podpis pôžičky

Kde najjednoduchšie získate pôžičku bez registra? Poradíme vám

Nie každému sa podarí získať pôžičku v banke. Tie totiž posudzujú žiadateľov pomerne prísne. Ak ste nepochodili so žiadosťou o úver v banke, prichádzajú na rad iné subjekty, ktoré vám spravidla  vedia poskytnúť pôžičku za menej striktných podmienok. Vybrali sme pre vás niekoľko overených poskytovateľov, u ktorých má šancu na získanie pôžičky takmer každý.

Nebankové pôžičky bez registra

Každý veriteľ, ktorý poskytuje spotrebiteľské úvery, má zo zákona povinnosť nahliadať do spoločného elektronického registra. To platí aj pre nebankové spoločnosti s licenciou. Avšak nebankové pôžičky bez registra môžu označovať aj také pôžičky, pri ktorých síce veriteľ do registra nahliada, ale pôžičku vám  aj napriek negatívnym záznamom poskytne


Musíte však rátať s tým, že pôžičku získate za oveľa striktnejších podmienok ako klienti, ktorí takýto problém nemajú. Pre poskytovateľa ste totiž vysoko rizikovým klientom. Nebankovke musíte doložiť doklad totožnosti, doklad o príjme a niekedy aj výpis z registra dlžníkov. Na rozdiel od bánk však niektoré nebankovky nevyžadujú, aby ste boli bez zápisu v registri.  


Pozor však, aby ste nesadli na lep podvodníkom. Preverte si, či má nebankovka skutočne licenciu od NBS a podmienky jednotlivých nebankoviek si vopred porovnajte. 

Riešením sú aj kolektívne pôžičky

Pôžičku môžete získať aj prostredníctvom tzv. kolektívnych pôžičiek, ktoré sú známe aj pod anglickým názvom peer-to-peer pôžičky (P2P). P2P portály spájajú ľudí, ktorí si chcú požičať peniaze s tými, ktorí ich chcú investovať, prostredníctvom online platformy. Vo svete tento model úspešne funguje už od roku 2005 a čoraz populárnejšie sú aj na Slovensku.  


Výhodou pre vás ako žiadateľa je, že proces získania P2P pôžičky sa realizuje kompletne online. Keďže však P2P platformy nemajú prístup do bankového registra ani do registra Sociálnej poisťovne, môžu od vás vyžadovať doklady na overenie príjmu (spravidla 3 posledné výpisy z bankového účtu, na ktorý vám chodí výplata), prípadne potvrdenie o príjme od vášho zamestnávateľa. 


Na druhej strane však treba podotknúť aj to, že  peer-to-peer pôžičky nespadajú pod žiadnu finančnú reguláciu. Legislatíva ich nepovažuje za veriteľov s povinnosťou licencovania. Čo však splniť musia, je široko koncipovaná ochrana spotrebiteľa, ochrana osobných údajov a legislatívu proti praniu špinavých peňazí. 


Pozrime sa spolu na podmienky poskytnutia pôžičiek na troch P2P portáloch:

PORT System

Pomerne obľúbenou platformou na Slovensku je PORT System, založený na aukčnom systéme, pri ktorom si ľudia požičiavajú medzi sebou navzájom. O zaradenie do aukcie môže požiadať iba osoba, ktorá je:


 • staršia ako 18 rokov, 

 • plne spôsobilá na právne úkony,

 • občanom SR s trvalým pobytom na území SR.


Rýchlu pôžičku  môžete získať v sume od 50 do 500 € a splatnosťou od 15 do 30 dní. Portál deklaruje, že na podanie žiadosti ani schválenie pôžičky nie je potrebné doložiť potvrdenie o príjme ani žiadne ďalšie dokumenty. 

Žltý melón

Žltý melón nie je na Slovensku žiadnou novinkou - na našom trhu úspešne funguje už od konca roka 2012. Funguje vo forme aukcie, v ktorej investori súťažia o investíciu do vašej pôžičky najnižšou ponukou, čím získate najlepší možný úrok.Pôžičku môžete získať v prípade, ak máte:


 • viac ako 18 rokov a spôsobilosť na právne úkony,

 • trvalé bydlisko v SR alebo ČR,

 • stály a dokladovateľný príjem. 


