hrad Beckov

Zaostrené na krásy západného Slovenska: Kam ísť na výlet?

22. 1. 2022
|
Dĺžka čítania: 10 min.

Západné Slovensko poskytuje rôzne krásne zákutia a zaujímavé atrakcie, ktoré sa oplatí vidieť. Niektoré sú vhodné pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Iné si zas vyžadujú trochu lepšiu kondíciu a skúsenosti. Nehľadiac na to, do akej skupiny patríte, inšpirujte sa našimi tipmi. Vybrali sme pre každého niečo. Zistite, kam ísť na výlet najbližší víkend.

Pred cestou

Ešte predtým, ako sa vydáte za novými dobrodružstvami, musíte myslieť na seba a svoju bezpečnosť. Všetko toto a oveľa viac dokáže vyriešiť výhodné cestovné poistenie. Na trhu sa stretnete s množstvom rôznych ponúk. Spravíte preto dobre, keď si ich všetky porovnáte.


Cestovné poistenie vás kryje v prípade akýchkoľvek nepríjemných situácií. Limity krytia a presné podmienky sa líšia v závislosti  od vybraného balíka.


Druhým variantom je cestovné poistenie pre vozidlá. To sa vám zíde, ak nemáte havarijné poistenie. Vďaka nemu získate krytie škôd na vašom majetku a zdraví počas vami vybranej doby.


Keď máte poistenie vybavené, môžete sa pustiť do cestovania po celom západnom Slovensku.

Ľahký výlet pre rodiny s deťmi

Túžite po nejakom výlete, no máte malé deti a neviete, aké miesto by mohlo byť najlepšie? Vybrali sme pre vás ľahké a nenáročné tipy, ktoré zvládnu aj tí najmenší.


Prvou možnosťou je rozhľadňa na Hrebeni, nachádzajúca sa na Záhorí. Trasu začínate v meste Holíč, odkiaľ vedie žltá turistická značka. Celá cesta je dlhá približne kilometer. Nie je vôbec náročná. Ide o príjemnú prechádzku.


K obľúbeným ľahkým a nenáročným výletom patria aj ďalšie rozhľadne, ako napríklad Hniezdo. Dostanete sa k nemu prechádzkou popri Malom Dunaji. Počas trasy vás nečakajú žiadne prevýšenia ani náročné úseky. Rozhľadňa je vysoká približne sedem metrov. Získate z nej pekný výhľad na okolie.

Ak by vám rozhľadne nestačili, vyskúšajte navštíviť riečny most v Kolárove. Táto nenáročná trasa poteší najmä deti. Drevený most nachádzajúci sa v prostredí lužných lesov je netradičnou atrakciou. Priláka vás svojim romantickým čarom a pokojom.


Pre milovníkov histórie je ako stvorená zrúcanina hradu Hrušov. Trasa je takmer bez prevýšenia, takže sa po nej dá ísť aj s malým dieťaťom a kočíkom. Z hradu toho síce veľa nezostalo, no okolie je tiché a veľmi pekné. Rozhodne sa oplatí navštíviť ho.


Láka vás niečo úplne iné? Najlepšou voľbou bude hrad Beckov s dlhou históriou a nádhernou prírodou navôkol. Keďže ide o nenáročnú prechádzku, pamiatku môžu pokojne navštíviť aj starší ľudia.

Rada odborníka

Z ďalších pekných vyhliadok stoja za návštevu Devínska Kobyla, Rozbehy a Bojnická vyhliadka.

Stredná náročnosť, ktorá otestuje vašu kondičku

Máte za sebou už nejaké túry a zvládnete aj náročnejšie stúpanie? Navštívte cez víkend Vrch Strážov, ktorý vám poskytne nádherné výhľady. Celkový výstup síce nie je ťažký, no na jar a v zime je cesta poriadne šmykľavá. Dá zabrať aj tým najlepším turistom.


Veľmi podobne je na tom pohorie Skalná. Trasa sa považuje za stredne náročnú, no stále vhodnú pre deti. V niektorých častiach sa stretnete s väčším prevýšením, no netreba sa ničoho báť.


Prekvapiť vás môže rozhľadňa Veľká Homoľa. Cesta k nej sa na prvý pohľad zdá ľahká. Keď sa však prizriete lepšie, zistíte, že na ňu potrebujete dobrú kondíciu. Vzdialenosť od parkoviska je približne 2,8 km a prevýšenie 266 m. Výstup by ste mali zvládnuť do hodiny, prípadne hodiny a pol.


Hrad Ostrý kameň je najvyššie položený hrad Malých Karpát. Netreba sa preto čudovať, že sa dostal do kategórie strednej náročnosti. Pri výstupe môžete očakávať prudšie stúpanie. Stojí ale rozhodne za to. Keď sa dostanete na vrchol, užijete si nádherný výhľad.


