Ženy s kuframi

Potrebujete poistenie na dovolenku? Urobte to online

Cestovné poistenie na dovolenku je bežnou súčasťou skoro každej turistickej či pracovnej cesty. Ak sa vám nechce ísť do poisťovne a uzatvárať ho priamo tam, môžete tak urobiť aj z pohodlia domova. Stačí len pár klikov.

Prečo by ste si mali uzatvoriť poistenie na dovolenku?

Na cestovné poistenie pri ceste do zahraničia by ste pri opúšťaní svojej domoviny rozhodne nemali zabúdať. Hlavným dôvodom je fakt, že náš zdravotnícky systém poskytuje ošetrenie či lieky za nižšie sumy, než v iných kútoch Európy. 

Pri nečakanom ochorení alebo úraze v zahraničí je pravdepodobné, že aj na prvý pohľad bežné ochorenie, prípadne zranenie, môže poriadne prevetrať vašu peňaženku. Ošetrenie sa väčšinou musí zaplatiť lekárovi alebo nemocnici priamo na mieste. 

Ak nebudete mať adekvátne cestovné poistenie, všetky náklady s liečbou si budete musieť hradiť z vlastného vrecka. 

Vedeli ste, že…

… poisťovňa vám môže poskytnúť aj zľavy na poistenie? Ide napríklad o rodiny alebo držiteľov mládežníckych kariet. Pri rizikových zamestnaniach, športoch alebo krajinách, vás poisťovňa nemusí ani len poistiť.

Po návrate zo zahraničia vám budú náklady preplatené

Čo sa týka slovenského verejného systému zdravotného poistenia, po návrate z dovolenky vám budú preplatené náklady, a to do takej sumy, ktorá je stanovená na liečenie konkrétneho ochorenia alebo zranenia na Slovensku. 

Vďaka cestovnému poisteniu máte záruku, že budete mať preplatené základné zdravotné a liečebné úkony na dovolenke.

Základné poistné krytie a cestovné poistenie na dovolenku

Primárnym dôvodom uzatvárania poistenia na dovolenku je poistné krytie liečebných nákladov mimo územia Slovenska. Poistné krytie patrí k súkromnému zdravotnému poisteniu.  Ide teda o krátkodobé zdravotné poistenie do určitej krajiny, pričom každá poisťovňa to má zadefinované rozdielne. 

Cestovné poistenie vám garantuje preplatenie nákladov, ktoré sú späté s:

 • liečením,

 • ošetrením,

 • hospitalizáciou v nemocnici,

 • nákladmi na lieky,

 • transportom,

 • nákladmi na vyšetrenie u lekára.

Uzatvorte si poistenie na dovolenku online

Keďže žijeme v digitálnej dobe, cestovné poistenie si môžete uzatvoriť aj bez toho, aby ste opustili pohodlie domova. Online poistenie je rýchle, dostupné a praktické.

Generali

Poisťovňa Generali ponúka rýchle online poistenie, ktoré vám zaberie len pár minút. Stačí, ak si vyberiete oblasť, do ktorej budete cestovať, účel cesty a typ poistenia. Plusom je, že ak cestujete s viacerými ľuďmi, môžete získať zľavu vo výške 30 % pri poistení viacerých osôb.

AXA

Poisťovňa AXA ponúka poistenie na dovolenku vo variante EXCELENT,  ktoré vás chráni v prípade, že dostanete koronavírus. Využijete ho, ak cestujete kamkoľvek na svete a má najvyššie limity poistného krytia. Pri uzatvorení online máte zľavu 50 %. Balík EXCELENT vám poistí náklady na liečbu až do 20 000 000 €. 

Jeho cena je len 13,08 € a máte v ňom zahrnuté poistenie zodpovednosti za:

 • následné finančné škody,

 • zodpovednosť za škodu – zdravie,

 • zodpovednosť za škodu – majetok,

 • spoluúčasť pri škode nad a do 200 €.

Okrem toho je v balíku aj úrazové poistenie, poistenie asistenčných služieb, poistenie domácich maznáčikov či poistenie batožiny. Môžete si pripoistiť aj rizikové športy, chronické ochorenie alebo požičanie auta.

AXA ponúka aj ďalšie dva balíky – Komfort, ktorý poisťuje liečebné náklady do 200 000 € a Reference, ktorý vás poistí do sumy 100 000 €.

UNION

Aj Union poskytuje online poistenie na dovolenku, ktoré sa delí na poistenie do zahraničia a na slovenské hory. Pri ceste do zahraničia budete mať kryté akútnu chorobu, smrť alebo úraz. Rovnako máte k dispozícii aj asistenčné služby.

Pripoistiť si môžete aj batožinu do 4 000 €, cestovný doklad do 500 €, úraz domáceho miláčika do 1 000 € alebo škody na zdraví, ktoré ste neúmyselne spôsobili tretej osobe do 300 000 €.

Union ponúka aj doplnkové poistenie PANDEMIC za 1,50 € na deň v rizikových krajinách. 

