rodina so psom

Ako na Slovensku poistiť svojho domáceho miláčika?

29. 9. 2021
|
Dĺžka čítania: 9 min.

Máte doma štvornohého člena rodiny, alebo sa venujete chovu zvierat? Či už chcete poistiť svojho psa, mačku, alebo dokonca koňa či kravu, máme pre vás riešenie. V článku vám prezradíme, aké možnosti máte, ak si chcete poistiť zviera na Slovensku. Ktoré poisťovne ponúkajú túto možnosť a aké ďalšie spôsoby poistenia zvieraťa existujú?

Existuje poisťovňa pre zvieratá?

Ak by ste ešte pred rokom hľadali možnosť, ako poistiť svoje domáce zvieratko, zrejme by ste boli sklamaní. Až do roku 2020 na Slovensku totiž neexistovala možnosť samostatného poistenia psa či mačky. V roku 2020 však na slovenský trh vstúpila česká spoločnosť s názvom Pet Expert, ktorá začala ponúkať jedinečné služby.

Ako už z názvu vyplýva, poisťovacia spoločnosť Pet Expert sa zameriava na zdravotné a úrazové poistenie domácich miláčikov. Partnerom spoločnosti a poistiteľom je ČSOB Pojišťovna, ktorá v prípade poistnej udalosti uhradí až 90 % z ceny ošetrenia zvieraťa. Spoluúčasť klienta sa začína na 10 %, no podmienky sú nastavované individuálne v závislosti na konkrétnom zvieratku.

V ponuke Pet Expert si môžete vybrať z troch úrovní poistenia, pričom cena najlacnejšej úrovne sa začína na sume 25 € mesačne a najdrahšia vás vyjde približne na 30 € za mesiac. Cena poistenia závisí na tom, či chcete poistiť mačku alebo psa, type plemena a samozrejme veku vášho štvornohého kamaráta.

Čím sa líšia jednotlivé úrovne a aké riziká kryjú?


 • Úroveň ŠTART: základný balíček pokrýva veterinárne náklady v maximálnej výške 1200 € ročne (v prípade poistenia mačky je táto suma 1000 €). Cena poistenia sa začína na sume 20 € za mesiac.

 • Úroveň BASIC: druhý balíček pokrýva veterinárne náklady v maximálnej výške 2000 € ročne (v prípade poistenia mačky je táto suma 1500 €), náklady na nájdenie do výšky 150 €, a náklady na opatrovanie do výšky 250 € (v prípade poistenia mačky je maximálna výška nákladov na nájdenie 300 €). Cena poistenia sa začína na sume 25 € za mesiac.

 • Úroveň PREMIUM: najvyšší balíček pokrýva veterinárne náklady v maximálnej výške 3000 € ročne (v prípade poistenia mačky je táto suma 2000 €), náklady na nájdenie do výšky 250 €, náklady na opatrovanie do výšky 400 € (v prípade poistenia mačky je maximálna výška nákladov na nájdenie 350 €), náklady v prípade straty alebo odcudzenia do výšky 600 € (v prípade poistenia mačky je táto suma maximálne 400 €) a náklady v prípade smrti do výšky 600 € (v prípade poistenia mačky 400 €). Cena poistenia sa začína na sume 30 € za mesiac.

Vedeli ste, že...

... ak sa ocitnete v dôsledku úrazu v nemocnici a vášho psa umiestnite do psieho hotela, náklady na jeho starostlivosť vám môže preplatiť poisťovňa? 


Ak chcete uzatvoriť poistenie psa alebo mačky, váš chlpáč musí spĺňať niekoľko podmienok:


 • minimálny vek zvieraťa je 8 týždňov,

 • maximálny vek malého plemena je 10 rokov, stredného 8 rokov a veľkého 6 rokov,

 • maximálny vek mačky je 8 rokov,

 • každé zviera musí mať zavedený čip,

 • každé zviera musí byť v režime prevencie – musí mať absolvované povinné očkovania a pravidelné preventívne prehliadky.


