„Tak určite...“ by odpovedali viacerí naši športovci a určite nielen oni. Poistenie staršieho auta sa vyplatí, ale… Otázka je, aké staré auto chceme poistiť, v akom je stave a akú má hodnotu. Dáme bokom PZP, pretože je zo zákona povinné a bez neho naozaj nemá zmysel a sa ani nepatrí jazdiť. Ani na „funglovke“, ani na „starinke“, ani na vytuningovanej 120-ke či inom zberateľskom veteráne. Sústreďme sa na havarijné poistenie bežného ojazdeného auta a na varianty odpovedí na otázky, kedy sa oplatí a kedy nie.