Magazín Porovnajto.sk
Všetky kategorie

ako refinancovať úrok

Veľké porovnanie: Ako refinancovať úver?

|Michal Postulka
5/5

Máte úver s nevýhodným úrokom? Dostali ste sa do situácie, keď splácate viacero pôžičiek naraz? Vďaka refinancovaniu si môžete zlepšiť podmienky splácania alebo spojiť viacero úverov do jedného. Získate tak kontrolu nad svojimi financiami. Chcete vedieť, ako na to? Dozviete sa v našom článku.

Ako funguje refinancovanie?

Občas sa stane, že v snahe rýchlo získať peniaze pristúpite aj na menej výhodný úver. Iným prípadom je, keď sa vám vo finančne náročnom období úvery nakopia. Zbytočne tak splácate viaceré úvery a máte chaos v splátkach. Vtedy je správny čas na refinancovanie, ktoré v súčasnosti poskytuje takmer každá väčšia banka na Slovensku.

Princíp refinancovania je pomerne jednoduchý. V podstate ide o pôžičku, ktorú si beriete na splatenie menej výhodného dlhu alebo viacerých dlhov z minulosti. Pre banky je refinancovanie výhodné preto, že pri prenesení úveru získajú nového klienta. Klient je zase spokojný, že môže splácať výhodnejšie. Z týchto dôvodov sa refinancovanie stalo obľúbeným riešením.

Keďže získanie nového klienta od konkurencie je z hľadiska banky veľmi výhodné, snaha nalákať ľudí na refinančné úvery je vysoká. Pri pôžičkách na prenesenie úverov sa preto stretnete s:

  • nulovými poplatkami,

  • rýchlym procesom schválenia,

  • rôznymi bonusmi,

  • možnosťou požičať si peniaze naviac.


Vedeli ste, že…

… pred prenosom pôžičky do inej banky by ste mali komunikovať s vašou aktuálnou bankou? V snahe udržať si klienta banky často poskytnú výhodnejšie podmienky na dosplácanie aktuálnych dlhov.


Ponuky refinancovania

Ak práve hľadáte spôsob, ako si spríjemniť podmienky splácania úveru, určite vás bude zaujímať naše porovnanie možností refinancovania.

Slovenská sporiteľňa

SLSP láka nových klientov na refinancovanie ich starých úverov pomocou zaujímavého odmeňovacieho systému. Za každých 500 eur, ktoré si prenesiete do ich banky, vám dajú 10 eur naspäť. Pri prenesení úveru vás čaká úrok medzi 4,99 % a 8,99 % ročne. Pôžičku vo výške od 300 do 35-tisíc eur si môžete zobrať bez poplatku za poskytnutie a predčasné splatenie.

mBank

Zaujímavú ponuku na refinancovanie nájdete aj v mBank, kde nových klientov lákajú na zníženie úrokovej sadzby o 2 % oproti najvyššej prenášanej pôžičke. Úrok je obmedzený na 3,9 % – 9,9 % ročne. Preniesť si môžete až 10 úverov, požičajú vám do 40-tisíc eur a nemusíte sa báť poplatkov za vybavenie, vedenie, mimoriadne splátky či predčasné splatenie.

Tatra banka

Hľadáte možnosť refinancovania splátkových úverov v bankách, pôžičiek od nebankoviek alebo lízingu? Môžete si ich preniesť do Tatra banky so 100 % zľavou z poplatku za úver. Refinančný úver vám poskytne 500 – 30-tisíceur na obdobie od jedného do ôsmich rokov, a to všetko s úrokom 4,99 % – 8,99 % ročne. Požiadať oň môžete cez telefón, online alebo osobne.

VÚB

Pôžička na refinancovanie od VÚB pomáha ľuďom vo veku 18 – 73 rokov so splácaním ich úverov z minulosti. Poskytnú vám lepšie podmienky na splácanie spotrebných úverov, kreditných kariet, prečerpania na bežnom účte alebo úverov z nebankoviek a lízingov. Horné ohraničenie výšky pôžičky na refinancovanie a jej splatnosti je 25-tisíc eur na 8 rokov.