Žltý melón pritom poskytuje niekoľko typov pôžičiek

 • rýchla pôžička  - vo výške 100 - 500 € schválená do niekoľkých minút, bez poplatku,

 • bezúčelová pôžička - pôžička na čokoľvek do sumy 10 000 €,

 • účelová pôžička - na rekonštrukciu a zariadenie domácnosti,

 • partnerská pôžička - pôžička so spoludlžníkom, ktorá je poskytovaná za výhodnejších podmienok pre manželov, partnerov alebo známych,

 • najvýhodnejšia splátka -  pôžička na refinancovanie starších úverov s garantovanou úrokovou sadzbou 2 %,

 • cashfree pôžičky - na financovanie nového bývania, dofinancovanie hypotéky, kúpu parkovacieho miesta alebo pivničnej kobky, prípadne na nákup spotrebného tovaru. 


Úroková miera sa stanovuje individuálne a jej výška závisí od ratingovej triedy, typu pôžičky a od konkrétnych ponúk investorov na jej financovanie. 


Ak chcete v Žltom melóne požiadať o pôžičku, môžete tak urobiť aj bez predloženia výpisu z registra. Ako žiadateľ sa totiž môžete rozhodnúť, či o výpis požiadate alebo nie. Predloženie výpisu vám však môže pomôcť získať lepšie podmienky pre poskytnutie pôžičky, pretože pozitívny výpis zlepší vašu ratingovú triedu. 

Zinc Euro

Podobné podmienky na získanie pôžičky v súvislosti s úverovým registrom deklaruje aj P2P portál Zinc Euro, ktorý začal rozvíjať svoje aktivity v komunitnom financovaní v roku 2015. O pôžičku môže požiadať ktokoľvek, kto dosiahol vek 18 rokov a doloží príjem podľa pracovného zaradenia.


Od investorov si môžete požičať sumu od 500 do 15 000 €, a to na obdobie od 1 do 8 rokov. Úroková sadzba za pôžičku vám bude vypočítaná na základe individuálnych podmienok. Zinc Euro totiž posudzuje žiadateľov o pôžičku na základe skóringového systému, ktorý posudzuje vašu schopnosť splácať pôžičku.


Okrem informácií o zamestnaní portál požaduje tiež informácie o vašej finančnej situácii. Niektoré údaje a doklady si vie spoločnosť preveriť aj v externých zdrojoch a registroch. 

Porovnajte si aktuálne ponuky na trhu

Porovnajte si aktuálne ponuky jednotlivých poskytovateľov a vyberte si tú najvýhodnejšiu pre vás.

Kedy sa P2P oplatí a kedy nie? 

P2P pôžička  môže byť pre vás vhodným riešením v prípade, že:


 • máte alternatívne príjmy, ktoré vám banka nedokáže akceptovať,

 • ste začínajúci podnikateľ, alebo živnostník či malý podnikateľ, ktorým banky počítajú príjem zo základu dane z daňového priznania, 

 • potrebujete dofinancovať hypotéku alebo získať peniaze na zariadenie,

 • ste klient, ktorý pre banku dosiahol úverový strop,

 • máte zápis v bankovom registri - to však nie je pravidlom a závisí od jeho závažnosti a vašej celkovej situácie. 


Ak však máte výbornú bonitu a bez problémov by ste získali spotrebný úver v banke,  kolektívna pôžička sa vám  vzhľadom na výšku úrokov a poplatkov neoplatí. 


Požičajte si rozumne

Poradíme, ako bezpečne získať pôžičku na nečakané výdaje i veľké sny.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • muž na elektrickej kolobežke
  24. novembra 2023|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Vlastníte elektrickú kolobežku alebo segway? Potom vás čaká nová povinnosť. Od januára 2024 by mala začať platiť novela zákona o PZP, podľa ktorej budú musieť mať aj používatelia týchto dopravných prostriedkov za určitých okolností uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?