Magazín Porovnajto.sk
Všetky kategorie

cestovné poistenie do 5 minút

Cestovné poistenie online? Vybavte ho za 5 minút

5/5

Cestovné poistenie online je jedným z najvyužívanejších poistení na Slovensku. Aj vďaka tomu, že cesty za hranice sú stále dostupnejšie, význam poistenia medziročne neustále stúpa. Nezabudnite na tento fakt a pred odchodom z domoviny sa dajte poistiť.

Cestovné poistenie a jeho význam

Na lacné obojsmerné letenky do všetkých kútov sveta natrafíte rýchlo a jednoducho. Hlavne v letnej sezóne je zaznamenaný extrémny odliv Slovákov. Vkročiť na územie inej krajiny bez cestovného poistenia je priveľmi odvážny čin. Nikdy neviete, aké komplikácie môžu nastať počas vášho pobytu mimo Slovenska.

Čo ak po prílete ochoriete, stratíte batožinu, prípadne zrušíte pobyt? Možno vám napadla myšlienka, že vám sa predsa nič nestane, no opak môže byť pravdou. Cestovné poistenie je výhodné pre ľudí, ktorí sa vydajú na cestu za hranice. Navyše, ak chcú cestovať bez rôznorodých komplikácií, ktoré ich teoreticky môžu ohroziť, mala by to byť samozrejmosť.

Výhodné cestovné poistenie online vám umožní bezpečne cestovať do zahraničia v prípade, že:

 • stratíte batožinu

 • stane sa vám úraz

 • spôsobíte škodu tretej osobe alebo inštitúcii.

Zaujíma vás výška cestovného poistenia? Odvíja sa od mnohých aspektov. Prvým faktorom je skutočnosť, či ide o krátkodobé alebo komplexné cestovné poistenie. Poplatky za komplexné poistenie budú vyššie.

Typy cestovného poistenia

V rámci dĺžky trvania poistenia poznáme dlhodobé - celoročné cestovné poistenie a krátkodobé cestovné poistenie. Druhý typ poistenia je uzatvorené presne na obdobie, ktoré strávite v zahraničí.

Dané cestovné poistenia pokrývajú najmä liečebné náklady. Plusom je, že pod ne spadá:

 • pripoistenie športu, ktoré je výhodné najmä vtedy, ak počas dovolenky plánujete zrealizovať zoskok padákom či iný extrémny šport. Pripoistenie športových aktivít bude v tomto prípade viac než vítané. Samozrejme, niektoré poisťovne poskytujú tento druh poistenia automaticky.

 • pripoistenie batožiny, ktoré môžete využiť v prípade, že často lietate lietadlom a v kufri máte hodnotné predmety. K takýmto predmetom patrí športová výbava, technika či fotoaparát. 

 • pripoistenie úrazu je finančná kompenzácia za zranenie a úraz, ktorý sa vám stane počas pobytu za hranicami. Nepleťte si ho so všeobecným poistením, ktoré kryje liečebné náklady. Pripoistenie úrazu je iba odškodné za úraz, ktorý sa vám stal.

 • pripoistenie storna letenky, ubytovania a zájazdu využijete prevažne vtedy, ak patríte k mladej rodine s deťmi. Prečo? Nuž, nečakané ochorenie vášho potomka vás môže nepríjemne prekvapiť a sen o „nadupanej” dovolenke sa razom rozplynie.

 • pripoistenie všeobecnej zodpovednosti je málo známe a pre niekoho nepotrebné. Poistenie vás ochráni v momente, ak v rámci vášho pobytu v zahraničí vykonáte svojim správaním či konaním ujmu tretej osobe. Týka sa to nielen tretích osôb, ale aj inštitúcií a spoločností.


Vedeli ste, že…

… ak milujete cestovanie a neviete sa nabažiť pocitu, že sedíte v lietadle, vašou skvelou spoločníčkou môže byť karta Revolut? Vďaka nej budete v zahraničí platiť iba v najvýhodnejších kurzoch a z bankomatu si môžete mesačne vybrať sumu 600 € bez poplatkov.


Ako rýchlo uzavrieť cestovné poistenie online?

Našťastie, v dnešnej dobe si môžete cestovné poistenia zariadiť rýchlo a jednoducho. Nemusíte ani len navštíviť pobočku poisťovne, a tak si ho ľahko vybaviť cez internet. Predtým, ako uzatvoríte cestovné poistenie, myslite na niekoľko zásadných vecí.

Počas toho, ako budete uzatvárať cestovné poistenie, budete potrebovať údaje, akými sú:

 • vaše osobné údaje s adresou,

 • dátum, kedy uzatvoríte cestovné poistenie online,

 • počet dní, ktoré strávite za hranicami,

 • cieľ a druh vašej cesty.

