radosť z uzavretia online pôžičky

Chcete si požičať peniaze jednoducho a hneď? S online pôžičkou to nie je nemožné

17. 1. 2022
|
Dĺžka čítania: 10 min.

Ak si chcete požičať peniaze, nemusíte vôbec navštevovať pobočky finančných inštitúcií. Dnes sa dá takmer všetko vybaviť cez internet, takže aj pôžičku môžete získať rýchlo a jednoducho. Online pôžičku dostanete v banke, nebankovej spoločnosti alebo ako P2P pôžičku. Kto vám požičia najrýchlejšie a kto najvýhodnejšie?

Online pôžička v banke

Pre pôžičku si už nemusíte chodiť osobne do pobočky banky. Stačí mať zriadený internet banking alebo mobil banking, prostredníctvom ktorých o pôžičku požiadate. Banky, samozrejme, poskytujú pôžičky nielen svojim klientov, ale aj tým, ktorí majú účet v inej banke. Najrýchlejšie je však vybavenie v banke, v ktorej máte otvorený účet. 

Bankové pôžičky majú spravidla nižšie úroky a často aj dlhšiu dobu splatnosti ako tie nebankové.  Lenže keď si chcem požičať peniaze z banky, musím mať okrem iného  stály a preukázateľný príjem. To je dôvod, prečo sa veľa ľudí spolieha na nebankovky, ktoré pomôžu často aj vtedy, keď v banke so žiadosťou o úver nepochodili.

Pôžička alebo prečerpanie na účte?

Ak si chcete požičať v banke, máte viacero možností. Požiadať môžete o spotrebný úver vo forme bezúčelovej  (prípadne aj účelovej)  pôžičky, povoleného prečerpania na účte alebo kreditnej karty. Všetky produkty sa dajú vybaviť online, takže nemusíte nikam chodiť. 

O povolené prečerpanie na účte môžete dokonca požiadať už pri otvorení účtu. Povolené prečerpanie vám umožňuje minúť viac, ako momentálne na účte máte, pôjdete teda "do mínusu". Je to forma spotrebného úveru, pričom prostriedky navyše môžete čerpať každý mesiac. Pre získanie povoleného prečerpania musíte mať, samozrejme, otvorený účet v danej banke, mať aspoň 18 rokov a trvalý príjem.

Maximálne povolené prečerpanie sa pohybuje okolo 3 000 €, na bežné mesačné výdavky, na ktoré vám z výplaty nezostalo, to však stačí. Povolené prečerpanie vo VÚB banke je 300 - 3 400 €, v Tatra banke môžete prečerpať až 3 500 €. Raiffeisen Banka ponúka možnosť prečerpania 50 - 2 000 €, SLSP vám dovolí prečerpať 50 - 5 000 €. 

Ak potrebujete vyššiu sumu, môžete požiadať  o pôžičku na čokoľvek,  ktorou môžete získať aj  30 000 - 40 000 €.  Aj takúto pôžičku môžete získať rýchlo online. Nie je potrebná zdĺhavá administratíva a pri väčšine žiadostí ani potvrdenie o príjme. 

Pôžičku na čokoľvek môžete získať v každej banke na Slovensku. Medzi najvýhodnejšie ponuky patrí napríklad pôžička v UniCredit Bank, kde si môžete požičať 650 - 40 000 € s úrokom od 4,9 %. Rovnaký úrok vám poskytne aj Poštová banka, kde si môžete požičať sumu od  300 do 30 000 € a tiež 365.bank s pôžičkou online od 300 - 20 000 €. V mBank dostanete 350 - 40 000 € s úrokom od 4,99 %   Okrem úrokovej sadzby  sledujte RPMN, ktorá zahŕňa aj všetky poplatky súvisiace s pôžičkou.


Rýchla pôžička v nebankovej spoločnosti

Úroky nebankových pôžičiek sú síce o dosť vyššie ako v bankách, ale napriek tomu sa dá získať férová pôžička aj tu. Seriózne nebankové spoločnosti  majú totiž udelenú licenciu od Národnej banky Slovenska, ktorá ich zároveň kontroluje. 

