Magazín Porovnajto.sk
Všetky kategórie

poistenie online cez telefón

Ako si rýchlo požičať peniaze online? Máte hneď niekoľko možností

5/5

Potrebujete si čo najrýchlejšie požičať peniaze? Ak hľadáte spôsob, ako si požičať peniaze online, bez návštevy pobočky a najmä bez dokladovania účelu, vyskúšajte online pôžičku. V článku vám ukážeme spôsoby, ako si rýchlo a jednoducho požičať peniaze na nový mobil aj dovolenku. Predstavíme vám ponuky nebankových spoločností, aj online bankové úvery.

Mám si vybrať banku alebo nebankovú spoločnosť?

Ak si potrebujete požičať menší či väčší obnos peňazí, na internete sa vám ponúkajú dve možnosti: buď využijete online pôžičku nebankovej spoločnosti alebo požiadate o spotrebný úver v banke. Hoci je prvá možnosť častokrát rýchlejšia a komfortnejšia, ľudia sa aj vzhľadom na históriu takýchto spoločností obávajú požičať si peniaze od nebankovej spoločnosti.

Mnoho ľudí si totiž pod pojmom nebanková spoločnosť ešte stále predstavuje pochybnú úžernícku firmu, ktorá klienta dovedie k bankrotu. Takto to už našťastie na slovenskom finančnom trhu nefunguje. Každá nebanková spoločnosť, ktorá chce poskytovať pôžičky, musí mať licenciu od Národnej banky Slovenska (NBS).

Do roku 2015 fungovali na Slovensku stovky rôznych nebankových či vymáhačských spoločností, ktoré častokrát používali aj nezákonné praktiky. Dnes je na slovenskom trhu približne 30 nebankových a inkasných spoločností, ktoré majú povolenie od Národnej banky a môžu poskytovať spotrebné úvery. Vďaka tejto pomerne prísnej reforme sa už klienti nemusia obávať problémov s nebankovými spoločnosťami.


Vedeli ste, že...

... na webe NBS môžete nájsť zoznam licencovaných nebankových spoločností a skontrolovať si, či má vybraná spoločnosť povolenie poskytovať úvery?


Čím sa líšia pôžičky, ktoré poskytujú banky a pôžičky nebankových spoločností? Rozdielov je niekoľko:

  • Výška úveru: od nebankovej spoločnosti si môžete požičať aj veľmi nízku sumu. Výška pôžičky začína už na 30 €, no požičať si môžete maximálne 30 000 €. Naopak, banky vám požičajú aj vyššie sumy.

  • Overovanie: keďže nebankové spoločnosti požičiavajú nižšie sumy a idú do menšieho rizika, nekladú veľký dôraz na overovanie bonity klienta, ako to robia banky. Licencované spoločnosti však musia overiť údaje, ktoré stanovila NBS.

  • Doba splatnosti: nebankové spoločnosti sú lákavé pre ľudí, ktorí chcú pôžičku splatiť čo najskôr. Mnohé spoločnosti ponúkajú napríklad možnosť splatiť úver do 30 dní. V bankách budete požičanú sumu splácať aj niekoľko rokov.

  • Poplatky a úroky: kratšiu dobu splácania sa nebankové spoločnosti snažia vykompenzovať vyššími úrokmi. Stretnúť sa tak môžete aj s úrokmi vo výške 20 %. Banky sa v dnešnej dobe snažia držať úrokovú sadzbu na historickom minime. Čo sa týka poplatkov za úver, objavujú sa u bánk, aj nebankových spoločností.

Nebankové spoločnosti sľubujú pôžičku online a rýchlo

Ak si potrebujete požičať menšiu sumu, nechcete chodiť na pobočku a láka vás pohodlný úver priamo z domu, využite ponuky nebankových spoločností, ktoré vám požičajú od 30 až do 20 000 €. Na získanie úveru nemusíte dokladovať ani množstvo dokumentov, ktoré by od vás požadovala banka.


Náš TIP

Pri výbere si všimnite aj ročnú percentuálnu mieru nákladov (RPMN). Jej výška vás môže pri niektorých úveroch celkom zaskočiť.