Domáceho miláčika si môžete poistiť aj v rámci poistenia majetku

V rámci poistenia majetku v niektorej zo slovenských poisťovní si môžete zjednať aj pripoistenie domáceho zvieraťa. V poisťovni Allianz-SP je poistenie domácich zvierat súčasťou poistenia domácnosti. Podobne je to aj v AXA poisťovni – v rámci balíčka Domov IN sú kryté aj riziká spojené s vaším domácim miláčikom. ČSOB ponúka možnosť vybrať si pripoistenie, ktoré kryje náklady na liečbu alebo pohreb domáceho zvieraťa, v dôsledku jeho úrazu. Pripoistenie zvieraťa je možné aj v poisťovni Generali, konkrétne v rámci poistenia DOMINO EXTRA.

Ak sa rozhodnete poistiť si svojho domáceho miláčika, bude chránený nielen on, ale aj váš rodinný rozpočet. Váš domáci miláčik si zaslúži kvalitnú zdravotnú starostlivosť, no jej cena môže byť bez poistenia vysoká. Ak sa vášmu zvieratku stane úraz, nečakane ochorie, alebo spôsobí škodu na majetku či zdraví inej osoby, nebudete sa musieť obávať vysokých výdajov

V prípade, že sa s domácim miláčikom rozhodnete vycestovať do zahraničia, odporúčame vám uzatvoriť cestovné poistenie, nielen pre vašu rodinu, ale aj pre štvornohého cestovateľa. Nikdy neviete, čo sa vám na cestách môže prihodiť. Vďaka poisteniu sa môžete vyhnúť vysokým poplatkom za veterinárne ošetrenie v zahraničí. 

Možnosť pripoistiť si v rámci cestovného poistenia aj domáce zviera ponúka poisťovňa Union. Toto poistenie kryje riziká spojené s úrazom, ochorením, aj s prípadnou škodou na zdraví či majetku inej osoby.


Náš TIP

Pripoistenie domáceho miláčika vám pomôže aj vtedy, ak váš pes zničil záhradný nábytok susedovi a spôsobil mu finančnú škodu.

Pre chovateľov a poľnohospodárov je tu špeciálne poistenie

Venujete sa podnikaniu v oblasti poľnohospodárstva, alebo ste chovateľom zvierat? Iste viete, že táto oblasť vie byť krásna, no zároveň veľmi náročná. Neraz musíte riešiť problémy spôsobené okolnosťami, ktoré dokážete iba ťažko ovplyvniť.

Poisťovne našťastie myslia aj na menších či väčších poľnohospodárov, ktorí môžu využiť poistenie hospodárskych zvierat. Toto poistenie kryje napríklad riziká spojené s:


 • nákazou hospodárskych zvierat a hydiny,

 • živelnými udalosťami,

 • jednotlivými škodami na zvieratách,

 • úrazom, úhynom, krádežou či stratou pri preprave,

 • nákazlivými a infekčnými chorobami.

Možnosť poistiť si poľnohospodárske zvieratá ponúka poisťovňa Allianz-SP a poisťovňa Generali v rámci poistenia pre podnikateľov. Poistiť si môžete kone, ovce, kozy, ošípané či niektoré druhy hydiny. Takáto komplexná ochrana sa vám rozhodne oplatí, pretože vďaka poisteniu ste pripravení aj na nepredvídateľné situácie.

Ak ste majiteľom domáceho miláčika, alebo sa venujete chovu hospodárskych zvierat, mali by ste myslieť aj na vhodné a komplexné poistenie. Ak by sa vášmu zvieraťu niečo stalo, alebo by spôsobilo škodu druhej osobe, bez poistenia by ste všetky náklady museli hradiť z vlastného vrecka. Iste viete, že cena za ošetrenie môže byť poriadne vysoká. Vyhnite sa preto nečakaným výdajom a poistite nielen seba, ale aj svoje zvieratá.

Alexandra MravíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • muž na elektrickej kolobežke
  24. novembra 2023|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Vlastníte elektrickú kolobežku alebo segway? Potom vás čaká nová povinnosť. Od januára 2024 by mala začať platiť novela zákona o PZP, podľa ktorej budú musieť mať aj používatelia týchto dopravných prostriedkov za určitých okolností uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • hracie autíčko na stole
  05. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Prihlásenie vozidla z iného okresu: Ako prepísať auto v okrese?

  Kúpa vozidla si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj administratívne úkony, ktoré treba vykonať. Tieto úkony sú spojené najmä s prepisom auta.Celý proces prepisu sa výrazne zjednodušil a vybavíte ho na jednom mieste.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.