požičať si peniaze

5 tipov, ako si rýchlo a výhodne požičať peniaze

Klasické požičiavanie peňazí vie byť zdĺhavé a to najmä vtedy, keď ide o väčší obnos peňazí. Vybavovanie hypotéky alebo vyššieho spotrebného úveru sa dokáže natiahnuť aj na niekoľko dní. Hoci je celý proces schvaľovania úveru v banke logický, niekedy je potrebné urýchliť ho. Ako si rýchlo požičať peniaze? Máme pre vás 5 tipov.

Rýchle neznamená nekvalitné

Jednou z dôležitých vecí, na ktoré je potrebné myslieť, je fakt, že pôžičky nesmú byť nekvalitné. Kedykoľvek si pôjdete požičiavať peniaze, musíte si prečítať všetky podmienky. Je nutné zistiť, čo všetko vám poisťovňa poskytuje a za akých okolností.

Zaviazať sa k niečomu nevýhodnému len preto, že sa to dalo vybaviť rýchlo, nie je správny krok. Mohli by ste si vytvoriť viac finančných problémov  ako máte teraz.

Základným pravidlom je informovať sa o jednotlivých ponukách, porovnať ich a následne si jednu vybrať. Celý tento proces vám nezaberie viac ako 10 minút. Na druhej strane vás však zachráni pred nesprávnym výberom.

Ako si rýchlo požičať peniaze?

Spôsobov, ako si rýchlo požičať peniaze, je niekoľko. Niektoré sú bezpečnejšie viac, iné menej. Vybrali sme pre vás praktické spôsoby určené pre každého. Vyskúšajte jednu z našich piatich možností.

1. P2P ako najrýchlejšia možnosť

Prvým spôsobom, ako si rýchlo požičať peniaze, sú P2P pôžičky. Skratka označuje “peer to peer” alebo “people to people”. Znamená to  pôžičky od ľudí pre ľudí. Ako z názvu vyplýva, peniaze si požičiavate od bežných ľudí, nie od bánk a iných inštitúcií. 

Spoločnosť poskytujúca P2P je medzi veriteľom a dlžníkom ako tretí článok. Funguje na komunikáciu a vystavovanie jednotlivých dokumentov. Pomáha vyriešiť nesplatené splátky a množstvo ďalších problémov.


P2P sú skvelým riešením pre  dva typy ľudí:

 • tých, ktorí nedostali úver v banke, pretože nespĺňajú jednu z podmienok,

 • tých, ktorí potrebujú peniaze rýchlo.

Prvá skupina ľudí si pri P2P pôžičkách príde na svoje. Nemajú žiadne špeciálne podmienky. Väčšina pôžičiek je schválená veľmi rýchlo, čo je výhodou aj pre ľudí z druhej skupiny.

Rýchle a jednoduché riešenie však môže mať aj zopár nevýhod. P2P  nie sú riadené NBS, preto sa s nimi spája vyššie riziko. Ak nechcete prísť o svoje financie, mali by ste si spoločnosti dobre preveriť. Prezrite si recenzie ostatných ľudí a ich hodnotenia.

K obľúbeným P2P sa radia:

 • Nuxo,

 • Port System,

 • Finzo,

 • Zinc Euro,

 • Majak.

Vedeli ste, že…

… P2P pôžičky boli v minulosti veľmi obľúbené hlavne v zahraničí? Prvá spoločnosť vznikla vo Veľkej Británii. Odtiaľ sa tento typ pôžičiek začal rozširovať do celého sveta.

2. Nebankovky vám poskytnú zaujímavé možnosti

Nebankovky sú druhou možnosťou na získanie rýchlych peňazí. Majú množstvo výhod, vrátane tej, že poskytujú praktické a ľahké vybavenie. Nemajú ani toľko obmedzení, no je dôležité s niektorými počítať.

Je to napríklad overovanie príjmu alebo registrov dlžníkov. Nebankové spoločnosti to robiť musia, pretože sú regulované NBS. Vyplýva to z ich podmienok.

Overovanie však nepredlžuje proces o niekoľko dní, maximálne len o zopár hodín. Na rozdiel od bánk je všetko rýchlejšie. Spoločnosti očakávajú, že budete chcieť peniaze na účet takmer ihneď.

Po požiadaní ich môžete mať na účte buď v ten istý, alebo hneď na druhý deň. Využívať ich viete na všetko, čo potrebujete. Ide o bezúčelové úvery, čo znamená, že  netreba dokladovať ich účel.

Pôžičky od nebankoviek, rovnako ako P2P, dokážete využiť napríklad na nákup zariadenia, prípadne na  preklenutie náročného obdobia.