Cetelem

Táto banka svojim klientom ponúka pôžičku na splatenie úverov vo výške od 200 do 50-tisíc eur. Ako pri väčšine úverov na refinancovanie, ani tu na vás nečakajú poplatky za poskytnutie, mimoriadnu splátku a vedenie pôžičkového účtu. Taktiež nie je podmienkou mať u Cetelem založený bežný účet. Poistenie splácania je možné, ale nie povinné.

Raiffeisen bank

Raiffeisen síce nemá úver špeciálne určený na refinancovanie, ale tento účel spomínajú pri ich produkte Parádna pôžička. Ide o úver na čokoľvek s nulovým poplatkom za poskytnutie, predčasné splatenie a prípadné zmeny na pôžičke. Pri úveroch od 2 000 do 30-tisíc eur sa môžete pri poctivom splácaní tešiť na ročnú odmenu vo výške až 338 eur.

ČSOB

Optimalizácia mesačnej splátky, možnosť navýšenia úverového limitu, zlúčenie viacerých úverov a ich jednoduchý prenos sú len niektoré z výhod refinancovania v ČSOB. V tejto banke svojim klientom dokonca ponúkajú špecifické podmienky pre refinancovanie spotrebného, hypotekárneho úveru či úveru na rekonštrukciu.

Poštová banka

Úverový produkt Lepšia splátka od Poštovej banky vám poskytuje možnosť refinancovania vo výške od 300 do 30-tisíc eur, a to bez poplatku za poskytnutie, mimoriadnu splátku či predčasné splatenie. Splatnosť si môžete nastaviť na 1 – 8 rokov, pričom úroková sadzba začína na 5,99 % ročne. Ak pracujete v SR, stačí vám na vybavenie občiansky preukaz.

365 bank

Možnosť prenesenia a výhodnejšieho nastavenia úveru poskytuje aj jedna z novších bánk na Slovensku, 365 banka. Klientov láka na možnosť vrátenia nepoužitých peňazí bez poplatku, vybavenie úveru na pobočke v priebehu niekoľkých minút a nulový poplatok za poskytnutie. Máte 18 – 69 rokov, trvalý pobyt v SR, stály príjem a nevýhodný úver na krku? 365 je riešenie.

UniCredit Bank

UniCredit Bank poskytuje PRESTO úver, ktorý je výhodný hlavne na refinancovanie pôžičiek v hodnote nad 10-tisíc eur, ak u nich máte aj bežný účet. Spodná hranica produktu je síce 650 eur, ale od 10-tisíc eur máte garantovaný úrok 4,9 % ročne, ak je doba splatnosti minimálne 85 mesiacov a príjem dostávate na účet vedený v UniCredit Bank.

Kedy sa oplatí refinancovať?

Možno sa zamýšľate nad tým, či je správny čas na refinancovanie aj pre vás. Záleží to od viacerých faktorov, ako:

  • typ úveru,

  • výška splátky,

  • dĺžka splácania,

  • podmienky úveru na refinancovanie.

Pri bežných spotrebných úveroch sa dá jednoducho zistiť, či je správny čas na refinancovanie. Stačí si vypočítať, koľko splátok vám ešte ostáva na splatenie aktuálneho (alebo viacerých aktuálnych) úverov. Sčítajte ich hodnotu a pridajte prípadné poplatky.

Potom sa zamerajte na ponuku, ktorú by ste využili pri prenesení úveru do novej banky. Ročná percentuálna miera nákladov a údaje o poplatkoch vám rýchlo prezradia, koľko by ste v skutočnosti za nový úver zaplatili. Vypočítajte rozdiel medzi nákladmi na dosplácanie pôvodného úveru a nákladmi na nový. Získate odpoveď, či sa refinancovanie oplatí.

Zhrnutie

Ak máte pocit, že do vašich úverov z minulosti vkladáte príliš veľa peňazí a strácate nad nimi kontrolu, nebojte sa hľadať možnosť na refinancovanie. Zlúčením viacerých dlhov do jedného a optimalizáciou výšky splátok môžete ušetriť viac, než by ste čakali. Ako ste sa dozvedeli v článku, ponuky na refinancovanie sú rôzne, preto neváhajte a čo najskôr ich využite.


Odporúčané

porovnajto logo
Napište náminfo@porovnajto.sk
Zavolajte nám
© 2021 Porovnajto.sk, všetky práva vyhradené. Člen skupiny Srovnejto
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies, aby sme Vám vedeli zobraziť kvalitnejší obsah.