Muž s dvomi ženami na rokovaní

Ktorá banka vám aktuálne ponúkne najvýhodnejší bezúčelový úver?

14. 12. 2021
|
Dĺžka čítania: 9 min.

Bezúčelové úvery môžete využiť na čokoľvek, pretože finančnej inštitúcii nemusíte dokladovať, na čo boli prostriedky použité. Uvažujete nad tým, že by ste o takúto pôžičku požiadali? Potom vám určite padne vhod porovnanie podmienok v jednotlivých bankách.

Požičať si v banke alebo nebankovej spoločnosti? 

Banka by mala byť vašou prvou voľbou, pretože úrokové sadzby sú podstatne nižšie ako v nebankových spoločnostiach. Ak si chcete požičať v banke, bude potrebné zdokladovať príjem, teda aspoň pokiaľ nie ste klientom banky, od ktorej bezúčelový úver žiadate. Klienti, ktorí už v banke otvorený účet majú, spravidla príjem preukazovať nemusia. Bankové aj nebankové spoločnosti vaše žiadosti posudzujú aj na základe výšky vášho príjmu, resp. schopnosti príjem preukázať. Podľa toho sa stanovujú aj podmienky získania úveru, napríklad jeho výška či úrok.


Ak príjem nemáte, v banke bezúčelovú pôžičku nezískate. Problém môžu mať aj niektoré skupiny ľudí, ako sú dôchodcovia, nezamestnaní alebo rodičia na materskej či rodičovskej dovolenke. Ľudia, ktorým sa nepodarí získať pôžičku v banke, nemajú zvyčajne inú možnosť, ako sa obrátiť na nebankové spoločnosti. Nebankovky  posudzujú žiadosti menej prísne, avšak ich podmienky sú výrazne menej výhodné ako v banke


Rozdiel je aj v sume, ktorú si môžete požičať. Zatiaľ čo v banke sa dá získať bezúčelová pôžička aj vo výške 40 000 €, v nebankovkách dostanete podstatne nižšie pôžičky, maximum býva 2 000 - 3 000 €. Vyššie sumy sú skôr výnimkou. Úroky v nebankovej spoločnosti sú aj niekoľkonásobne vyššie ako v bankách. Pozor si treba dať aj na dobu splatnosti. Ak si v nebankovej spoločnosti požičiate nízku sumu, napríklad 300 €, splatenie môže byť požadované už do 30 dní.    

Porovnanie bezúčelových úverov

Bezúčelový úver poskytujú prakticky všetky banky  pôsobiace na Slovensku. Podmienky však nie sú všade rovnaké, líšia sa minimálnou a maximálnou sumou úveru, ale aj úrokovou sadzbou a, samozrejme, aj rôznymi poplatkami. Prinášame vám preto praktické a prehľadné porovnanie  aktuálne poskytovaných  bezúčelových úverov piatich vybraných bánk, ktoré dnes patria medzi najvýhodnejšie. 

mBank - mPôžička Plus

V mBank si môžete zobrať mPôžičku Plus vo výške 350 € - 40 000 €, pričom ho môžete splácať minimálne 12 a maximálne 96 mesiacov. Úroková sadzba sa začína na hodnote  3,9 %,  podrobnejšie parametre si pozrite v úverovej kalkulačke. Žiadosť je možné podať aj online a pôžičku získate bez poplatku za poskytnutie. V ponuke mBank figuruje aj pôžička s nulovým úrokom, a to pri úvere do výšky 1 500 €. 


365.bank - Digitálna pôžička a pôžička od 365.bank

Bezúčelovú Digitálnu pôžičku si môžete vybaviť cez aplikáciu bez poplatku a požiadať o úver vo výške 300 € - 20 000 €  alebo ako  pôžičku od 365.bank v pobočke až do 30 000 €, s úrokovou sadzbou od 4,9 % ročne. Svoj úver môžete splatiť už po 3 mesiacoch, maximálna doba splatnosti je 96 mesiacov. Parametre pôžičky si môžete nastaviť v kalkulačke na stránke 365.bank. 

