Pokazila sa vám práčka či auto, ktoré nevyhnutne potrebujete? Alebo vás zastihli iné nečakané udalosti, kvôli ktorým potrebujete peniaze veľmi rýchlo? Do výplaty ostáva ešte pár dní, ale výdavky musíte zaplatiť ihneď. V tom prípade sú tu pre vás pôžičky do výplaty. 

Čo je pôžička do výplaty?

Pôžička do výplaty nie je špeciálnym typom pôžičky. Ide skôr o udomácnený výraz používaný pre pôžičky, ktoré potrebujete požičať na veľmi krátky čas - a to spravidla len dovtedy, kým vám na účet nepríde ďalšia výplata. Ide teda o prostriedky, ktoré môžete využiť tak na financovanie bežných výdavkov, ako aj na výplatu nákladov spojených s neočakávanými okolnosťami. Kde teda takéto pôžičky do výplaty získať? 


Zodpovedné požičiavanie

Prečítajte si Zásady zodpovedného požičiavania, vďaka ktorým sa môžete správne rozhodnúť.

Najskôr vyskúšajte v banke

Aj keď sa vám to možno nezdá, najvýhodnejšie podmienky pôžičiek získate najčastejšie v banke. Ak ste nad takýmito možnými situáciami rozmýšľali skôr, je možné, že máte v banke vybavené povolené prečerpanie k účtu alebo kreditnú kartu. Práve v takýchto prípadoch je adekvátne ich využiť. 

Ak takúto možnosť nemáte, poobzerajte sa v bankách po pôžičkách bez úrokov. Sú to bezpochyby najvýhodnejšie spotrebné úvery vôbec, spravidla ich však nemôžete využiť opakovane. Prípadne využite ponuku iných bankových pôžičiek, a to nielen vo svojej banke. Platí totiž, že nie vždy vám najvýhodnejšiu pôžičku poskytne práve vaša banka.Ak už ste v banke so žiadosťou o pôžičku neuspeli, máte aj iné možnosti. Sú to pôžičky od nebankových spoločnostíktoré majú spravidla o niečo menej striktné kritériá posudzovania, a môžu byť preto vhodným riešením aj pre rizikovejších klientov. Môžu teda poslúžiť aj ako pôžičky pre dôchodcov či pôžičky pre ženy na materskej dovolenke. Avšak - za cenu oveľa vyššej úrokovej miery. 

Pôžička online je najrýchlejšia

Ak potrebujete peniaze ihneď, požiadajte o ne online. Našťastie dnes už nemusíte osobne obchádzať pobočky jednotlivých poskytovateľov. Všetko vybavíte na internet v podobe jednoduchej online pôžičky a potrebujete na to len niekoľko klikov. 

V prvom rade si pôžičky dôkladne porovnajte. Existuje na to jednoduchý nástroj - online porovnávač, ktorý vám vyfiltruje pôžičky podľa vami zadaných kritérií. Následne si vyberiete tú, ktorá najviac vyhovuje vašim potrebám a možnostiam a vybavíte si ju online.


Buďte opatrní

V živote nastanú situácie, ktoré sa nedajú ovplyvniť a zaskočia vašu finančnú pripravenosť. Ak uvažujete nad pôžičkou, musíte veľmi dobre poznať svoj rozpočetRozsah príjmov a výdajov tvorí základ pre posúdenie, akú vysokú splátku si môžete dovoliť. Nezabudnite počítať s mimoriadnymi výdavkami. Neberte si preto pôžičku na zbytočnosti a dôkladne zvážte či ju skutočne potrebujete.

Rada pre všetkých

Požičajte si rozumne

Než si o pôžičku zažiadate, vopred si rozmyslite či peniaze skutočne potrebujete. Ak už peniaze dlžíte alebo ste napr. v exekúcii, nemusí byť pôžička tým najlepším riešením.


Ak o pôžičku skutočne premýšľate, nezabudnite na tieto pravidlá:


 • vyberajte si preverené bankové a nebankové spoločnosti,

 • skontrolujte si svoje záznamy v registroch,

 • spočítajte si či dokážete pôžičku riadne mesačne splácať.

Porovnaný magazín

 • 08. decembra 2021|Silvia Múdra
  Nie ste spokojní s úrokom vašej pôžičky? Porozmýšľajte nad refinancovaním úveru

  Úrokové sadzby pôžičiek sú na historických minimách a mnohí dlžníci dnes uvažujú o refinancovaní svojich hypoték alebo úverov. Ak ste si požičiavali pred niekoľkými rokmi, pravdepodobne máte aj vy pôžičku s úrokovou sadzbou niekoľkonásobne prevyšujúcu aktuálny priemer. Refinancovaním svojej pôžičky môžete mesačne ušetriť desiatky eur, skrátiť si dobu splácania alebo pri zachovaní podmienok získať vyššiu pôžičku. Poradíme vám, ako refinancovať úver v prospech svojho rozpočtu.

 • 03. decembra 2021|Silvia Múdra
  Najvýhodnejšia pôžička: Chcete vedieť, ako ju nájdete?

  Pôžička na čokoľvek, hypotekárny úver či leasing. Pôžičky nájdeme pod mnohými názvami a ponúka ich každá banka, ale i nebankové a iné subjekty. Ako si vybrať tú najvýhodnejšiu pôžičku a podľa čoho sa rozhodnúť? Poradíme vám krok za krokom.

 • 03. decembra 2021|Silvia Múdra
  Zoznam najlepších pôžičiek na trhu. Vybrali ste si?

  Potrebujete si požičať, ale netušíte, ktorú banku navštíviť, aby ste dlžnú sumu niekoľkonásobne nepreplatili? Prinášame vám zoznam aktuálne najlepších pôžičiek na trhu. Zistili sme pre vás, ktoré banky v súčasnosti poskytujú najvýhodnejšie podmienky, čo musíte splniť, aby ste ich dostali a s akou sumou na svojom účte môžete počítať. Stačí si vybrať, požiadať banku o schválenie a môžete si začať plniť svoje sny.