Zvolíte si cieľ cesty, v tomto prípade ide o územie Európy. Následne si vyberiete možnosť, od kedy do kedy plánujete stráviť čas na dovolenke. Na výber máte aj typ cesty. Či už ide o turistiku, rekreáciu, študijný pobyt alebo pracovnú cestu. Dôležitým prvkom pri zadávaní údajov je aj počet a vek osôb, ktoré plánujú cestu.

Vybrať si môžete aj z možnosti, ktorá sa týka plánu cesty. Lákajú vás rekreačné športy, ktoré sú zvyčajne v cene pobytu alebo rizikové športy, ktoré sa týkajú pripoistenia? Po zadaní týchto údajov stačí, ak zakliknete možnosť výpočtu ceny za poistenie a máte to hotové.


TIP

Ešte predtým, ako uzatvoríte cestovné poistenie online, poriadne zvážte cieľovú destináciu, dĺžku vášho pobytu, ale aj aktivity, ktoré v rámci pobytu v zahraničí chcete zrealizovať. Pomôže vám to pri správnom výbere pripoistenia a vyhnete sa plateniu za také pripoistenie, ktoré ani nevyužijete.


Čo sa môže stať, ak zabudnete na cestovné poistenie?

Je naozaj diskutabilné hovoriť o plusoch a mínusoch cestovného poistenia, pretože cesta do zahraničia bez tejto „garancie” je nanajvýš riskantná. Určite necestujte za hranice Slovenska bez riadne uzatvoreného poistenia. 

K širokej palete výhod sa pridáva aj skutočnosť, že výber poistení je široký a uzatvoriť ich môžete online aj s pripoistením. Vďaka tomu budete mať v zahraničí istotu a možno bude mať vaša poisťovňa zľavu aj na poistenie.

Ak sa vydáte do zahraničia bez poistenia a stane sa vám úraz, všetky ošetrenia si budete hradiť v plnej výške. Často sú to mastné sumy, z ktorých sa vám zatočí hlava.

Ktorá poisťovňa ponúka najlepšie cestovné poistenie online?

Výber poisťovní je pestrý. My vám prinášame prehľad tých, ktoré vám pobyt v zahraničí rozhodne spríjemnia.

Allianz cestovné poistenie

Obsahuje voliteľný rozsah poistenia a uzavretie poistenia aj prostredníctvom SMS. Poskytuje aj nepretržitý asistenčný servis a poistenie aj nad 70 rokov. Samozrejmosťou je aj poistenie liečebných nákladov v neobmedzenej sume a rodinné zľavy. Ak uzatvoríte cestovné poistenie online, získate zľavu z poistného.

AXA cestovné poistenie

Poisťovňa neprináša rodinné zľavy ako Allianz, no rovnako sa môže pochváliť neustálym asistenčným servisom, poistením pre osoby nad 70 rokov a poistením liečebných nákladov v neobmedzenej výške. Plusom je, že cestovné poistenie online získate so zľavou 30 %.

Generali cestovné poistenie

Je možné, aby ste si uzatvorili krátkodobé aj dlhodobé poistenie. Vybrať si môžete zo štyroch balíkov, ako Klasik, Plus, Komfort a Komplet. Každý z balíkov prináša nepretržitý asistenčný servis a poistenie liečebných nákladov.

UNIQA cestovné poistenie 

Poistiť môžete už aj novorodenca od 6 týždňov, ale aj dôchodcov do veku 75 rokov. Samozrejmosťou je krátkodobé a dlhodobé poistenie, ale aj viacročné poistenie, v rámci ktorého sa ročné poistenie automaticky obnovuje na nasledujúci rok.

Wüstenrot cestovné poistenie

Ďalšia z poisťovní vo svojom rozsahu poistení obsahuje rodinné zľavy, poistenie nad 70 rokov a asistenčný servis 24/7. Miernym mínusom je nulová zľava pri poistení online a absencia poistenia liečebných nákladov v neobmedzenom rozsahu.

Zhrnutie

Cestovné poistenie je priveľmi komplexnou témou. Nikto z nás nedisponuje čarovnou guľou a nevie, čo ho môže v zahraničí postretnúť. Rozsiahla škála jednotlivých pripoistení so sebou prináša neprehľadnosť a niekedy si môžete vybrať poistenie, ktoré ani nepotrebujete. Zamerajte sa preto na také cestovné poistenie, ktoré sadne presne vašim požiadavkám.

Miroslav Novysedlak
Miroslav Novysedlak
Viac článkov autora

Odporúčané

porovnajto logo
Napište náminfo@porovnajto.sk
Zavolajte nám
© 2021 Porovnajto.sk, všetky práva vyhradené. Člen skupiny Srovnejto
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies, aby sme Vám vedeli zobraziť kvalitnejší obsah.