných číslach sa začalo hovoriť už v roku 2021. Zmena ich výzoru a používania mala prísť do platnosti v marci 2022. Nestalo sa tak a po najnovších úpravách je v hre ďalší dátum, presnejšie 1. január 2023. Aké zmeny môžu motoristi očakávať?

 • žena na Maledivy
  29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • autá jazdiace po zasneženej ceste
  09. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Ako zvládnuť zimu za volantom?

  Zima je jedným z najnáročnejších období pre nejedného vodiča. Poľadovica a nízke teploty zvyšujú riziko dopravnej nehody či inej kolízie, ktorá môže skončiť nešťastím. Ak sa tomu chcete vyhnúť, nezabudnite sa na chladné ročné obdobie správne pripraviť. Ako na to? Máme pre vás praktické tipy.

 • auto-súčiastky
  30. novembra 2022|Silvia Múdra
  Vyradenie starého vozidla z evidencie: Aké sú možnosti?

  Priemerná životnosť vozidla je 12 až 15 rokov. Po uplynutí tohto obdobia sa často stáva nepojazdným a je potrebné ho vyradiť z evidencie. Ako takýto proces prebieha? Je možné takéto vozidlo rozpredať na náhradné diely alebo je potrebné ho zošrotovať? Zaujímajú vás poplatky s tým spojené? Všetky odpovede sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.