Pôžička pre nezamestnaných

Pôžička pre nezamestnaných - Môžem ju získať?

16. 7. 2021
|
Dĺžka čítania: 10 min.

Pôžička pre nezamestnaných patrí k často diskutovaným témam. Uznajte, kto by už len niekomu požičiaval peniaze, ak je bez práce? Banky pred takýmito ľuďmi nemilosrdne zavrú dvere. Aj keď to znie ako pritiahnuté za vlasy, existujú nebankovky, ktoré pomôžu aj nezamestnaným. Aký je postup pri vybavovaní takejto pôžičky?

Pôžička s ručiteľom

Ak niekto potrebuje pôžičku,  jedným zo zásadných elementov jej schválenia je pravidelný príjem. Pôžička pre nezamestnaných je veľkou neznámou pre klasické banky. Získať ju takýmto spôsobom je nemožné. Je logické, že každá banka očakáva, že klient bude disponovať pravidelným príjmom. Potrebuje istotu, že úver dokáže splatiť.

Dávky v nezamestnanosti banky nepovažujú za druh príjmu. Jedinou možnosťou, ako získať pôžičku, je mať ručiteľa. Ide o osobu, ktorá bude za vás ručiť vlastným príjmom. V prípade, že nedokážete splácať vaše záväzky, ručiteľ ich prevezme na seba a pôžičku splatí za vás.

Buďme realisti. Nájsť osobu, ktorá by na seba prevzala podobný finančný záväzok, sa rovná hľadaniu ihly v kope sena. V prípade, že sa vám to podarí, gratulujeme.

PORT SYSTEM - Rýchla pôžička pre nezamestnaných

Spoločnosť ponúka možnosť, ako vyriešiť krátkodobé finančné problémy. K dispozícii je rýchla pôžička pre nezamestnaných od 50 do 500 €. Jej splatnosť je 15 až 30 dní s ročnou úrokovou sadzbou od 19 %. Vybavíte si ju aj bez toho, aby vám nahliadli do registra. Je to pôžička pre nezamestnaných bez ručenia.

Aké sú podmienky schválenia?

 • bankový účet

 • negatívny záznam v úverovom registri.

Hyperpôžička - pôžička pre nezamestnaných bez ručenia do 1000 €

Inou možnosťou je pôžička od 25 do 1000 €, ktorej splatnosť je 1 až 31 dní. Ročná úroková sadzba sa pohybuje od výšky 20 %. Dostanete ju aj bez nahliadnutia do registra a bez ručenia.

K vyhľadávaným pôžičkám patrí aj Malá Hyperpôžička. Ponúka finančnú pomoc do sumy 1000 €. Splatnosť trvá 30 dní a úrokové sadzby sú vo výške od 19 % ročne.

Na to, aby vám bola schválená väčšina pôžičiek pre nezamestnaných, je potrebné:

 • dosiahnuť vek minimálne 18 rokov 

 • mať trvalý pobyt na Slovensku

 • preukázať sa občianskym preukazom alebo ďalším dokladom totožnosti - pas, vodičský preukaz. 

Vedeli ste, že…

… ak uvažujete o pôžičke pre nezamestnaných, no neviete si vybrať tú správnu, mali by ste pátrať po tom, aká je ročná percentuálna miera nákladov? Označuje sa ako RPMN. Je v nej započítaný každý jeden dodatočný poplatok a splátky za pôžičku.

Pôžička pre nezamestnaných cez ďalšiu osobu

Ide o krajný prípad vybavovania si pôžičky. Peniaze neraz bývajú jablkom sváru. Ak máte dobré rodinné vzťahy alebo priateľov, na ktorých sa môžete spoľahnúť, skúste túto alternatívu. Ako sme už spomínali, ide o krajný prípad, preto po ňom siahnite v momente, ak už nezvládate splácať pôžičku.

Môžete požiadať  rodinného príslušníka alebo priateľa o to, aby si vzal pôžičku a požičal vám. Plusom je, že úverové podmienky vami vybranej osoby s dobrým úverovým hodnotením, môžu byť lepšie než tie vaše bez dokladovania príjmu

V prípade, že ste skalopevne presvedčení o tom, že čochvíľa budete disponovať mesačným príjmom, môžete to vyskúšať. Nezabúdajte, že v rámci tejto možnosti by ste mali byť nanajvýš opatrní.

