Magazín Porovnajto.sk
Všetky kategorie

Spotrebný úver na čokoľvek

Spotrebný úver na čokoľvek. Porovnali sme bezúčelové úvery na trhu

|Dominika Blchová
5/5

Spotrebný úver je veľmi obľúbeným typom úveru. Jeho vybavenie nie je príliš náročné. Ponúkne vám ho takmer každá banka či nebanková spoločnosť. Aké podmienky musíte splniť, aby ste ho získali, a ktorý je ten najvýhodnejší? Poznáme odpovede.

Čo je spotrebný úver?

Stalo sa vám niekedy, že ste potrebovali finančné prostriedky rýchlo a bez dlhého vybavovania, prípadne bez dokladovania účelu? Ak áno, najlepším riešením by v tejto situácii bol spotrebný úver.

Tento typ úveru sa najčastejšie využíva na preklenutie zlého obdobia alebo na nákup darčekov či elektroniky. Veľmi dobre pomôže vtedy, keď sa vám doma pokazí spotrebič a potrebujete ho rýchlo nahradiť. Kúpu neplánujete, a preto sa môže stať, že takéto financie práve nemáte.

Banky poskytujú spotrebný úver osobám nad 18 rokov, s trvalým pobytom na Slovensku. V ponuke máte rovno niekoľko možností. Väčšinou sa delí na tri typy:

 • povolené prečerpanie,

 • splátkový úver,

 • zmenkový úver.

Najpopulárnejším je splátkový typ. Ide o klasický úver. Spláca sa mesačne vo forme splátok s úrokom. Nevýhodou spotrebných úverov je to, že majú vyššie úroky, ako napríklad hypotéky. Nemajú dlhú splatnosť, a preto nie sú tak výhodné.

Spotrebný úver môžete využiť na čokoľvek. Banka sa nezaujíma, kde financie použijete. Dôležité však je, aby ste ho vedeli splácať.


Rada odborníka

Keď si chcete požičať viac, obráťte sa na banku. Väčšina nebankových spoločností vám požičia len zopár tisíc eur. Banky majú limit nastavený na 10 - 20 tisíc, niekedy viac.


Nezabúdajte na jeho nevýhody

Keď sa pozriete na podmienky spotrebného úveru, môže sa zdať, že má len samé výhody. Nezabudnite sa ale pozrieť aj na druhú stránku. Negatívami sú vyššie úroky a krátka doba splatnosti.

Ešte predtým, ako si úver zoberiete, zvážte svoju finančnú situáciu. Budete vedieť splácať niekoľko stoviek eur mesačne? Ak áno, úver si bez väčších problémov zoberte. Ak nie, požičajte si nižšiu sumu alebo sa poobzerajte po iných možnostiach.

Ako spotrebný úver získať?

Na to, aby ste získali spotrebný úver, je nutné splniť niekoľko podmienok. Prvou je vek 18 rokov. Potom musíte mať trvalé bydlisko na území Slovenskej republiky. Väčšina bánk si bude tiež overovať aj váš príjem, čiže aká je jeho výška a kde ste zamestnaní.

Celý proces vie ďalej ovplyvniť aj to, či ste sa niekedy v minulosti omeškali s platením. Žiadatelia so záznamom v úverovom registri nemusia pôžičku vôbec dostať.

V niektorých bankách sa stretnete s inými podmienkami. Spravidla si ale inštitúcie neoverujú nič iné.

Bezúčelový úver - porovnanie

Spotrebné úvery poskytujú takmer všetky banky na slovenskom trhu. Vyberáme pre vás tie s najvýhodnejšími úrokmi a nízkymi poplatkami:

 • ČSOB,

 • SLSP,

 • VÚB,

 • Tatra banka,

 • Raiffeisen bank.

ČSOB

ČSOB poskytuje výhodný spotrebný úver pre každého so splatnosťou na minimálne 1 rok. Okrem toho umožňuje znížiť úrokovú sadzbu za aktívne využívanie účtu o 1 %, pri refinancovaní o 2 %.

Úver si dokážete zriadiť bez návštevy pobočky, a to cez mobilnú aplikáciu ČSOB Smartbanking alebo internetbanking Moja ČSOB.

