Žena na tablete

Chcete refinancovať hypotéku? Zistite, ktorá banka ponúka najlepší úrok

17. 12. 2021
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Úročenie hypotekárnych úverov nikdy nebolo nižšie ako dnes. Zatiaľ čo sa banky pretekajú v zvýhodňovaní svojich ponúk v snahe zlákať do svojej základne čím najviac klientov, dlžníci uvažujú, ako aktuálnu situáciu využiť vo svoj prospech a znížiť si náklady na hypotéku. Jedným z najčastejších rozhodnutí je refinancovanie. Ak sa už pre tento krok rozhodnete, mali by ste využiť tú najlepšiu ponuku na trhu. Prinášame vám preto prehľad úrokových sadzieb v jednotlivých bankách a poradíme, kde dostanete najlepší úrok pri refinancovaní svojej hypotéky.

Refinancovanie s Fio hypotékou

Fio banka  ponúka svojim novým klientom vcelku atraktívne podmienky. V prípade refinancovania dokážete dosiahnuť ten najlepší úrok na úrovni 0,58 %. S takouto výhodnou sadzbou však môžete počítať len vtedy, ak vaša dlžná suma prevyšuje 40 000 €. Hypotéka do 40 000 € bude v prípade refinancovania úročená sadzbou 0,68 %. Hypotéka pritom nesmie presahovať 80 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti. Banka požaduje aj založenie bežného účtu, ktorý vám však poskytne bez mesačných poplatkov.

Prenesenie hypotéky do Prima Banky

V posledných rokoch dokáže svojimi ponukami príjemne prekvapiť aj Prima Banka. Aktuálne garantuje klientom, ktorí si k nej prenesú svoju hypotéku z inej banky, úrokovú sadzbu 0,4 %. Ponuka platí pre každého, kto sa rozhodne pre fixáciu na 3 roky. Banka pritom nevyžaduje dokladovanie príjmu ani predloženie nového znaleckého posudku. Ak sa rozhodnete aj pre založenie osobného účtu, z ktorého budete hypotéku splácať, odpustia vám poplatok za poskytnutie úveru.

Refinancovanie hypotéky v 365.bank

Moderná  365-ka môže svojou ponukou zalichotiť najmä klientom preferujúcim pokrokový prístup. V prípade refinancovania hypotéky vám po splnení istých podmienok dokáže poskytnúť úrok 0,4 %. Budete si však musieť založiť a aktívne využívať Účet PLUS a mali by ste tiež dodať energetický certifikát k nehnuteľnosti pre získanie takzvanej EKO zľavy. Ak energetickým certifikátom nedisponujete, banka vám poskytne úročenie na úrovni 0,5 %. Uvedené sadzby platia pri fixácii na 3 roky. Ako bonus poskytuje 365 banka možnosť preplatenia poplatku za predčasné splatenie hypotéky v inej banke.

Refinancovanie s Hypoúverom od UniCredit Bank

UniCredit Bank od vás nebude požadovať dokladovanie príjmu a v prípade poistenia schopnosti splácať vám odpustí aj poplatok za poskytnutie úveru. Minimálny úrok, ktorý môžete v tejto banke dostať za predpokladu splnenia všetkých podmienok, je 0,59 %. Túto úrokovú sadzbu získate v prípade, ak uzatvoríte vyššie spomínané poistenie schopnosti splácať úver, vaša hypotéka nepresiahne 80 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti a rozhodnete sa pre fixáciu úrokovej sadzby na obdobie 3 rokov.

Refinančná hypotéka od Tatra banky

Tatra banka ponúka refinančnú hypotéku s úrokovou sadzbou od 0,85 %. Podmienkou je 3-ročná fixácia. Banka si však ponecháva právo prepočítať vám úrokovú sadzbu v závislosti od vašej schopnosti splácať úver, podielu výšky celkovej zadlženosti k príjmu a od ponúkaného zabezpečenia úveru. Skutočnú úrokovú sadzbu sa teda dozviete až po vyžiadaní ponuky, ale pod 0,85 % sa v tejto banke nedostanete. Ako benefit vám však dokážu ponúknuť odpustenie poplatku za úver a preplatenie nákladov na predčasné splatenie hypotéky v inej banke v prípade, ak máte hypotéku zabezpečenú nehnuteľnosťou.

