Šťastná žena

Cestovné poistenie online? Vybavte ho za 5 minút

Cestovné poistenie online je jedným z najvyužívanejších poistení na Slovensku. Aj vďaka tomu, že cesty za hranice sú stále dostupnejšie, význam poistenia medziročne neustále stúpa. Nezabudnite na tento fakt a pred odchodom z domoviny sa dajte poistiť.

Cestovné poistenie a jeho význam

Na lacné obojsmerné letenky do všetkých kútov sveta natrafíte rýchlo a jednoducho. Hlavne v letnej sezóne je zaznamenaný extrémny odliv Slovákov. Vkročiť na územie inej krajiny bez cestovného poistenia je priveľmi odvážny čin. Nikdy neviete, aké komplikácie môžu nastať počas vášho pobytu mimo Slovenska.

Čo ak po prílete ochoriete, stratíte batožinu, prípadne zrušíte pobyt? Možno vám napadla myšlienka, že vám sa predsa nič nestane, no opak môže byť pravdou. Cestovné poistenie je výhodné pre ľudí, ktorí sa vydajú na cestu za hranice. Navyše, ak chcú cestovať bez rôznorodých komplikácií, ktoré ich teoreticky môžu ohroziť, mala by to byť samozrejmosť.

Výhodné cestovné poistenie online vám umožní bezpečne cestovať do zahraničia v prípade, že:

 • stratíte batožinu

 • stane sa vám úraz

 • spôsobíte škodu tretej osobe alebo inštitúcii.

Zaujíma vás výška cestovného poistenia? Odvíja sa od mnohých aspektov. Prvým faktorom je skutočnosť, či ide o krátkodobé alebo komplexné cestovné poistenie. Poplatky za komplexné poistenie budú vyššie.

Typy cestovného poistenia

V rámci dĺžky trvania poistenia poznáme dlhodobé - celoročné cestovné poistenie  a krátkodobé cestovné poistenie. Druhý typ poistenia je uzatvorené presne na obdobie, ktoré strávite v zahraničí.

Dané cestovné poistenia pokrývajú najmä liečebné náklady. Plusom je, že pod ne spadá:

 • pripoistenie športu, ktoré je výhodné najmä vtedy, ak počas dovolenky plánujete zrealizovať zoskok padákom či iný extrémny šport. Pripoistenie športových aktivít bude v tomto prípade viac než vítané. Samozrejme, niektoré poisťovne poskytujú tento druh poistenia automaticky.

 • pripoistenie batožiny, ktoré môžete využiť v prípade, že často lietate lietadlom a v kufri máte hodnotné predmety. K takýmto predmetom patrí športová výbava, technika či fotoaparát. 

 • pripoistenie úrazu je finančná kompenzácia za zranenie a úraz, ktorý sa vám stane počas pobytu za hranicami. Nepleťte si ho so všeobecným poistením, ktoré kryje liečebné náklady. Pripoistenie úrazu je iba odškodné za úraz, ktorý sa vám stal.

 • pripoistenie storna letenky,  ubytovania a zájazdu  využijete prevažne vtedy, ak patríte k mladej rodine s deťmi. Prečo? Nuž, nečakané ochorenie vášho potomka vás môže nepríjemne prekvapiť a sen o „nadupanej” dovolenke sa razom rozplynie.

 • pripoistenie všeobecnej zodpovednosti je málo známe a pre niekoho nepotrebné. Poistenie vás ochráni v momente, ak v rámci vášho pobytu v zahraničí vykonáte svojim správaním či konaním ujmu tretej osobe. Týka sa to nielen tretích osôb, ale aj inštitúcií a spoločností.

  Vedeli ste, že…

  … ak milujete cestovanie a neviete sa nabažiť pocitu, že sedíte v lietadle, vašou skvelou spoločníčkou môže byť karta Revolut? Vďaka nej budete v zahraničí platiť iba v najvýhodnejších kurzoch a z bankomatu si môžete mesačne vybrať sumu 600 € bez poplatkov.

Ako rýchlo uzavrieť cestovné poistenie online?

Našťastie, v dnešnej dobe si môžete cestovné poistenia zariadiť rýchlo a jednoducho. Nemusíte ani len navštíviť pobočku poisťovne, a tak si ho ľahko vybaviť cez internet. Predtým, ako uzatvoríte cestovné poistenie, myslite na niekoľko zásadných vecí.

