Muž s dvomi ženami na rokovaní

Ktorá banka vám aktuálne ponúkne najvýhodnejší bezúčelový úver?

14. 12. 2021
|
Dĺžka čítania: 9 min.

Bezúčelové úvery môžete využiť na čokoľvek, pretože finančnej inštitúcii nemusíte dokladovať, na čo boli prostriedky použité. Uvažujete nad tým, že by ste o takúto pôžičku požiadali? Potom vám určite padne vhod porovnanie podmienok v jednotlivých bankách.

Požičať si v banke alebo nebankovej spoločnosti? 

Banka by mala byť vašou prvou voľbou, pretože úrokové sadzby sú podstatne nižšie ako v nebankových spoločnostiach. Ak si chcete požičať v banke, bude potrebné zdokladovať príjem, teda aspoň pokiaľ nie ste klientom banky, od ktorej bezúčelový úver žiadate. Klienti, ktorí už v banke otvorený účet majú, spravidla príjem preukazovať nemusia. Bankové aj nebankové spoločnosti vaše žiadosti posudzujú aj na základe výšky vášho príjmu, resp. schopnosti príjem preukázať. Podľa toho sa stanovujú aj podmienky získania úveru, napríklad jeho výška či úrok.


Ak príjem nemáte, v banke bezúčelovú pôžičku nezískate. Problém môžu mať aj niektoré skupiny ľudí, ako sú dôchodcovia, nezamestnaní alebo rodičia na materskej či rodičovskej dovolenke. Ľudia, ktorým sa nepodarí získať pôžičku v banke, nemajú zvyčajne inú možnosť, ako sa obrátiť na nebankové spoločnosti. Nebankovky  posudzujú žiadosti menej prísne, avšak ich podmienky sú výrazne menej výhodné ako v banke


Rozdiel je aj v sume, ktorú si môžete požičať. Zatiaľ čo v banke sa dá získať bezúčelová pôžička aj vo výške 40 000 €, v nebankovkách dostanete podstatne nižšie pôžičky, maximum býva 2 000 - 3 000 €. Vyššie sumy sú skôr výnimkou. Úroky v nebankovej spoločnosti sú aj niekoľkonásobne vyššie ako v bankách. Pozor si treba dať aj na dobu splatnosti. Ak si v nebankovej spoločnosti požičiate nízku sumu, napríklad 300 €, splatenie môže byť požadované už do 30 dní.    

Porovnanie bezúčelových úverov

Bezúčelový úver poskytujú prakticky všetky banky  pôsobiace na Slovensku. Podmienky však nie sú všade rovnaké, líšia sa minimálnou a maximálnou sumou úveru, ale aj úrokovou sadzbou a, samozrejme, aj rôznymi poplatkami. Prinášame vám preto praktické a prehľadné porovnanie  aktuálne poskytovaných  bezúčelových úverov piatich vybraných bánk, ktoré dnes patria medzi najvýhodnejšie. 

mBank - mPôžička Plus

V mBank si môžete zobrať mPôžičku Plus vo výške 350 € - 40 000 €, pričom ho môžete splácať minimálne 12 a maximálne 96 mesiacov. Úroková sadzba sa začína na hodnote  3,9 %,  podrobnejšie parametre si pozrite v úverovej kalkulačke. Žiadosť je možné podať aj online a pôžičku získate bez poplatku za poskytnutie. V ponuke mBank figuruje aj pôžička s nulovým úrokom, a to pri úvere do výšky 1 500 €. 


365.bank - Digitálna pôžička a pôžička od 365.bank

Bezúčelovú Digitálnu pôžičku si môžete vybaviť cez aplikáciu bez poplatku a požiadať o úver vo výške 300 € - 20 000 €  alebo ako  pôžičku od 365.bank v pobočke až do 30 000 €, s úrokovou sadzbou od 4,9 % ročne. Svoj úver môžete splatiť už po 3 mesiacoch, maximálna doba splatnosti je 96 mesiacov. Parametre pôžičky si môžete nastaviť v kalkulačke na stránke 365.bank. 

Poštová banka - Dobrá pôžička

Prostredníctvom Dobrej pôžičky v Poštovej banke môžete získať 300 € - 30 000 €  s úrokovou sadzbou od 4,9 %. Doba splatnosti je minimálne 12 mesiacov, maximálne 96 mesiacov. Informatívny výpočet výšky splátok, poplatkov a RPMN získate vďaka   kalkulačke. O úver môžete požiadať cez infolinku aj cez internet banking, a to bez poplatku za poskytnutie. Zaujímavou ponukou je aj možnosť vziať si pôžičku s 0 % úrokom, avšak táto ponuka platí len do sumy 1 000 €. 

