Žena na tablete

Chcete refinancovať hypotéku? Zistite, ktorá banka ponúka najlepší úrok

17. 12. 2021
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Úročenie hypotekárnych úverov nikdy nebolo nižšie ako dnes. Zatiaľ čo sa banky pretekajú v zvýhodňovaní svojich ponúk v snahe zlákať do svojej základne čím najviac klientov, dlžníci uvažujú, ako aktuálnu situáciu využiť vo svoj prospech a znížiť si náklady na hypotéku. Jedným z najčastejších rozhodnutí je refinancovanie. Ak sa už pre tento krok rozhodnete, mali by ste využiť tú najlepšiu ponuku na trhu. Prinášame vám preto prehľad úrokových sadzieb v jednotlivých bankách a poradíme, kde dostanete najlepší úrok pri refinancovaní svojej hypotéky.

Refinancovanie s Fio hypotékou

Fio banka  ponúka svojim novým klientom vcelku atraktívne podmienky. V prípade refinancovania dokážete dosiahnuť ten najlepší úrok na úrovni 0,58 %. S takouto výhodnou sadzbou však môžete počítať len vtedy, ak vaša dlžná suma prevyšuje 40 000 €. Hypotéka do 40 000 € bude v prípade refinancovania úročená sadzbou 0,68 %. Hypotéka pritom nesmie presahovať 80 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti. Banka požaduje aj založenie bežného účtu, ktorý vám však poskytne bez mesačných poplatkov.

Prenesenie hypotéky do Prima Banky

V posledných rokoch dokáže svojimi ponukami príjemne prekvapiť aj Prima Banka. Aktuálne garantuje klientom, ktorí si k nej prenesú svoju hypotéku z inej banky, úrokovú sadzbu 0,4 %. Ponuka platí pre každého, kto sa rozhodne pre fixáciu na 3 roky. Banka pritom nevyžaduje dokladovanie príjmu ani predloženie nového znaleckého posudku. Ak sa rozhodnete aj pre založenie osobného účtu, z ktorého budete hypotéku splácať, odpustia vám poplatok za poskytnutie úveru.

Refinancovanie hypotéky v 365.bank

Moderná  365-ka môže svojou ponukou zalichotiť najmä klientom preferujúcim pokrokový prístup. V prípade refinancovania hypotéky vám po splnení istých podmienok dokáže poskytnúť úrok 0,4 %. Budete si však musieť založiť a aktívne využívať Účet PLUS a mali by ste tiež dodať energetický certifikát k nehnuteľnosti pre získanie takzvanej EKO zľavy. Ak energetickým certifikátom nedisponujete, banka vám poskytne úročenie na úrovni 0,5 %. Uvedené sadzby platia pri fixácii na 3 roky. Ako bonus poskytuje 365 banka možnosť preplatenia poplatku za predčasné splatenie hypotéky v inej banke.

Refinancovanie s Hypoúverom od UniCredit Bank

UniCredit Bank od vás nebude požadovať dokladovanie príjmu a v prípade poistenia schopnosti splácať vám odpustí aj poplatok za poskytnutie úveru. Minimálny úrok, ktorý môžete v tejto banke dostať za predpokladu splnenia všetkých podmienok, je 0,59 %. Túto úrokovú sadzbu získate v prípade, ak uzatvoríte vyššie spomínané poistenie schopnosti splácať úver, vaša hypotéka nepresiahne 80 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti a rozhodnete sa pre fixáciu úrokovej sadzby na obdobie 3 rokov.

Refinančná hypotéka od Tatra banky

Tatra banka ponúka refinančnú hypotéku s úrokovou sadzbou od 0,85 %. Podmienkou je 3-ročná fixácia. Banka si však ponecháva právo prepočítať vám úrokovú sadzbu v závislosti od vašej schopnosti splácať úver, podielu výšky celkovej zadlženosti k príjmu a od ponúkaného zabezpečenia úveru. Skutočnú úrokovú sadzbu sa teda dozviete až po vyžiadaní ponuky, ale pod 0,85 % sa v tejto banke nedostanete. Ako benefit vám však dokážu ponúknuť odpustenie poplatku za úver a preplatenie nákladov na predčasné splatenie hypotéky v inej banke v prípade, ak máte hypotéku zabezpečenú nehnuteľnosťou.

