Chlapček so zlomenou rukou

Poistenia, ktoré by malo mať každé dieťa!

Dieťa je pre každého rodiča tým najcennejším pokladom. Nie zriedka sa však živé striebro len veľmi ťažko dá ustriehnuť. Najmä keď je mimo dozoru, na prázdninách, vonku, či v škole. Preto je vhodné ho aj na miesta, kde nebudete mať nad ním ochrannú ruku, vyzbrojiť minimálne dostatočným poistným krytím.

Úraz

Je na prvom mieste u detí, ak máte chlapca, riziko úrazu sa ešte zvyšuje. Napríklad zo štatistík ČSOB Poisťovne vyplýva, že zranenia sa častejšie stávajú chlapcom, a to až v dvoch tretinách prípadov (65%). Najčastejšie hlásia úrazy rodičia 14-ročných a 11-ročných detí. Pod veľkú časť poistných udalostí a zranení detí sa v minulom roku podpísali pády, vrátane tých z bicyklov (23%). Úrazové poistenie je teda povinným základom.

Pri cestách na výlety

Dôležité je nepliesť si napríklad cestovné poistenie a úrazové poistenie. Cestovné poistenie platí iba v zahraničí a pokiaľ k nemu nie je úrazové pripoistenie, slúži len na úhradu nákladov spojených s liečbou choroby či úrazu v cudzine, prípadne nutným prevozom domov. Na rozdiel od toho, v prípade úrazového poistenia poisťovňa uhrádza aj deťom odškodné podľa závažnosti úrazu. Napríklad pri prvých letných dovolenkách s deťmi na toto rozhodne treba pamätať.

Rodinné poistenie

Základným poistením by pre každého malo byť aj životné poistenie. Tu je vhodné, ak sú deti, súčasťou životného poistenia rodiča. Najvýhodnejšie je takzvané rodinné poistenie. Ideálne je rizikové životné poistenie na závažné ochorenia, trvalé následky, či denné odškodné. V prípade jednej zmluvy je možné v poisťovni často uplatniť aj dodatočné zľavy a poistenie sa tak stáva ešte výhodnejším. V tomto prípade platí, že pre dieťa je najvýhodnejšie, ak je poistený rodič. Nakoľko v prípade ťažkých životných situácií vie práve poistné krytie zabezpečiť napríklad vyplatenie hypotéky a dôstojný život, ak by jeden rodič utrpel ujmu. Tu platí, že životná poistka rodiča má pre dieťa veľký význam.

Špeciálne životné poistenie

Mnoho poisťovní ponúka aj  špeciálne životné poistenie pre deti a mládež. Je obvykle komplexné s možnosťou pripoistiť špecifické detaily. Ušité je aj na komplikované situácie. Tými sú napríklad aj situácie, ak sa stane úraz na hodinách telesnej výchovy, poistený študent získa odškodné od poisťovne. Osobitnou záležitosťou sú napríklad aj pripoistenia na ukradnuté alebo zničené veci prešetrované políciou. Pozor však na výluky, kam napríklad nespadajú krádeže na školskom internáte. Vylúčené z poistenia môžu byť taktiež rôzne cenné predmety či umelecké diela.

Zodpovednosť na škodu

Môže byť súčasťou viacerých poistení, ale je vhodné ho dieťaťu zabezpečiť. To sa môže vzťahovať na situácie doma, vonku, v škole na výlete. Vtedy náklady na plnenie, ktoré by museli znášať rodičia prevezme na seba poisťovňa.

Barbora PetříkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • turisti držiaci sa za ruky v zasnežených horách
  18. novembra 2022|Michal Postulka
  Neviete, kam na výlety v zime? Skúste nenáročnú zimnú turistiku

  Zima, sneh a ľad dokážu z jednoduchých letných výletov urobiť náročné, niekedy až nebezpečné túry. Ak vám však počas zimných mesiacov chýba pohyb v prírode, nemusíte sa obávať. Slovensko ponúka viaceré turistické chodníky, ktoré sú prístupné počas celého roka. V článku vám poskytneme 5 tipov na nenáročné túry, ktoré zvládnete aj v zime.

 • lietadlo ryanair v oblakoch
  17. októbra 2022|Silvia Múdra
  Ryanair príručná batožina: Aké sú podmienky prepravy?

  Low-costová spoločnosť Ryanair je v našich končinách jednou z najpoužívanejších leteckých spoločností. Vďaka lacným letenkám sa už mnohí z nás dostalo na miesta, o ktorých sme dovtedy len snívali. V cene lacnej letenky si však môžete so sebou vziať len príručnú batožinu. Pozrime sa spolu na to, aká veľká môže byť a čo si do nej môžete zbaliť.

 • Oravský hrad
  03. októbra 2022|Richard Zona
  Kam na výlet? Veľký sprievodca najkrajšími regiónmi Slovenska

  Slovensko je nádherná krajina plná prírodných krás. Je tiež bohatá na rôzne možnosti aktívneho trávenia voľného času. Každý región pritom niečím vyniká. Kam dnes na výlet? Prinášame vám zaujímavé tipy na výlet, tak čítajte ďalej.

 • príručná batožina v lietadle
  28. septembra 2022|Silvia Múdra
  Čo si môžem zobrať do lietadla a čo radšej nechať doma?

  Na príručnú batožinu sa vzťahuje množstvo obmedzení. Nielen čo sa týka jej rozmerov, ale aj obsahu. Čo všetko si môžete zobrať so sebou na palubu lietadla? Prečítajte si náš stručný prehľad povolených a zakázaných vecí do lietadla.

 • 12. septembra 2022|Silvia Múdra
  Kam na dovolenku s deťmi na Slovensku?

  Premýšľate nad tým, kde strávite tohtoročnú letnú dovolenku? Ak vás to neťahá k moru a dokážete oceniť krásy Slovenska, existuje tu neuveriteľné množstvo možností. Vybrali sme pre vás niekoľko oblastí, kde sa s deťmi zaručene nebudete nudiť. Teda, kam na dovolenku s deťmi?

 • vnútorná kabína lietadla
  24. augusta 2022|Michal Postulka
  Ako cestovať lacno lietadlom? Tipy, ako ušetriť na letenkách

  Letenky sa vedia na zozname dovolenkových výdavkov vyšplhať pomerne vysoko. Platí to najmä pri dlhých letoch do exotických destinácií. Ak hľadáte spôsob, ako cestovať lacno, určite oceníte tipy v tomto článku. Ostane vám tak viac peňazí na zážitky počas dovolenky alebo na ďalšie výlety do iných oblastí sveta.

 • mapa sveta
  09. augusta 2022|Alexandra Mravíková
  Čo všetko zahŕňa cestovné poistenie?

  Kufre máte pobalené a nachystané pri dverách, program vymyslený, no máte pocit, že vám niečo dôležité chýba? Možno ešte nemáte cestovné poistenie. Ak sa vyberiete na dovolenku do zahraničia, nemali by ste sa spoliehať iba na Európsky preukaz poistenca, ale mali by ste uzatvoriť aj cestovné poistenie. V článku sa dozviete, prečo uzatvoriť cestovné poistenie a čo všetko zahŕňa.