Pôžička pre nezamestnaných

Pôžička pre nezamestnaných - Môžem ju získať?

16. 7. 2021
|
Dĺžka čítania: 10 min.

Pôžička pre nezamestnaných patrí k často diskutovaným témam. Uznajte, kto by už len niekomu požičiaval peniaze, ak je bez práce? Banky pred takýmito ľuďmi nemilosrdne zavrú dvere. Aj keď to znie ako pritiahnuté za vlasy, existujú nebankovky, ktoré pomôžu aj nezamestnaným. Aký je postup pri vybavovaní takejto pôžičky?

Pôžička s ručiteľom

Ak niekto potrebuje pôžičku,  jedným zo zásadných elementov jej schválenia je pravidelný príjem. Pôžička pre nezamestnaných je veľkou neznámou pre klasické banky. Získať ju takýmto spôsobom je nemožné. Je logické, že každá banka očakáva, že klient bude disponovať pravidelným príjmom. Potrebuje istotu, že úver dokáže splatiť.

Dávky v nezamestnanosti banky nepovažujú za druh príjmu. Jedinou možnosťou, ako získať pôžičku, je mať ručiteľa. Ide o osobu, ktorá bude za vás ručiť vlastným príjmom. V prípade, že nedokážete splácať vaše záväzky, ručiteľ ich prevezme na seba a pôžičku splatí za vás.

Buďme realisti. Nájsť osobu, ktorá by na seba prevzala podobný finančný záväzok, sa rovná hľadaniu ihly v kope sena. V prípade, že sa vám to podarí, gratulujeme.

PORT SYSTEM - Rýchla pôžička pre nezamestnaných

Spoločnosť ponúka možnosť, ako vyriešiť krátkodobé finančné problémy. K dispozícii je rýchla pôžička pre nezamestnaných od 50 do 500 €. Jej splatnosť je 15 až 30 dní s ročnou úrokovou sadzbou od 19 %. Vybavíte si ju aj bez toho, aby vám nahliadli do registra. Je to pôžička pre nezamestnaných bez ručenia.

Aké sú podmienky schválenia?

 • bankový účet

 • negatívny záznam v úverovom registri.

Hyperpôžička - pôžička pre nezamestnaných bez ručenia do 1000 €

Inou možnosťou je pôžička od 25 do 1000 €, ktorej splatnosť je 1 až 31 dní. Ročná úroková sadzba sa pohybuje od výšky 20 %. Dostanete ju aj bez nahliadnutia do registra a bez ručenia.

K vyhľadávaným pôžičkám patrí aj Malá Hyperpôžička. Ponúka finančnú pomoc do sumy 1000 €. Splatnosť trvá 30 dní a úrokové sadzby sú vo výške od 19 % ročne.

Na to, aby vám bola schválená väčšina pôžičiek pre nezamestnaných, je potrebné:

 • dosiahnuť vek minimálne 18 rokov 

 • mať trvalý pobyt na Slovensku

 • preukázať sa občianskym preukazom alebo ďalším dokladom totožnosti - pas, vodičský preukaz. 

Vedeli ste, že…

… ak uvažujete o pôžičke pre nezamestnaných, no neviete si vybrať tú správnu, mali by ste pátrať po tom, aká je ročná percentuálna miera nákladov? Označuje sa ako RPMN. Je v nej započítaný každý jeden dodatočný poplatok a splátky za pôžičku.

Pôžička pre nezamestnaných cez ďalšiu osobu

Ide o krajný prípad vybavovania si pôžičky. Peniaze neraz bývajú jablkom sváru. Ak máte dobré rodinné vzťahy alebo priateľov, na ktorých sa môžete spoľahnúť, skúste túto alternatívu. Ako sme už spomínali, ide o krajný prípad, preto po ňom siahnite v momente, ak už nezvládate splácať pôžičku.

Môžete požiadať  rodinného príslušníka alebo priateľa o to, aby si vzal pôžičku a požičal vám. Plusom je, že úverové podmienky vami vybranej osoby s dobrým úverovým hodnotením, môžu byť lepšie než tie vaše bez dokladovania príjmu

V prípade, že ste skalopevne presvedčení o tom, že čochvíľa budete disponovať mesačným príjmom, môžete to vyskúšať. Nezabúdajte, že v rámci tejto možnosti by ste mali byť nanajvýš opatrní.