Počas toho, ako budete uzatvárať cestovné poistenie, budete potrebovať údaje, akými sú:

 • vaše osobné údaje s adresou,

 • dátum, kedy uzatvoríte cestovné poistenie online,

 • počet dní, ktoré strávite za hranicami,

 • cieľ a druh vašej cesty.

Zvolíte si cieľ cesty, v tomto prípade ide o územie Európy. Následne si vyberiete možnosť, od kedy do kedy plánujete stráviť čas na dovolenke. Na výber máte aj typ cesty. Či už ide o turistiku, rekreáciu, študijný pobyt alebo pracovnú cestu. Dôležitým prvkom pri zadávaní údajov je aj počet a vek osôb, ktoré plánujú cestu.

Vybrať si môžete aj z možnosti, ktorá sa týka plánu cesty. Lákajú vás rekreačné športy, ktoré sú zvyčajne v cene pobytu alebo rizikové športy, ktoré sa týkajú pripoistenia? Po zadaní týchto údajov stačí, ak zakliknete možnosť výpočtu ceny za poistenie a máte to hotové.

TIP

Ešte predtým, ako uzatvoríte cestovné poistenie online, poriadne zvážte cieľovú destináciu, dĺžku vášho pobytu, ale aj aktivity, ktoré v rámci pobytu v zahraničí chcete zrealizovať. Pomôže vám to pri správnom výbere pripoistenia a vyhnete sa plateniu za také pripoistenie, ktoré ani nevyužijete.

Čo sa môže stať, ak zabudnete na cestovné poistenie?

Je naozaj diskutabilné hovoriť o plusoch a mínusoch cestovného poistenia, pretože cesta do zahraničia bez tejto „garancie” je nanajvýš riskantná. Určite necestujte za hranice Slovenska bez riadne uzatvoreného poistenia. 

K širokej palete výhod sa pridáva aj skutočnosť, že výber poistení je široký a uzatvoriť ich môžete online aj s pripoistením. Vďaka tomu budete mať v zahraničí istotu a možno bude mať vaša poisťovňa zľavu aj na poistenie.

Ak sa vydáte do zahraničia bez poistenia a stane sa vám úraz, všetky ošetrenia si budete hradiť v plnej výške. Často sú to mastné sumy, z ktorých sa vám zatočí hlava.

Ktorá poisťovňa ponúka najlepšie cestovné poistenie online?

Výber poisťovní je pestrý. My vám prinášame prehľad tých, ktoré vám pobyt v zahraničí rozhodne spríjemnia.

Allianz cestovné poistenie

Obsahuje  voliteľný rozsah poistenia a uzavretie poistenia aj prostredníctvom SMS. Poskytuje aj nepretržitý asistenčný servis a poistenie aj nad 70 rokov. Samozrejmosťou je aj poistenie liečebných nákladov v neobmedzenej sume a rodinné zľavy. Ak uzatvoríte cestovné poistenie online, získate zľavu z poistného.

AXA cestovné poistenie

Poisťovňa neprináša rodinné zľavy ako Allianz, no rovnako sa môže pochváliť  neustálym asistenčným servisom, poistením pre osoby nad 70 rokov a poistením liečebných nákladov v neobmedzenej výške.  Plusom je, že cestovné poistenie online získate so zľavou 30 %.

Generali cestovné poistenie

Je možné, aby ste si uzatvorili krátkodobé aj dlhodobé poistenie. Vybrať si môžete zo štyroch balíkov, ako Klasik, Plus, Komfort a Komplet.  Každý z balíkov prináša nepretržitý asistenčný servis a poistenie liečebných nákladov.

UNIQA cestovné poistenie 

Poistiť môžete už aj  novorodenca od 6 týždňov, ale aj dôchodcov do veku 75 rokov.  Samozrejmosťou je krátkodobé a dlhodobé poistenie, ale aj viacročné poistenie, v rámci ktorého sa ročné poistenie automaticky obnovuje na nasledujúci rok.

Wüstenrot cestovné poistenie

Ďalšia z poisťovní vo svojom rozsahu poistení obsahuje rodinné zľavy, poistenie nad 70 rokov a asistenčný servis 24/7. Miernym mínusom je nulová zľava pri poistení online a absencia poistenia liečebných nákladov v neobmedzenom rozsahu.

Zhrnutie

Cestovné poistenie je priveľmi komplexnou témou. Nikto z nás nedisponuje čarovnou guľou a nevie, čo ho môže v zahraničí postretnúť. Rozsiahla škála jednotlivých pripoistení so sebou prináša neprehľadnosť a niekedy si môžete vybrať poistenie, ktoré ani nepotrebujete. Zamerajte sa preto na také cestovné poistenie, ktoré sadne presne vašim požiadavkám.

