refinancovanie uveru

Veľké porovnanie: Ako refinancovať úver?

30. 8. 2021
|
Dĺžka čítania: 8 min.

Máte úver s nevýhodným úrokom? Dostali ste sa do situácie, keď splácate viacero pôžičiek naraz? Vďaka refinancovaniu si môžete zlepšiť podmienky splácania alebo spojiť viacero úverov do jedného. Získate tak kontrolu nad svojimi financiami. Chcete vedieť, ako na to? Dozviete sa v našom článku.

Ako funguje refinancovanie?

Občas sa stane, že v snahe rýchlo získať peniaze pristúpite aj na menej výhodný úver. Iným prípadom je, keď sa vám vo finančne náročnom období úvery nakopia. Zbytočne tak splácate viaceré úvery a máte chaos v splátkach. Vtedy je správny čas na refinancovanie, ktoré v súčasnosti poskytuje takmer každá väčšia banka na Slovensku.

Princíp refinancovania je pomerne jednoduchý. V podstate ide o pôžičku, ktorú si beriete na splatenie menej výhodného dlhu alebo viacerých dlhov z minulosti. Pre banky je refinancovanie výhodné preto, že pri prenesení úveru získajú nového klienta. Klient je zase spokojný, že môže splácať výhodnejšie. Z týchto dôvodov sa refinancovanie stalo obľúbeným riešením.

Keďže získanie nového klienta od konkurencie je z hľadiska banky veľmi výhodné, snaha nalákať ľudí na refinančné úvery je vysoká. Pri pôžičkách na prenesenie úverov sa preto stretnete s:

 • nulovými poplatkami,

 • rýchlym procesom schválenia,

 • rôznymi bonusmi,

 • možnosťou požičať si peniaze naviac.

Vedeli ste, že…

… pred prenosom pôžičky do inej banky by ste mali komunikovať s vašou aktuálnou bankou? V snahe udržať si klienta banky často poskytnú výhodnejšie podmienky na dosplácanie aktuálnych dlhov.

Ponuky refinancovania

Ak práve hľadáte spôsob, ako si spríjemniť podmienky splácania úveru, určite vás bude zaujímať naše porovnanie možností refinancovania.

Slovenská sporiteľňa

SLSP láka nových klientov na refinancovanie ich starých úverov pomocou zaujímavého odmeňovacieho systému. Za každých 500 eur, ktoré si prenesiete do ich banky, vám dajú 10 eur naspäť. Pri prenesení úveru vás čaká úrok medzi 4,99 % a 8,99 % ročne. Pôžičku vo výške od 300 do 35-tisíc eur si môžete zobrať bez poplatku za poskytnutie a predčasné splatenie.

mBank

Zaujímavú ponuku na refinancovanie nájdete aj v mBank, kde nových klientov lákajú na zníženie úrokovej sadzby o 2 % oproti najvyššej prenášanej pôžičke. Úrok je obmedzený na 3,9 % – 9,9 % ročne. Preniesť si môžete až 10 úverov, požičajú vám do 40-tisíc eur a nemusíte sa báť poplatkov za vybavenie, vedenie, mimoriadne splátky či predčasné splatenie.

Tatra banka

Hľadáte možnosť refinancovania splátkových úverov v bankách, pôžičiek od nebankoviek alebo lízingu? Môžete si ich preniesť do Tatra banky so 100 % zľavou z poplatku za úver. Refinančný úver vám poskytne 500 – 30-tisíceur na obdobie od jedného do ôsmich rokov, a to všetko s úrokom 4,99 % – 8,99 % ročne. Požiadať oň môžete cez telefón, online alebo osobne.

VÚB

Pôžička na refinancovanie od VÚB pomáha ľuďom vo veku 18 – 73 rokov so splácaním ich úverov z minulosti. Poskytnú vám lepšie podmienky na splácanie spotrebných úverov, kreditných kariet, prečerpania na bežnom účte alebo úverov z nebankoviek a lízingov. Horné ohraničenie výšky pôžičky na refinancovanie a jej splatnosti je 25-tisíc eur na 8 rokov.

Cetelem

Táto banka svojim klientom ponúka pôžičku na splatenie úverov vo výške od 200 do 50-tisíc eur. Ako pri väčšine úverov na refinancovanie, ani tu na vás nečakajú poplatky za poskytnutie, mimoriadnu splátku a vedenie pôžičkového účtu. Taktiež nie je podmienkou mať u Cetelem založený bežný účet. Poistenie splácania je možné, ale nie povinné.

Raiffeisen bank

Raiffeisen síce nemá úver špeciálne určený na refinancovanie, ale tento účel spomínajú pri ich produkte Parádna pôžička. Ide o úver na čokoľvek s nulovým poplatkom za poskytnutie, predčasné splatenie a prípadné zmeny na pôžičke. Pri úveroch od 2 000 do 30-tisíc eur sa môžete pri poctivom splácaní tešiť na ročnú odmenu vo výške až 338 eur.