Krásny výhľad sa vám naskytne aj z rozhľadne Jelenec. Hoci je trasa celkom ľahká, je dlhá. Pokročilý turista ju zvládne za približne 2 – 3 hodiny. Nezabudnite si preto vziať fľašu s vodou a nejaké občerstvenie.

Náročný výlet pre profesionálov

Môžete sa pochváliť dobrou, takmer profesionálnou kondičkou? V tom prípade sú pre vás ako stvorené náročnejšie výlety na západnom Slovensku. Tešte sa na  dlhé trasy a väčšie prevýšenia.


Prvým tipom je vrch Vápenná, ktorý sa pokladá za jeden z najkrajších vrchov Malých Karpát. Po absolvovaní  trasy s dĺžkou približne 5 kilometrov  získate výhľad na celé okolie. Miesto odporúčame navštíviť najmä na jar a v lete, keď je všetko navôkol sýtozelené.


Pekný pohľad na okolie získate aj vtedy, keď zvolíte Tri kríže nad Pernekom. Trasa nie je príliš dlhá, no má väčšie prevýšenie. Ak teda neviete, kam ísť na výlet a chceli by ste sa dobre zadýchať, Tri kríže sú jasnou voľbou.


Obľubujete históriu? Navštívte jednu z najzachovalejších  zrúcanín pri Nitre  Gýmeš. Náročnosť je stredná, no ak sa sem vyberiete na jar alebo jeseň, mení sa na ťažkú. Terén je šmykľavý, preto si dávajte pozor.


Okrem Gýmešu môžete ísť aj na Tematínsky hrad, na ktorý vedie mierny kopec. Mohutná zrúcanina láka nielen históriou, ale aj pekným okolím.


Keď nechcete žiaden výstup na vrch, skvelou voľbou je rozhľadňa Kukla v lesoch Malých Karpát. Získate z nej výhľad na Červený kameň a celé jeho okolie.  Trasa je dlhšia, trvá približne 2,5 hodiny.


Vyrazte na výlet

Máte radi výlety po Slovensku, no neviete, kam zájsť? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi a vyčistite si hlavu. Pred samotnou cestou nezabúdajte ale na výhodne poistenie. Zaistí vám, že v prípade akéhokoľvek nešťastia budete krytí. Porovnajte si jednotlivé ponuky a vyberte si najvýhodnejšiu.

Martina PisarčíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • žena na Maledivy
  29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • turisti držiaci sa za ruky v zasnežených horách
  18. novembra 2022|Michal Postulka
  Neviete, kam na výlety v zime? Skúste nenáročnú zimnú turistiku

  Zima, sneh a ľad dokážu z jednoduchých letných výletov urobiť náročné, niekedy až nebezpečné túry. Ak vám však počas zimných mesiacov chýba pohyb v prírode, nemusíte sa obávať. Slovensko ponúka viaceré turistické chodníky, ktoré sú prístupné počas celého roka. V článku vám poskytneme 5 tipov na nenáročné túry, ktoré zvládnete aj v zime.

 • lietadlo ryanair v oblakoch
  17. októbra 2022|Silvia Múdra
  Ryanair príručná batožina: Aké sú podmienky prepravy?

  Low-costová spoločnosť Ryanair je v našich končinách jednou z najpoužívanejších leteckých spoločností. Vďaka lacným letenkám sa už mnohí z nás dostalo na miesta, o ktorých sme dovtedy len snívali. V cene lacnej letenky si však môžete so sebou vziať len príručnú batožinu. Pozrime sa spolu na to, aká veľká môže byť a čo si do nej môžete zbaliť.

 • Oravský hrad
  03. októbra 2022|Richard Zona
  Kam na výlet? Veľký sprievodca najkrajšími regiónmi Slovenska

  Slovensko je nádherná krajina plná prírodných krás. Je tiež bohatá na rôzne možnosti aktívneho trávenia voľného času. Každý región pritom niečím vyniká. Kam dnes na výlet? Prinášame vám zaujímavé tipy na výlet, tak čítajte ďalej.

 • príručná batožina v lietadle
  28. septembra 2022|Silvia Múdra
  Čo si môžem zobrať do lietadla a čo radšej nechať doma?

  Na príručnú batožinu sa vzťahuje množstvo obmedzení. Nielen čo sa týka jej rozmerov, ale aj obsahu. Čo všetko si môžete zobrať so sebou na palubu lietadla? Prečítajte si náš stručný prehľad povolených a zakázaných vecí do lietadla.

 • 12. septembra 2022|Silvia Múdra
  Kam na dovolenku s deťmi na Slovensku?

  Premýšľate nad tým, kde strávite tohtoročnú letnú dovolenku? Ak vás to neťahá k moru a dokážete oceniť krásy Slovenska, existuje tu neuveriteľné množstvo možností. Vybrali sme pre vás niekoľko oblastí, kde sa s deťmi zaručene nebudete nudiť. Teda, kam na dovolenku s deťmi?