ČSOB - Spotrebný úver

Spotrebný úver od ČSOB v sume 600 € - 25 000 € si môžete vybaviť s úrokovou sadzbou od 5,5 %  a splácať v rozmedzí 12 až 96 mesiacov. Úrokovú sadzbu si môžete navyše znížiť za aktívne využívanie účtu o 1 % a pri refinancovaní úverov o 2 %. Zvýhodnený úrok platí aj pre klientov s hypotékou. Parametre pôžičky si môžete pozrieť v úverovej kalkulačke a pôžičku si môžete vybaviť aj bez návštevy pobočky cez aplikáciu. 

Tatra banka - Bezúčelový úver

V Tatra banke môžete požiadať o Bezúčelový úver vo výške 500 € - 30 000 € s fixnou úrokovou sadzbou 5,99 % ročne. Úver môžete splácať minimálne 12 a maximálne 96 mesiacov. Vďaka   úverovej kalkulačke môžete získať lepšiu predstavu o výške splátok, poplatku za úver aj ročnej percentuálnej miere nákladov. O úver môžete požiadať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie, a to aj v prípade, že nie ste klientom Tatra Banky. 

Ako nájsť najvýhodnejší bezúčelový úver?

Je zrejmé, že podmienky pre poskytnutie pôžičky sa neustále menia. Preto si vždy podmienky pôžičiek porovnávajte v čase, keď peniaze aktuálne potrebujete. Našťastie to nie je nič komplikované - stačí, keď použijete náš  porovnávač pôžičiek, zadáte sumu, ktorú potrebujete a my vám poskytneme prehľad tých najvýhodnejších pôžičiek na trhu. 


Pozor však, pri porovnávaní úverov si nevšímajte len výšku samotnej úrokovej sadzby, ale najmä RPMN (ročnú percentuálnu mieru nákladov), ktorá okrem samotného úroku zohľadňuje aj všetky poplatky, ktoré s pôžičkou súvisia. Pri nami vybraných pôžičkách sú RPMN nasledovné (vzhľadom na nízke sumy úverov len bez bezúročných pôžičiek): 


 • 365 banka - od 5,1 %

 • Poštová banka - od 5,1 %

 • ČSOB - od 5,76 %

 • Tatra banka - od 6,95 % 


Upozorňujeme, že úverové kalkulačky jednotlivých bánk  poskytujú iba orientačné údaje. Všetky žiadosti prechádzajú posúdením, na základe ktorého sa stanovujú konkrétne podmienky   poskytnutia bezúčelového úveru konkrétnemu klientovi. Banky vám vedia poskytnúť aj zľavu z úrokovej sadzby, napríklad pri poistení úveru, aktívnom využívaní účtu či splnení iných podmienok.


Nezabudnite však na to, že najlepšia pôžička je taká, ktorú dokážete splácať. Nastavte si teda splátky tak, aby ste svoje finančné záväzky vedeli bez problémov plniť. 

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • zmluva o pôžičke
  28. septembra 2022|Silvia Múdra
  Zmluva o pôžičke: Na tieto informácie nezabudnite

  Zmluva o pôžičke upravuje požičanie peňazí alebo nejakej veci. Aké podstatné náležitosti by mala takáto zmluva obsahovať? Pozrite si aj vzor zmluvy o pôžičke, podľa ktorého v prípade potreby vytvoríte svoju vlastnú zmluvu medzi veriteľom a dlžníkom.

 • podnikatel
  29. júna 2022|Miroslav Novysedlak
  7 dôvodov, prečo má podnikateľský úver zmysel

  Začínajúce podniky, ktoré chcú expandovať, majú spoločný úmysel – potrebujú financovanie. Hoci by bolo ideálne financovať ich podnikanie z vlastného vrecka, realita je iná. Väčšina začínajúcich podnikateľov nemá rezervný kapitál na investovanie do rastu. Na scénu preto prichádza podnikateľský úver.

 • Smutný muž
  10. júna 2022|Silvia Múdra
  Zneužitie osobných údajov: Čo vám hrozí?

