100 eurovka v rukách ženy

Zoznam najlepších pôžičiek na trhu. Vybrali ste si?

Potrebujete si požičať, ale netušíte, ktorú banku navštíviť, aby ste dlžnú sumu niekoľkonásobne nepreplatili? Prinášame vám zoznam aktuálne najlepších pôžičiek na trhu. Zistili sme pre vás, ktoré banky v súčasnosti poskytujú najvýhodnejšie podmienky, čo musíte splniť, aby ste ich dostali a s akou sumou na svojom účte môžete počítať. Stačí si vybrať, požiadať banku o schválenie a môžete si začať plniť svoje sny.

mPôžička Plus v mBank

V mBank  získate mPôžičku Plus od 350 až do 40 000 €, môžete požiadať o pôžičku na čokoľvek s úrokom už od 3,9 %, výhodná sadzba je však podmienená poistením úveru. Ak vám stačí nižšia suma, môžete dokonca získať 0 % úrok a s RPMN do 3,91 %. Požičať si môžete od 350 do 1 500 € a splácať budete 12 alebo 24 mesiacov. Za poskytnutie úveru zaplatíte poplatok 2 % z dlžnej sumy (tieto už sú započítané v RPMN). 


Tieto podmienky získate za predpokladu, že ide o vašu prvú pôžičku v mBank. Veľkou výhodou je, že pôžičku môžete kedykoľvek a bez poplatku predčasne splatiť. Ak ste klientom tejto banky, vybavenie pôžičky bude pre vás niekoľkominútovou záležitosťou. Jednoducho si podáte online žiadosť a peniaze budete mať do dvoch dní na účte. V prípade, že nie ste klientom mBank, budete sa musieť zastaviť v niektorej z jej pobočiek a spolu s podaním žiadosti o pôžičku si založiť aj bezplatný bežný účet, na ktorý vám banka zašle peniaze.

Výhodné pôžičky v Poštovej banke

Poštová banka aktuálne ponúka dva mimoriadne výhodné úverové produkty. Pokiaľ si potrebujete  požičať menšiu sumu, pôžičku tu získate prakticky zadarmo. Pri vyšších úveroch máte možnosť dostať skutočne výhodnú úrokovú sadzbu.


Úver v hodnote 600, 800 alebo 1000 € vám teraz poskytne Poštová banka prakticky zadarmo, v prípade, že tu máte zriadený bežný účet. Dostanete 0 % úrokovú sadzbu a pôžičku získate bez poplatku za poskytnutie. Splácať budete 20 mesiacov a banke vrátite len to, čo vám požičala. O pôžičku je možné požiadať len na ktoromkoľvek pracovisku Poštovej banky na pošte.


Ak si chcete požičať vyššiu sumu, môžete požiadať o tzv. Dobrú pôžičku. Aj tu sú podmienky vcelku výhodné. Pôžička je limitovaná hornou hranicou 30 000 € a splatnosťou od 12 mesiacov do 8 rokov. Banka poskytuje úrokovú sadzbu od 4,9 % a nulový poplatok za poskytnutie. RPMN sa pohybuje na úrovni 5,1 %. Veľkou výhodou je možnosť požiadať o odklad splátok na 6 mesiacov bez poplatku.


Jednoduchá pôžička s 365.bank

Ak chcete najlepšiu pôžičku a nechce sa vám čakať na pošte, možno sa rozhodnete pre pôžičku od 365.bank. Poskytuje obdobné podmienky ako vyššie popísaná Dobrá pôžička, ale v modernejšom šate. Nemusíte chodiť na pobočku. Jednoducho si všetko vyklikáte vo svojom mobile a pôžičku máte bez poplatku za poskytnutie. Ak ešte nemáte v tejto banke bežný účet, žiadosti o úver bude predchádzať jeho založenie. Tento úkon rovnako rýchlo a jednoducho zvládnete cez apku.