Poštová banka - Dobrá pôžička

Prostredníctvom Dobrej pôžičky v Poštovej banke môžete získať 300 € - 30 000 €  s úrokovou sadzbou od 4,9 %. Doba splatnosti je minimálne 12 mesiacov, maximálne 96 mesiacov. Informatívny výpočet výšky splátok, poplatkov a RPMN získate vďaka   kalkulačke. O úver môžete požiadať cez infolinku aj cez internet banking, a to bez poplatku za poskytnutie. Zaujímavou ponukou je aj možnosť vziať si pôžičku s 0 % úrokom, avšak táto ponuka platí len do sumy 1 000 €. 

ČSOB - Spotrebný úver

Spotrebný úver od ČSOB v sume 600 € - 25 000 € si môžete vybaviť s úrokovou sadzbou od 5,5 %  a splácať v rozmedzí 12 až 96 mesiacov. Úrokovú sadzbu si môžete navyše znížiť za aktívne využívanie účtu o 1 % a pri refinancovaní úverov o 2 %. Zvýhodnený úrok platí aj pre klientov s hypotékou. Parametre pôžičky si môžete pozrieť v úverovej kalkulačke a pôžičku si môžete vybaviť aj bez návštevy pobočky cez aplikáciu. 

Tatra banka - Bezúčelový úver

V Tatra banke môžete požiadať o Bezúčelový úver vo výške 500 € - 30 000 € s fixnou úrokovou sadzbou 5,99 % ročne. Úver môžete splácať minimálne 12 a maximálne 96 mesiacov. Vďaka   úverovej kalkulačke môžete získať lepšiu predstavu o výške splátok, poplatku za úver aj ročnej percentuálnej miere nákladov. O úver môžete požiadať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie, a to aj v prípade, že nie ste klientom Tatra Banky. 

Ako nájsť najvýhodnejší bezúčelový úver?

Je zrejmé, že podmienky pre poskytnutie pôžičky sa neustále menia. Preto si vždy podmienky pôžičiek porovnávajte v čase, keď peniaze aktuálne potrebujete. Našťastie to nie je nič komplikované - stačí, keď použijete náš  porovnávač pôžičiek, zadáte sumu, ktorú potrebujete a my vám poskytneme prehľad tých najvýhodnejších pôžičiek na trhu. 


Pozor však, pri porovnávaní úverov si nevšímajte len výšku samotnej úrokovej sadzby, ale najmä RPMN (ročnú percentuálnu mieru nákladov), ktorá okrem samotného úroku zohľadňuje aj všetky poplatky, ktoré s pôžičkou súvisia. Pri nami vybraných pôžičkách sú RPMN nasledovné (vzhľadom na nízke sumy úverov len bez bezúročných pôžičiek): 


 • 365 banka - od 5,1 %

 • Poštová banka - od 5,1 %

 • ČSOB - od 5,76 %

 • Tatra banka - od 6,95 % 


Upozorňujeme, že úverové kalkulačky jednotlivých bánk  poskytujú iba orientačné údaje. Všetky žiadosti prechádzajú posúdením, na základe ktorého sa stanovujú konkrétne podmienky   poskytnutia bezúčelového úveru konkrétnemu klientovi. Banky vám vedia poskytnúť aj zľavu z úrokovej sadzby, napríklad pri poistení úveru, aktívnom využívaní účtu či splnení iných podmienok.


Nezabudnite však na to, že najlepšia pôžička je taká, ktorú dokážete splácať. Nastavte si teda splátky tak, aby ste svoje finančné záväzky vedeli bez problémov plniť. 

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • muž na elektrickej kolobežke
  24. novembra 2023|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Vlastníte elektrickú kolobežku alebo segway? Potom vás čaká nová povinnosť. Od januára 2024 by mala začať platiť novela zákona o PZP, podľa ktorej budú musieť mať aj používatelia týchto dopravných prostriedkov za určitých okolností uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • hracie autíčko na stole
  05. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Prihlásenie vozidla z iného okresu: Ako prepísať auto v okrese?

  Kúpa vozidla si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj administratívne úkony, ktoré treba vykonať. Tieto úkony sú spojené najmä s prepisom auta.Celý proces prepisu sa výrazne zjednodušil a vybavíte ho na jednom mieste.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.