Určite poznáte príbehy, kedy dlhoročné priateľstvá alebo rodinné zväzky upadli kvôli finančným problémom. Jedinou istotou, ako tomu predísť, je garancia splatenia svojich dlhov do posledného centa.

TIP

Vyhnite sa podvodníkom, ktorí vás chcú chytiť do pasce. Ak ste na internete našli naoko lákavú ponuku s rýchlym vyplatením, buďte v strehu. Dôkladne si prečítajte všetky dostupné informácie a overujte si referencie klientov na iných webových stránkach.

Pôžičky pre nezamestnaných so sebou prinášajú riziká

Prvá otázka, ktorú si musíte položiť je, na aký účel pôžičku potrebujete.  Zvykli ste si na istý komfort z obdobia, kedy ste pracovali? Je pre vás náročné zmieriť sa s faktom, že ste prišli o tento štandard? V takom prípade nejde o správne riešenie.

Aj nezamestnané osoby majú nárok na dávky. Hoci to nie sú žiadne horibilné sumy, skúste sa na chvíľu uskromniť. Nič netrvá večne. Ani zlá finančná situácia, v ktorej ste sa ocitli.

Najlepšou možnosťou bude, ak si nájdete prácu. Pracovný trh  na Slovensku je nasiaknutý mnohými pracovnými ponukami. Stačí sa rozhliadnuť vôkol seba.

Ak získate prácu a ocitnete sa vo finančných problémoch, bude jednoduchšie získať úver alebo pôžičku. Navyše, dostanete ich s výhodnými podmienkami či benefitmi. 

Bez stáleho príjmu veľa vody nenamútite

Nulové príjmy a rýchla pôžička pre nezamestnaných patria k dvom protipólom. Riziko dlhu je vysoké a zničenie vzťahov s vašimi blízkymi, v prípade neschopnosti pôžičku splatiť, je ešte vyššie. 

Ako sa vraví, bez práce nie sú koláče. Hľadajte si prácu a vedzte, že budete mať nárok na pôžičku, ktorá bude oveľa dostupnejšia. Osoby, ktoré sa ocitnú v náročnej finančnej situácii, často robia nesprávne finančné rozhodnutia. Môžu za to aj podvodné spoločnosti, ktoré takýchto zúfalých ľudí vábia na zdanlivo atraktívne ponuky.

Ocitli ste sa v pavučine nekonečných splátok? Na to, aby ste ich splatili, neuvažujte o ďalšej pôžičke, ktorá by vám ich pomohla splatiť. Lepšie bude, ak zvážite refinancovanie úveru.

Zhrnutie

Pôžičky sú prostriedkom, vďaka ktorým si môžete vytvoriť krajšie zajtrajšky. Uvedomte si, že pôžička je v prvom rade obrovskou zodpovednosťou. Najmä v prípade pôžičky pre nezamestnaných ide o tenký ľad a vyžaduje si obozretnosť. Riziká späté s vysokou mierou zadlženia sú spojené aj so zamestnanými ľuďmi. 

Miroslav NovysedlakViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • pokladnička v tvare prasiatka
  25. novembra 2022|Dominika Blchová
  Ako si vytvoriť finančnú rezervu?

  Každý človek by mal mať dostatočnú finančnú rezervu. Sú to peniaze, ktoré mu pomôžu v prípade, že príde o prácu alebo nastane iná nečakaná situácia. Pandémia koronavírusu potvrdila, že mnohí Slováci ju aj napriek jej dôležitosti stále nemajú. Chýbajú vám nasporené peniaze a rozmýšľate, ako by ste to vyriešili? Máme pre vás niekoľko tipov.

 • zmluva o pôžičke
  28. septembra 2022|Silvia Múdra
  Zmluva o pôžičke: Na tieto informácie nezabudnite

  Zmluva o pôžičke upravuje požičanie peňazí alebo nejakej veci. Aké podstatné náležitosti by mala takáto zmluva obsahovať? Pozrite si aj vzor zmluvy o pôžičke, podľa ktorého v prípade potreby vytvoríte svoju vlastnú zmluvu medzi veriteľom a dlžníkom.

