podpis pôžičky

Kde najjednoduchšie získate pôžičku bez registra? Poradíme vám

Nie každému sa podarí získať pôžičku v banke. Tie totiž posudzujú žiadateľov pomerne prísne. Ak ste nepochodili so žiadosťou o úver v banke, prichádzajú na rad iné subjekty, ktoré vám spravidla  vedia poskytnúť pôžičku za menej striktných podmienok. Vybrali sme pre vás niekoľko overených poskytovateľov, u ktorých má šancu na získanie pôžičky takmer každý.

Nebankové pôžičky bez registra

Každý veriteľ, ktorý poskytuje spotrebiteľské úvery, má zo zákona povinnosť nahliadať do spoločného elektronického registra. To platí aj pre nebankové spoločnosti s licenciou. Avšak nebankové pôžičky bez registra môžu označovať aj také pôžičky, pri ktorých síce veriteľ do registra nahliada, ale pôžičku vám  aj napriek negatívnym záznamom poskytne


Musíte však rátať s tým, že pôžičku získate za oveľa striktnejších podmienok ako klienti, ktorí takýto problém nemajú. Pre poskytovateľa ste totiž vysoko rizikovým klientom. Nebankovke musíte doložiť doklad totožnosti, doklad o príjme a niekedy aj výpis z registra dlžníkov. Na rozdiel od bánk však niektoré nebankovky nevyžadujú, aby ste boli bez zápisu v registri.  


Pozor však, aby ste nesadli na lep podvodníkom. Preverte si, či má nebankovka skutočne licenciu od NBS a podmienky jednotlivých nebankoviek si vopred porovnajte. 

Riešením sú aj kolektívne pôžičky

Pôžičku môžete získať aj prostredníctvom tzv. kolektívnych pôžičiek, ktoré sú známe aj pod anglickým názvom peer-to-peer pôžičky (P2P). P2P portály spájajú ľudí, ktorí si chcú požičať peniaze s tými, ktorí ich chcú investovať, prostredníctvom online platformy. Vo svete tento model úspešne funguje už od roku 2005 a čoraz populárnejšie sú aj na Slovensku.  


Výhodou pre vás ako žiadateľa je, že proces získania P2P pôžičky sa realizuje kompletne online. Keďže však P2P platformy nemajú prístup do bankového registra ani do registra Sociálnej poisťovne, môžu od vás vyžadovať doklady na overenie príjmu (spravidla 3 posledné výpisy z bankového účtu, na ktorý vám chodí výplata), prípadne potvrdenie o príjme od vášho zamestnávateľa. 


Na druhej strane však treba podotknúť aj to, že  peer-to-peer pôžičky nespadajú pod žiadnu finančnú reguláciu. Legislatíva ich nepovažuje za veriteľov s povinnosťou licencovania. Čo však splniť musia, je široko koncipovaná ochrana spotrebiteľa, ochrana osobných údajov a legislatívu proti praniu špinavých peňazí. 


Pozrime sa spolu na podmienky poskytnutia pôžičiek na troch P2P portáloch:

PORT System

Pomerne obľúbenou platformou na Slovensku je PORT System, založený na aukčnom systéme, pri ktorom si ľudia požičiavajú medzi sebou navzájom. O zaradenie do aukcie môže požiadať iba osoba, ktorá je:


 • staršia ako 18 rokov, 

 • plne spôsobilá na právne úkony,

 • občanom SR s trvalým pobytom na území SR.


Rýchlu pôžičku  môžete získať v sume od 50 do 500 € a splatnosťou od 15 do 30 dní. Portál deklaruje, že na podanie žiadosti ani schválenie pôžičky nie je potrebné doložiť potvrdenie o príjme ani žiadne ďalšie dokumenty. 

Žltý melón

Žltý melón nie je na Slovensku žiadnou novinkou - na našom trhu úspešne funguje už od konca roka 2012. Funguje vo forme aukcie, v ktorej investori súťažia o investíciu do vašej pôžičky najnižšou ponukou, čím získate najlepší možný úrok.Pôžičku môžete získať v prípade, ak máte:


 • viac ako 18 rokov a spôsobilosť na právne úkony,

 • trvalé bydlisko v SR alebo ČR,

 • stály a dokladovateľný príjem. 