Výška úveru sa pohybuje v rozmedzí od 600 € do 25 000 €. Úroková sadzba je vo výške 5,5 % s možnosťou splatnosti od 1 do 8 rokov. Úver nemusíte dokladovať a nepotrebujete k nemu ani ručiteľa. V ČSOB za spracovanie zaplatíte len 35 €.

Nechýba ani poistenie, a to na:

 • splatenie zostatku úveru v prípade invalidity alebo úmrtia,

 • splatenie 12 splátok v prípade práceneschopnosti alebo straty zamestnania,

 • v prípade smrti úrazom banka vyplatí dvojnásobné plnenie oprávnenej osobe,

 • poistná ochrana je zabezpečená počas celej doby splácania.

Bezúčelový úver - porovnanie

SLSP

Spotrebný úver v Slovenskej sporiteľni nájdete pod názvom Moderná pôžička. Vybavenie je možné online, prostredníctvom služby George. Za 10 minút tak môžete mať úver na čokoľvek bez ručenia a dokladovania účelu.

Na spotrebný úver vám Slovenská sporiteľňa poskytuje úrok od 5,99 % ročne. Nechýba ani 100 % zľava z poplatku a možnosť splácania od 1 do 8 rokov.

O pôžičku môže požiadať úplne každý. Dokonca aj človek, ktorý nie je klientom Slovenskej sporiteľne.

Pôžičku si viete vybaviť aj klasicky, na pobočke.

VÚB

VÚB má vo svojej ponuke pôžičku na všetko. V prípade, že by ste ju vybavili online, získate 50 % zľavu na poplatok za poskytnutie. O úver tak môžete požiadať prostredníctvom internetbankingu, mobile bankingu alebo telefónneho čísla. Všetko vybavíte rýchlo a jednoducho, bez zbytočných dokladov.

Vo VÚB si požičiate v hodnote od 500 € do 25 000 €, na dobu 13 - 96 mesiacov. Úver je určený pre osoby vo veku od 18 do 73 rokov.

Pôžička na všetko od VÚB prichádza s výhodným poistením. Zíde sa vám to najmä v neočakávaných životných situáciách.


Vedeli ste, že …

… pri čerpaní pôžičky získate okamžitú odmenu vo forme zľavy v hodnote 2 % z úrokovej sadzby? Od začiatku splácania tak platíte menej.


Tatra banka

Tatra banka ponúka bezúčelový úver na všetko, čo potrebujete. Vybaviť si ho viete cez aplikáciu Tatra banka alebo Internet banking. Finančné prostriedky môžete mať k dispozícii už do 10 minút.

Pri úvere od Tatra banky máte fixovaný úrok po celý čas splácania. Výška splátky sa vďaka tomu nemení. Nechýba možnosť poistenia úveru.

Bezúčelový úver od Tatra banky má tieto výhody:

 • možnosť požičať si od 500 € do 30 000 €,

 • na obdobie 12 až 96 mesiacov,

 • úroková sadzba od 5,99 % ročne,

 • poplatok za úver v hodnote 2 % z výšky poskytnutého úveru, maximálne však 300 €,

 • bez ručenia a dokladovania účelu.

Raiffeisen bank

Raiffeisen bank má spotrebný úver pod názvom Parádna pôžička so zľavou z úroku až do 50 %. Nie je to však všetko. Okrem toho získate aj odmenu 338 € ročne za riadne splácanie. Veľkou výhodou sú tiež nulové poplatky za vybavenie.

Parádna pôžička je schválená do niekoľkých minút. Finančné prostriedky tak môžete využívať už v deň požiadania. 

Doba splácania tohto úveru je od 18 do 96 mesiacov, a požičať si viete až do 30 000 €.

Vyberte si jednu z ponúk aj vy

Spotrebný úver si môžete vybaviť rýchlo a jednoducho. Bez toho, aby ste navštívili pobočku banky. Ak si chcete vybrať tú najvýhodnejšiu možnosť, nezabudnite si všetky porovnať.

Dominika Blchová
Dominika Blchová
Viac článkov autora

Odporúčané

porovnajto logo
Napište náminfo@porovnajto.sk
Zavolajte nám
© 2021 Porovnajto.sk, všetky práva vyhradené. Člen skupiny Srovnejto
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies, aby sme Vám vedeli zobraziť kvalitnejší obsah.