Hypotéka na refinancovanie hypotekárneho úveru od ČSOB

ČSOB ponúka klientom, ktorí sa rozhodnú preniesť si svoje finančné záväzky k nej, najlepší úrok na úrovni 0,89 %. Okrem toho vás za prenos úveru odmení 3 splátkami. Ak navyše predložíte aj energetický certifikát k nehnuteľnosti, dostanete 100 % zľavu z poplatku za spracovanie hypotéky. Najvýhodnejšiu úrokovú sadzbu dostanete pri fixácii na 3 roky.

Refinancovanie hypotéky v Slovenskej sporiteľni

Ak by ste sa rozhodli refinancovať svoju hypotéku v Slovenskej sporiteľni, dokázali by ste sa pri splnení všetkých podmienok dostať na úrok 0,79 %. Podmienkou takejto úrokovej sadzby je však okrem iného  zaradenie do programu Výhodný súčet. Okrem úveru na bývanie si budete musieť v banke založiť aj osobný účet a uzatvoriť poistenie k úveru. Uvedená úroková sadzba je bankou fixovaná len na 1 rok. Banka ponúka 100 % zľavu z poplatku za poskytnutie úveru v prípade, ak je vaša hypotéka zabezpečená nehnuteľnosťou. Ak si vybavíte prenesenie hypotéky sami, banka vám preplatí poplatok za predčasné splatenie maximálne do 1 % z výšky prenášaného úveru.

Hypotéka na refinancovanie od VÚB banky

VÚB banka ponúka vcelku jasné a transparentné podmienky refinancovania hypotekárneho úveru. Klientom poskytuje najlepší úrok 0,89 % pri 3-ročnej fixácii. Predpokladom je vedenie bežného osobného účtu vo VÚB banke, ktoré je mesačne spoplatnené sumou 10 €. Banka akceptuje pôvodný znalecký posudok.

Ktorá ponuka je najvýhodnejšia?

Pri  porovnávaní ponúk jednotlivých bánk vám odporúčame okrem úrokových sadzieb vziať do úvahy aj podmienky, za ktorých vám ich dokáže banka poskytnúť. Ak je nízky úrok podmienený nákupom iných bankových produktov, zvážte si, koľko vás budú stáť a nakoľko sú pre vás výhodné. Bežnou podmienkou býva zriadenie osobného účtu. Tu je namieste položiť otázku, za akých podmienok vám banka dokáže takýto účet zriadiť? Bude od vás požadovať mesačné poplatky? V akej výške? Za akých podmienok bude pre vás vedenie takéhoto účtu bez poplatku? Dokážete tieto podmienky splniť? Aké sú poplatky za poskytnutie úveru a preplatí vám nová banka poplatok za prenos úveru? 

Z prehľadu vyššie uvedených hypotekárnych produktov jednotlivých bánk sa v aktuálnej situácii jednoznačne prikláňame k ponuke Prima banky. Momentálne najlepší úrok na trhu garantuje všetkým klientom, ktorí prejdú so svojimi finančnými záväzkami do jej radov.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • nové bývanie mladého páru
  15. júna 2022|Silvia Múdra
  Fenomén s názvom hypotéka: Ako získať hypotéku pre mladých?

  Keď sa chce mladý človek osamostatniť a prestať využívať výhody “mama hotela”, má v zásade dve možnosti. Zobrať si podnájom alebo bývať vo vlastnom. Druhá možnosť sa dá zvládnuť s finančnou výpomocou, najčastejšie s hypotékou. Oplatí sa však dnes ešte hypotéka pre mladých? A aké sú jej podmienky?

 • investovať alebo neinvestovať do nehnuteľnosti
  28. apríla 2022|Silvia Múdra
  Výhody a nevýhody investovania do nehnuteľností

  Kúpa investičnej nehnuteľnosti s cieľom jej ďalšieho prenajímania je nepochybne veľmi obľúbenou formou investovania aj na Slovensku. Viete však, aké benefity a riziká sa spájajú s investovaním do nehnuteľností? Je práve táto forma investovania vhodná aj pre vás? Spísali sme pre vás niekoľko zásadných pre a proti.

 • Muž čo premýšľa
  22. marca 2022|Martina Pisarčíková
  Kedy môžete vypovedať poistenie nehnuteľnosti? Poradíme vám

  Pri výbere poistenia sa niekedy stane, že si nezvolíte dobre, prípadne zistíte, že jednotlivé ceny, benefity alebo hodnoty poistného sa zmenili. V takýchto situáciách je dobre premyslieť si, či by nebolo vhodné poistenie zmeniť. Našli ste výhodnejšiu ponuku, no vaša zmluva je stále aktívna? Poradíme vám, ako vypovedať poistenie z nehnuteľnosti a aké máte možnosti.