  Môže sa to začať celkom nevinne, napríklad stratou občianskeho preukazu. Pokračovanie však nie je ani zďaleka zábavné. Podvodník, ktorý sa skryje za vašu identitu, si môže neoprávnene vybaviť pôžičku, ktorú by ste mali splácať vy. Ako sa brániť a čo v takýchto situáciách robiť?

 • podpis pôžičky
  10. apríla 2022|Silvia Múdra
  Kde najjednoduchšie získate pôžičku bez registra? Poradíme vám

  Nie každému sa podarí získať pôžičku v banke. Tie totiž posudzujú žiadateľov pomerne prísne. Ak ste nepochodili so žiadosťou o úver v banke, prichádzajú na rad iné subjekty, ktoré vám spravidla  vedia poskytnúť pôžičku za menej striktných podmienok. Vybrali sme pre vás niekoľko overených poskytovateľov, u ktorých má šancu na získanie pôžičky takmer každý.

 • svadba
  21. marca 2022|Silvia Múdra
  Oplatí sa brať si pôžičku na svadbu a kde si najlepšie požičať?

  Svadobný deň zažijú tí najšťastnejší z nás len raz. Nepochybne ide o jednu z najdôležitejších udalostí v živote. Svadba však dnes zďaleka nie je lacná záležitosť a nie každý má dostatok financií, aby si ju mohol dovoliť podľa svojich predstáv. Koľko dnes stojí svadobná hostina a aké sú možnosti financovania? Oplatí sa zobrať si na svadbu pôžičku? Kde si výhodne požičať? Prinášame vám užitočné tipy, s ktorými zvládnete financovanie svadby na jednotku.

 • mama a dieťa
  20. marca 2022|Silvia Múdra
  Kde vám poskytnú pôžičku, keď ste na materskej dovolenke?

  Výška materského či rodičovského príspevku často nepostačuje ani na financovanie základných potrieb mamičky s dieťatkom. Obzvlášť vtedy, ak ide o osamelé matky. Ak financie nepostačujú, riešením môže byť pôžička pre ženy na materskej dovolenke. Ako a kde ju môžete získať?

 • Vývoj cien nehnuteľností
  27. februára 2022|Silvia Múdra
  Predpokladaný vývoj cien nehnuteľností

  Kto už pred niekoľkými rokmi investoval do nehnuteľností alebo si zabezpečil vlastné bývanie, ten sa zaiste posledné mesiace radoval. Ceny nehnuteľností totiž rastú raketovým tempom, a netýka sa to iba hlavného mesta. Drahšie sú nielen samotné nehnuteľnosti, ale aj stavebné materiály, čo komplikuje novú výstavbu i rekonštrukcie. Čo nás čaká v roku 2022? Oplatí sa ešte teraz investovať do kúpy domu či bytu alebo je lepšie počkať?

 • Mladí snívajú o pôžičke
  31. januára 2022|Silvia Múdra
  Pôžička pre mladých s prémiou je minulosťou. Čo s ňou získate teraz?

  Pôžička pre mladých so štátnou prémiou už síce neexistuje, ale ľudia do 35 rokov sa môžu stále dostať k výhodnejšej hypotéke. Mladí ľudia majú totiž možnosť získať hypotéku s daňovým bonusom. Poradíme vám, ako si daňový bonus uplatniť a akú sumu s ním ušetríte.

 • Smutná žena na gauči
  26. januára 2022|Silvia Múdra
  Čo robiť, keď nezvládate splácať pôžičku? Poradíme vám

  Aj poctivému človeku sa občas môže stať, že nezvláda splácať svoje dlhy a záväzky. Pritom stačí málo - napríklad dlhodobejšia práceneschopnosť, nečakané výdavky, rodinné problémy či aktuálne aj problémy v dôsledku pandémie. Viete, ako takúto situáciu správne riešiť? Poradíme vám. 

 • auta
  24. januára 2022|Silvia Múdra
  Je lepšie kupovať autá na splátky alebo si našetriť vopred?

  Kúpa auta predstavuje pomerne veľkú investíciu. Okrem výberu značky a vybavenia by ste preto mali dôsledne zvážiť aj spôsob financovania. Oplatí sa kupovať autá na splátky alebo je lepšie si na kúpu našetriť a vyplatiť cenu okamžite? Čo získate, ak sa vám podarí nasporiť celú sumu, aké výhody má nákup na lízing alebo s využitím úveru? Odpovede na tieto otázky vám prinášame v nasledujúcom článku.