Červené autíčko a kalkulačka na kôpke peňazí

Ušetrite na PZP! Aké zľavy a bonusy môžete získať?

15. 4. 2016
|
Dĺžka čítania: 4 min.

Je odvekým snažením človeka šetriť. Dá sa to aj pri povinnom zmluvnom poistení. Poisťovne totiž ponúkajú radu bonusov a zliav. V tomto článku si ukážeme, aké možnosti núkajú svojim zákazníkom.

Zľava za bezškodový priebeh

Zľavou za bezškodový priebeh poisťovňa odmeňuje vzorných vodičov. Spravidla vodiči, ktorí nespôsobujú dopravné nehody, patria medzi menej rizikových. A si to poisťovne cenia. Platí, že čím dlhšie obdobie vodič jazdí bez nehody, tým nižšie poistné môže získať. Preto sa oplatí byť za volantom zodpovedný, keďže jazda bez nehody vám dokáže znížiť cenu PZP až o niekoľko percent.


Avšak v súvislosti s bonusovými zľavami musíme upozorniť aj na malusový systém. Malus je vo svojej podstate opakom bonusu. V praxi to znamená, že vďaka bonusovému systému ste odmenení za bezškodovosť, ale zároveň, ak nehody spôsobujete, budete platiť za PZP viac. Ide v podstate o penalizáciu na základe častejšej škodovosti vodiča. To však neznamená, že vás jedna poistná udalosť pripraví o existujúci bonus na poistnom. Poisťovňa za každú nehodu odpočíta určitý počet mesiacov (závisí od poisťovne) z celkového počtu mesiacov, za ktoré ste nehodu nespôsobili. Ak napríklad jazdíte štyri roky bez škody a spôsobíte poistnú udalosť, poisťovňa vám z týchto štyroch rokov odčíta niekoľko mesiacov.


Takto nastavený systém sa snaží podnecovať vodičov k vzornej a zodpovednej jazde a obmedziť vznik poistných udalostí a dopravných nehôd.


Iné zľavy

Poisťovne často ponúkajú aj iné zľavy. Výslednú cenu vám napríklad môže znížiť to, ak v aute vozíte dieťa. Existuje totiž predpoklad, že s dieťaťom v aute bude vodič opatrnejší a menej náchylný spôsobiť poistnú udalosť. A to, samozrejme, poisťovne radi odmeňujú. Ďalej môžete ušetriť niekoľko percent aj na tom, ak sa rozhodnete pre ročnú platbu poistného namiesto kratších časových úsekov. Cena je často nižšia aj vtedy, ak sa rozhodnete s poisťovňou uzavrieť viacero zmlúv. Ako príklad je možné uviesť uzatvorenie povinného zmluvného a zároveň havarijného poistenia.


O takéto zľavy a bonusy sa však príliš starať nemusíte, ak využijete naše poistenie online.  Naša kalkulačka totiž väčšinu z nich berie do úvahy. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte a kontaktujte nás. Pomôžeme veľmi radi.

Barbora PetříkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • muž na elektrickej kolobežke
  24. novembra 2023|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Vlastníte elektrickú kolobežku alebo segway? Potom vás čaká nová povinnosť. Od januára 2024 by mala začať platiť novela zákona o PZP, podľa ktorej budú musieť mať aj používatelia týchto dopravných prostriedkov za určitých okolností uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • hracie autíčko na stole
  05. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Prihlásenie vozidla z iného okresu: Ako prepísať auto v okrese?

  Kúpa vozidla si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj administratívne úkony, ktoré treba vykonať. Tieto úkony sú spojené najmä s prepisom auta.Celý proces prepisu sa výrazne zjednodušil a vybavíte ho na jednom mieste.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.