Miroslav NovysedlakViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • rodina vonku
  Cestovanie
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • žena na Maledivy
  Cestovanie
  29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  Cestovanie
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • turisti držiaci sa za ruky v zasnežených horách
  Cestovanie
  18. novembra 2022|Michal Postulka
  Neviete, kam na výlety v zime? Skúste nenáročnú zimnú turistiku

  Zima, sneh a ľad dokážu z jednoduchých letných výletov urobiť náročné, niekedy až nebezpečné túry. Ak vám však počas zimných mesiacov chýba pohyb v prírode, nemusíte sa obávať. Slovensko ponúka viaceré turistické chodníky, ktoré sú prístupné počas celého roka. V článku vám poskytneme 5 tipov na nenáročné túry, ktoré zvládnete aj v zime.

 • lietadlo ryanair v oblakoch
  Cestovanie
  17. októbra 2022|Silvia Múdra
  Ryanair príručná batožina: Aké sú podmienky prepravy?

  Low-costová spoločnosť Ryanair je v našich končinách jednou z najpoužívanejších leteckých spoločností. Vďaka lacným letenkám sa už mnohí z nás dostalo na miesta, o ktorých sme dovtedy len snívali. V cene lacnej letenky si však môžete so sebou vziať len príručnú batožinu. Pozrime sa spolu na to, aká veľká môže byť a čo si do nej môžete zbaliť.

 • Oravský hrad
  Cestovanie
  03. októbra 2022|Richard Zona
  Kam na výlet? Veľký sprievodca najkrajšími regiónmi Slovenska

  Slovensko je nádherná krajina plná prírodných krás. Je tiež bohatá na rôzne možnosti aktívneho trávenia voľného času. Každý región pritom niečím vyniká. Kam dnes na výlet? Prinášame vám zaujímavé tipy na výlet, tak čítajte ďalej.

 • príručná batožina v lietadle
  Cestovanie
  28. septembra 2022|Silvia Múdra
  Čo si môžem zobrať do lietadla a čo radšej nechať doma?

  Na príručnú batožinu sa vzťahuje množstvo obmedzení. Nielen čo sa týka jej rozmerov, ale aj obsahu. Čo všetko si môžete zobrať so sebou na palubu lietadla? Prečítajte si náš stručný prehľad povolených a zakázaných vecí do lietadla.

 • Cestovanie
  12. septembra 2022|Silvia Múdra
  Kam na dovolenku s deťmi na Slovensku?

  Premýšľate nad tým, kde strávite tohtoročnú letnú dovolenku? Ak vás to neťahá k moru a dokážete oceniť krásy Slovenska, existuje tu neuveriteľné množstvo možností. Vybrali sme pre vás niekoľko oblastí, kde sa s deťmi zaručene nebudete nudiť. Teda, kam na dovolenku s deťmi?

 • vnútorná kabína lietadla
  Cestovanie
  24. augusta 2022|Michal Postulka
  Ako cestovať lacno lietadlom? Tipy, ako ušetriť na letenkách

  Letenky sa vedia na zozname dovolenkových výdavkov vyšplhať pomerne vysoko. Platí to najmä pri dlhých letoch do exotických destinácií. Ak hľadáte spôsob, ako cestovať lacno, určite oceníte tipy v tomto článku. Ostane vám tak viac peňazí na zážitky počas dovolenky alebo na ďalšie výlety do iných oblastí sveta.

 • mapa sveta
  Cestovanie
  09. augusta 2022|Alexandra Mravíková
  Čo všetko zahŕňa cestovné poistenie?

  Kufre máte pobalené a nachystané pri dverách, program vymyslený, no máte pocit, že vám niečo dôležité chýba? Možno ešte nemáte cestovné poistenie. Ak sa vyberiete na dovolenku do zahraničia, nemali by ste sa spoliehať iba na Európsky preukaz poistenca, ale mali by ste uzatvoriť aj cestovné poistenie. V článku sa dozviete, prečo uzatvoriť cestovné poistenie a čo všetko zahŕňa.

 • cestovný pas v ruke na letisku
  Cestovanie
  31. júla 2022|Silvia Múdra
  Ako vybaviť cestovný pas? Pozrite si postup krok za krokom

  Ak plánujete dovolenku v zahraničí alebo potrebujete vycestovať mimo územia SR pracovne, pri cestovaní v rámci Európskej únie a niektorých ďalších európskych krajín vám postačí občiansky preukaz. V ostatných prípadoch musíte mať pri sebe už cestovný pas. Čo všetko budete potrebovať na jeho vybavenie? Ako a kedy oň požiadať a koľko vás bude stáť? Pripravili sme pre vás súhrn informácií, ktoré budete pri vybavení pasu potrebovať.