365-ka vám požičia od 300 do 20 000 € s garanciou úrokovej sadzby 4,9 % a RPMN 5,1 % pre každého klienta. Splácať môžete od 3 mesiacov do 8 rokov. Každú žiadosť o úver banka pomerne rýchlo vyhodnotí a prakticky obratom zasiela návrh zmluvy. Po jej podpísaní vám do pár minút cinknú peniaze na účte. Poskytnutie pôžičky je podmienené tým, že nemáte v 365 banke práve prebiehajúci odklad splátok, nie ste neplatičom v iných finančných inštitúciách a aktuálne nie ste práceneschopný.Spotrebný úver od ČSOB

ČSOB  vám v rámci  spotrebného úveru  požičia od 600 do 25 000 € so splatnosťou od 1 do 8 rokov. Banka poskytuje úrok 5,5 % s fixáciou počas celej doby splácania a RPMN 5,76 %. Poplatok za spracovanie je stanovený na 35 €


Aktívnym využívaním účtu v ČSOB si môžete znížiť úrokovú sadzbu o 1 %. Za aktívne využívanie účtu banka považuje mesačný príjem na účet minimálne 400 €, 3 pravidelné platby z účtu a 5 platieb zrealizovaných kreditnou alebo debetnou kartou. Zvýhodnený úrok môžu získať aj klienti, ktorí majú hypotéku od ČSOB. Samozrejmosťou je aj zákonom garantovaná možnosť mimoriadnych splátok. Pôžičku si môžete vybaviť počas návštevy pobočky alebo online cez ČSOB Smartbanking.

Úver na čokoľvek od UniCredit Bank

Miesto v hitparáde najlepších pôžičiek zaujal aj bezúčelový Presto úver  od  UniCredit Bank s úrokovou sadzbou 4,9 % a  RPMN od 4,97 %. Poplatok za poskytnutie takéhoto úveru je 50 €. Výhodné podmienky získate so splatnosťou minimálne 85 mesiacov. Požičať si však musíte aspoň 10 000 €, horná hranica pôžičky je stanovená na 40 000 €. 


Podmienkou pre získanie výhodného úroku je aj zasielanie príjmu na účet v tejto banke. Pre vybavenie pôžičky sa budete musieť zastaviť na pobočke s dokladom totožnosti a potvrdením o príjme za predchádzajúci kalendárny rok. Toto môžete nahradiť daňovým priznaním alebo výpismi z účtu. Ak bude vaša žiadosť schválená, podpíšete zmluvu a banka vám poukáže peniaze priamo na účet.

Pôžička s 0 % úrokom od Prima banky

Prima banka  ponúka pri svojej pôžičke  aktuálne 0 % úrok a RPMN na úrovni 1,29 % pri pôžičke v hodnote 3 000 €. V tomto prípade sa platí jednorazový poplatok za poskytnutie úveru 150 €. Ak budete pôžičku splácať z osobného účtu v Prima banke, poplatok vám bude vrátený. Ponuka platí len aktuálne a je viazaná na konkrétne popísané podmienky. Úvery, ktoré nespĺňajú vyššie popísané parametre, poskytuje banka s úrokom od 5,9 do 9,9 %. Týmito sadzbami sa už banka medzi špičku na aktuálnom trhu neradí. O pôžičku môžete požiadať na jednej z mnohých pobočiek banky.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • zmluva o pôžičke
  28. septembra 2022|
  Zmluva o pôžičke: Na tieto informácie nezabudnite

  Zmluva o pôžičke upravuje požičanie peňazí alebo nejakej veci. Aké podstatné náležitosti by mala takáto zmluva obsahovať? Pozrite si aj vzor zmluvy o pôžičke, podľa ktorého v prípade potreby vytvoríte svoju vlastnú zmluvu medzi veriteľom a dlžníkom.

 • podnikatel
  29. júna 2022|
  7 dôvodov, prečo má podnikateľský úver zmysel

  Začínajúce podniky, ktoré chcú expandovať, majú spoločný úmysel – potrebujú financovanie. Hoci by bolo ideálne financovať ich podnikanie z vlastného vrecka, realita je iná. Väčšina začínajúcich podnikateľov nemá rezervný kapitál na investovanie do rastu. Na scénu preto prichádza podnikateľský úver.

 • Smutný muž
  10. júna 2022|
  Zneužitie osobných údajov: Čo vám hrozí?

