Šťastná žena

Cestovné poistenie online? Vybavte ho za 5 minút

Cestovné poistenie online je jedným z najvyužívanejších poistení na Slovensku. Aj vďaka tomu, že cesty za hranice sú stále dostupnejšie, význam poistenia medziročne neustále stúpa. Nezabudnite na tento fakt a pred odchodom z domoviny sa dajte poistiť.

Cestovné poistenie a jeho význam

Na lacné obojsmerné letenky do všetkých kútov sveta natrafíte rýchlo a jednoducho. Hlavne v letnej sezóne je zaznamenaný extrémny odliv Slovákov. Vkročiť na územie inej krajiny bez cestovného poistenia je priveľmi odvážny čin. Nikdy neviete, aké komplikácie môžu nastať počas vášho pobytu mimo Slovenska.

Čo ak po prílete ochoriete, stratíte batožinu, prípadne zrušíte pobyt? Možno vám napadla myšlienka, že vám sa predsa nič nestane, no opak môže byť pravdou. Cestovné poistenie je výhodné pre ľudí, ktorí sa vydajú na cestu za hranice. Navyše, ak chcú cestovať bez rôznorodých komplikácií, ktoré ich teoreticky môžu ohroziť, mala by to byť samozrejmosť.

Výhodné cestovné poistenie online vám umožní bezpečne cestovať do zahraničia v prípade, že:

 • stratíte batožinu

 • stane sa vám úraz

 • spôsobíte škodu tretej osobe alebo inštitúcii.

Zaujíma vás výška cestovného poistenia? Odvíja sa od mnohých aspektov. Prvým faktorom je skutočnosť, či ide o krátkodobé alebo komplexné cestovné poistenie. Poplatky za komplexné poistenie budú vyššie.

Typy cestovného poistenia

V rámci dĺžky trvania poistenia poznáme dlhodobé - celoročné cestovné poistenie  a krátkodobé cestovné poistenie. Druhý typ poistenia je uzatvorené presne na obdobie, ktoré strávite v zahraničí.

Dané cestovné poistenia pokrývajú najmä liečebné náklady. Plusom je, že pod ne spadá:

 • pripoistenie športu, ktoré je výhodné najmä vtedy, ak počas dovolenky plánujete zrealizovať zoskok padákom či iný extrémny šport. Pripoistenie športových aktivít bude v tomto prípade viac než vítané. Samozrejme, niektoré poisťovne poskytujú tento druh poistenia automaticky.

 • pripoistenie batožiny, ktoré môžete využiť v prípade, že často lietate lietadlom a v kufri máte hodnotné predmety. K takýmto predmetom patrí športová výbava, technika či fotoaparát. 

 • pripoistenie úrazu je finančná kompenzácia za zranenie a úraz, ktorý sa vám stane počas pobytu za hranicami. Nepleťte si ho so všeobecným poistením, ktoré kryje liečebné náklady. Pripoistenie úrazu je iba odškodné za úraz, ktorý sa vám stal.

 • pripoistenie storna letenky,  ubytovania a zájazdu  využijete prevažne vtedy, ak patríte k mladej rodine s deťmi. Prečo? Nuž, nečakané ochorenie vášho potomka vás môže nepríjemne prekvapiť a sen o „nadupanej” dovolenke sa razom rozplynie.

 • pripoistenie všeobecnej zodpovednosti je málo známe a pre niekoho nepotrebné. Poistenie vás ochráni v momente, ak v rámci vášho pobytu v zahraničí vykonáte svojim správaním či konaním ujmu tretej osobe. Týka sa to nielen tretích osôb, ale aj inštitúcií a spoločností.

  Vedeli ste, že…

  … ak milujete cestovanie a neviete sa nabažiť pocitu, že sedíte v lietadle, vašou skvelou spoločníčkou môže byť karta Revolut? Vďaka nej budete v zahraničí platiť iba v najvýhodnejších kurzoch a z bankomatu si môžete mesačne vybrať sumu 600 € bez poplatkov.

Ako rýchlo uzavrieť cestovné poistenie online?

Našťastie, v dnešnej dobe si môžete cestovné poistenia zariadiť rýchlo a jednoducho. Nemusíte ani len navštíviť pobočku poisťovne, a tak si ho ľahko vybaviť cez internet. Predtým, ako uzatvoríte cestovné poistenie, myslite na niekoľko zásadných vecí.

Počas toho, ako budete uzatvárať cestovné poistenie, budete potrebovať údaje, akými sú:

 • vaše osobné údaje s adresou,

 • dátum, kedy uzatvoríte cestovné poistenie online,

 • počet dní, ktoré strávite za hranicami,

 • cieľ a druh vašej cesty.

Zvolíte si cieľ cesty, v tomto prípade ide o územie Európy. Následne si vyberiete možnosť, od kedy do kedy plánujete stráviť čas na dovolenke. Na výber máte aj typ cesty. Či už ide o turistiku, rekreáciu, študijný pobyt alebo pracovnú cestu. Dôležitým prvkom pri zadávaní údajov je aj počet a vek osôb, ktoré plánujú cestu.

Vybrať si môžete aj z možnosti, ktorá sa týka plánu cesty. Lákajú vás rekreačné športy, ktoré sú zvyčajne v cene pobytu alebo rizikové športy, ktoré sa týkajú pripoistenia? Po zadaní týchto údajov stačí, ak zakliknete možnosť výpočtu ceny za poistenie a máte to hotové.

TIP

Ešte predtým, ako uzatvoríte cestovné poistenie online, poriadne zvážte cieľovú destináciu, dĺžku vášho pobytu, ale aj aktivity, ktoré v rámci pobytu v zahraničí chcete zrealizovať. Pomôže vám to pri správnom výbere pripoistenia a vyhnete sa plateniu za také pripoistenie, ktoré ani nevyužijete.