 • Cestovateľka s mapou v ruke
  Cestovanie
  25. júla 2022|Dominika Blchová
  Veľké porovnanie: Ceny poistenia pri ceste do zahraničia

  Cestovanie do zahraničia sa spája s vybavovaním a plánovaním. Pred cestou je nutné vybaviť ubytovanie či spôsob, ako sa do konečnej destinácie dostanete. Celý tento proces zaberie toľko času, že človek zabudne na dôležité cestovné poistenie. Plánujete ísť do zahraničia, no ešte ste sa nepoistili? Prinášame vám prehľadné porovnanie jednotlivých ponúk.

 • dovolenkár pri mori
  Cestovanie
  22. júla 2022|Barbora Petříková
  Ako sa pripraviť na dovolenku pri mori

  Tradičná letná dovolenka pri mori je skvelý spôsob ako si oddýchnuť a stráviť kvalitný čas s rodinou. Preto ak nepatríte k spontánnym povahám, ktoré bez rozmyslu sadnú do auta, pripútajú deti a vyberú sa naprieč dobrodružstvu, tak čítajte ďalej. Pripravili sme pre vás niekoľko overených tipov, vďaka ktorým nájdete nielen vhodnú destináciu, ale aj osvedčené spôsoby na najlepšie voľnočasové aktivity pri mori.

 • Turista v Malej Fatre
  Malá Fatra: Top atrakcie a zážitky, ktoré nesmiete vynechať

  Sever Slovenska s jedinečnými zákutiami Malej Fatry má návštevníkom nepochybne čo ponúknuť v každom ročnom období. Rozhodli ste sa navštíviť tento čarovný kút Slovenska aj vy? Pripravili sme pre vás tipy na miesta, ktoré by ste pri svojich potulkách rozhodne nemali vynechať.

 • žena na letisku sleduje lietadlo
  Cestovanie
  25. júna 2022|Silvia Múdra
  Vraciate sa na Slovensko zo zahraničia? Aké sú podmienky návratu v súvislosti s ochorením COVID-19?

  Všetci sme si vydýchli. Striktné COVID opatrenia týkajúce sa našich životov sú - aspoň zatiaľ - minulosťou. Aké podmienky však musíme splniť pri návrate zo zahraničia na Slovensko? A existujú ešte nejaké obmedzenia, ak plánujeme toto leto cestovať v rámci Európy?

 • Neusiedler See
  Cestovanie
  26. mája 2022|Silvia Múdra
  Tipy na výlet v zahraničí: Miesta, ktoré sa oplatí navštíviť

  Výlet do zahraničia je dobrým nápadom v každom ročnom období. Príjemné slnečné počasie od jari do jesene však obzvlášť láka vyraziť za zážitkami. Využite víkend alebo si vezmite pár dní voľna a navštívte niektoré z miest, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. Máme pre vás lákavé tipy na výlety v zahraničí. Prinášame prehľad miest, ktoré sú známe výbornou dostupnosťou a vašej pozornosti by rozhodne nemali uniknúť. Či už plánujete cestovať sami, v páre alebo s deťmi, z nášho rebríčka si zaručene vyberiete.

 • trip s detmi
  Cestovanie
  17. mája 2022|Silvia Múdra
  Kam s deťmi na výlet? Mestá, ktoré stojí za to navštíviť

  Prázdniny, predĺžené víkendy, sviatky. Vyplniť voľný čas deťom v dnešnej dobe zďaleka nie je jednoduchá úloha. Ak ich chcete odtrhnúť od obrazoviek bez otráveného prevracania očami, pripravte si plán výletov. Určite sami najlepšie viete, čo vaše ratolesti zaujme a upúta. Sú to spoznávanie nových miest, kontakt so zvieratami, adrenalínové zážitky, zábavné atrakcie či prírodné krásy a zaujímavosti? Prinášame vám z každého rožku trošku naprieč celým Slovenskom. Ak riešite rébus, kam na výlet s deťmi, čítajte ďalej.