 • Vývoj cien nehnuteľností
  27. februára 2022|Silvia Múdra
  Predpokladaný vývoj cien nehnuteľností

  Kto už pred niekoľkými rokmi investoval do nehnuteľností alebo si zabezpečil vlastné bývanie, ten sa zaiste posledné mesiace radoval. Ceny nehnuteľností totiž rastú raketovým tempom, a netýka sa to iba hlavného mesta. Drahšie sú nielen samotné nehnuteľnosti, ale aj stavebné materiály, čo komplikuje novú výstavbu i rekonštrukcie. Čo nás čaká v roku 2022? Oplatí sa ešte teraz investovať do kúpy domu či bytu alebo je lepšie počkať?

 • moderny bungalov
  17. februára 2022|Ján Schneider
  Bungalov na kľúč: Koľko vás takýto dom bude stáť?

  Napriek rekordne vysokým a stále stúpajúcim cenám nehnuteľností, nárastu cien stavebných materiálov aj stavebných prác pokračuje na Slovensku stavebný boom. Dnes je lacnejšie postaviť menší prízemný dom s výmerou trojizbového bytu, ako kúpiť porovnateľne veľký byt v rovnakej lokalite. V prímestských obytných zónach teda stále vyrastajú ako huby po daždi „satelitné dedinky“ jednopodlažných rodinných domov – bungalovov. Ak snívate o takomto dome a chcete si ho dať postaviť na kľúč, čítajte, čo potrebujete vedieť.

 • byt zariadený podľa feng šuej
  09. februára 2022|Silvia Múdra
  Zariaďte si byt podľa feng šuej: Základné pravidlá a tipy, ako na to

  Výraz feng šuej vám určite nie je celkom neznámy. Nepochybne aspoň tušíte, že ide o princípy, ktoré vám pomôžu zariadiť harmonické bývanie. Poznáte však konkrétne odporúčania tohto umenia? Vybrali sme pre vás niekoľko z nich, ktoré vám pomôžu na ceste k šťastným vzťahom a úspechu.

 • 12 jednoduchých tipov, ako ušetriť peniaze v domácnosti
  30. januára 2022|Martina Pisarčíková
  12 jednoduchých tipov, ako ušetriť peniaze v domácnosti

  Ceny energií, potravín aj ďalších bežných vecí idú neustále hore. Pre udržanie určitého životného štýlu je preto nutné vedieť, ako správne s financiami zaobchádzať. Šetrenie sa mnohokrát zdá ako dobrovoľné zlo a zbytočné komplikovanie bežných dní. Pravdou ale je, že celý proces môže byť veľmi ľahký. Stačí sa držať týchto 12 tipov, ktoré vám poradia, ako ušetriť peniaze.

 • rekonštrukcia bytu
  23. januára 2022|Silvia Múdra
  Potrebujete vynoviť svoj byt? Pomôže vám pôžička na rekonštrukciu

  Každá nehnuteľnosť časom potrebuje menšiu alebo rozsiahlejšiu rekonštrukciu, a to bez ohľadu na to, či ste si kúpili novostavbu alebo starší byt či dom. Rekonštrukcia však môže znamenať finančne náročnú situáciu, a to najmä preto, že ceny stavebných materiálov i prác stále stúpajú. Ak nemáte na tento účel dostatočné úspory, určite oceníte možnosť získať pôžičku na rekonštrukciu.

 • kľúče od nového domu
  22. januára 2022|Miroslav Novysedlak
  Hypotéka vs stavebný úver: Čo sa oplatí viac?

  V prípade, že nemáte vlastné financie na to, aby ste si zabezpečili svoje bývanie, budete musieť siahnuť po dostupných finančných produktoch bánk či sporiteľní. Čo bude pre vás výhodnejšie? Hypotéka či stavebný úver?

 • kalkulácia úveru
  18. januára 2022|Richard Zona
  Hypotéka: Koľko peňazí si treba našetriť pred žiadosťou o úver?

  V súčasnosti sú už 100 % hypotéky minulosťou. Zvyšný obnos peňazí potrebný na kúpu nehnuteľnosti treba doplatiť z vlastného vrecka. Dofinancovanie hypotéky sa preto zvyčajne rieši spotrebným úverom. Čo však robiť v prípade, ak vám takéto riešenie nevyhovuje? Poradíme vám, ako sa na túto situáciu pripraviť.