Magazín Porovnajto.sk
Všetky kategórie

prasiatko pokladnička

Ako na bezúročnú pôžičku a nenachytať sa?

|Miroslav Novysedlak
5/5

Bezúročná pôžička, pri ktorej nemusíte platiť úrok, je pre mnohých mimoriadne lákavá. Samozrejme, je výhodná ako pre vás, tak aj pre banku. Ktoré banky ponúkajú tento typ pôžičky a na čo by ste si mali dať pozor?

Bezúročná pôžička je pre mnohých klientov snom

Ak vám niekto požičia peniaze a ako bonus od vás nebude chcieť žiadny úrok, nemyslíte, že ide o priam vysnívanú pôžičku? Na slovenskom trhu pôsobí niekoľko spoločností, ktoré vám poskytnú pôžičky s nulovým úrokom.

Ide o typ rýchlych pôžičiek, ktoré sú medzi klientmi populárne. Dajú sa však využiť aj v momente, ak ide o vašu úplne prvú pôžičku v banke. Na rozdiel od väčšiny rýchlych pôžičiek či spotrebných úverov vám banka nezaúčtuje žiadny úrok.

K poplatkom, ktoré sú späté s týmto druhom pôžičky, sú najmä poplatky za poskytnutie pôžičky a aj za jej sprostredkovanie. V priemere ide o niekoľko eur, prípadne desiatok eur. Nie sú to teda žiadne vysoké sumy, ktoré by ochromili váš rozpočet.


TIP

Bezúročnú pôžičku môže poskytnúť aj zamestnávateľ svojmu zamestnancovi. Môže byť poskytnutá aj v hotovosti s maximálnou výškou 5 000 €. Zamestnávateľ musí byť právnickou osobou alebo podnikateľom.


mBank a jej bezúročná pôžička

Spoločnosť prináša svojim klientom pôžičku, ktorá ma úrok 0 %, a to od sumy 350 € do 1 500 €. Poplatkom za sprostredkovanie úveru sú 2 % z výšky pôžičky, ktorá vám bola poskytnutá. Doba splatnosti je až 12 až 24 mesiacov.

Chcete mať prehľad o tom, aká bude výška poplatku, ak siahnete po bezúročnej pôžičke od mBank? Výška poplatku je priamo úmerná výške sumy, ktorá vám bola požičaná. Ak je suma vyššia, tým vyšší bude aj poplatok.

V prípade, že ste si vybrali pôžičku vo výške 1 500 €, suma dorazí na vaše konto a následne vám bude strhnutý jednorazový poplatok v sume 30 €. Vy budete môcť naďalej pokračovať v jej pravidelnom splácaní počas 12 mesiacov. Výška splátky bude v tomto prípade 125 € za každý mesiac.

Bezúročná pôžička od mBank je skutočne flexibilná a je možné ju kedykoľvek predčasne splatiť. Bez poplatkov navyše. 

Ak si napríklad požičiate najnižšiu sumu 350 €, opäť vám bude strhnutý jednorazový poplatok vo výške 2 %, čiže 7 €. Vaša mesačná splátka bude približne 30 € za obdobie 12 mesiacov.

Aké sú podmienky?

 • musí ísť o vašu úplne prvú pôžičku od mBank,

 • váš vek je minimálne 18 rokov,

 • máte čistý register dlžníkov,

 • trvalý pobyt na území Slovenskej republiky,

 • disponujete pravidelným príjmom (akceptuje sa aj materská).

Poštová banka

Aj táto spoločnosť ponúka pôžičku s úrokom 0 %. Ide o spotrebný úver, ktorý má úrokovú sadzbu 0 % a môžete oň požiadať na všetkých pracoviskách Poštovej banky

Výška úveru je poskytovaná v sumách: 

 • 600 €,

 • 800 €,

 • 1 000 €.

Splatnosť tejto bezúročnej pôžičky je 20 mesiacov. V rámci jej čerpania nemusíte platiť absolútne žiaden poplatok za jej sprostredkovanie. O pôžičku nesmie žiadať dôchodca ani osoba na rodičovskej dovolenke. Je určená výhradne pre osoby, ktoré sú zamestnané. 

Rovnako nemôžete žiadať o vyššiu sumu ako 1 000 €, keďže ide o najvyššiu sumu, ktorú si môžete požičať. Žiadosť je väčšinou schválená do 24 hodín.

Ak si napríklad požičiate 800 €, výška vašej mesačnej splátky bude počas obdobia 20 mesiacov 40 €, čo znamená, že aj celková suma splátky bude 800 €, pretože neplatíte poplatok za poskytnutie úveru, ako pri mBank.

Raiffeisen bank

Spoločnosť ponúka produkt nazývaný Parádna pôžička, vďaka ktorému si môžete požičať od 300 do 2 000 €. O pôžičku môžete požiadať, aj keď nie ste klientom banky. Vybaviť sa dá bez akýchkoľvek poplatkov. 

Splátky si môžete rozložiť na dlhšie časové obdobie s najnižšou možnou splátkou, ktorá začína na sume približne 21 € za mesiac počas 8 mesiacov. Úver môžete splatiť predčasne, a to bez poplatkov.

Vybaviť sa dá prakticky na počkanie a jej schválenie vám bude oznámené najneskôr do 24 hodín od momentu, kedy ste podali žiadosť. Môžete ju využiť na nové auto, rekonštrukciu bývania, dovolenku alebo pri refinancovaní už existujúcich úverov.


Vedeli ste, že…

… banky ponúkajú tento druh pôžičky najmä kvôli marketingu a reklame? Vďaka tomu si získajú nových a spokojných klientov. Banka má vyššie šance na to, aby ich služby v prípade spokojnosti klient opätovne využil. Spokojní ste vy, lebo ste dostali skvelú bezúročnú pôžičku, a taktiež aj banka, ktorá má potenciálneho klienta.


Na čo ľudia najčastejšie využívajú bezúročnú pôžičku?

Ak si vyberiete bezúročnú pôžičku, pri dodržaní stanovených podmienok v zmluve a počas finálneho zúčtovania, preplatíte iba pár eur. Dávajte si však pozor na to, aby ste sa nenechali opantať vidinou rýchlej pôžičky a následne ju nesplatiť včas.

Ak požiadate o predĺženie splatnosti, môžete byť zmluvne pokutovaní. Na podobných situáciách banky či iné spoločnosti zarábajú, aj keď ponúkajú bezúročnú pôžičku.

Ľudia využívajú pôžičky s úrokom 0 % na:

 • auto,

 • vzdelanie,

 • nábytok,

 • dovolenku, 

 • spotrebiče,

 • refinancovanie.

Zhrnutie

Bezúročná pôžička je rýchly spôsob, ako získať peniaze a neplatiť žiadny úrok. Berte ohľad na to, aby ste ju splatili načas a nepokúšali sa o odklad. Môžu vás totiž čakať sankcie a na takýchto chybách môže z vás banka vytiahnuť peniaze. Vždy si vyberajte len takú výšku pôžičky, ktorú dokážete splatiť, aby ste následne neboli pokutovaní a nedoplatili na tieto chyby.

Miroslav Novysedlak
Miroslav Novysedlak
Viac článkov autora

Odporúčané

porovnajto logo
Napíšte náminfo@porovnajto.sk
Zavolajte nám
© 2021 Porovnajto.sk, všetky práva vyhradené. Člen skupiny Srovnejto
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies, aby sme Vám vedeli zobraziť kvalitnejší obsah.