100 eurovka v rukách ženy

Zoznam najlepších pôžičiek na trhu. Vybrali ste si?

Potrebujete si požičať, ale netušíte, ktorú banku navštíviť, aby ste dlžnú sumu niekoľkonásobne nepreplatili? Prinášame vám zoznam aktuálne najlepších pôžičiek na trhu. Zistili sme pre vás, ktoré banky v súčasnosti poskytujú najvýhodnejšie podmienky, čo musíte splniť, aby ste ich dostali a s akou sumou na svojom účte môžete počítať. Stačí si vybrať, požiadať banku o schválenie a môžete si začať plniť svoje sny.

mPôžička Plus v mBank

V mBank  získate mPôžičku Plus od 350 až do 40 000 €, môžete požiadať o pôžičku na čokoľvek s úrokom už od 3,9 %, výhodná sadzba je však podmienená poistením úveru. Ak vám stačí nižšia suma, môžete dokonca získať 0 % úrok a s RPMN do 3,91 %. Požičať si môžete od 350 do 1 500 € a splácať budete 12 alebo 24 mesiacov. Za poskytnutie úveru zaplatíte poplatok 2 % z dlžnej sumy (tieto už sú započítané v RPMN). 


Tieto podmienky získate za predpokladu, že ide o vašu prvú pôžičku v mBank. Veľkou výhodou je, že pôžičku môžete kedykoľvek a bez poplatku predčasne splatiť. Ak ste klientom tejto banky, vybavenie pôžičky bude pre vás niekoľkominútovou záležitosťou. Jednoducho si podáte online žiadosť a peniaze budete mať do dvoch dní na účte. V prípade, že nie ste klientom mBank, budete sa musieť zastaviť v niektorej z jej pobočiek a spolu s podaním žiadosti o pôžičku si založiť aj bezplatný bežný účet, na ktorý vám banka zašle peniaze.

Výhodné pôžičky v Poštovej banke

Poštová banka aktuálne ponúka dva mimoriadne výhodné úverové produkty. Pokiaľ si potrebujete  požičať menšiu sumu, pôžičku tu získate prakticky zadarmo. Pri vyšších úveroch máte možnosť dostať skutočne výhodnú úrokovú sadzbu.


Úver v hodnote 600, 800 alebo 1000 € vám teraz poskytne Poštová banka prakticky zadarmo, v prípade, že tu máte zriadený bežný účet. Dostanete 0 % úrokovú sadzbu a pôžičku získate bez poplatku za poskytnutie. Splácať budete 20 mesiacov a banke vrátite len to, čo vám požičala. O pôžičku je možné požiadať len na ktoromkoľvek pracovisku Poštovej banky na pošte.


Ak si chcete požičať vyššiu sumu, môžete požiadať o tzv. Dobrú pôžičku. Aj tu sú podmienky vcelku výhodné. Pôžička je limitovaná hornou hranicou 30 000 € a splatnosťou od 12 mesiacov do 8 rokov. Banka poskytuje úrokovú sadzbu od 4,9 % a nulový poplatok za poskytnutie. RPMN sa pohybuje na úrovni 5,1 %. Veľkou výhodou je možnosť požiadať o odklad splátok na 6 mesiacov bez poplatku.


Jednoduchá pôžička s 365.bank

Ak chcete najlepšiu pôžičku a nechce sa vám čakať na pošte, možno sa rozhodnete pre pôžičku od 365.bank. Poskytuje obdobné podmienky ako vyššie popísaná Dobrá pôžička, ale v modernejšom šate. Nemusíte chodiť na pobočku. Jednoducho si všetko vyklikáte vo svojom mobile a pôžičku máte bez poplatku za poskytnutie. Ak ešte nemáte v tejto banke bežný účet, žiadosti o úver bude predchádzať jeho založenie. Tento úkon rovnako rýchlo a jednoducho zvládnete cez apku.