Hypotéka na refinancovanie hypotekárneho úveru od ČSOB

ČSOB ponúka klientom, ktorí sa rozhodnú preniesť si svoje finančné záväzky k nej, najlepší úrok na úrovni 0,89 %. Okrem toho vás za prenos úveru odmení 3 splátkami. Ak navyše predložíte aj energetický certifikát k nehnuteľnosti, dostanete 100 % zľavu z poplatku za spracovanie hypotéky. Najvýhodnejšiu úrokovú sadzbu dostanete pri fixácii na 3 roky.

Refinancovanie hypotéky v Slovenskej sporiteľni

Ak by ste sa rozhodli refinancovať svoju hypotéku v Slovenskej sporiteľni, dokázali by ste sa pri splnení všetkých podmienok dostať na úrok 0,79 %. Podmienkou takejto úrokovej sadzby je však okrem iného  zaradenie do programu Výhodný súčet. Okrem úveru na bývanie si budete musieť v banke založiť aj osobný účet a uzatvoriť poistenie k úveru. Uvedená úroková sadzba je bankou fixovaná len na 1 rok. Banka ponúka 100 % zľavu z poplatku za poskytnutie úveru v prípade, ak je vaša hypotéka zabezpečená nehnuteľnosťou. Ak si vybavíte prenesenie hypotéky sami, banka vám preplatí poplatok za predčasné splatenie maximálne do 1 % z výšky prenášaného úveru.

Hypotéka na refinancovanie od VÚB banky

VÚB banka ponúka vcelku jasné a transparentné podmienky refinancovania hypotekárneho úveru. Klientom poskytuje najlepší úrok 0,89 % pri 3-ročnej fixácii. Predpokladom je vedenie bežného osobného účtu vo VÚB banke, ktoré je mesačne spoplatnené sumou 10 €. Banka akceptuje pôvodný znalecký posudok.

Ktorá ponuka je najvýhodnejšia?

Pri  porovnávaní ponúk jednotlivých bánk vám odporúčame okrem úrokových sadzieb vziať do úvahy aj podmienky, za ktorých vám ich dokáže banka poskytnúť. Ak je nízky úrok podmienený nákupom iných bankových produktov, zvážte si, koľko vás budú stáť a nakoľko sú pre vás výhodné. Bežnou podmienkou býva zriadenie osobného účtu. Tu je namieste položiť otázku, za akých podmienok vám banka dokáže takýto účet zriadiť? Bude od vás požadovať mesačné poplatky? V akej výške? Za akých podmienok bude pre vás vedenie takéhoto účtu bez poplatku? Dokážete tieto podmienky splniť? Aké sú poplatky za poskytnutie úveru a preplatí vám nová banka poplatok za prenos úveru? 

Z prehľadu vyššie uvedených hypotekárnych produktov jednotlivých bánk sa v aktuálnej situácii jednoznačne prikláňame k ponuke Prima banky. Momentálne najlepší úrok na trhu garantuje všetkým klientom, ktorí prejdú so svojimi finančnými záväzkami do jej radov.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • muž na elektrickej kolobežke
  24. novembra 2023|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Vlastníte elektrickú kolobežku alebo segway? Potom vás čaká nová povinnosť. Od januára 2024 by mala začať platiť novela zákona o PZP, podľa ktorej budú musieť mať aj používatelia týchto dopravných prostriedkov za určitých okolností uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • hracie autíčko na stole
  05. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Prihlásenie vozidla z iného okresu: Ako prepísať auto v okrese?

  Kúpa vozidla si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj administratívne úkony, ktoré treba vykonať. Tieto úkony sú spojené najmä s prepisom auta.Celý proces prepisu sa výrazne zjednodušil a vybavíte ho na jednom mieste.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.