Zaskočili vás neočakávané udalosti a potrebujete riešiť pôžičku ihneď, hoci je víkend? Vybavte si pôžičku cez víkend online. Viete, kde a za akých podmienok takúto pôžičku zoženiete?

Ako vybaviť pôžičku cez víkend?

Ak musíte mať peniaze k dispozícii skutočne už cez víkend, práve tu existuje príležitosť obrátiť sa na niektorú z nebankových spoločností. Hoci väčšina z nich pracuje takisto len počas pracovných dní, niektoré z nich vám vedia poskytnúť aj pôžičku cez víkend. Schválenie pôžičky totiž prebieha automatizovane - systém dokáže vyhodnotiť vašu žiadosť a rozhodnúť o schválení alebo zamietnutí pôžičky. V prípade, že máte účet v rovnakej banke, peniaze môžete dostať na účet teoreticky už počas víkendu. Ak sú vaše banky rozdielne, peniaze sa vám na účet pripíšu až najbližší pracovný deň. Ak teda potrebujete peniaze v sobotu alebo v nedeľu, nájdite si nebankovku, ktorá poskytuje pôžičky cez víkend a má účet v rovnakej banke ako vy. Výhodou je, že niektoré nebankovky majú účty hneď v niekoľkých bankách, takže vaše možnosti sa tak rozširujú. 

Ani v tomto prípade však nezabúdajte na preverenie dôveryhodnosti poskytovateľa. Dávajte si pozor, aby ste nenaleteli podvodným ponukám. Seriózna nebankovka má na svoju činnosť udelenú licenciu od Národnej banky Slovenska a podlieha jej dohľadu. Všetky dôležité údaje vrátane kontaktov a informácií o licencii má takáto spoločnosť zverejnené na svojej stránke. Okrem toho si preverte aj recenzie a skúsenosti iných klientov s touto spoločnosťou. 

Pokiaľ je to možné, vyhnite sa pôžičkám od súkromných osôb, ktoré sú síce najjednoduchším, ale zároveň aj najdrahším a najrizikovejším spôsobom, ako dostať pôžičku cez víkend. Len tak zabezpečíte, aby ste sa vďaka jednej pôžičke nedostali do problémov.


Zodpovedné požičiavanie

Prečítajte si Zásady zodpovedného požičiavania, vďaka ktorým sa môžete správne rozhodnúť.

Porovnajte si pôžičky cez víkend

Čo robiť, keď potrebujete vybaviť pôžičku cez víkend? Použite náš porovnávač kedykoľvek - 7 dní v týždni, 24 hodín denne. Za pomoci nej rýchlo zistíte, kde môžete získať najvýhodnejšie podmienky pre vašu pôžičku. 

Porovnávame pritom nielen bankové pôžičky, ktoré sú spravidla najvýhodnejšie. Klasické spotrebné úvery majú najnižšiu úrokovú mieru a dobu splatnosti v rozmedzí 1 - 8 rokov. V porovnaní sa nachádzajú aj nebankové pôžičky, ktoré však považujte skôr za alternatívne riešenie, ak vám banka peniaze nepožičia. Nebankovky totiž vašu žiadosť posúdia menej prísne, a získať pôžičku tak môžu aj rizikovejší klienti. Preplatíte ju však oveľa viac a aj doba splatnosti je oveľa kratšia - často len do jedného mesiaca.

Keď si pôžičky porovnáte, žiadosť o pôžičku môžete podať aj cez víkend. Kompletné vybavenie však pravdepodobne prebehne až najbližší pracovný deň. Taká je situácia najmä v prípade bánk, ktoré sú v sobotu a nedeľu zatvorené a nevybavujú ani žiadosti podané cez webovú či mobilnú aplikáciu. Peniaze teda v tomto prípade cez víkend na účet nedostanete. Ak ich však potrebujete súrne, predsa len existuje riešenie.


Rada pre všetkých

Požičajte si rozumne

Než si o pôžičku zažiadate, vopred si rozmyslite či peniaze skutočne potrebujete. Ak už peniaze dlžíte alebo ste napr. v exekúcii, nemusí byť pôžička tým najlepším riešením.


Ak o pôžičku skutočne premýšľate, nezabudnite na tieto pravidlá:


 • vyberajte si preverené bankové a nebankové spoločnosti,

 • skontrolujte si svoje záznamy v registroch,

 • spočítajte si či dokážete pôžičku riadne mesačne splácať.

Porovnaný magazín

 • 08. decembra 2021|Silvia Múdra
  Nie ste spokojní s úrokom vašej pôžičky? Porozmýšľajte nad refinancovaním úveru

  Úrokové sadzby pôžičiek sú na historických minimách a mnohí dlžníci dnes uvažujú o refinancovaní svojich hypoték alebo úverov. Ak ste si požičiavali pred niekoľkými rokmi, pravdepodobne máte aj vy pôžičku s úrokovou sadzbou niekoľkonásobne prevyšujúcu aktuálny priemer. Refinancovaním svojej pôžičky môžete mesačne ušetriť desiatky eur, skrátiť si dobu splácania alebo pri zachovaní podmienok získať vyššiu pôžičku. Poradíme vám, ako refinancovať úver v prospech svojho rozpočtu.

 • 03. decembra 2021|Silvia Múdra
  Najvýhodnejšia pôžička: Chcete vedieť, ako ju nájdete?

  Pôžička na čokoľvek, hypotekárny úver či leasing. Pôžičky nájdeme pod mnohými názvami a ponúka ich každá banka, ale i nebankové a iné subjekty. Ako si vybrať tú najvýhodnejšiu pôžičku a podľa čoho sa rozhodnúť? Poradíme vám krok za krokom.

 • 27. decembra 2021|Michaela Pősová
  Najlepšia pôžička je taká, ktorú dokážete splácať

  Medzi pôžičkami existuje mnoho rozdielov. Každá banka je iná, a tak sa menia aj podmienky, nehovoriac o tom, že požičať si môžete aj od rôznych nebankoviek či iných subjektov, ktoré už hraničia s úžerou. No bez ohľadu na to, kde si požičiavate, ešte predtým, ako sa rozhodnete pôžičku podpísať, by ste si mali vedieť zistiť aspoň približnú situáciu s úrokmi a s podmienkami. Ako si vypočítať, či budete schopný úver splácať a ako reálne zhodnotiť svoje možnosti?