Cestovateľky s mapou a foťákom na ceste za dobrodružstvom

Najlepšie dovolenkové destinácie pre mladých: Poznáte ich?

Premýšľate nad dovolenkou, no neviete, kam ísť? Ak túžite po adrenalíne, skvelom nočnom živote či množstve aktivít, ste na správnom mieste. Máme pre vás inšpirácie na na lacné dovolenky v zahraničí, ktoré sú ako stvorené pre mladých ľudí.

Ibiza

Jednou z obľúbených destinácií pre mladých je Ibiza. Druhý najnavštevovanejší ostrov Baleárskych ostrovov má povesť centra zábavy a dobrej nálady. Nachádzajú sa tu tanečné kluby a rôzne miesta, kde môžete stráviť celý deň aj noc. Nechýbajú ani adrenalínové zážitky vo forme vodných športov.


Ak túžite po dobrej zábave, mali by ste navštíviť hlavné mesto Eivissa. Je charakteristické krásnymi plážami a historickými pamiatkami. Následne nezabudnite na bary a miesta, ako San Antonio, Amnesia, Space, Privilege či El Divino. Ak by ste sa na ne opýtali miestnych, hneď by vedeli, čo hľadáte. V kluboch tu hrajú najznámejší dídžeji z celého sveta.


Ibiza je jedna nekončiaca párty a zábava. Keď si ju chcete užiť naplno, navštívte ju počas letnej sezóny.

Mykonos

Grécke ostrovy vo všeobecnosti patria k  centrám zábavy a dobrých tanečných párty. Známy je napríklad Mykonos. Ide síce o malý ostrov, no aj napriek tomu dokáže poskytnúť viac zábavy, ako napríklad Kréta.


Väčšina gréckych ostrovov je známa tým, že v okolí pláží sa konajú párty na lodiach a jachtách, na ktoré sa dostane len obmedzený počet ľudí. Práve z tohto dôvodu sú veľmi žiadané. Okrem toho, domáci aj turisti milujú tematické párty a penové šou. 

Srí Lanka

Malý ostrov toho poskytuje oveľa viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Na rozdiel od Ibizy či Mykonosu láka skôr kvôli prírode a kultúre. Turisti si zamilujú neuveriteľné výhľady na okolie, safari v národných parkoch a posvätné chrámy. Na Srí Lanke neexistuje deň, kedy by ste nezažili dobrodružstvo alebo neobjavili niečo nové.


Prebádanie okolitej krajiny a zoznámenie sa s miestnou kultúrou vám síce dajú zabrať, no rozhodne to stojí za to. Úplne odlišná mentalita ľudí vám ukáže svet z inej perspektívy. Poteší takisto zaujímavá kuchyňa a dlhé pláže, kde si v posledné dni pobytu dobre oddýchnete. 


Ak by ste po oddychu netúžili, k dispozícii máte viaceré vodné športy. Populárnymi sú šnorchlovanie a surfovanie.

Zrče

Hľadáte lacné dovolenky v zahraničí, ktoré vás neunudia? Chorvátska pláž Zrče na ostrove Pag je tou najlepšou voľbou. Nachádza sa neďaleko mesta Novalja a mnohí ju prezývajú aj ako  „chorvátska Ibiza”. Niet sa však čomu čudovať. Aj sem chodia hrávať mnohí známi dídžeji.


Zrče je takisto vhodné aj pre ľudí hľadajúcich čistú vodu, pekne upravené pláže a celodennú zábavu. Užiť si tu môžete viacero vodných športov, skútre a tobogany. Keď vám ku koncu výletu zostane energia, nezabudnite na peknú históriu Pagu. Ostrov sa pýši viacerými pamiatkami.


Malta

Malta je populárna z viacerých dôvodov. Je krásnym ostrovom, ktorý sa pýši zaujímavými prírodnými zákutiami. Nechýba ani lákavá história a pamiatky. Zabúdať netreba ani na fakt, že je pomerne lacná. Na rozdiel od Ibizy alebo Mykonosu ušetríte desiatky eur.


Nie každý vie, že Malta je takisto miestom diskoték a párty pre mladých. Väčšina sa chodí baviť do mesta Paceville. Počas celého roka to však žije aj v mestečku St. Paul's Bay.

Bali

Láka vás ázijská exotika a nevadí vám dať za dovolenku o zopár eur viac? V tom prípade hľadajte letenky na Bali. Rozmanitá kultúra, krásne západy slnka, desiatky vodných športov a skvelo rozvinutá turistická infraštruktúra hovoria za seba. Hoci sa tu nestretnete s takým párty životom ako na Zrče, no nikdy sa tu nebudete nudiť.


Bali je ako stvorené pre každého, kto hľadá aktívnu dovolenku plnú zážitkov a dobrej nálady.

Slnečné pobrežie

Do kategórie lacných dovoleniek v zahraničí patrí aj Slnečné pobrežie v Bulharsku. Rezorty sú na tomto mieste skvele vybavené a moderne upravené. Priťahovať pozornosť môže aj  8 km pláž, vodné športy a netradičné atrakcie.


Rada odborníka

Ak túžite po zábave a žúroch, navštívte plážové bary. K najpopulárnejším patria Disco Lazur a Dance Club.

Dubaj

Dubaj je miestom, ktoré vám ukáže, že nič nie je nemožné. Chcete si užiť množstvo zaujímavých atrakcií alebo by ste chceli radšej púštne safari? Dubaj vám toto všetko ponúka.


K ďalším možnostiam patrí opaľovanie na pláži, tanec v nočnom klube, chutná večera v púšti či päťchodové menu v reštaurácií. Je len na vás, čo si zvolíte.

Santorini

Santorini je skvelé pre jednotlivcov aj páry. Zaujme vás najmä priezračnou vodou a zaujímavým centrom mesta. Vo večerných hodinách môžete navštíviť aj nočné kluby, kde si dobre zatancujete.


Santorini

TIP

Počas dňa si v Santorini užívajte najmä nádhernú architektúru, ktorá vám pri prvom pohľade vyrazí dych.

Saint-Tropez

V zozname nesmie chýbať ani symbol zábavy a luxusu Saint-Tropez. Mesto je plné skvelých barov a nočných klubov. Najviac dobrej nálady si užijete na pláži Nikki Beach.


Pri návšteve Saint-Tropez je dobré vedieť, že si tu priplatíte, a to aj za obyčajný drink. Pravá atmosféra divokej zábavy a rušnej dovolenky však za to rozhodne stojí.

Nezabudnite na výhodné cestovné poistenie

Dovolenka plná zábavy a dobrodružstva so sebou prináša množstvo rizík. Hoci mnohí na ne nechcú pred odletom myslieť, je dobré počítať so všetkým. Pred odchodom si preto nezabudnite uzatvoriť výhodné cestovné poistenie. Uistite sa, že v prípade úrazov, straty batožiny alebo storna ste krytí.

Martina PisarčíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • muž na elektrickej kolobežke
  24. novembra 2023|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Vlastníte elektrickú kolobežku alebo segway? Potom vás čaká nová povinnosť. Od januára 2024 by mala začať platiť novela zákona o PZP, podľa ktorej budú musieť mať aj používatelia týchto dopravných prostriedkov za určitých okolností uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • hracie autíčko na stole
  05. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Prihlásenie vozidla z iného okresu: Ako prepísať auto v okrese?

  Kúpa vozidla si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj administratívne úkony, ktoré treba vykonať. Tieto úkony sú spojené najmä s prepisom auta.Celý proces prepisu sa výrazne zjednodušil a vybavíte ho na jednom mieste.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.