Potrebujete rýchlo vyriešiť aktuálny problém s peniazmi? Riešením môže byť fínska pôžička - mikropôžička s krátkou dobou splatnosti, ktorá vám pomôže prekonať napríklad nepriaznivé obdobie do výplaty.

Čo je fínska pôžička?

Fínska pôžička, pre ktorú sa používa aj termín pikavikit, je krátkodobá bezúčelová pôžička na nízku sumu, ktorá sa poskytuje na veľmi krátku dobu, spravidla do 1 mesiaca. 


V tomto prípade nejde o oficiálny názov pôžičky, ktorý by ste pod takýmto označením našli v portfóliu finančných spoločností. Je to skôr zaužívaný názov, ktorý u nás vznikol možno vďaka tomu, že k prvým poskytovateľom takýto pôžičiek na Slovensku patrila fínska spoločnosť Ferratum Bank. Pôžičky s rovnakým princípom však môžete poznať aj pod názvami dánska pôžička alebo japonská pôžička

Odhliadnuc od názvu ide spravidla o pôžičky na nižšie sumy - teda tzv. mikropôžičky - s dobou splatnosti do 1 mesiaca a s veľmi vysokými úrokmi. Získať ju môžete v prípade, že máte aspoň 18 rokov, horná hranica veku nie je obmedzená. Medzi ďalšie podmienky poskytovateľov patria aj trvalý pobyt na území Slovenskej republiky či pravidelný príjem

Zodpovedné požičiavanie

Prečítajte si Zásady zodpovedného požičiavania, vďaka ktorým sa môžete správne rozhodnúť.

Pre koho je fínska pôžička vhodná?

Fínska pôžička môže byť pre vás vhodným riešením v prípade, ak potrebujete rýchlo vyriešiť problém s nedostatkom peňazí a postačí vám suma v hodnote niekoľkých desiatok či stoviek eur. Teda napríklad vtedy, ak potrebujete zafinancovať svoje bežné životné výdavky a vykryť len obdobie, kým vám na účet nepríde ďalšia výplata - teda ako rýchla pôžička do výplaty.

Keďže táto pôžička je bezúčelovámôžete ju využiť na čokoľvek bez toho, aby to poskytovateľ skúmal či požadoval zdokladovanie účelu.  

Kde získať fínsku pôžičku? 

Na Slovensku existuje veľké množstvo poskytovateľov, u ktorých máte možnosť takúto mikropôžičku získať. Odlišujú sa však navzájom možnou výškou pôžičky, úrokovými sadzbami, poplatkami a ďalšími parametrami. Aby ste sa mohli medzi poskytovateľmi takýto pôžičiek rýchlo zorientovať, pripravili sme pre vás jednoduchý online porovnávač, ktorý vám pomôže nájsť najvýhodnejšiu pôžičku priamo pre vás. 

Vybrali ste si? Potom využite možnosť uzavrieť pôžičku cez internet. Pôžičku si tak vybavíte rýchlo a jednoducho z pohodlia svojej obývačky.

Výhody a nevýhody fínskych pôžičiek

K výhodám fínskych pôžičiek patria predovšetkým:

 • vysoká dostupnosť a rýchle vybavenie,

 • finančný záväzok na veľmi krátku dobu,

 • možnosť odkladu splátok,

 • možnosť vybavenia cez internet.
K nevýhodám tohto typu pôžičiek patrí naopak to, že sa poskytujú len na pomerne malé sumy, a to spravidla za veľmi vysoké úrokové sadzby. Veľmi vysoké bývajú aj poplatky za odklad splátok a tiež sankcie za prípadné porušenie zmluvy, čím sa vám môže fínska pôžička poriadne predražiť. 

Rada pre všetkých

Požičajte si rozumne

Než si o pôžičku zažiadate, vopred si rozmyslite či peniaze skutočne potrebujete. Ak už peniaze dlžíte alebo ste napr. v exekúcii, nemusí byť pôžička tým najlepším riešením.


Ak o pôžičku skutočne premýšľate, nezabudnite na tieto pravidlá:


 • vyberajte si preverené bankové a nebankové spoločnosti,

 • skontrolujte si svoje záznamy v registroch,

 • spočítajte si či dokážete pôžičku riadne mesačne splácať.

Porovnaný magazín

 • 08. decembra 2021|Silvia Múdra
  Nie ste spokojní s úrokom vašej pôžičky? Porozmýšľajte nad refinancovaním úveru

  Úrokové sadzby pôžičiek sú na historických minimách a mnohí dlžníci dnes uvažujú o refinancovaní svojich hypoték alebo úverov. Ak ste si požičiavali pred niekoľkými rokmi, pravdepodobne máte aj vy pôžičku s úrokovou sadzbou niekoľkonásobne prevyšujúcu aktuálny priemer. Refinancovaním svojej pôžičky môžete mesačne ušetriť desiatky eur, skrátiť si dobu splácania alebo pri zachovaní podmienok získať vyššiu pôžičku. Poradíme vám, ako refinancovať úver v prospech svojho rozpočtu.

 • 03. decembra 2021|Silvia Múdra
  Najvýhodnejšia pôžička: Chcete vedieť, ako ju nájdete?

  Pôžička na čokoľvek, hypotekárny úver či leasing. Pôžičky nájdeme pod mnohými názvami a ponúka ich každá banka, ale i nebankové a iné subjekty. Ako si vybrať tú najvýhodnejšiu pôžičku a podľa čoho sa rozhodnúť? Poradíme vám krok za krokom.

 • 03. decembra 2021|Silvia Múdra
  Zoznam najlepších pôžičiek na trhu. Vybrali ste si?

  Potrebujete si požičať, ale netušíte, ktorú banku navštíviť, aby ste dlžnú sumu niekoľkonásobne nepreplatili? Prinášame vám zoznam aktuálne najlepších pôžičiek na trhu. Zistili sme pre vás, ktoré banky v súčasnosti poskytujú najvýhodnejšie podmienky, čo musíte splniť, aby ste ich dostali a s akou sumou na svojom účte môžete počítať. Stačí si vybrať, požiadať banku o schválenie a môžete si začať plniť svoje sny.