Nebankovky vám dokážu požičať niekoľko stoviek, ale aj tisícok eur. Napríklad spoločnosti  Home Credit  vám požičia až 10 000 €, a Cetelem dokonca až 25 000 €. Žiadosť vybavíte online a rýchlo, spoločnosti vás budú následne kontaktovať telefonicky. Pripravte sa však na to, že RPMN môže byť aj na úrovni viac ako 20 %. Doba splácania je však podobná ako v bankách, a to do 96 mesiacov. 

Nebankové spoločnosti majú rovnako ako banky povinnosť pri spotrebných úveroch overovať váš príjem a záznamy v úverovom registri. Ak to urobia bez ich overovania, zbystrite pozornosť, môže ísť o podvodnú ponuku. Hoci nebankovky majú spravidla menej prísne pravidlá posudzovania žiadateľa, v prípade, že vám banka odmietla poskytnúť úver, prehodnoťte najskôr, či budete naozaj schopní pôžičku riadne splácať, a až potom sa obráťte na nebankovku.


Možnosťou sú aj P2P pôžičky

P2P pôžičky sú pôžičky, do ktorých nevstupuje banka. Peniaze si požičiavajú ľudia medzi sebou,  samozrejme, s určitým úrokom. Kolektívne požičiavanie je pomerne bezpečné a nejde o nebankovú spoločnosť. 

Známym finančným portálom, ktorý takéto pôžičky poskytuje, je napríklad Žltý melón. Získate v ňom pôžičku vo výške od 500 do 10 000 €, pričom úrokové sadzby sú porovnateľné s úrokovými sadzbami v banke. Žltý melón poskytuje pôžičky osobám nad 18 rokov s preukázateľným trvalým príjmom. Výhodou je, že všetko vybavíte online a po schválení budete mať peniaze k dispozícii v priebehu 2 pracovných dní.

Na podobnom princípe funguje aj online platforma Port System, ktorá poskytuje pôžičky v nižších sumách od 50 až 500 € so splatnosťou 15 - 30 dní. Vybavenie pôžičky je rýchle a jednoduché, všetko prebehne online. O niečo vyššie sumy požičiava aj Finzo, kde sa môžete dostať k pôžičke 50 - 2 000 €. Dôkladne si však prepočítajte RPMN a nespoliehajte sa len na údaj o základnej úrokovej sadzbe. 

P2P pôžičky  sú jednou z možností, ak nedostanete pôžičku v banke. Vždy však myslite na to, že každý úver preplatíte a je nutné ho poctivo splácať. Je preto dôležité si zvážiť, od koho a za akých podmienok si vezmete pôžičku, a či je to skutočne nevyhnutné.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • pokladnička v tvare prasiatka
  25. novembra 2022|
  Ako si vytvoriť finančnú rezervu?

  Každý človek by mal mať dostatočnú finančnú rezervu. Sú to peniaze, ktoré mu pomôžu v prípade, že príde o prácu alebo nastane iná nečakaná situácia. Pandémia koronavírusu potvrdila, že mnohí Slováci ju aj napriek jej dôležitosti stále nemajú. Chýbajú vám nasporené peniaze a rozmýšľate, ako by ste to vyriešili? Máme pre vás niekoľko tipov.

 • zmluva o pôžičke
  28. septembra 2022|
  Zmluva o pôžičke: Na tieto informácie nezabudnite

  Zmluva o pôžičke upravuje požičanie peňazí alebo nejakej veci. Aké podstatné náležitosti by mala takáto zmluva obsahovať? Pozrite si aj vzor zmluvy o pôžičke, podľa ktorého v prípade potreby vytvoríte svoju vlastnú zmluvu medzi veriteľom a dlžníkom.

 • výber peňazí z bankomatu
  13. júla 2022|
  Výber eur v zahraničí: Na čo si dať pozor

  Chystáte sa na dovolenku do zahraničia? Aj keď sa vyberiete do destinácie, kde je domácou menou euro, prípadne platbu eurami aspoň akceptujú, premyslite si vopred, ako sa k hotovosti dostanete. Výber z bankomatu v zahraničí vás totiž v niektorých prípadoch môže vyjsť naozaj draho.