 • výber peňazí z bankomatu
  13. júla 2022|Silvia Múdra
  Výber eur v zahraničí: Na čo si dať pozor

  Chystáte sa na dovolenku do zahraničia? Aj keď sa vyberiete do destinácie, kde je domácou menou euro, prípadne platbu eurami aspoň akceptujú, premyslite si vopred, ako sa k hotovosti dostanete. Výber z bankomatu v zahraničí vás totiž v niektorých prípadoch môže vyjsť naozaj draho.

 • dlžník na poistnom
  22. júna 2022|Silvia Múdra
  Dlžníci na poistnom, čo všetko vám hrozí?

  Mať dlhy na zdravotnom či sociálnom poistení predstavuje riziko. Fyzické i právnické osoby sú v prípade dlhov zverejňované v zoznamoch dlžníkov. Ako je to však v prípade nezaplatenia povinného zmluvného poistenia? Prečítajte si všetko potrebné o dlžníkoch na poistnom v nasledujúcich riadkoch.

 • Smutný muž
  10. júna 2022|Silvia Múdra
  Zneužitie osobných údajov: Čo vám hrozí?

  Môže sa to začať celkom nevinne, napríklad stratou občianskeho preukazu. Pokračovanie však nie je ani zďaleka zábavné. Podvodník, ktorý sa skryje za vašu identitu, si môže neoprávnene vybaviť pôžičku, ktorú by ste mali splácať vy. Ako sa brániť a čo v takýchto situáciách robiť?

 • podpis pôžičky
  10. apríla 2022|Silvia Múdra
  Kde najjednoduchšie získate pôžičku bez registra? Poradíme vám

  Nie každému sa podarí získať pôžičku v banke. Tie totiž posudzujú žiadateľov pomerne prísne. Ak ste nepochodili so žiadosťou o úver v banke, prichádzajú na rad iné subjekty, ktoré vám spravidla  vedia poskytnúť pôžičku za menej striktných podmienok. Vybrali sme pre vás niekoľko overených poskytovateľov, u ktorých má šancu na získanie pôžičky takmer každý.

 • graf finančnej krízy v dôsledku vojny na Ukrajine
  30. marca 2022|Silvia Múdra
  Aká finančná kríza nám hrozí po udalostiach na Ukrajine?

  Momentálne je Európa hore nohami. Už dnes je isté, ruská invázia na Ukrajinu spôsobí finančnú krízu. Situácia určite poznačí globálnu ekonomiku, ceny tovarov, pohonných hmôt, úverov či nehnuteľností. Na čo sa máme pripraviť?

 • svadba
  21. marca 2022|Silvia Múdra
  Oplatí sa brať si pôžičku na svadbu a kde si najlepšie požičať?

  Svadobný deň zažijú tí najšťastnejší z nás len raz. Nepochybne ide o jednu z najdôležitejších udalostí v živote. Svadba však dnes zďaleka nie je lacná záležitosť a nie každý má dostatok financií, aby si ju mohol dovoliť podľa svojich predstáv. Koľko dnes stojí svadobná hostina a aké sú možnosti financovania? Oplatí sa zobrať si na svadbu pôžičku? Kde si výhodne požičať? Prinášame vám užitočné tipy, s ktorými zvládnete financovanie svadby na jednotku.

 • mama a dieťa
  20. marca 2022|Silvia Múdra
  Kde vám poskytnú pôžičku, keď ste na materskej dovolenke?

  Výška materského či rodičovského príspevku často nepostačuje ani na financovanie základných potrieb mamičky s dieťatkom. Obzvlášť vtedy, ak ide o osamelé matky. Ak financie nepostačujú, riešením môže byť pôžička pre ženy na materskej dovolenke. Ako a kde ju môžete získať?

 • Vývoj cien nehnuteľností
  27. februára 2022|Silvia Múdra
  Predpokladaný vývoj cien nehnuteľností

  Kto už pred niekoľkými rokmi investoval do nehnuteľností alebo si zabezpečil vlastné bývanie, ten sa zaiste posledné mesiace radoval. Ceny nehnuteľností totiž rastú raketovým tempom, a netýka sa to iba hlavného mesta. Drahšie sú nielen samotné nehnuteľnosti, ale aj stavebné materiály, čo komplikuje novú výstavbu i rekonštrukcie. Čo nás čaká v roku 2022? Oplatí sa ešte teraz investovať do kúpy domu či bytu alebo je lepšie počkať?