Neusiedler See

Tipy na výlet v zahraničí: Miesta, ktoré sa oplatí navštíviť

Výlet do zahraničia je dobrým nápadom v každom ročnom období. Príjemné slnečné počasie od jari do jesene však obzvlášť láka vyraziť za zážitkami. Využite víkend alebo si vezmite pár dní voľna a navštívte niektoré z miest, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. Máme pre vás lákavé tipy na výlety v zahraničí. Prinášame prehľad miest, ktoré sú známe výbornou dostupnosťou a vašej pozornosti by rozhodne nemali uniknúť. Či už plánujete cestovať sami, v páre alebo s deťmi, z nášho rebríčka si zaručene vyberiete.

Rozprávkový Lednicko-valtický areál

Tipy na výlet? Na začiatok sa teda pristavíme u bratov Čechov, v okrese Břeclav. Pozývame vás na výlet po stopách kniežacieho rodu Lichtensteinovcov, príslušníci ktorého na pomedzí Moravy a Dolného Rakúska vybudovali skutočne úchvatný krajinný celok Lednicko-valtický areál. Komponovaná krajina, ktorej dominuje zámok Valtice a letné sídlo Lednice, nemá páru v Európe a pravdepodobne ani vo svete. Okrem dvoch fascinujúcich stavieb tu môžete obdivovať množstvo menších skvostných pamiatok. Za všetky spomeňme napríklad Apollónov chrám, Janohrad, Lovecký zámoček, Minaret, Rybničný zámoček či zámoček Belveder. Čarovné prostredie dotvárajú starostlivo upravené záhrady, zámocké parky, fontány a Lednické rybníky.

Do Čiech sa, pravdaže, pohodlne vyberiete vlastným autom. Zo západného Slovenska vám cesta sem nepotrvá viac než poldruha hodiny. Na prehliadku skvostov prírodného parku si však vyhraďte minimálne jeden deň, ideálne celý víkend. Výlet je vhodný tak pre zamilované páry, ako aj pre rodinky s deťmi.

Orlie hniezdo v Rakúsku

Miesto, ktorého meno sa spája s temnou časťou svetových dejín, je v súčasnosti vyhľadávanou turistickou atrakciou. Hitlerovo Orlie hniezdo je vybudované na hore Kehlstein v Rakúsku. Ide vlastne o horskú chatu, ktorú mal Adolfovi Hitlerovi darovať jeho spolupracovník. Situovaná je vo výške 1837 m n. m. a návštevníkom poskytuje prekrásne výhľady. Fascinujúci je aj silný závan histórie, ktorý tu zaručene pocítite. Práve na tomto mieste sa vraj písali dejiny, rozhodlo sa tu o druhej svetovej vojne. Nečakajte žiadnu skromnú horskú stavbu. Poveziete sa výťahom, ktorý je zvnútra zlatý a jeho steny sú zo zrkadlovej mosadze, prehliadnete si Mussolliniho mramorový krb či izbu Evy Braunovej. Najväčším skvostom sú ale bezpochyby dychvyrážajúce výhľady na panorámu Álp.

Výlet na Orlie hniezdo je ideálne absolvovať ako viacdňový zájazd. Hora Kehlstein je situovaná neďaleko Salzburgu, približne 4 hodiny autom z Viedne. Výlet je vhodnejší pre dospelých, ale zážitok fascinujúceho prostredia si vychutnajú aj deti.

Familypark Neusiedler See

V Rakúsku sa ešte chvíľu zdržíme, tentoraz v hlavnej úlohe s detskými cestovateľmi. Neďaleko obľúbeného Neziderského jazera máte možnosť navštíviť najväčší zábavný park v celom Rakúsku - Familypark. Z množstva atrakcií si vyberie dieťa každého veku, dokonca aj dospelí so záľubou v adrenalínových dobrodružstvách. Nechýba horská dráha, vodné šmýkačky, strašidelná jaskyňa, veľké pieskovisko, ani obľúbené rozprávkové postavičky. Povozíte sa na kolotočoch, na vláčiku, a dokonca i na veľkom traktore. Nezabudnite deťom pribaliť plavky a nejaké tie dobroty pre štvornohých miláčikov. Tešiť sa môžete aj na vodný svet aj ZOO so zvieratkami

Za  Familyparkom Neusiedler See nebudete musieť cestovať ďaleko. Nachádza sa asi hodinu cesty autom od Bratislavy. Zo západného Slovenska ho zvládnete ako jednodňové dobrodružstvo. Predstavuje perfektný tip na výlet s deťmi.

