Krátkodobé pôžičky patria k najobľúbenejším pôžičkám na Slovensku. Pomôžu financovať bežné potreby domácnosti či preklenúť nepriaznivé finančné obdobie. Získať ich môžete tak v bankovej, ako i nebankovej spoločnosti. 

Čo je krátkodobá pôžička?

Krátkodobá pôžička, označovaná aj ako krátkodobý úver, je pôžička charakteristická krátkou dobou splatnosti. Doba splatnosti je spravidla kratšia ako jeden rok. Tieto pôžičky majú pevne stanovený úrok, splátku i dobu splácania. 

Takýto typ pôžičiek poskytujú tak bankové, ako i nebankové spoločnosti. K výhodám tohto spôsobu financovania patrí najmä to, že v oboch typoch týchto finančných inštitúcií si ich dokážete vybaviť naozaj rýchlo. 


Zodpovedné požičiavanie

Prečítajte si Zásady zodpovedného požičiavania, vďaka ktorým sa môžete správne rozhodnúť.

Krátkodobé bankové úvery

Medzi krátkodobé úvery, ktoré môžete získať v banke, patria najmä:

 • kontokorentný úver - vo forme povoleného prečerpania účtu do povoleného limitu, ktorý môžete čerpať a splácať kedykoľvek,

 • spotrebný úver - ktorý vám bude ako klientovi - jednotlivcovi poskytnutý na vopred definovaný alebo ľubovoľný účel, 

 • kreditná karta - druh úveru, ktorý môžete splácať postupne alebo naraz, a zároveň môžete financie čerpať aj opakovane.  


Možností, ako získať takúto krátkodobú bankovú pôžičku, je naozaj veľa. K základným podmienkam jej poskytnutia pritom patrí, aby ste mali aspoň 18 rokov, trvalý pobyt na Slovensku a trvalý príjem. Ak práve takúto bankovú pôžičku zvažujete, využite náš online porovnávač: 


Krátkodobé nebankové pôžičky

Alternatívou ku krátkodobým bankovým pôžičkám sú nebankové pôžičky. Práve nebankovky sa často na takéto krátkodobé úvery špecializujú. Na rozdiel od bankových pôžičiek za ne zaplatíte spravidla vyšší úrok, mnohé z nich však dostanete bez poplatku

Nebanková pôžička môže byť pre vás vhodným riešením v prípade, ak ste vám neschválili úver v banke. Nebankovky majú totiž spravidla menej prísne podmienky a často u nich uspejete, ak žiadate napríklad o pôžičku pre dlžníkov či pôžičku na vyplatenie dlhov

Podmienky jednotlivých nebankoviek pri poskytovaní pôžičiek sa však značne odlišujú. Iné sú úrokové sadzby, poplatky za financovanie i doba splácania. Aby ste sa v ponukách zorientovali, nebankové pôžičky si vopred porovnajte a vyberte si tú najvýhodnejšiu. Nemusíte sa obávať, v našej ponuke nájdete len overených poskytovateľov pôžičiek.  

Pri výbere najvýhodnejšej krátkodobej pôžičky si nevyberajte len podľa výšky úrokovej sadzby, ale prihliadajte najmä na ukazovateľ RPMN = ročná percentuálna miera nákladov, ktorá okrem úroku zohľadňuje poplatky a ďalšie náklady spojené s pôžičkou. Vďaka RPMN zistíte, koľko v skutočnosti zaplatíte. Rátajte však s tým, že tento ukazovateľ bude pri krátkodobých pôžičkách vysoký - krátkodobé úvery sú totiž výrazne drahšie ako dlhodobé.  

Ak ste si spomedzi poskytovateľov pôžičiek vybrali, či už ide o bankovú alebo nebankovú krátkodobú pôžičku, môžete ju cez internet jednoducho aj uzavrieť.

Rada pre všetkých

Požičajte si rozumne

Než si o pôžičku zažiadate, vopred si rozmyslite či peniaze skutočne potrebujete. Ak už peniaze dlžíte alebo ste napr. v exekúcii, nemusí byť pôžička tým najlepším riešením.


Ak o pôžičku skutočne premýšľate, nezabudnite na tieto pravidlá:


 • vyberajte si preverené bankové a nebankové spoločnosti,

 • skontrolujte si svoje záznamy v registroch,

 • spočítajte si či dokážete pôžičku riadne mesačne splácať.

Porovnaný magazín

 • 08. decembra 2021|Silvia Múdra
  Nie ste spokojní s úrokom vašej pôžičky? Porozmýšľajte nad refinancovaním úveru

  Úrokové sadzby pôžičiek sú na historických minimách a mnohí dlžníci dnes uvažujú o refinancovaní svojich hypoték alebo úverov. Ak ste si požičiavali pred niekoľkými rokmi, pravdepodobne máte aj vy pôžičku s úrokovou sadzbou niekoľkonásobne prevyšujúcu aktuálny priemer. Refinancovaním svojej pôžičky môžete mesačne ušetriť desiatky eur, skrátiť si dobu splácania alebo pri zachovaní podmienok získať vyššiu pôžičku. Poradíme vám, ako refinancovať úver v prospech svojho rozpočtu.

 • 03. decembra 2021|Silvia Múdra
  Najvýhodnejšia pôžička: Chcete vedieť, ako ju nájdete?

  Pôžička na čokoľvek, hypotekárny úver či leasing. Pôžičky nájdeme pod mnohými názvami a ponúka ich každá banka, ale i nebankové a iné subjekty. Ako si vybrať tú najvýhodnejšiu pôžičku a podľa čoho sa rozhodnúť? Poradíme vám krok za krokom.

 • 03. decembra 2021|Silvia Múdra
  Zoznam najlepších pôžičiek na trhu. Vybrali ste si?

  Potrebujete si požičať, ale netušíte, ktorú banku navštíviť, aby ste dlžnú sumu niekoľkonásobne nepreplatili? Prinášame vám zoznam aktuálne najlepších pôžičiek na trhu. Zistili sme pre vás, ktoré banky v súčasnosti poskytujú najvýhodnejšie podmienky, čo musíte splniť, aby ste ich dostali a s akou sumou na svojom účte môžete počítať. Stačí si vybrať, požiadať banku o schválenie a môžete si začať plniť svoje sny.