Žltý melón pritom poskytuje niekoľko typov pôžičiek

 • rýchla pôžička  - vo výške 100 - 500 € schválená do niekoľkých minút, bez poplatku,

 • bezúčelová pôžička - pôžička na čokoľvek do sumy 10 000 €,

 • účelová pôžička - na rekonštrukciu a zariadenie domácnosti,

 • partnerská pôžička - pôžička so spoludlžníkom, ktorá je poskytovaná za výhodnejších podmienok pre manželov, partnerov alebo známych,

 • najvýhodnejšia splátka -  pôžička na refinancovanie starších úverov s garantovanou úrokovou sadzbou 2 %,

 • cashfree pôžičky - na financovanie nového bývania, dofinancovanie hypotéky, kúpu parkovacieho miesta alebo pivničnej kobky, prípadne na nákup spotrebného tovaru. 


Úroková miera sa stanovuje individuálne a jej výška závisí od ratingovej triedy, typu pôžičky a od konkrétnych ponúk investorov na jej financovanie. 


Ak chcete v Žltom melóne požiadať o pôžičku, môžete tak urobiť aj bez predloženia výpisu z registra. Ako žiadateľ sa totiž môžete rozhodnúť, či o výpis požiadate alebo nie. Predloženie výpisu vám však môže pomôcť získať lepšie podmienky pre poskytnutie pôžičky, pretože pozitívny výpis zlepší vašu ratingovú triedu. 

Zinc Euro

Podobné podmienky na získanie pôžičky v súvislosti s úverovým registrom deklaruje aj P2P portál Zinc Euro, ktorý začal rozvíjať svoje aktivity v komunitnom financovaní v roku 2015. O pôžičku môže požiadať ktokoľvek, kto dosiahol vek 18 rokov a doloží príjem podľa pracovného zaradenia.


Od investorov si môžete požičať sumu od 500 do 15 000 €, a to na obdobie od 1 do 8 rokov. Úroková sadzba za pôžičku vám bude vypočítaná na základe individuálnych podmienok. Zinc Euro totiž posudzuje žiadateľov o pôžičku na základe skóringového systému, ktorý posudzuje vašu schopnosť splácať pôžičku.


Okrem informácií o zamestnaní portál požaduje tiež informácie o vašej finančnej situácii. Niektoré údaje a doklady si vie spoločnosť preveriť aj v externých zdrojoch a registroch. 

Porovnajte si aktuálne ponuky na trhu

Porovnajte si aktuálne ponuky jednotlivých poskytovateľov a vyberte si tú najvýhodnejšiu pre vás.

Kedy sa P2P oplatí a kedy nie? 

P2P pôžička  môže byť pre vás vhodným riešením v prípade, že:


 • máte alternatívne príjmy, ktoré vám banka nedokáže akceptovať,

 • ste začínajúci podnikateľ, alebo živnostník či malý podnikateľ, ktorým banky počítajú príjem zo základu dane z daňového priznania, 

 • potrebujete dofinancovať hypotéku alebo získať peniaze na zariadenie,

 • ste klient, ktorý pre banku dosiahol úverový strop,

 • máte zápis v bankovom registri - to však nie je pravidlom a závisí od jeho závažnosti a vašej celkovej situácie. 


Ak však máte výbornú bonitu a bez problémov by ste získali spotrebný úver v banke,  kolektívna pôžička sa vám  vzhľadom na výšku úrokov a poplatkov neoplatí. 


Požičajte si rozumne

Poradíme, ako bezpečne získať pôžičku na nečakané výdaje i veľké sny.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • pokladnička v tvare prasiatka
  25. novembra 2022|
  Ako si vytvoriť finančnú rezervu?

  Každý človek by mal mať dostatočnú finančnú rezervu. Sú to peniaze, ktoré mu pomôžu v prípade, že príde o prácu alebo nastane iná nečakaná situácia. Pandémia koronavírusu potvrdila, že mnohí Slováci ju aj napriek jej dôležitosti stále nemajú. Chýbajú vám nasporené peniaze a rozmýšľate, ako by ste to vyriešili? Máme pre vás niekoľko tipov.

