Ford Motor Company, často označovaná ako Ford, je americká značka produkujúca autá. Založil ju Henry Ford v roku 1903. Jej sídlo je v Detroite a predáva sa takmer po celom svete. Výnimkou nie je ani Slovensko. Ak máte Ford, alebo plánujete jeho kúpu, nezabudnite na PZP.

Poznáte tieto zaujímavosti o značke Ford?

 • 1

  Vo svojich začiatkoch bola súčasťou tzv. Veľkej trojky. Patrili k nej ešte General Motors a Chrysler,

 • 2

  v roku 1908 bol predstavený Ford T, do roku 1927 sa z neho predalo viac ako 15 miliónov kusov,

 • 3

  úplne prvé vozidlo, ktoré Henry Ford vyrobil, bol quadricykel,

 • 4

  podľa dát z roku 2020 je Ford štvrtou najväčšou automobilkou na svete.Vozidlá Ford sú obľúbené hlavne vďaka vysokému komfortu a priaznivým cenám. Značka má vo svojej ponuke modely pre väčšie i menšie rodiny. S vlastnením vozidla sa však spája niekoľko povinností. Jednou z nich je uzatvorenie PZP.

Bezpečná a plynulá jazda s Ford

Bezpečnosť je pre značku Ford prvoradá, preto má vo svojich vozidlách najnovšie bezpečnostné prvky. Problémom však je, že nie vždy stačia. Dopravné nehody sa niekedy nedajú predvídať. Potvrdzujú to aj štatistiky z roku 2020. Ich počet bol viac ako 11-tisíc.

Cíťte sa dobre a bezpečne počas každej jazdy vo svojom vozidle značky Ford. Vybavte si výhodné PZP., ktoré vás bude kryť v prípade, že zaviníte dopravnú nehodu. Z poistného plnenia by sa mali vyplatiť všetky škody na majetku a zdraví ostatných osôb.


Vedeli ste, že...

… Ford je piatou najväčšou rodinnou firmou na svete? Rodina Fordovcov vlastní niekoľko podielov a má väčšinu hlasovacích práv. Prvé miesto v rebríčku najväčších rodinných firiem zastáva Walmart.

Vyberte si najlepšie PZP pre Ford

Povinné zmluvné poistenie je povinné zo zákona. Znamená to, že ho musí mať uzatvorené každé vozidlo pohybujúce sa po cestných komunikáciách. Ak tak neurobíte, hrozí vám riziko platenia pokuty, a to až do výšky 3 320 eur, nehovoriac o tom, že v prípade nehody by ste museli zaplatiť aj všetky škody.

PZP vás síce kryje, no nekryje váš majetok a zdravie. Na to musíte uzatvoriť havarijné poistenie, prípadne si vybrať jedno z mnohých pripoistení. K obľúbeným typom sa radia:

Výhodné PZP

Cenu PZP ovplyvňuje niekoľko faktorov. Hlavným je poisťovňa a balík služieb, ktorý si vyberiete. Následne treba myslieť aj na parametre auta:

 • motorizácia,

 • rok výroby,

 • model,

 • výrobca.


Výber poistenia sa môže zdať náročný. Dôvodom je najmä fakt, že na trhu je veľké množstvo ponúk. Urýchlite a uľahčite si celý proces pomocou nášho praktického porovnávača. Vyberte si najlepšie PZP pre seba a svoje auto.

Môže vás zaujímať

Porovnaný magazín

 • 01. januára 2017|Barbora Petříková
  Výtlky na cestách. Kto preplatí škody na aute, ako postupovať a čo poistiť?

  Zima je obávaným obdobím každého vodiča. Nie sú to len odletujúce kamienky, ktoré ohrozujú lak aj čelné sklo. Výtlky na ceste vedia s diskami aj nápravou spraviť poriadny neporiadok. Kto je zodpovedný za nehodu, ak vám výtlk poškodí automobil a ako sa dá na stred so zimnými nástrahami pripraviť?

 • 19. mája 2021|Silvia Múdra
  6 tipov na čo sa zamerať pri výbere ojazdeného auta

  Mnoho ľudí si namiesto nového auta zvolí kúpu ojazdeného, ale kvalitného. Pravdou je, že ojazdené auto nestráca tak na hodnote, je správne zabehnuté a stojí podstatne menej ako nový model. Kúpa ojazdeného auta však nie je len o výhodách, ale aj o správnom postupe, aby ste nakúpili dobre a neboli sklamaní.

 • 11. decembra 2021|Miroslav Novysedlak
  Výhodný úver na auto: Kde ho môžete získať?

  V súčasnosti je vlastníctvo auta skôr povinnosťou ako luxusom. Využívame ho na dochádzanie do práce, výlety či dovolenky. Ak začínate uvažovať o kúpe nového auta, máte na výber niekoľko možností.

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.