Určite poznáte príbehy, kedy dlhoročné priateľstvá alebo rodinné zväzky upadli kvôli finančným problémom. Jedinou istotou, ako tomu predísť, je garancia splatenia svojich dlhov do posledného centa.

TIP

Vyhnite sa podvodníkom, ktorí vás chcú chytiť do pasce. Ak ste na internete našli naoko lákavú ponuku s rýchlym vyplatením, buďte v strehu. Dôkladne si prečítajte všetky dostupné informácie a overujte si referencie klientov na iných webových stránkach.

Pôžičky pre nezamestnaných so sebou prinášajú riziká

Prvá otázka, ktorú si musíte položiť je, na aký účel pôžičku potrebujete.  Zvykli ste si na istý komfort z obdobia, kedy ste pracovali? Je pre vás náročné zmieriť sa s faktom, že ste prišli o tento štandard? V takom prípade nejde o správne riešenie.

Aj nezamestnané osoby majú nárok na dávky. Hoci to nie sú žiadne horibilné sumy, skúste sa na chvíľu uskromniť. Nič netrvá večne. Ani zlá finančná situácia, v ktorej ste sa ocitli.

Najlepšou možnosťou bude, ak si nájdete prácu. Pracovný trh  na Slovensku je nasiaknutý mnohými pracovnými ponukami. Stačí sa rozhliadnuť vôkol seba.

Ak získate prácu a ocitnete sa vo finančných problémoch, bude jednoduchšie získať úver alebo pôžičku. Navyše, dostanete ich s výhodnými podmienkami či benefitmi. 

Bez stáleho príjmu veľa vody nenamútite

Nulové príjmy a rýchla pôžička pre nezamestnaných patria k dvom protipólom. Riziko dlhu je vysoké a zničenie vzťahov s vašimi blízkymi, v prípade neschopnosti pôžičku splatiť, je ešte vyššie. 

Ako sa vraví, bez práce nie sú koláče. Hľadajte si prácu a vedzte, že budete mať nárok na pôžičku, ktorá bude oveľa dostupnejšia. Osoby, ktoré sa ocitnú v náročnej finančnej situácii, často robia nesprávne finančné rozhodnutia. Môžu za to aj podvodné spoločnosti, ktoré takýchto zúfalých ľudí vábia na zdanlivo atraktívne ponuky.

Ocitli ste sa v pavučine nekonečných splátok? Na to, aby ste ich splatili, neuvažujte o ďalšej pôžičke, ktorá by vám ich pomohla splatiť. Lepšie bude, ak zvážite refinancovanie úveru.

Zhrnutie

Pôžičky sú prostriedkom, vďaka ktorým si môžete vytvoriť krajšie zajtrajšky. Uvedomte si, že pôžička je v prvom rade obrovskou zodpovednosťou. Najmä v prípade pôžičky pre nezamestnaných ide o tenký ľad a vyžaduje si obozretnosť. Riziká späté s vysokou mierou zadlženia sú spojené aj so zamestnanými ľuďmi. 

Miroslav NovysedlakViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • nezverejnené evidenčné číslo vozidla
  30. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Zmeny k novým tabuľkám s EČV: Čo čaká motoristov?

  O nových evidenčných číslach sa začalo hovoriť už v roku 2021. Zmena ich výzoru a používania mala prísť do platnosti v marci 2022. Nestalo sa tak a po najnovších úpravách je v hre ďalší dátum, presnejšie 1. január 2023. Aké zmeny môžu motoristi očakávať?

 • žena na Maledivy
  29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • autá jazdiace po zasneženej ceste
  09. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Ako zvládnuť zimu za volantom?

  Zima je jedným z najnáročnejších období pre nejedného vodiča. Poľadovica a nízke teploty zvyšujú riziko dopravnej nehody či inej kolízie, ktorá môže skončiť nešťastím. Ak sa tomu chcete vyhnúť, nezabudnite sa na chladné ročné obdobie správne pripraviť. Ako na to? Máme pre vás praktické tipy.

 • auto-súčiastky
  30. novembra 2022|Silvia Múdra
  Vyradenie starého vozidla z evidencie: Aké sú možnosti?

  Priemerná životnosť vozidla je 12 až 15 rokov. Po uplynutí tohto obdobia sa často stáva nepojazdným a je potrebné ho vyradiť z evidencie. Ako takýto proces prebieha? Je možné takéto vozidlo rozpredať na náhradné diely alebo je potrebné ho zošrotovať? Zaujímajú vás poplatky s tým spojené? Všetky odpovede sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.