 • zmluva o pôžičke
  28. septembra 2022|
  Zmluva o pôžičke: Na tieto informácie nezabudnite

  Zmluva o pôžičke upravuje požičanie peňazí alebo nejakej veci. Aké podstatné náležitosti by mala takáto zmluva obsahovať? Pozrite si aj vzor zmluvy o pôžičke, podľa ktorého v prípade potreby vytvoríte svoju vlastnú zmluvu medzi veriteľom a dlžníkom.

 • výber peňazí z bankomatu
  13. júla 2022|
  Výber eur v zahraničí: Na čo si dať pozor

  Chystáte sa na dovolenku do zahraničia? Aj keď sa vyberiete do destinácie, kde je domácou menou euro, prípadne platbu eurami aspoň akceptujú, premyslite si vopred, ako sa k hotovosti dostanete. Výber z bankomatu v zahraničí vás totiž v niektorých prípadoch môže vyjsť naozaj draho.

 • dlžník na poistnom
  22. júna 2022|
  Dlžníci na poistnom, čo všetko vám hrozí?

  Mať dlhy na zdravotnom či sociálnom poistení predstavuje riziko. Fyzické i právnické osoby sú v prípade dlhov zverejňované v zoznamoch dlžníkov. Ako je to však v prípade nezaplatenia povinného zmluvného poistenia? Prečítajte si všetko potrebné o dlžníkoch na poistnom v nasledujúcich riadkoch.

 • Smutný muž
  10. júna 2022|
  Zneužitie osobných údajov: Čo vám hrozí?

  Môže sa to začať celkom nevinne, napríklad stratou občianskeho preukazu. Pokračovanie však nie je ani zďaleka zábavné. Podvodník, ktorý sa skryje za vašu identitu, si môže neoprávnene vybaviť pôžičku, ktorú by ste mali splácať vy. Ako sa brániť a čo v takýchto situáciách robiť?

 • graf finančnej krízy v dôsledku vojny na Ukrajine
  30. marca 2022|
  Aká finančná kríza nám hrozí po udalostiach na Ukrajine?

  Momentálne je Európa hore nohami. Už dnes je isté, ruská invázia na Ukrajinu spôsobí finančnú krízu. Situácia určite poznačí globálnu ekonomiku, ceny tovarov, pohonných hmôt, úverov či nehnuteľností. Na čo sa máme pripraviť?

 • mama a dieťa
  20. marca 2022|
  Kde vám poskytnú pôžičku, keď ste na materskej dovolenke?

  Výška materského či rodičovského príspevku často nepostačuje ani na financovanie základných potrieb mamičky s dieťatkom. Obzvlášť vtedy, ak ide o osamelé matky. Ak financie nepostačujú, riešením môže byť pôžička pre ženy na materskej dovolenke. Ako a kde ju môžete získať?

 • Mladí snívajú o pôžičke
  31. januára 2022|
  Pôžička pre mladých s prémiou je minulosťou. Čo s ňou získate teraz?

  Pôžička pre mladých so štátnou prémiou už síce neexistuje, ale ľudia do 35 rokov sa môžu stále dostať k výhodnejšej hypotéke. Mladí ľudia majú totiž možnosť získať hypotéku s daňovým bonusom. Poradíme vám, ako si daňový bonus uplatniť a akú sumu s ním ušetríte.

 • 50 EUR
  26. januára 2022|
  Chcem požičať peniaze známemu: Je to naozaj dobré rozhodnutie?

  V prípade, že sa ľudia ocitnú v zložitejšej finančnej situácii a sú nútení požičať si peniaze, hľadajú rôzne spôsoby. Spravidla hneď prvou voľbou býva rodina, prípadne nejakí známi. Obrátil sa niekto v tejto záležitosti aj na vás? Pred rozhodnutím zvážte riziko, že vám peniaze nevráti alebo ich vrátenie bude trvať dlhšie, ako ste zo začiatku očakávali.