Na slovenskom trhu sa stretnete s niekoľkými nebankovkami. K najobľúbenejším sa radia:

 • HomeCredit,

 • SilverSide,

 • Cetelem.

Každá z nich má  iné možnosti a benefity.

3. Vyskúšajte si požičať od známeho

Ak by vám nevyhovovala ani jedna z prvých dvoch možností, existuje aj tretia. Je ňou požičanie od známeho. Áno, existuje množstvo prípadov, kedy takéto niečo skončilo zle. No vo vašom prípade to tak byť nemusí. Stačí, aby ste využili praktickú  zmluvu o pôžičke  a kryli seba aj druhú stranu.

Zmluva o pôžičke zaväzuje dlžníka k tomu, že vyplatí veriteľovi  to, čo si požičal. Na druhej strane tiež zaväzuje veriteľa k tomu, aby sľúbené financie alebo veci poskytol dlžníkovi, a to presne v tej istej hodnote alebo v množstve, ako sa dohodli.

Zmluva sa dá využívať na množstvo rôznych vecí. Nemusí ísť len o financie. Pokojne ju využite aj na elektroniku, potraviny, či rôzne iné produkty a veci.

Písomná zmluva chráni obe strany. Ak by ste ako dlžník nechceli vyplatiť späť financie veriteľovi, je skvelým dôkazovým materiálom. Rovnako to platí aj naopak. Keď veriteľovi vyplatíte všetko, čo ste mali a on od vás bude žiadať vyplatenie druhýkrát, stačí sa ochrániť zmluvou.

Rada odborníka

Najlepším spôsobom na ochranu dlžníka je kvitancia, ktorá označuje potvrdenie o splatení celého alebo časti dlhu. Budete tak chránení pred tým, aby od vás veriteľ pýtal ďalšie peniaze alebo predmet zmluvy.

4. Ani proces v bankách nemusí byť príliš dlhý

Banky svoje služby neustále zdokonaľujú a urýchľujú. Mnohé majú vo svojom portfóliu ponuky rýchlych pôžičiek. Majú síce celý proces o trochu dlhší ako napríklad P2P, no rozhodne nie taký dlhý ako pri bežnom požičiavaní.

Väčšina bánk vám poskytne  rýchle bezúčelové úvery s vybavením do niekoľkých dní. Má ju napríklad VÚB s požiadaním online a schválením do niekoľkých hodín. Rovnako je na tom Prima banka a Slovenská sporiteľňa s Modernou pôžičkou.

5. Online požičanie je najrýchlejšie

Keď sa rozhodnete, že si budete požičiavať, využite možnosť online požiadania. Je omnoho rýchlejšie ako návšteva banky či nebankovky. Dokonca, mnohé nebankové spoločnosti kamenné pobočky ani nemajú. Všetko vybavujete prostredníctvom telefónneho čísla alebo e-mailu.

Vybavenie online z pohodlia domova je rýchle a ľahké. Šetríte nielen čas, ale aj energiu. V pokoji si viete prezrieť všetky možnosti, porovnať ich a požičať si v priebehu pár minút.

Jednoduché a rýchle požičanie

Požičiavanie peňazí je dnes čoraz jednoduchšie a rýchlejšie. Keď sa rozhodnete pre nebankovky alebo P2P, myslite na to, že majú vyššie úroky, ktoré sa odrazia na vyšších mesačných splátkach. Na druhej strane, rýchlejšie vybavenie nenájdete, preto sa rozhodne oplatia.

Dominika BlchováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • zmluva o pôžičke
  28. septembra 2022|Silvia Múdra
  Zmluva o pôžičke: Na tieto informácie nezabudnite

  Zmluva o pôžičke upravuje požičanie peňazí alebo nejakej veci. Aké podstatné náležitosti by mala takáto zmluva obsahovať? Pozrite si aj vzor zmluvy o pôžičke, podľa ktorého v prípade potreby vytvoríte svoju vlastnú zmluvu medzi veriteľom a dlžníkom.

 • podnikatel
  29. júna 2022|Miroslav Novysedlak
  7 dôvodov, prečo má podnikateľský úver zmysel

  Začínajúce podniky, ktoré chcú expandovať, majú spoločný úmysel – potrebujú financovanie. Hoci by bolo ideálne financovať ich podnikanie z vlastného vrecka, realita je iná. Väčšina začínajúcich podnikateľov nemá rezervný kapitál na investovanie do rastu. Na scénu preto prichádza podnikateľský úver.

