Európska cestovná poisťovňa (známa aj pod skráteným názvom Európska) začala svoje pôsobenie na Slovensku v roku 2006, a to ako jediná špecializovaná poisťovňa na cestovné poistenie na Slovensku. 

Spoločnosť bola založená ako organizačná zložka rakúskej spoločnosti Europäische Reiseversicherung AG. V roku 2014 sa stala súčasťou poisťovne Generali, v rámci ktorej dodnes vystupuje ako jej odštepný závod. 

Rovnako ako materská spoločnosť teda aj Európska cestovná poisťovňa patrí do talianskej skupiny Generali, ktorá pôsobí vo viac ako 60 krajinách sveta, kde zamestnáva 74 000 zamestnancov. Skupine patrí vedúca pozícia na trhoch v západnej Európe, je lídrom na talianskom trhu a svojím zastúpením v 13 krajinách patrí aj medzi troch najväčších poskytovateľov v regióne strednej a východnej Európy.  


Poistenie Európska cestovná poisťovňa

 • 1

  Krátkodobé cestovné poistenie

  Poistenie vhodné pre jednorazové cesty do zahraničia s krytím bežných rizík vrátane športov vykonávaných na turistickej úrovni.

 • 2

  Ročné cestovné poistenie

  Poistenie na celom svete pre všetky cesty počas jedného roka s neobmedzeným počtom ciest v maximálnom trvaní 45 alebo 90 dní.

 • 3

  Poistenie au-pair, študent

  Poistenie určené pre mladých ľudí do 30 rokov, ktorých pobyt v zahraničí trvá max. 365 dní.

 • 4

  Cestovné poistenie na Slovensku

  Poistenie k dispozícii v troch balíkoch - poistenie SOS na horách, poistenie domáci cestovný ruch určené pre Slovákov a poistenie aktívny cestovný ruch pre cudzincov dovolenkujúcich na Slovensku.

 • 5

  Pripoistenia k cestovnému poisteniu

  Špeciálne doplnkové poistenia ako poistenie opustenej domácnosti či asistencia k motorovému vozidlu.

Poistné podmienky

Dôležité kontakty

Sídlo spoločnostiIČOE-mailTelefón

Lamačská cesta 3/A, 841 04 Bratislava

35 709 332

Telefón:  +421 254 417 704

Poistné udalosti:  (+421) 254 417 711-12