Pôžičky sú spravidla bezúčelové, takže nikto sa vás nebude pýtať, na čo peniaze potrebujete. Z požičaných peňazí si môžete kúpiť auto, nový počítač, aj rodinnú dovolenku. Všetko vybavíte online, z pohodlia domova, a najmä rýchlo. Ak vás prekvapia nečakané výdaje, ktoré potrebujete čo najskôr uhradiť, je pre vás vhodná online pôžička od nebankovej spoločnosti. Peniaze si požičiate ihneď a splatiť ich môžete aj o mesiac.

Medzi najznámejšie spoločnosti, ktoré ponúkajú online pôžičku, patrí:

  • Silver side: spotrebný úver vo výške 500 – 10 000 €, splatnosť maximálne 96 mesiacov, úroková sadzba od 17,13 %.

  • Home Credit: spotrebný úver vo výške 400 – 10 000 €, splatnosť je flexibilná, úroková sadzba od 16,90 %.

  • PORT System: spotrebný úver vo výške 50 € - 500 €, splatnosť 15 - 30 dní, úroková sadzba od 0,8 %.

  • Nuxo: spotrebný úver vo výške 50 € - 500 €, splatnosť 15 - 30 dní, úroková sadzba od 0,0 %.

Čo od vás môže nebanková spoločnosť pred schválením úveru požadovať? Najčastejšie musíte predložiť doklad totožnosti, preukázať svoj príjem, vek a zápis z registra dlžníkov. Niektoré spoločnosti však nevyžadujú, aby ste boli bez zápisu v registri, čo je veľká výhoda oproti bankám. Nájdu sa aj spoločnosti, ktoré nevyžadujú žiadne doklady - spoločnosť PORT System pri žiadosti o úver vyžaduje iba overenie vašej totožnosti.

Každá spoločnosť ponúka inú výšku úveru a má samozrejme aj iné podmienky. Pri výbere si všímajte nielen úrokovú sadzbu, RPMN, ale aj splatnosť či poplatky za vybavenie úveru. Porovnajte si ponuky nebankových spoločností a požičajte si výhodne.

Online pôžičku si vybavíte aj v banke

Chcete si požičať online, no stále váhate nad nebankovou spoločnosťou? V dnešnej dobe si môžete vziať úver online aj z overenej banky. Aj tu platí, že ide o bezúčelové úvery a vy nemusíte dokladať účel pôžičky.

Viaceré banky ponúkajú úver už vo výške 300 €, najvyššia možná suma online úveru je 50 000 €. V prípade pôžičky od banky sú podmienky prísnejšie. Dokladovať musíte nielen totožnosť, vek či pravidelný príjem, ale aj trvalé bydlisko a súhlas na overenie v úverových registroch.

Vybavenie takéhoto úveru býva spravidla dlhšie, preto vám ho neodporúčame využiť v prípade, že peniaze potrebujete ihneď. Ak však hľadáte spôsob, ako zaplatiť opravu na aute alebo rekonštrukciu spálne, pôžička od banky môže byť pre vás výhodná. Lákavé sú najmä nízke úrokové sadzby, ktoré sú momentálne na historickom minime. 

Ak si chcete požičať peniaze bez návštevy pobočky, využite možnosť požičať si online. V našej praktickej tabuľke si porovnáte ponuky všetkých bánk a zistíte, ktorá je pre vás vhodná.

Peniaze online si môžete požičať od banky, aj nebankovej spoločnosti. Nebojte sa online úverov a zistite, ako to vlastne funguje. Už dávno neplatí, že rýchle pôžičky musia byť nevýhodné a nebezpečné. Dôležité je dôkladne si porovnať ponuky a prečítať si podmienky. Využite náš porovnávač a vyberte si výhodnú pôžičku online.

Alexandra Mravíková
Alexandra Mravíková
Viac článkov autora

Odporúčané

porovnajto logo
Napíšte náminfo@porovnajto.sk
Zavolajte nám
© 2021 Porovnajto.sk, všetky práva vyhradené. Člen skupiny Srovnejto
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies, aby sme Vám vedeli zobraziť kvalitnejší obsah.