Možno ste sa práve dostali do situácie, kedy potrebujete pôžičku ihneď, a to rovno na ruku. Viete, kde a za akých podmienok si takúto pôžičku môžete vybaviť? 

Čo sú pôžičky na ruku?

Pôžičky na ruku sú udomácneným výrazom pre pôžičky poskytované v hotovosti

Na internete je ponúk pôžičiek na ruku stále viac ako dosť. Ide však spravidla o pôžičky od súkromných osôbTie vám síce ponúknu často aj pôžičku v hotovosti, bez registra a bez dokladovania príjmov, zaplatíte za ňu však veľmi vysoký úrok a často sa vyžaduje aj ručenie zmenkou alebo nehnuteľnosťou. Takýmto pôžičkam sa radšej veľkým oblúkom vyhnite a obráťte sa radšej na overeného poskytovateľa pôžičiek s dobrými referenciami


Ešte v nedávnej minulosti poskytovali pôžičky ihneď na ruku aj niektoré nebankové spoločnosti. Najčastejšie išlo o krátkodobé pôžičky so splatnosťou niekoľko týždňov či mesiacov, ktoré neboli účelovo viazané a využívali sa spravidla na financovanie bežných výdavkov domácnosti ako nevyhnutné pôžičky do výplaty. Dnes však takéto pôžičky ihneď na ruku nahradili rýchle online pôžičky.

Zodpovedné požičiavanie

Prečítajte si Zásady zodpovedného požičiavania, vďaka ktorým sa môžete správne rozhodnúť.

Nie v hotovosti, ale ihneď 

Takúto online pôžičku si dokážete vybaviť veľmi rýchlo - dá sa povedať, že takmer ihneď, avšak peniaze nedostanete v hotovosti, ale na váš bankový účet. Existuje viacero poskytovateľov - tak zo segmentu bankových, ako i nebankových spoločností - ktoré dokážu posúdiť vašu žiadosť veľmi rýchlo a poslať vám peniaze na účet v podstate okamžite

Spravidla najvýhodnejšou možnosťou je banková pôžička vo forme spotrebného úveru. Administratívne procesy v bankách už dávno nie sú také komplikované ako kedysi a pôžičku v banke si môžete vybaviť vďaka rôznym webovým či mobilným aplikáciám naozaj okamžite. Ak ste z nejakého dôvodu v banke pôžičku nezískali, menej prísne podmienky pre posudzovanie žiadostí majú niektoré nebankovkyNebankové pôžičky sú však spravidla oveľa drahšie. No a v neposlednom rade sú tu aj tzv. peer-to-peer pôžičky, kde môžete získať pôžičky od súkromných investorov prostredníctvom sprostredkovateľských portálov. 

Ak si chcete vybrať skutočne tú najvýhodnejšiu pôžičku, s výberom vám pomôže náš online porovnávač pôžičiek. Jeho výhodou je navyše aj to, že spolupracujeme len s overenými poskytovateľmi pôžičiek, takže sa vyhnete podvodným ponukám. 


Rada pre všetkých

Požičajte si rozumne

Než si o pôžičku zažiadate, vopred si rozmyslite či peniaze skutočne potrebujete. Ak už peniaze dlžíte alebo ste napr. v exekúcii, nemusí byť pôžička tým najlepším riešením.


Ak o pôžičku skutočne premýšľate, nezabudnite na tieto pravidlá:


 • vyberajte si preverené bankové a nebankové spoločnosti,

 • skontrolujte si svoje záznamy v registroch,

 • spočítajte si či dokážete pôžičku riadne mesačne splácať.

Porovnaný magazín

 • 08. decembra 2021|Silvia Múdra
  Nie ste spokojní s úrokom vašej pôžičky? Porozmýšľajte nad refinancovaním úveru

  Úrokové sadzby pôžičiek sú na historických minimách a mnohí dlžníci dnes uvažujú o refinancovaní svojich hypoték alebo úverov. Ak ste si požičiavali pred niekoľkými rokmi, pravdepodobne máte aj vy pôžičku s úrokovou sadzbou niekoľkonásobne prevyšujúcu aktuálny priemer. Refinancovaním svojej pôžičky môžete mesačne ušetriť desiatky eur, skrátiť si dobu splácania alebo pri zachovaní podmienok získať vyššiu pôžičku. Poradíme vám, ako refinancovať úver v prospech svojho rozpočtu.

 • 03. decembra 2021|Silvia Múdra
  Najvýhodnejšia pôžička: Chcete vedieť, ako ju nájdete?

  Pôžička na čokoľvek, hypotekárny úver či leasing. Pôžičky nájdeme pod mnohými názvami a ponúka ich každá banka, ale i nebankové a iné subjekty. Ako si vybrať tú najvýhodnejšiu pôžičku a podľa čoho sa rozhodnúť? Poradíme vám krok za krokom.

 • 03. decembra 2021|Silvia Múdra
  Zoznam najlepších pôžičiek na trhu. Vybrali ste si?

  Potrebujete si požičať, ale netušíte, ktorú banku navštíviť, aby ste dlžnú sumu niekoľkonásobne nepreplatili? Prinášame vám zoznam aktuálne najlepších pôžičiek na trhu. Zistili sme pre vás, ktoré banky v súčasnosti poskytujú najvýhodnejšie podmienky, čo musíte splniť, aby ste ich dostali a s akou sumou na svojom účte môžete počítať. Stačí si vybrať, požiadať banku o schválenie a môžete si začať plniť svoje sny.