 • Rafting
  Cestovanie
  14. mája 2022|Silvia Múdra
  Kam cez víkend? Vyskúšajte tieto adrenalínové zážitky

  Milujete adrenalín? Ferraty, túry, lanové parky, zjazd na bicykli alebo kolobežke, splav rieky či bungee jumping? Pre niekoho divoká zábava, pre iného aktívny relax. Blížiace sa letné počasie takýmto aktivitám len praje. Kde na Slovensku si ich môžete užiť? Pripravili sme pre vás zoznam tých najlepších miest pre adrenalínových nadšencov, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť cez víkend.

 • Bratislavský hrad
  Cestovanie
  05. mája 2022|Silvia Múdra
  Kam na výlet v Bratislave: Hrad, ZOO, galérie a mnoho iného

  Bratislava je vďaka svojej rôznorodosti cieľom mnohých cestovateľov. Chystáte sa na výlet do nášho hlavného mesta aj vy? Predstavíme vám známe i menej známe miesta, ktoré by ste rozhodne mali navštíviť. Takže, kam na výlet, Bratislava?

 • priatelia a jedlo
  Cestovanie
  25. apríla 2022|Silvia Múdra
  Milujete jedlo a cestovanie? Tipy na skvelé gastro výlety

  Láska k cestovaniu ide cez žalúdok. Turistika za gastronomickými zážitkami je medzi cestovateľmi čoraz obľúbenejšia. Ak aj vy radi objavujete rozmanité chute, odlišnosti v kuchyni, jedinečné ingrediencie, umenie varenia a kultúru stolovania, ste na správnom mieste. Pozrite si naše nápady na výlet za originálnymi reštauráciami, barmi a kaviarňami u nás, vo Viedni, Budapešti, Prahe i Brne.

 • cestovateľ
  Cestovanie
  13. apríla 2022|Martina Pisarčíková
  Cestovné poistenie na dovolenku: Ako si vybrať?

  Cestovné poistenie na dovolenku je základom, na ktorý treba pri plánovaní cesty myslieť. Len vďaka nemu si môžete byť istí, že aj v nepríjemných situáciách, ako napríklad úraz, ste krytí. Poistenie má výhodu v tom, že poskytuje množstvo výhod a zaujímavých pripoistení. Ako si vybrať to najlepšie a prečo by vám nemalo chýbať?

 • Cestovateľky s mapou a foťákom na ceste za dobrodružstvom
  Cestovanie
  13. apríla 2022|Martina Pisarčíková
  Najlepšie dovolenkové destinácie pre mladých: Poznáte ich?

  Premýšľate nad dovolenkou, no neviete, kam ísť? Ak túžite po adrenalíne, skvelom nočnom živote či množstve aktivít, ste na správnom mieste. Máme pre vás inšpirácie na na lacné dovolenky v zahraničí, ktoré sú ako stvorené pre mladých ľudí.

 • zlatý retríver na pláži
  Cestovanie
  08. apríla 2022|Martina Pisarčíková
  Kde cestovať na dovolenku so psom? Zoznam dog friendly destinácií

  Máte domáceho miláčika, ktorý s vami cestuje všade, kam idete? V tom prípade hľadáte s veľkou pravdepodobnosťou dog friendly destináciu. Nedarí sa vám nájsť vyhovujúci hotel alebo pláž v meste, kam chcete ísť? Nechajte si poradiť našimi praktickými tipmi. Ísť na dovolenku so psom nemusí byť horor.

 • Priatelia
  Cestovanie
  29. marca 2022|Silvia Múdra
  Dovolenka na Slovensku: Čo poradiť cudzincom a kamarátom, ktorí prídu na návštevu?

  Chystajú sa k vám kamaráti či rodina zo zahraničia a vy by ste im chceli pripraviť dovolenku na Slovensku plnú zážitkov. Kam ich však vziať? Čo im ukázať? Kde zažijú autentické Slovensko a ktoré naše regióny sa naozaj oplatí navštíviť? Prinášame vám tipy na zaujímavé miesta a atrakcie, ktoré budú vašim blízkym dlho pripomínať, čo všetko sa dá v našej malej krajine vidieť a zažiť.

 • bojnický zámok
  Cestovanie
  25. marca 2022|Martina Pisarčíková
  Kde na dovolenku v apríli? Tipy na výlety na Slovensku

  Máte v apríli voľno a chceli by ste ho využiť na cestovanie? Slovensko je plné nádherných miest pre rodiny s deťmi, páry a jednotlivcov. Niektoré sú vhodné na jedno či dvojdňový výlet. Na iné budete potrebovať aj týždeň. Ak neviete, kde na dovolenku v apríli, máme pre vás niekoľko inšpirácií.