Ak vás zastihli nečakané výdaje a potrebujete peniaze veľmi rýchlo, možno zvažujete, že požiadate o SMS pôžičku. Tento spôsob ešte pred niekoľkými rokmi predstavoval jeden z najobľúbenejších foriem požičiavania peňazí. Ako je to však s SMS pôžičkami dnes?

Čo je to SMS pôžička?

Pôžička cez SMS  patrí k rýchlym spôsobom požičiavania peňazí, pri ktorom stačí poslať SMS správu na číslo poskytovateľa a peniaze sú onedlho prevedené na váš účet. V tomto prípade by sme mali však skôr použiť minulý čas, pretože takto jednoducho to fungovalo ešte pred niekoľkými rokmi.


SMS pôžičky patrili skutočne k jedným z najobľúbenejších spôsobov požičiavania peňazí. Ešte v nedávnej minulosti existovalo množstvo nebankových poskytovateľov, cez ktorých ste tento typ pôžičky mohli získať. Takýmto spôsobom sa poskytovali pôžičky do výšky niekoľko sto eur, avšak spravidla za veľmi vysoké úroky. Po tom, ako poskytovanie úverov cez nebankovky začalo podliehať dohľadu NBS s podmienkou získania licencie na poskytovanie spotrebiteľských úverov, väčšina poskytovateľov takýchto SMS pôžičiek zanikla. Trh sa tak očistil od množstva podvodných spoločností. 


K takýmto SMS pôžičkám sa teda dnes už prakticky nedostanete. Ak aj niektorý poskytovateľ označuje svoju pôžičku ako SMS pôžičku, v skutočnosti ide o pôžičku online.  

Zodpovedné požičiavanie

Prečítajte si Zásady zodpovedného požičiavania, vďaka ktorým sa môžete správne rozhodnúť.

Rýchla pôžička online

Rýchla pôžička cez SMS  je teda dnes už viac-menej minulosťou.  SMS pôžičky v súčasnosti nahradili rýchle pôžičky cez internet. Rovnako ako v prípade SMS pôžičky pri ich vybavovaní nemusíte nikam chodiť a všetko dohodnete rýchlo a pohodlne online. Na výber máte pritom hneď niekoľko možností, ako sa k nim dostať:



Jednotlivé typy pôžičiek sa od seba odlišujú najmä výškou úrokových sadzieb a poplatkov, ktoré za ne zaplatíte. Ďalším rozdielom je tiež to, akým spôsobom poskytovateľ zohľadňuje výšku a pravidelnosť vášho príjmu a prípadné zápisy v úverovom registri.


Ak teda chcete skutočne rýchlu pôžičku, nemusíte sa viazať na SMS pôžičku. Dnes existujú aj iné spôsoby, ako môžete pôžičku získať skutočne rýchlo. 

Rada pre všetkých

Požičajte si rozumne

Než si o pôžičku zažiadate, vopred si rozmyslite či peniaze skutočne potrebujete. Ak už peniaze dlžíte alebo ste napr. v exekúcii, nemusí byť pôžička tým najlepším riešením.


Ak o pôžičku skutočne premýšľate, nezabudnite na tieto pravidlá:


  • vyberajte si preverené bankové a nebankové spoločnosti,

  • skontrolujte si svoje záznamy v registroch,

  • spočítajte si či dokážete pôžičku riadne mesačne splácať.

Porovnaný magazín

  • Klient za priehradkou v banke
    23. decembra 2021|Silvia Múdra
    Spotrebný úver bez dokladovania príjmu získate aj v banke. Pozrite sa v akej

    Získať v banke peniaze bez toho, aby ste museli predložiť potvrdenie o príjme, nebolo v minulosti celkom bežné. Veľa ľudí sa preto obrátilo na nebankové spoločnosti, ktoré síce pôžičku poskytli rýchlo a bez preverovania príjmu, ale s vysokými úrokmi. Dnes už takúto možnosť ponúkajú aj banky. Kde a za akých podmienok dostanete spotrebný úver bez dokladovania príjmu?

  • Žena počítajúca na kalkulačke
    12. decembra 2021|Silvia Múdra
    Ako získať najlepší úrok? Nie je určený pre každého

    Úroková sadzba je faktor, ktorý priamo a zásadne ovplyvňuje výšku mesačnej splátky každej pôžičky. Bez ohľadu na to, či o úver len plánujete požiadať alebo svoj dlh už nejaký čas splácate, úrok je parameter, ktorým by ste sa mali zaoberať. Najlepší úrok, ktorým banky ohurujú v reklamách, totiž nie je samozrejmosťou a v skutočnosti ho získa len malé percento klientov. Aké faktory sledujú finančné inštitúcie pri stanovení úrokovej sadzby a čo zvýši vaše šance na výhodnejší úrok?

  • Dvaja muži na rokovaní
    10. augusta 2021|Richard Zona
    Úrok z omeškania vs. zmluvná pokuta: Aké sú rozdiely?

    Zmluvná pokuta a úrok z omeškania sú v podnikateľskej praxi často skloňovanými témami, pretože súvisia s oneskoreným plnením finančných záväzkov. Zmysel týchto pojmov je však často zamieňaný. V článku si povieme niečo o tom, ako znie ich právna úprava a aké sú medzi nimi základné rozdiely.