365-ka vám požičia od 300 do 20 000 € s garanciou úrokovej sadzby 4,9 % a RPMN 5,1 % pre každého klienta. Splácať môžete od 3 mesiacov do 8 rokov. Každú žiadosť o úver banka pomerne rýchlo vyhodnotí a prakticky obratom zasiela návrh zmluvy. Po jej podpísaní vám do pár minút cinknú peniaze na účte. Poskytnutie pôžičky je podmienené tým, že nemáte v 365 banke práve prebiehajúci odklad splátok, nie ste neplatičom v iných finančných inštitúciách a aktuálne nie ste práceneschopný.Spotrebný úver od ČSOB

ČSOB  vám v rámci  spotrebného úveru  požičia od 600 do 25 000 € so splatnosťou od 1 do 8 rokov. Banka poskytuje úrok 5,5 % s fixáciou počas celej doby splácania a RPMN 5,76 %. Poplatok za spracovanie je stanovený na 35 €


Aktívnym využívaním účtu v ČSOB si môžete znížiť úrokovú sadzbu o 1 %. Za aktívne využívanie účtu banka považuje mesačný príjem na účet minimálne 400 €, 3 pravidelné platby z účtu a 5 platieb zrealizovaných kreditnou alebo debetnou kartou. Zvýhodnený úrok môžu získať aj klienti, ktorí majú hypotéku od ČSOB. Samozrejmosťou je aj zákonom garantovaná možnosť mimoriadnych splátok. Pôžičku si môžete vybaviť počas návštevy pobočky alebo online cez ČSOB Smartbanking.

Úver na čokoľvek od UniCredit Bank

Miesto v hitparáde najlepších pôžičiek zaujal aj bezúčelový Presto úver  od  UniCredit Bank s úrokovou sadzbou 4,9 % a  RPMN od 4,97 %. Poplatok za poskytnutie takéhoto úveru je 50 €. Výhodné podmienky získate so splatnosťou minimálne 85 mesiacov. Požičať si však musíte aspoň 10 000 €, horná hranica pôžičky je stanovená na 40 000 €. 


Podmienkou pre získanie výhodného úroku je aj zasielanie príjmu na účet v tejto banke. Pre vybavenie pôžičky sa budete musieť zastaviť na pobočke s dokladom totožnosti a potvrdením o príjme za predchádzajúci kalendárny rok. Toto môžete nahradiť daňovým priznaním alebo výpismi z účtu. Ak bude vaša žiadosť schválená, podpíšete zmluvu a banka vám poukáže peniaze priamo na účet.

Pôžička s 0 % úrokom od Prima banky

Prima banka  ponúka pri svojej pôžičke  aktuálne 0 % úrok a RPMN na úrovni 1,29 % pri pôžičke v hodnote 3 000 €. V tomto prípade sa platí jednorazový poplatok za poskytnutie úveru 150 €. Ak budete pôžičku splácať z osobného účtu v Prima banke, poplatok vám bude vrátený. Ponuka platí len aktuálne a je viazaná na konkrétne popísané podmienky. Úvery, ktoré nespĺňajú vyššie popísané parametre, poskytuje banka s úrokom od 5,9 do 9,9 %. Týmito sadzbami sa už banka medzi špičku na aktuálnom trhu neradí. O pôžičku môžete požiadať na jednej z mnohých pobočiek banky.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • nezverejnené evidenčné číslo vozidla
  30. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Zmeny k novým tabuľkám s EČV: Čo čaká motoristov?

  O nových evidenčných číslach sa začalo hovoriť už v roku 2021. Zmena ich výzoru a používania mala prísť do platnosti v marci 2022. Nestalo sa tak a po najnovších úpravách je v hre ďalší dátum, presnejšie 1. január 2023. Aké zmeny môžu motoristi očakávať?

 • žena na Maledivy
  29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • autá jazdiace po zasneženej ceste
  09. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Ako zvládnuť zimu za volantom?

  Zima je jedným z najnáročnejších období pre nejedného vodiča. Poľadovica a nízke teploty zvyšujú riziko dopravnej nehody či inej kolízie, ktorá môže skončiť nešťastím. Ak sa tomu chcete vyhnúť, nezabudnite sa na chladné ročné obdobie správne pripraviť. Ako na to? Máme pre vás praktické tipy.

 • auto-súčiastky
  30. novembra 2022|Silvia Múdra
  Vyradenie starého vozidla z evidencie: Aké sú možnosti?

  Priemerná životnosť vozidla je 12 až 15 rokov. Po uplynutí tohto obdobia sa často stáva nepojazdným a je potrebné ho vyradiť z evidencie. Ako takýto proces prebieha? Je možné takéto vozidlo rozpredať na náhradné diely alebo je potrebné ho zošrotovať? Zaujímajú vás poplatky s tým spojené? Všetky odpovede sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.