Egypt

Destinácia Egypt: Ako postupovať pri cestovnom poistení?

2. 8. 2021
|
Dĺžka čítania: 8 min.

Egypt patrí medzi obľúbené dovolenkové destinácie mnohých ľudí. Niet sa však čomu čudovať. Krásne pláže, čistá voda a skvelé služby lákajú všetky vekové kategórie. Premýšľate, že by ste počas tohto leta vycestovali za hranice a dali Egyptu šancu? Pozrite sa, aké máte možnosti v rámci cestovného poistenia.

O podmienkach sa informujte vopred

Podmienky v Egypte sa neustále menia, nehovoriac o súčasnej situácii, ktorá celé cestovanie komplikuje. Základom sú platný cestovný pas a vízum, ktoré by ste si mali vybaviť niekoľko dní alebo týždňov pred odjazdom. Vyhnete sa stresu z dlhšieho čakania.

Podmienky v spojitosti s vírusom COVID-19 si vždy dobre preštudujte. To, čo platí dnes, nemusí platiť zajtra. Je preto dôležité, aby ste vedeli, na čo sa pripraviť.

Pri návšteve Egypta nepotrebujete mať žiadne špeciálne očkovanie. Odborníci ale odporúčajú očkovanie proti tetanu, malárii, žltačke typu A a B a brušnému týfusu. Pomôžu vám predísť rôznym zdravotným problémom. Kvôli nim by sa celá cesta mohla skončiť ešte skôr, ako začne.

Egypt je obľúbenou destináciou mnohých turistov. Niektorých láka kvôli čistým plážam a vode, iných zas pre svoje historické pamiatky alebo krásnu prírodu. Či už ste prišli oddychovať alebo objavovať nové miesta, nezabúdajte na cestovné poistenie, ktoré by vám nemalo chýbať pri návšteve žiadnej zahraničnej krajiny.

Miesto, kde majú turisti najviac nehôd

Egypt je krásny, no spája sa s ním nepríjemná štatistika. Patrí k destináciám, kde majú turisti najviac nehôd, prípadne zdravotných problémov. Väčšina problémov stretne tých, ktorí sa nedali zaočkovať alebo si na seba nedali pozor.

Najlepším riešením, ako vyriešiť tieto problémy, je kryť sa  výhodným poistením pre rodiny a jednotlivcov.

Cestovné poistenie ako základ

Cestovné poistenie do Egypta nie je žiadnou špecialitou. Poskytuje ho väčšina poisťovní. Spravidla ide o klasické balíky, ktorých súčasťou sú aj iné krajiny. Väčšinou si vyberáte z možností:

 • Európa,

 • USA + Kanada,

 • Celý svet.


Tieto balíky majú len málo obmedzení. Nenachádzajú sa v nich nebezpečné krajiny, kde hrozí napríklad teroristický útok. Egypt však do tejto skupiny nepatrí. Poisťovne svojich klientov na toto miesto bežne poisťujú.

Keď si poistenie vyberáte, sledujte hneď niekoľko parametrov. Pre milovníkov oddychu by v balíku poistenia nemali chýbať služby, ako:

 • Poistenie liečebných nákladov - predstavuje základ každého poistenia. Slúži na preplatenie nákladov spojených s rôznymi zdravotnými problémami.

 • Poistenie záchrany - vhodné je pre dovolenkárov milujúcich oddych a občasné dobrodružstvo. Napríklad, keď sa v jeden deň rozhodnete prebádať Saharu, nikdy neviete, čo sa môže stať. Možno vás bude musieť hľadať záchranný tím.

 • Poistenie zodpovednosti za škodu - vďaka tomuto poisteniu si budete istí, že ak by ste niekomu niečo urobili, poisťovňa by náklady preplatila. Pred výberom si zistite, čo všetko poistenie zodpovednosti zahŕňa.

 • Pripoistenie rizikových športov - vhodné hlavne vtedy, keď sa chcete potápať alebo skúšať rôzne vodné a nebezpečné športy.

 • Pripoistenie batožiny - strata batožiny je pri cestovaní úplne normálna. Ak sa o ňu bojíte, vybavte si jej pripoistenie.


Ak by vám základné služby nestačili, je dobré využiť ďalšie možnosti pripoistenia, ktorých je veľké množstvo. Každá poisťovňa vám poskytne niečo iné.

Destinácia Egypt - ponuky poisťovní

Poisťovne na Slovensku majú rôzne možnosti poistenia. Niektoré sú výhodné viac, iné menej. 