Poistiť sa môžete aj cez SMS  a môžete si vybrať z poistenia typu A, ktoré kryje asistenčné služby a liečebné náklady v zahraničí. Stojí 2,20 € na deň. Na výber máte aj poistenie typu B, ktoré kryje liečebné náklady, asistenčné služby a náklady na technickú pomoc pri záchrane v horách v zahraničí. V balíku nájdete aj všeobecnú zodpovednosť za škody, úrazové poistenie a poistenie batožiny. Typ B vás vyjde na 3 € na deň.

Allianz

Poisťovňa Allianz vám ponúka poistenie na dovolenku v rámci celého sveta, Slovenska, Európy a Turecka alebo sveta okrem Kanady a USA.  Môžete si vybrať tri druhy krytia. 

Prvým typom sú liečebné náklady, ktoré stoja 15,05 € pri šesťdňovom výlete. Kryje vykonávanie zimných športov, zubné ošetrenie, prepravu a ubytovanie osoby v prípade hospitalizácie či náklady spojené so zabezpečením dioptrických, ortopedických, alebo protetických pomôcok.

Druhým typom sú liečebné náklady a fixný balík, ktorý kryje poistenie liečebných nákladov v zahraničí, poistenie úrazu, poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu a doplnkové asistenčné služby. 

Tretím typom sú liečebné náklady spolu s fixným balíkom a batožinou. Obsahuje  poistenie liečebných nákladov v zahraničí, poistenie úrazu a batožiny s vyšším limitom krytia, poistenie zodpovednosti za škodu a doplnkové asistenčné služby.

Zhrnutie

Myslite na to, že v každej poisťovni môžete dostať rôznu cenu na poistenie na dovolenku. Závisí to najmä od nastavenia parametrov ovplyvňujúcich poistenie v danej poisťovni alebo od sezónnych zliav a akcií. Preto je ideálne pozrieť si ponuku viacerých poisťovní a vybrať si najvýhodnejšiu kombináciu ceny spolu s poistnými podmienkami.

Miroslav NovysedlakViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • cestovný pas v ruke na letisku
  30. mája 2024|
  Ako vybaviť cestovný pas? Pozrite si postup krok za krokom

  Či už plánujete dovolenku v zahraničí alebo potrebujete vycestovať mimo územia Slovenska pracovne, pri cestovaní v rámci Európskej únie a niektorých ďalších európskych krajín vám postačí občiansky preukaz. V ostatných prípadoch už musíte mať pri sebe cestovný pas. Čo všetko budete potrebovať na jeho vybavenie? Ako a kedy oň požiadať a koľko vás bude stáť? Pripravili sme pre vás súhrn informácií, ktoré budete pri vybavení pasu potrebovať.

 • horská pomoc v zasnežených horách
  17. januára 2024|
  Koľko stojí výjazd záchranárov či vrtuľník? Všetko o poistení do hôr

  Aké sú krásne, také sú nebezpečné. Slovenské hory sú popretkávané malebnými zákutiami a obdivuhodnými scenériami, ale aj rizikami a nebezpečnými nástrahami. Stačí malá nepozornosť a z príjemnej prechádzky prírodou sa môže stať škaredá - a v niektorých prípadoch aj dosť drahá - nehoda. Ak nemáte potrebné poistenie, výjazd záchranárov zaplatíte z vlastného vrecka. Koľko vás môže takéto dobrodružstvo stáť?

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • nezverejnené evidenčné číslo vozidla
  30. decembra 2022|
  Zmeny k novým tabuľkám s EČV: Čo čaká motoristov?

  O nových evidenčných číslach sa začalo hovoriť už v roku 2021. Zmena ich výzoru a používania mala prísť do platnosti v marci 2022. Nestalo sa tak a po najnovších úpravách je v hre ďalší dátum, presnejšie 1. január 2023. Aké zmeny môžu motoristi očakávať?

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • autá jazdiace po zasneženej ceste
  09. decembra 2022|
  Ako zvládnuť zimu za volantom?

  Zima je jedným z najnáročnejších období pre nejedného vodiča. Poľadovica a nízke teploty zvyšujú riziko dopravnej nehody či inej kolízie, ktorá môže skončiť nešťastím. Ak sa tomu chcete vyhnúť, nezabudnite sa na chladné ročné obdobie správne pripraviť. Ako na to? Máme pre vás praktické tipy.

 • auto-súčiastky
  30. novembra 2022|
  Vyradenie starého vozidla z evidencie: Aké sú možnosti?

  Priemerná životnosť vozidla je 12 až 15 rokov. Po uplynutí tohto obdobia sa často stáva nepojazdným a je potrebné ho vyradiť z evidencie. Ako takýto proces prebieha? Je možné takéto vozidlo rozpredať na náhradné diely alebo je potrebné ho zošrotovať? Zaujímajú vás poplatky s tým spojené? Všetky odpovede sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.