ČSOB

Optimalizácia mesačnej splátky, možnosť navýšenia úverového limitu, zlúčenie viacerých úverov a ich jednoduchý prenos sú len niektoré z výhod refinancovania v ČSOB. V tejto banke svojim klientom dokonca ponúkajú špecifické podmienky pre refinancovanie spotrebného, hypotekárneho úveru či úveru na rekonštrukciu.

Poštová banka

Úverový produkt Lepšia splátka od Poštovej banky vám poskytuje možnosť refinancovania vo výške od 300 do 30-tisíc eur, a to bez poplatku za poskytnutie, mimoriadnu splátku či predčasné splatenie. Splatnosť si môžete nastaviť na 1 – 8 rokov, pričom úroková sadzba začína na 5,99 % ročne. Ak pracujete v SR, stačí vám na vybavenie občiansky preukaz.

365 bank

Možnosť prenesenia a výhodnejšieho nastavenia úveru poskytuje aj jedna z novších bánk na Slovensku, 365 banka. Klientov láka na možnosť vrátenia nepoužitých peňazí bez poplatku, vybavenie úveru na pobočke v priebehu niekoľkých minút a nulový poplatok za poskytnutie. Máte 18 – 69 rokov, trvalý pobyt v SR, stály príjem a nevýhodný úver na krku? 365 je riešenie.

UniCredit Bank

UniCredit Bank poskytuje PRESTO úver, ktorý je výhodný hlavne na refinancovanie pôžičiek v hodnote nad 10-tisíc eur, ak u nich máte aj bežný účet. Spodná hranica produktu je síce 650 eur, ale od 10-tisíc eur máte garantovaný úrok 4,9 % ročne, ak je doba splatnosti minimálne 85 mesiacov a príjem dostávate na účet vedený v UniCredit Bank.

Kedy sa oplatí refinancovať?

Možno sa zamýšľate nad tým, či je správny čas na refinancovanie aj pre vás. Záleží to od viacerých faktorov, ako:

 • typ úveru,

 • výška splátky,

 • dĺžka splácania,

 • podmienky úveru na refinancovanie.

Pri bežných spotrebných úveroch sa dá jednoducho zistiť, či je správny čas na refinancovanie. Stačí si vypočítať, koľko splátok vám ešte ostáva na splatenie aktuálneho (alebo viacerých aktuálnych) úverov. Sčítajte ich hodnotu a pridajte prípadné poplatky.

Potom sa zamerajte na ponuku, ktorú by ste využili pri prenesení úveru do novej banky. Ročná percentuálna miera nákladov a údaje o poplatkoch vám rýchlo prezradia, koľko by ste v skutočnosti za nový úver zaplatili. Vypočítajte rozdiel medzi nákladmi na dosplácanie pôvodného úveru a nákladmi na nový. Získate odpoveď, či sa refinancovanie oplatí.

Zhrnutie

Ak máte pocit, že do vašich úverov z minulosti vkladáte príliš veľa peňazí a strácate nad nimi kontrolu, nebojte sa hľadať možnosť na refinancovanie. Zlúčením viacerých dlhov do jedného a optimalizáciou výšky splátok môžete ušetriť viac, než by ste čakali. Ako ste sa dozvedeli v článku, ponuky na refinancovanie sú rôzne, preto neváhajte a čo najskôr ich využite.

Michal PostulkaViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • nezverejnené evidenčné číslo vozidla
  30. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Zmeny k novým tabuľkám s EČV: Čo čaká motoristov?

  O nových evidenčných číslach sa začalo hovoriť už v roku 2021. Zmena ich výzoru a používania mala prísť do platnosti v marci 2022. Nestalo sa tak a po najnovších úpravách je v hre ďalší dátum, presnejšie 1. január 2023. Aké zmeny môžu motoristi očakávať?

 • žena na Maledivy
  29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • autá jazdiace po zasneženej ceste
  09. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Ako zvládnuť zimu za volantom?

  Zima je jedným z najnáročnejších období pre nejedného vodiča. Poľadovica a nízke teploty zvyšujú riziko dopravnej nehody či inej kolízie, ktorá môže skončiť nešťastím. Ak sa tomu chcete vyhnúť, nezabudnite sa na chladné ročné obdobie správne pripraviť. Ako na to? Máme pre vás praktické tipy.

 • auto-súčiastky
  30. novembra 2022|Silvia Múdra
  Vyradenie starého vozidla z evidencie: Aké sú možnosti?

  Priemerná životnosť vozidla je 12 až 15 rokov. Po uplynutí tohto obdobia sa často stáva nepojazdným a je potrebné ho vyradiť z evidencie. Ako takýto proces prebieha? Je možné takéto vozidlo rozpredať na náhradné diely alebo je potrebné ho zošrotovať? Zaujímajú vás poplatky s tým spojené? Všetky odpovede sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.