Magazín Porovnajto.sk
Všetky kategorie

bežný spotrebiteľský úver

Okamžitá pôžička: Kde a ako ju získať?

5/5

Okamžitá pôžička je v našich končinách obľúbeným typom pôžičky. Poskytuje rýchlu finančnú pomoc. Ktoré banky a nebankovky ju poskytujú a aké sú ich podmienky? S nami si vyberiete správne.

Okamžitá pôžička

Ide o bežný spotrebiteľský úver, ktorý je prevažne poskytovaný nebankovými spoločnosťami. Nebankovky požičiavajú nižšie sumy peňazí s krátkou dobou splatnosti. Ak si zvolíte túto možnosť, môžete si krátky časový interval (mesiac) požičať menší finančný obnos. Peniaze vám pomôžu rýchlo zdolať nečakané finančné problémy. 

Slovenský trh je nasiaknutý spoločnosťami, ktoré ponúkajú okamžitú pôžičku bez dokladovania príjmu aj v prípade, že ste bez práce. Všetky nebankovky majú odlišné poplatky, úroky či rýchlosť vyplatenia peňazí, o ktoré ste požiadali. 

Kvôli odlišným úrokom či poplatkom je podstatné nepodceniť správny výber inštitúcie. Vyhnete sa nečakanému preplácaniu a peniaze budete mať okamžite. 

Okamžitá pôžička do 500 € od PORT System

Od spoločnosti Port si môžete vybrať okamžitú aukčnú pôžičku do sumy 500 €. V rámci tejto spoločnosti ide o kolektívne požičiavanie, čo znamená, že peniaze si nepožičiavate od banky. Financie vám poskytne investor.


Je vhodná najmä v prípade krátkodobých finančných komplikácií, kedy potrebujete zopár desiatok či stoviek eur. Splatnosť pôžičky je 15 až 30 dní s ročnou úrokovou sadzbou od 19 %. Spoločnosť vám ju poskytne aj bez toho, aby si prezrela register. Minimálna suma pôžičky je 50 €, maximum je v hodnote 500 €.


Vedeli ste, že...

… predtým, ako siahnete po pôžičke z nebankovky, mali by ste si overiť informáciu, či disponuje licenciou od Národnej banky Slovenska? Nebankové spoločnosti bez licencie nie sú kontrolované. S touto skutočnosťou je prepojené riziko nevýhodných úverov, ktoré ponúka poskytovateľ.


Okamžitá pôžička v sume 1000 €

K vyhľadávanému typu pôžičky, ktorá je dôveryhodná, patrí Hyperpôžička. V prípade, že ste nový klient, máte nárok na sumu 1000 €. Predtým, ako si zvolíte daný typ pôžičky, ubezpečte sa, že ju zvládnete splatiť. Aj táto pôžička je vhodná na prekonanie krátkodobých finančných problémov.

Ročná úroková sadzba je od 5,9 do 20 % s dobou splatnosti 30 dní.

Ďalšie nebankovky, ktoré ponúkajú okamžitú pôžičku

Cetelem

Nebanková spoločnosť ponúka pôžičku od 5 000 € s dobou splatnosti 6 mesiacov. Ročná úroková sadzba je 17,88 %. Pôžička je poskytnutá pre všetkých klientov, ktorí majú minimálne 18 rokov.

Home Credit

Nebanková pôžička od Home Credit prináša zaujímavé podmienky. Poskytuje výšku pôžičky od 400 do 10 000 € a k tomu aj 0 % poplatky späté s pôžičkou a odkladom splátok. 

Fair Credit

Nebanková spoločnosť poskytuje menšie pôžičky od 200 do 900 €. Vo svojom portfóliu má aj spotrebiteľský úver na čokoľvek. Splátky sa nemenia počas celej doby trvania splácania pôžičky. 

Pôžičkomat

Spoločnosť poskytuje rýchlu krátkodobú pôžičku na čokoľvek od sumy 50 do 500 €. Obsahuje aj vernostný program, prostredníctvom ktorého si žiadateľ po splatení prvej pôžičky môže požičať viac peňazí. 