Národný park Plitvické jazerá

Chorvátsko to nie je len more a slnenie. Ponúkame vám tip na výlet, ktorý rozhodne stojí za to. Kulisy slávnych filmov Poklad na Striebornom jazere a Winnetou otvoria svoje brány aj vám. Fascinujúcim kaňonom Národného parku Plitvické jazerá vás prevedú turistické trasy a mosty, ktoré vám umožnia prístup nad skalné útesy aj pod burácajúce vodopády. Cez jazero Kozjak vás prevezie romantický parník. Obdivovať tu budete 16 veľkých jazier a niekoľko menších jazierok, ktoré sú terasovito rozložené a prepojené prietokmi. Národný park sa chváli 140 vodopádmi a 20 jaskyňami.

Toto čarovné miesto sa nachádza medzi mestami Karlovac a Zadar, neďaleko od hraníc s Bosnou a Hercegovinou. Cestu autom z Bratislavy až sem zvládnete približne za 6 hodín. Výlet sem je ideálnym spestrením predĺženého víkendu. Výborný nápad pre milovníkov prírody, dobrodruhov, ale aj pre rodiny s väčšími deťmi.

Rím

Na záver sa vyberieme až na taliansku čižmu obdivovať najkrajšie pamiatky rímskej kultúry. Večné mesto Rím leží medzi riekami Tiber a Aniene. Navštívite tu slávne Koloseum,  amfiteáter, v ktorom svojho času bojovali skutoční gladiátori, Panteón, Baziliku sv. Petra vo Vatikáne, Sixtínsku kaplnku, aj slávnu Galleriu Borghese s dielami od velikánov, ako sú Rubens, Botticelli či Bellini. Ak ste milovníkmi kultúrno-historického bohatstva, tip na výlet do Ríma je zásahom do čierneho práve pre vás.

Rím je z našich zemepisných šírok výborne dostupný letecky. Za priaznivých okolností pocestujete za pár desiatok eur. Let z Bratislavy trvá necelé dve hodiny. Návšteva metropoly Talianska je skvelým výletom pre dospelých, jednotlivcov i zamilované páry.

Výlet do zahraničia rozhodne neplánujte bez kvalitného cestovného poistenia. Uzavrite si ho jednoducho cez našu online kalkulačku nižšie a cestujte s väčším pocitom bezpečia.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • horská pomoc v zasnežených horách
  17. januára 2024|Silvia Múdra
  Koľko stojí výjazd záchranárov či vrtuľník? Všetko o poistení do hôr

  Aké sú krásne, také sú nebezpečné. Slovenské hory sú popretkávané malebnými zákutiami a obdivuhodnými scenériami, ale aj rizikami a nebezpečnými nástrahami. Stačí malá nepozornosť a z príjemnej prechádzky prírodou sa môže stať škaredá - a v niektorých prípadoch aj dosť drahá - nehoda. Ak nemáte potrebné poistenie, výjazd záchranárov zaplatíte z vlastného vrecka. Koľko vás môže takéto dobrodružstvo stáť?

 • autá na diaľnici
  14. decembra 2023|Martina Pisarčíková
  Diaľničná známka 2024: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Plánujete v roku 2024 využívať diaľnice? V tom prípade nezabudnite na diaľničnú známku, ktorá vám to umožňuje. Aké typy známok sú aktuálne dostupné, aké sú ich ceny a ktorá z možností sa vám oplatí najviac? Máme pre vás všetky odpovede.

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • žena na Maledivy
  29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • turisti držiaci sa za ruky v zasnežených horách
  18. novembra 2022|Michal Postulka
  Neviete, kam na výlety v zime? Skúste nenáročnú zimnú turistiku

  Zima, sneh a ľad dokážu z jednoduchých letných výletov urobiť náročné, niekedy až nebezpečné túry. Ak vám však počas zimných mesiacov chýba pohyb v prírode, nemusíte sa obávať. Slovensko ponúka viaceré turistické chodníky, ktoré sú prístupné počas celého roka. V článku vám poskytneme 5 tipov na nenáročné túry, ktoré zvládnete aj v zime.

 • lietadlo ryanair v oblakoch
  17. októbra 2022|Silvia Múdra
  Ryanair príručná batožina: Aké sú podmienky prepravy?

  Low-costová spoločnosť Ryanair je v našich končinách jednou z najpoužívanejších leteckých spoločností. Vďaka lacným letenkám sa už mnohí z nás dostalo na miesta, o ktorých sme dovtedy len snívali. V cene lacnej letenky si však môžete so sebou vziať len príručnú batožinu. Pozrime sa spolu na to, aká veľká môže byť a čo si do nej môžete zbaliť.

 • Oravský hrad
  03. októbra 2022|Richard Zona
  Kam na výlet? Veľký sprievodca najkrajšími regiónmi Slovenska

  Slovensko je nádherná krajina plná prírodných krás. Je tiež bohatá na rôzne možnosti aktívneho trávenia voľného času. Každý región pritom niečím vyniká. Kam dnes na výlet? Prinášame vám zaujímavé tipy na výlet, tak čítajte ďalej.