 • dlžník na poistnom
  22. júna 2022|
  Dlžníci na poistnom, čo všetko vám hrozí?

  Mať dlhy na zdravotnom či sociálnom poistení predstavuje riziko. Fyzické i právnické osoby sú v prípade dlhov zverejňované v zoznamoch dlžníkov. Ako je to však v prípade nezaplatenia povinného zmluvného poistenia? Prečítajte si všetko potrebné o dlžníkoch na poistnom v nasledujúcich riadkoch.

 • Smutný muž
  10. júna 2022|
  Zneužitie osobných údajov: Čo vám hrozí?

  Môže sa to začať celkom nevinne, napríklad stratou občianskeho preukazu. Pokračovanie však nie je ani zďaleka zábavné. Podvodník, ktorý sa skryje za vašu identitu, si môže neoprávnene vybaviť pôžičku, ktorú by ste mali splácať vy. Ako sa brániť a čo v takýchto situáciách robiť?

 • podpis pôžičky
  10. apríla 2022|
  Kde najjednoduchšie získate pôžičku bez registra? Poradíme vám

  Nie každému sa podarí získať pôžičku v banke. Tie totiž posudzujú žiadateľov pomerne prísne. Ak ste nepochodili so žiadosťou o úver v banke, prichádzajú na rad iné subjekty, ktoré vám spravidla  vedia poskytnúť pôžičku za menej striktných podmienok. Vybrali sme pre vás niekoľko overených poskytovateľov, u ktorých má šancu na získanie pôžičky takmer každý.

 • graf finančnej krízy v dôsledku vojny na Ukrajine
  30. marca 2022|
  Aká finančná kríza nám hrozí po udalostiach na Ukrajine?

  Momentálne je Európa hore nohami. Už dnes je isté, ruská invázia na Ukrajinu spôsobí finančnú krízu. Situácia určite poznačí globálnu ekonomiku, ceny tovarov, pohonných hmôt, úverov či nehnuteľností. Na čo sa máme pripraviť?

 • svadba
  21. marca 2022|
  Oplatí sa brať si pôžičku na svadbu a kde si najlepšie požičať?

  Svadobný deň zažijú tí najšťastnejší z nás len raz. Nepochybne ide o jednu z najdôležitejších udalostí v živote. Svadba však dnes zďaleka nie je lacná záležitosť a nie každý má dostatok financií, aby si ju mohol dovoliť podľa svojich predstáv. Koľko dnes stojí svadobná hostina a aké sú možnosti financovania? Oplatí sa zobrať si na svadbu pôžičku? Kde si výhodne požičať? Prinášame vám užitočné tipy, s ktorými zvládnete financovanie svadby na jednotku.

 • mama a dieťa
  20. marca 2022|
  Kde vám poskytnú pôžičku, keď ste na materskej dovolenke?

  Výška materského či rodičovského príspevku často nepostačuje ani na financovanie základných potrieb mamičky s dieťatkom. Obzvlášť vtedy, ak ide o osamelé matky. Ak financie nepostačujú, riešením môže byť pôžička pre ženy na materskej dovolenke. Ako a kde ju môžete získať?

 • Vývoj cien nehnuteľností
  27. februára 2022|
  Predpokladaný vývoj cien nehnuteľností

  Kto už pred niekoľkými rokmi investoval do nehnuteľností alebo si zabezpečil vlastné bývanie, ten sa zaiste posledné mesiace radoval. Ceny nehnuteľností totiž rastú raketovým tempom, a netýka sa to iba hlavného mesta. Drahšie sú nielen samotné nehnuteľnosti, ale aj stavebné materiály, čo komplikuje novú výstavbu i rekonštrukcie. Čo nás čaká v roku 2022? Oplatí sa ešte teraz investovať do kúpy domu či bytu alebo je lepšie počkať?