Výhody a nevýhody okamžitej pôžičky

Ešte predtým, ako si zvolíte niektorú z pôžičiek, pouvažujte nad závažnosťou vašej situácie. Je naozaj nutné riešiť váš problém pôžičkou? 


Ak áno, prinášame vám prehľad plusov aj mínusov okamžitej pôžičky:

  • peniaze sú na účte hneď,

  • nie je potrebné dokladovať príjem,

  • nebankovky nenahliadnu do registra,

  • bezúčelové pôžičky,

  • ide o riešenie krátkodobých finančných problémov,

  • je vhodná pre študentov, aj ľudí bez práce.


Nevýhody okamžitej pôžičky:

  • vysoké poplatky,

  • vysoké úrokové sadzby,

  • kratšia doba splatnosti,

  • nie je vhodná pre veľké investície.


Okamžitá pôžička nie je vhodná najmä pri refinancovaní, kúpe nového vozidla či v rámci vzdelávania. Využite ju vtedy, ak máte pokazené spotrebiče v domácnosti, prekvapili vás nečakané výdavky alebo nevyhnutná oprava vozidla.


TIP

Kedysi bola obľúbená aj pôžička cez SMS. V uplynulých rokoch je ale na ústupe. Dôvodom sú najmä podvodníci, ktorí cez SMS poslali žiadateľovi peniaze, no poskytovali im vysoké úroky. Na vzostupe je teraz okamžitá online pôžička.


Okamžitá pôžička od bánk

Poštová banka

Banka ponúka produkt DOBRÁ PÔŽIČKA s nízkymi splátkami. Je vhodná na čokoľvek a na jej schválenie väčšine klientov stačí len občiansky preukaz. Peniaze získate rýchlo a na čokoľvek. Úroková sadzba je od 5,99 % s výškou úveru od 300 do 30 000 €. Splatnosť je 1 až 8 rokov. Je možné ju vybaviť aj online.


Môžete požiadať aj o odklad splátok, a to na obdobie 6 mesiacov bez poplatku. Pôžička je poskytovaná aj dôchodcom alebo žiadateľom s rodičovským alebo materským príspevkom.

Slovenská sporiteľňa

Pôžičku je možné vybaviť rýchlo v aplikácii George v priebehu do 10 minút. Banka poskytuje jednotnú úrokovú sadzbu počas celej doby splatnosti od 5,99 % ročne. Ďalším benefitom je aj 100 % zľava z poplatku za poskytnutie pôžičky. Jej splatnosť je od 1 do 8 rokov. 

Plus, pôžičku môžete predčasne splatiť, a mimoriadne splátky budú tiež bez poplatkov.

Prima banka

V Prima banke si môžete vybrať výšku mesačnej splátky, ktorá vám vyhovuje. Následne navštívite pobočku a získate peniaze. K vybavovaniu vám postačí občiansky preukaz. V rámci riadneho splácania z osobného účtu vám banka vráti poplatok za poskytnutie pôžičky.

Nemusíte mať žiadneho ručiteľa. Úvery v bankách či v nebankovkách splatí Prima banka za vás. Výška samotnej pôžičky je od 1 000 do 10 000 €. Na pôžičku má nárok každý, kto je zamestnaný, podniká minimálne 12 mesiacov, je výsluhový alebo starobný dôchodca.

Zhrnutie

Pri výbere pôžičky vám odporúčame, aby ste si porovnali viac ponúk. Nezabudnite ani na to, aby ste si našli relevantné informácie o licencii NBS, ktorou by mali banky aj nebankovky disponovať. V prípade, že ju poskytovateľ pôžičky nemá, nie je dôveryhodný.

Miroslav Novysedlak
Miroslav Novysedlak
Viac článkov autora

Odporúčané

porovnajto logo
Napište náminfo@porovnajto.sk
Zavolajte nám
© 2021 Porovnajto.sk, všetky práva vyhradené. Člen skupiny Srovnejto
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies, aby sme Vám vedeli zobraziť kvalitnejší obsah.