Najlepšie ponuky majú:

 • Wüstenrot,

 • Union,

 • Uniqa,

 • Allianz,

 • Generali,

 • Axa,

 • Kooperativa.

pyramídy a Gíza

Myslite aj na poistenie storna

Nikdy neviete, čo sa počas cestovania stane. Niekedy lietadlo mešká, inokedy nemôžete vycestovať, pričom letenky je potrebné stornovať. Čo robiť v takýchto situáciách? V prípade, že nie ste poistení, nedostanete zo stornovanej sumy nič. Je preto dobré, keď si letenky aj celý pobyt v zahraničí poistíte.

Ak by sa niečo stalo a nemohli by ste vycestovať, peniaze vám budú vrátené. Pri letenkách ide spravidla o 90 % vrátenej sumy. Pri pobytoch je to rôzne.


Rada odborníka

Poistenie storna sa v jednom prípade neoplatí. Je to vtedy, ak je drahšie ako samotná letenka. Niekedy sa stane, že objavíte skvelé ceny a letieť môžete už za 20 - 25 €. Poistenie storna však vyjde na viac ako 25 €. Z tohto dôvodu sa neoplatí a je lepšie počítať s rizikom.


Buďte chránení aj pri ceste do Egypta

Dovolenka v Egypte je nezabudnuteľná. Do destinácie môžu vycestovať jednotlivci aj rodiny s malými deťmi. Veľké rezorty lákajú skvelými službami a množstvom ďalších benefitov. Užite si ich všetky naplno bez toho, aby ste sa báli o seba alebo svojich blízkych. Všetky ponuky si porovnajte a následne sa rozhodnite, ktorá je  najlepšia pre vás.


Dominika BlchováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • horská pomoc v zasnežených horách
  17. januára 2024|Silvia Múdra
  Koľko stojí výjazd záchranárov či vrtuľník? Všetko o poistení do hôr

  Aké sú krásne, také sú nebezpečné. Slovenské hory sú popretkávané malebnými zákutiami a obdivuhodnými scenériami, ale aj rizikami a nebezpečnými nástrahami. Stačí malá nepozornosť a z príjemnej prechádzky prírodou sa môže stať škaredá - a v niektorých prípadoch aj dosť drahá - nehoda. Ak nemáte potrebné poistenie, výjazd záchranárov zaplatíte z vlastného vrecka. Koľko vás môže takéto dobrodružstvo stáť?

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • turisti držiaci sa za ruky v zasnežených horách
  18. novembra 2022|Michal Postulka
  Neviete, kam na výlety v zime? Skúste nenáročnú zimnú turistiku

  Zima, sneh a ľad dokážu z jednoduchých letných výletov urobiť náročné, niekedy až nebezpečné túry. Ak vám však počas zimných mesiacov chýba pohyb v prírode, nemusíte sa obávať. Slovensko ponúka viaceré turistické chodníky, ktoré sú prístupné počas celého roka. V článku vám poskytneme 5 tipov na nenáročné túry, ktoré zvládnete aj v zime.

 • lietadlo ryanair v oblakoch
  17. októbra 2022|Silvia Múdra
  Ryanair príručná batožina: Aké sú podmienky prepravy?

  Low-costová spoločnosť Ryanair je v našich končinách jednou z najpoužívanejších leteckých spoločností. Vďaka lacným letenkám sa už mnohí z nás dostalo na miesta, o ktorých sme dovtedy len snívali. V cene lacnej letenky si však môžete so sebou vziať len príručnú batožinu. Pozrime sa spolu na to, aká veľká môže byť a čo si do nej môžete zbaliť.

 • Oravský hrad
  03. októbra 2022|Richard Zona
  Kam na výlet? Veľký sprievodca najkrajšími regiónmi Slovenska

  Slovensko je nádherná krajina plná prírodných krás. Je tiež bohatá na rôzne možnosti aktívneho trávenia voľného času. Každý región pritom niečím vyniká. Kam dnes na výlet? Prinášame vám zaujímavé tipy na výlet, tak čítajte ďalej.

 • príručná batožina v lietadle
  28. septembra 2022|Silvia Múdra
  Čo si môžem zobrať do lietadla a čo radšej nechať doma?

  Na príručnú batožinu sa vzťahuje množstvo obmedzení. Nielen čo sa týka jej rozmerov, ale aj obsahu. Čo všetko si môžete zobrať so sebou na palubu lietadla? Prečítajte si náš stručný prehľad povolených a zakázaných vecí do lietadla.

 • 12. septembra 2022|Silvia Múdra
  Kam na dovolenku s deťmi na Slovensku?

  Premýšľate nad tým, kde strávite tohtoročnú letnú dovolenku? Ak vás to neťahá k moru a dokážete oceniť krásy Slovenska, existuje tu neuveriteľné množstvo možností. Vybrali sme pre vás niekoľko oblastí, kde sa s deťmi zaručene nebudete nudiť. Teda, kam na dovolenku s deťmi?