  Môže sa to začať celkom nevinne, napríklad stratou občianskeho preukazu. Pokračovanie však nie je ani zďaleka zábavné. Podvodník, ktorý sa skryje za vašu identitu, si môže neoprávnene vybaviť pôžičku, ktorú by ste mali splácať vy. Ako sa brániť a čo v takýchto situáciách robiť?

 • podpis pôžičky
  10. apríla 2022|
  Kde najjednoduchšie získate pôžičku bez registra? Poradíme vám

  Nie každému sa podarí získať pôžičku v banke. Tie totiž posudzujú žiadateľov pomerne prísne. Ak ste nepochodili so žiadosťou o úver v banke, prichádzajú na rad iné subjekty, ktoré vám spravidla  vedia poskytnúť pôžičku za menej striktných podmienok. Vybrali sme pre vás niekoľko overených poskytovateľov, u ktorých má šancu na získanie pôžičky takmer každý.

 • svadba
  21. marca 2022|
  Oplatí sa brať si pôžičku na svadbu a kde si najlepšie požičať?

  Svadobný deň zažijú tí najšťastnejší z nás len raz. Nepochybne ide o jednu z najdôležitejších udalostí v živote. Svadba však dnes zďaleka nie je lacná záležitosť a nie každý má dostatok financií, aby si ju mohol dovoliť podľa svojich predstáv. Koľko dnes stojí svadobná hostina a aké sú možnosti financovania? Oplatí sa zobrať si na svadbu pôžičku? Kde si výhodne požičať? Prinášame vám užitočné tipy, s ktorými zvládnete financovanie svadby na jednotku.

 • mama a dieťa
  20. marca 2022|
  Kde vám poskytnú pôžičku, keď ste na materskej dovolenke?

  Výška materského či rodičovského príspevku často nepostačuje ani na financovanie základných potrieb mamičky s dieťatkom. Obzvlášť vtedy, ak ide o osamelé matky. Ak financie nepostačujú, riešením môže byť pôžička pre ženy na materskej dovolenke. Ako a kde ju môžete získať?

 • Vývoj cien nehnuteľností
  27. februára 2022|
  Predpokladaný vývoj cien nehnuteľností

  Kto už pred niekoľkými rokmi investoval do nehnuteľností alebo si zabezpečil vlastné bývanie, ten sa zaiste posledné mesiace radoval. Ceny nehnuteľností totiž rastú raketovým tempom, a netýka sa to iba hlavného mesta. Drahšie sú nielen samotné nehnuteľnosti, ale aj stavebné materiály, čo komplikuje novú výstavbu i rekonštrukcie. Čo nás čaká v roku 2022? Oplatí sa ešte teraz investovať do kúpy domu či bytu alebo je lepšie počkať?

 • Mladí snívajú o pôžičke
  31. januára 2022|
  Pôžička pre mladých s prémiou je minulosťou. Čo s ňou získate teraz?

  Pôžička pre mladých so štátnou prémiou už síce neexistuje, ale ľudia do 35 rokov sa môžu stále dostať k výhodnejšej hypotéke. Mladí ľudia majú totiž možnosť získať hypotéku s daňovým bonusom. Poradíme vám, ako si daňový bonus uplatniť a akú sumu s ním ušetríte.

 • 50 EUR
  26. januára 2022|
  Chcem požičať peniaze známemu: Je to naozaj dobré rozhodnutie?

  V prípade, že sa ľudia ocitnú v zložitejšej finančnej situácii a sú nútení požičať si peniaze, hľadajú rôzne spôsoby. Spravidla hneď prvou voľbou býva rodina, prípadne nejakí známi. Obrátil sa niekto v tejto záležitosti aj na vás? Pred rozhodnutím zvážte riziko, že vám peniaze nevráti alebo ich vrátenie bude trvať dlhšie, ako ste zo začiatku očakávali. 

 • Smutná žena na gauči
  26. januára 2022|
  Čo robiť, keď nezvládate splácať pôžičku? Poradíme vám

  Aj poctivému človeku sa občas môže stať, že nezvláda splácať svoje dlhy a záväzky. Pritom stačí málo - napríklad dlhodobejšia práceneschopnosť, nečakané výdavky, rodinné problémy či aktuálne aj problémy v dôsledku pandémie. Viete, ako takúto situáciu správne riešiť? Poradíme vám.