Magazín Porovnajto.sk
Všetky kategorie

Egypt - dovolenková destinácia

Destinácia Egypt: Ako postupovať pri cestovnom poistení?

5/5

Egypt patrí medzi obľúbené dovolenkové destinácie mnohých ľudí. Niet sa však čomu čudovať. Krásne pláže, čistá voda a skvelé služby lákajú všetky vekové kategórie. Premýšľate, že by ste počas tohto leta vycestovali za hranice a dali Egyptu šancu? Pozrite sa, aké máte možnosti v rámci cestovného poistenia.

O podmienkach sa informujte vopred

Podmienky v Egypte sa neustále menia, nehovoriac o súčasnej situácii, ktorá celé cestovanie komplikuje. Základom sú platný cestovný pas a vízum, ktoré by ste si mali vybaviť niekoľko dní alebo týždňov pred odjazdom. Vyhnete sa stresu z dlhšieho čakania.

Podmienky v spojitosti s vírusom COVID-19 si vždy dobre preštudujte. To, čo platí dnes, nemusí platiť zajtra. Je preto dôležité, aby ste vedeli, na čo sa pripraviť.

Pri návšteve Egypta nepotrebujete mať žiadne špeciálne očkovanie. Odborníci ale odporúčajú očkovanie proti tetanu, malárii, žltačke typu A a B a brušnému týfusu. Pomôžu vám predísť rôznym zdravotným problémom. Kvôli nim by sa celá cesta mohla skončiť ešte skôr, ako začne.

Egypt je obľúbenou destináciou mnohých turistov. Niektorých láka kvôli čistým plážam a vode, iných zas pre svoje historické pamiatky alebo krásnu prírodu. Či už ste prišli oddychovať alebo objavovať nové miesta, nezabúdajte na cestovné poistenie, ktoré by vám nemalo chýbať pri návšteve žiadnej zahraničnej krajiny.

Miesto, kde majú turisti najviac nehôd

Egypt je krásny, no spája sa s ním nepríjemná štatistika. Patrí k destináciám, kde majú turisti najviac nehôd, prípadne zdravotných problémov. Väčšina problémov stretne tých, ktorí sa nedali zaočkovať alebo si na seba nedali pozor.

Najlepším riešením, ako vyriešiť tieto problémy, je kryť sa výhodným poistením pre rodiny a jednotlivcov.

Cestovné poistenie ako základ

Cestovné poistenie do Egypta nie je žiadnou špecialitou. Poskytuje ho väčšina poisťovní. Spravidla ide o klasické balíky, ktorých súčasťou sú aj iné krajiny. Väčšinou si vyberáte z možností:

 • Európa,

 • USA + Kanada,

 • Celý svet

Tieto balíky majú len málo obmedzení. Nenachádzajú sa v nich nebezpečné krajiny, kde hrozí napríklad teroristický útok. Egypt však do tejto skupiny nepatrí. Poisťovne svojich klientov na toto miesto bežne poisťujú.

Keď si poistenie vyberáte, sledujte hneď niekoľko parametrov. Pre milovníkov oddychu by v balíku poistenia nemali chýbať služby, ako:

 • Poistenie liečebných nákladov - predstavuje základ každého poistenia. Slúži na preplatenie nákladov spojených s rôznymi zdravotnými problémami.

 • Poistenie záchrany - vhodné je pre dovolenkárov milujúcich oddych a občasné dobrodružstvo. Napríklad, keď sa v jeden deň rozhodnete prebádať Saharu, nikdy neviete, čo sa môže stať. Možno vás bude musieť hľadať záchranný tím.

 • Poistenie zodpovednosti za škodu - vďaka tomuto poisteniu si budete istí, že ak by ste niekomu niečo urobili, poisťovňa by náklady preplatila. Pred výberom si zistite, čo všetko poistenie zodpovednosti zahŕňa.

 • Pripoistenie rizikových športov - vhodné hlavne vtedy, keď sa chcete potápať alebo skúšať rôzne vodné a nebezpečné športy.

 • Pripoistenie batožiny - strata batožiny je pri cestovaní úplne normálna. Ak sa o ňu bojíte, vybavte si jej pripoistenie.

Ak by vám základné služby nestačili, je dobré využiť ďalšie možnosti pripoistenia, ktorých je veľké množstvo. Každá poisťovňa vám poskytne niečo iné.

Destinácia Egypt - ponuky poisťovní

Poisťovne na Slovensku majú rôzne možnosti poistenia. Niektoré sú výhodné viac, iné menej. 

Najlepšie ponuky majú:

 • Wüstenrot,

 • Union,

 • Uniqa,

 • Allianz,

 • Generali,

 • Axa,

 • Kooperativa.

pyramídy a Gíza

Myslite aj na poistenie storna

Nikdy neviete, čo sa počas cestovania stane. Niekedy lietadlo mešká, inokedy nemôžete vycestovať, pričom letenky je potrebné stornovať. Čo robiť v takýchto situáciách? V prípade, že nie ste poistení, nedostanete zo stornovanej sumy nič. Je preto dobré, keď si letenky aj celý pobyt v zahraničí poistíte.

Ak by sa niečo stalo a nemohli by ste vycestovať, peniaze vám budú vrátené. Pri letenkách ide spravidla o 90 % vrátenej sumy. Pri pobytoch je to rôzne.


Rada odborníka

Poistenie storna sa v jednom prípade neoplatí. Je to vtedy, ak je drahšie ako samotná letenka. Niekedy sa stane, že objavíte skvelé ceny a letieť môžete už za 20 - 25 €. Poistenie storna však vyjde na viac ako 25 €. Z tohto dôvodu sa neoplatí a je lepšie počítať s rizikom.


Buďte chránení aj pri ceste do Egypta

Dovolenka v Egypte je nezabudnuteľná. Do destinácie môžu vycestovať jednotlivci aj rodiny s malými deťmi. Veľké rezorty lákajú skvelými službami a množstvom ďalších benefitov. Užite si ich všetky naplno bez toho, aby ste sa báli o seba alebo svojich blízkych. Všetky ponuky si porovnajte a následne sa rozhodnite, ktorá je najlepšia pre vás.

Dominika Blchová
Dominika Blchová
Viac článkov autora

Odporúčané

porovnajto logo
Napište náminfo@porovnajto.sk
Zavolajte nám
© 2021 Porovnajto.sk, všetky práva vyhradené. Člen skupiny Srovnejto
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies, aby sme Vám vedeli zobraziť kvalitnejší obsah.