Pôžička pre ženy na materskej dovolenke


Výdavky mamičiek po odchode na materskú dovolenku sa zvyšujú, ale príjmy sa znižujú. Existuje možnosť, ako môžu aj mamičky na materskej dovolenke získať pôžičku? Áno, a to hneď niekoľko. 

Jednoduchšie to ide s partnerom

Pri poskytovaní pôžičiek mamičkám na materskej dovolenke je veľký rozdiel v tom, či finančná inštitúcia požičiava mamičke spolu s iným dlžníkom, najčastejšie manželom, alebo mamičke samotnej - v prípade, že je samoživiteľka. Samozrejme v prípade, že máte spoludlžníka, príjem sa posudzuje spoločne a šanca na získanie pôžičky je vyššia.

Takýmto spôsobom môžete získať napríklad aj hypotekárny úver - hoci väčšina bánk neakceptuje materský príspevok, do spoločných príjmov dokáže započítať aspoň výšku rodičovského príspevku. Samozrejme v prípade, že výška príjmu spolužiadateľa bude dostatočne vysoká. 

Ak je však vaším jediným pravidelným príjmom materský alebo rodičovský príspevok od štátu  a nemáte spoludlžníka či ručiteľa, budete automaticky zaradená do rizikovej skupiny žiadateľov. Pôžička na materskej sa tak môže skomplikovať, napriek tomu máte možnosť získať pôžičku hneď niekoľkými spôsobmi.

Bankové pôžičky pre mamičky 

Niektoré banky už dokážu ponúknuť pôžičku aj pre skupiny s nižším príjmom, medzi ktoré mamičky na materskej jednoznačnej patria. Výška bankovej pôžičky na materskej bude samozrejme závisieť od výšky príspevku, ktorý dostávate. V niektorých bankách sa dostanete aj ku klasickému spotrebnému úveru, hoci bude na nižšiu sumu, ako je úverový limit banky. 

Ak myslíte na takúto situáciu dostatočne vopred, v banke si ešte počas doby, kedy ste zamestnaná, vybavte povolené prečerpanie k účtu (kontokorentný úver). Ten vám bude poskytnutý ešte na základe príjmov z práce. 

Nebankové pôžičky

Ak ste nepochodili v banke, riešením môže byť krátkodobá pôžička od nebankovky, ktorá sa dá vybaviť aj online. Sú poskytované ako bezúčelové pôžičky, pri ktorých nemusíte dokladovať účel ich použitia. V porovnaní s bankovými pôžičkami sú však nebankové pôžičky poskytované s pomerne vysokým úrokom a aj ich doba splatnosti je oveľa kratšia. Pozor si dajte na nepoctivých sprostredkovateľov a vyberajte si len spomedzi overených poskytovateľov s licenciou - práve tých nájdete aj na našich stránkach.


P2P pôžička

Ďalšou možnosťou, nad ktorou ste možno doteraz neuvažovali, je získanie peňazí cez tzv. pôžičky od súkromných osôb. Tento spôsob spája osoby, ktoré chcú investovať s ľuďmi, ktorí peniaze potrebujú - teda s vami. Ak teda potrebujete požičať napríklad na nový kočík v hodnote 500 €, prostredníctvom P2P platformy sa vám naň poskladá napríklad 50 ľudí po 10 €. 

Prostredníctvom stránky Porovnajto.sk si ich môžete jednoducho porovnať, a vybrať si tak tú najlepšiu pôžičku od súkromných osôb práve pre vás.

A ešte malá rada na záver: Pred tým, ako si pôžičku na materskej skutočne vezmete, zvážte, či ju budete schopná splácať. Jednotlivé pôžičky si dôkladne porovnajte a vyberte si tú najvýhodnejšiu. Neviete sa rozhodnúť? Vyplňte krátky formulár a naši špecialisti vám s výberom radi poradia.

porovnajto logo
Napíšte náminfo@porovnajto.sk
Zavolajte nám
© 2021 Porovnajto.sk, všetky práva vyhradené. Člen skupiny Srovnejto
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies, aby sme Vám vedeli zobraziť kvalitnejší obsah.