Egypt

Destinácia Egypt: Ako postupovať pri cestovnom poistení?

2. 8. 2021
|
Dĺžka čítania: 8 min.

Egypt patrí medzi obľúbené dovolenkové destinácie mnohých ľudí. Niet sa však čomu čudovať. Krásne pláže, čistá voda a skvelé služby lákajú všetky vekové kategórie. Premýšľate, že by ste počas tohto leta vycestovali za hranice a dali Egyptu šancu? Pozrite sa, aké máte možnosti v rámci cestovného poistenia.

O podmienkach sa informujte vopred

Podmienky v Egypte sa neustále menia, nehovoriac o súčasnej situácii, ktorá celé cestovanie komplikuje. Základom sú platný cestovný pas a vízum, ktoré by ste si mali vybaviť niekoľko dní alebo týždňov pred odjazdom. Vyhnete sa stresu z dlhšieho čakania.

Podmienky v spojitosti s vírusom COVID-19 si vždy dobre preštudujte. To, čo platí dnes, nemusí platiť zajtra. Je preto dôležité, aby ste vedeli, na čo sa pripraviť.

Pri návšteve Egypta nepotrebujete mať žiadne špeciálne očkovanie. Odborníci ale odporúčajú očkovanie proti tetanu, malárii, žltačke typu A a B a brušnému týfusu. Pomôžu vám predísť rôznym zdravotným problémom. Kvôli nim by sa celá cesta mohla skončiť ešte skôr, ako začne.

Egypt je obľúbenou destináciou mnohých turistov. Niektorých láka kvôli čistým plážam a vode, iných zas pre svoje historické pamiatky alebo krásnu prírodu. Či už ste prišli oddychovať alebo objavovať nové miesta, nezabúdajte na cestovné poistenie, ktoré by vám nemalo chýbať pri návšteve žiadnej zahraničnej krajiny.

Miesto, kde majú turisti najviac nehôd

Egypt je krásny, no spája sa s ním nepríjemná štatistika. Patrí k destináciám, kde majú turisti najviac nehôd, prípadne zdravotných problémov. Väčšina problémov stretne tých, ktorí sa nedali zaočkovať alebo si na seba nedali pozor.

Najlepším riešením, ako vyriešiť tieto problémy, je kryť sa  výhodným poistením pre rodiny a jednotlivcov.

Cestovné poistenie ako základ

Cestovné poistenie do Egypta nie je žiadnou špecialitou. Poskytuje ho väčšina poisťovní. Spravidla ide o klasické balíky, ktorých súčasťou sú aj iné krajiny. Väčšinou si vyberáte z možností:

 • Európa,

 • USA + Kanada,

 • Celý svet.


Tieto balíky majú len málo obmedzení. Nenachádzajú sa v nich nebezpečné krajiny, kde hrozí napríklad teroristický útok. Egypt však do tejto skupiny nepatrí. Poisťovne svojich klientov na toto miesto bežne poisťujú.

Keď si poistenie vyberáte, sledujte hneď niekoľko parametrov. Pre milovníkov oddychu by v balíku poistenia nemali chýbať služby, ako:

 • Poistenie liečebných nákladov - predstavuje základ každého poistenia. Slúži na preplatenie nákladov spojených s rôznymi zdravotnými problémami.

 • Poistenie záchrany - vhodné je pre dovolenkárov milujúcich oddych a občasné dobrodružstvo. Napríklad, keď sa v jeden deň rozhodnete prebádať Saharu, nikdy neviete, čo sa môže stať. Možno vás bude musieť hľadať záchranný tím.

 • Poistenie zodpovednosti za škodu - vďaka tomuto poisteniu si budete istí, že ak by ste niekomu niečo urobili, poisťovňa by náklady preplatila. Pred výberom si zistite, čo všetko poistenie zodpovednosti zahŕňa.

 • Pripoistenie rizikových športov - vhodné hlavne vtedy, keď sa chcete potápať alebo skúšať rôzne vodné a nebezpečné športy.

 • Pripoistenie batožiny - strata batožiny je pri cestovaní úplne normálna. Ak sa o ňu bojíte, vybavte si jej pripoistenie.


Ak by vám základné služby nestačili, je dobré využiť ďalšie možnosti pripoistenia, ktorých je veľké množstvo. Každá poisťovňa vám poskytne niečo iné.

Destinácia Egypt - ponuky poisťovní

Poisťovne na Slovensku majú rôzne možnosti poistenia. Niektoré sú výhodné viac, iné menej. 

Najlepšie ponuky majú:

 • Wüstenrot,

 • Union,

 • Uniqa,

 • Allianz,

 • Generali,

 • Axa,

 • Kooperativa.

pyramídy a Gíza

Myslite aj na poistenie storna

Nikdy neviete, čo sa počas cestovania stane. Niekedy lietadlo mešká, inokedy nemôžete vycestovať, pričom letenky je potrebné stornovať. Čo robiť v takýchto situáciách? V prípade, že nie ste poistení, nedostanete zo stornovanej sumy nič. Je preto dobré, keď si letenky aj celý pobyt v zahraničí poistíte.

Ak by sa niečo stalo a nemohli by ste vycestovať, peniaze vám budú vrátené. Pri letenkách ide spravidla o 90 % vrátenej sumy. Pri pobytoch je to rôzne.


Rada odborníka

Poistenie storna sa v jednom prípade neoplatí. Je to vtedy, ak je drahšie ako samotná letenka. Niekedy sa stane, že objavíte skvelé ceny a letieť môžete už za 20 - 25 €. Poistenie storna však vyjde na viac ako 25 €. Z tohto dôvodu sa neoplatí a je lepšie počítať s rizikom.


Buďte chránení aj pri ceste do Egypta

Dovolenka v Egypte je nezabudnuteľná. Do destinácie môžu vycestovať jednotlivci aj rodiny s malými deťmi. Veľké rezorty lákajú skvelými službami a množstvom ďalších benefitov. Užite si ich všetky naplno bez toho, aby ste sa báli o seba alebo svojich blízkych. Všetky ponuky si porovnajte a následne sa rozhodnite, ktorá je  najlepšia pre vás.


Dominika BlchováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • nezverejnené evidenčné číslo vozidla
  30. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Zmeny k novým tabuľkám s EČV: Čo čaká motoristov?

  O nových evidenčných číslach sa začalo hovoriť už v roku 2021. Zmena ich výzoru a používania mala prísť do platnosti v marci 2022. Nestalo sa tak a po najnovších úpravách je v hre ďalší dátum, presnejšie 1. január 2023. Aké zmeny môžu motoristi očakávať?

 • žena na Maledivy
  29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • autá jazdiace po zasneženej ceste
  09. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Ako zvládnuť zimu za volantom?

  Zima je jedným z najnáročnejších období pre nejedného vodiča. Poľadovica a nízke teploty zvyšujú riziko dopravnej nehody či inej kolízie, ktorá môže skončiť nešťastím. Ak sa tomu chcete vyhnúť, nezabudnite sa na chladné ročné obdobie správne pripraviť. Ako na to? Máme pre vás praktické tipy.

 • auto-súčiastky
  30. novembra 2022|Silvia Múdra
  Vyradenie starého vozidla z evidencie: Aké sú možnosti?

  Priemerná životnosť vozidla je 12 až 15 rokov. Po uplynutí tohto obdobia sa často stáva nepojazdným a je potrebné ho vyradiť z evidencie. Ako takýto proces prebieha? Je možné takéto vozidlo rozpredať na náhradné diely alebo je potrebné ho zošrotovať? Zaujímajú vás poplatky s tým spojené? Všetky odpovede sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.