Čo sa môže stať, ak zabudnete na cestovné poistenie?

Je naozaj diskutabilné hovoriť o plusoch a mínusoch cestovného poistenia, pretože cesta do zahraničia bez tejto „garancie” je nanajvýš riskantná. Určite necestujte za hranice Slovenska bez riadne uzatvoreného poistenia. 

K širokej palete výhod sa pridáva aj skutočnosť, že výber poistení je široký a uzatvoriť ich môžete online aj s pripoistením. Vďaka tomu budete mať v zahraničí istotu a možno bude mať vaša poisťovňa zľavu aj na poistenie.

Ak sa vydáte do zahraničia bez poistenia a stane sa vám úraz, všetky ošetrenia si budete hradiť v plnej výške. Často sú to mastné sumy, z ktorých sa vám zatočí hlava.

Ktorá poisťovňa ponúka najlepšie cestovné poistenie online?

Výber poisťovní je pestrý. My vám prinášame prehľad tých, ktoré vám pobyt v zahraničí rozhodne spríjemnia.

Allianz cestovné poistenie

Obsahuje  voliteľný rozsah poistenia a uzavretie poistenia aj prostredníctvom SMS. Poskytuje aj nepretržitý asistenčný servis a poistenie aj nad 70 rokov. Samozrejmosťou je aj poistenie liečebných nákladov v neobmedzenej sume a rodinné zľavy. Ak uzatvoríte cestovné poistenie online, získate zľavu z poistného.

AXA cestovné poistenie

Poisťovňa neprináša rodinné zľavy ako Allianz, no rovnako sa môže pochváliť  neustálym asistenčným servisom, poistením pre osoby nad 70 rokov a poistením liečebných nákladov v neobmedzenej výške.  Plusom je, že cestovné poistenie online získate so zľavou 30 %.

Generali cestovné poistenie

Je možné, aby ste si uzatvorili krátkodobé aj dlhodobé poistenie. Vybrať si môžete zo štyroch balíkov, ako Klasik, Plus, Komfort a Komplet.  Každý z balíkov prináša nepretržitý asistenčný servis a poistenie liečebných nákladov.

UNIQA cestovné poistenie 

Poistiť môžete už aj  novorodenca od 6 týždňov, ale aj dôchodcov do veku 75 rokov.  Samozrejmosťou je krátkodobé a dlhodobé poistenie, ale aj viacročné poistenie, v rámci ktorého sa ročné poistenie automaticky obnovuje na nasledujúci rok.

Wüstenrot cestovné poistenie

Ďalšia z poisťovní vo svojom rozsahu poistení obsahuje rodinné zľavy, poistenie nad 70 rokov a asistenčný servis 24/7. Miernym mínusom je nulová zľava pri poistení online a absencia poistenia liečebných nákladov v neobmedzenom rozsahu.

Zhrnutie

Cestovné poistenie je priveľmi komplexnou témou. Nikto z nás nedisponuje čarovnou guľou a nevie, čo ho môže v zahraničí postretnúť. Rozsiahla škála jednotlivých pripoistení so sebou prináša neprehľadnosť a niekedy si môžete vybrať poistenie, ktoré ani nepotrebujete. Zamerajte sa preto na také cestovné poistenie, ktoré sadne presne vašim požiadavkám.

Miroslav NovysedlakViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • cestovný pas v ruke na letisku
  30. mája 2024|Lívia Ovcarčíková
  Ako vybaviť cestovný pas? Pozrite si postup krok za krokom

  Či už plánujete dovolenku v zahraničí alebo potrebujete vycestovať mimo územia Slovenska pracovne, pri cestovaní v rámci Európskej únie a niektorých ďalších európskych krajín vám postačí občiansky preukaz. V ostatných prípadoch už musíte mať pri sebe cestovný pas. Čo všetko budete potrebovať na jeho vybavenie? Ako a kedy oň požiadať a koľko vás bude stáť? Pripravili sme pre vás súhrn informácií, ktoré budete pri vybavení pasu potrebovať.

 • horská pomoc v zasnežených horách
  17. januára 2024|Silvia Múdra
  Koľko stojí výjazd záchranárov či vrtuľník? Všetko o poistení do hôr

  Aké sú krásne, také sú nebezpečné. Slovenské hory sú popretkávané malebnými zákutiami a obdivuhodnými scenériami, ale aj rizikami a nebezpečnými nástrahami. Stačí malá nepozornosť a z príjemnej prechádzky prírodou sa môže stať škaredá - a v niektorých prípadoch aj dosť drahá - nehoda. Ak nemáte potrebné poistenie, výjazd záchranárov zaplatíte z vlastného vrecka. Koľko vás môže takéto dobrodružstvo stáť?

 • autá na diaľnici
  14. decembra 2023|Martina Pisarčíková
  Diaľničná známka 2024: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Plánujete v roku 2024 využívať diaľnice? V tom prípade nezabudnite na diaľničnú známku, ktorá vám to umožňuje. Aké typy známok sú aktuálne dostupné, aké sú ich ceny a ktorá z možností sa vám oplatí najviac? Máme pre vás všetky odpovede.

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • nezverejnené evidenčné číslo vozidla
  30. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Zmeny k novým tabuľkám s EČV: Čo čaká motoristov?

  O nových evidenčných číslach sa začalo hovoriť už v roku 2021. Zmena ich výzoru a používania mala prísť do platnosti v marci 2022. Nestalo sa tak a po najnovších úpravách je v hre ďalší dátum, presnejšie 1. január 2023. Aké zmeny môžu motoristi očakávať?

 • žena na Maledivy
  29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.