 • Smutný muž
  10. júna 2022|Silvia Múdra
  Zneužitie osobných údajov: Čo vám hrozí?

  Môže sa to začať celkom nevinne, napríklad stratou občianskeho preukazu. Pokračovanie však nie je ani zďaleka zábavné. Podvodník, ktorý sa skryje za vašu identitu, si môže neoprávnene vybaviť pôžičku, ktorú by ste mali splácať vy. Ako sa brániť a čo v takýchto situáciách robiť?

 • podpis pôžičky
  10. apríla 2022|Silvia Múdra
  Kde najjednoduchšie získate pôžičku bez registra? Poradíme vám

  Nie každému sa podarí získať pôžičku v banke. Tie totiž posudzujú žiadateľov pomerne prísne. Ak ste nepochodili so žiadosťou o úver v banke, prichádzajú na rad iné subjekty, ktoré vám spravidla  vedia poskytnúť pôžičku za menej striktných podmienok. Vybrali sme pre vás niekoľko overených poskytovateľov, u ktorých má šancu na získanie pôžičky takmer každý.

 • svadba
  21. marca 2022|Silvia Múdra
  Oplatí sa brať si pôžičku na svadbu a kde si najlepšie požičať?

  Svadobný deň zažijú tí najšťastnejší z nás len raz. Nepochybne ide o jednu z najdôležitejších udalostí v živote. Svadba však dnes zďaleka nie je lacná záležitosť a nie každý má dostatok financií, aby si ju mohol dovoliť podľa svojich predstáv. Koľko dnes stojí svadobná hostina a aké sú možnosti financovania? Oplatí sa zobrať si na svadbu pôžičku? Kde si výhodne požičať? Prinášame vám užitočné tipy, s ktorými zvládnete financovanie svadby na jednotku.

 • mama a dieťa
  20. marca 2022|Silvia Múdra
  Kde vám poskytnú pôžičku, keď ste na materskej dovolenke?

  Výška materského či rodičovského príspevku často nepostačuje ani na financovanie základných potrieb mamičky s dieťatkom. Obzvlášť vtedy, ak ide o osamelé matky. Ak financie nepostačujú, riešením môže byť pôžička pre ženy na materskej dovolenke. Ako a kde ju môžete získať?

 • Vývoj cien nehnuteľností
  27. februára 2022|Silvia Múdra
  Predpokladaný vývoj cien nehnuteľností

  Kto už pred niekoľkými rokmi investoval do nehnuteľností alebo si zabezpečil vlastné bývanie, ten sa zaiste posledné mesiace radoval. Ceny nehnuteľností totiž rastú raketovým tempom, a netýka sa to iba hlavného mesta. Drahšie sú nielen samotné nehnuteľnosti, ale aj stavebné materiály, čo komplikuje novú výstavbu i rekonštrukcie. Čo nás čaká v roku 2022? Oplatí sa ešte teraz investovať do kúpy domu či bytu alebo je lepšie počkať?

 • Mladí snívajú o pôžičke
  31. januára 2022|Silvia Múdra
  Pôžička pre mladých s prémiou je minulosťou. Čo s ňou získate teraz?

  Pôžička pre mladých so štátnou prémiou už síce neexistuje, ale ľudia do 35 rokov sa môžu stále dostať k výhodnejšej hypotéke. Mladí ľudia majú totiž možnosť získať hypotéku s daňovým bonusom. Poradíme vám, ako si daňový bonus uplatniť a akú sumu s ním ušetríte.

 • 50 EUR
  26. januára 2022|Michaela Pősová
  Chcem požičať peniaze známemu: Je to naozaj dobré rozhodnutie?

  V prípade, že sa ľudia ocitnú v zložitejšej finančnej situácii a sú nútení požičať si peniaze, hľadajú rôzne spôsoby. Spravidla hneď prvou voľbou býva rodina, prípadne nejakí známi. Obrátil sa niekto v tejto záležitosti aj na vás? Pred rozhodnutím zvážte riziko, že vám peniaze nevráti alebo ich vrátenie bude trvať dlhšie, ako ste zo začiatku očakávali. 

 • Smutná žena na gauči
  26. januára 2022|Silvia Múdra
  Čo robiť, keď nezvládate splácať pôžičku? Poradíme vám

  Aj poctivému človeku sa občas môže stať, že nezvláda splácať svoje dlhy a záväzky. Pritom stačí málo - napríklad dlhodobejšia práceneschopnosť, nečakané výdavky, rodinné problémy či aktuálne aj problémy v dôsledku pandémie. Viete, ako takúto situáciu správne riešiť? Poradíme vám.