skupina mladych ludi

Najlepšia banka pre mladých, ktorá im rozumie

7. 1. 2022
|
Dĺžka čítania: 6 min.

Mladí majú diametrálne odlišné nároky na bankové produkty ako tí skôr narodení. Prím hrajú moderné technológie a rýchly progresívny systém dostupný prostredníctvom moderných technológií. Na čiernu listinu sa dostala návšteva kamennej pobočky a papierová korešpondencia. Ktorá banka svojimi službami najvernejšie kopíruje očakávania mladých klientov? Hľadali sme najlepšiu banku pre mladých.

Bezplatný účet bez podmienok, neobmedzené výbery z bankomatu a bezkontaktná platba kartou, mobilom či hodinkami sú pre mladých samozrejmosťou. K tomu patrí, samozrejme, aj šikovná apka s rýchlym prístupom a moderný imidž.  Ktorá banka má najlepšie produkty pre mladých a dokáže naplniť ich potreby? A je len jedna alebo je ich viac?

VÚB banka ponúka študentskú verziu webu

Všetko dôležité sa dá dnes vybaviť online. VÚB banka to vie a pre svojich mladých klientov pripravila špecifický web s moderným dizajnom a s heslom „Užívajte si študentský účet zadarmo až do tridsiatky“. Vedenie účtu tu máte zadarmo, ak študujete alebo aktívne využívate produkty banky. Založíte si ho bezplatne a online. Budete potrebovať len občiansky preukaz. Dizajnovú debetnú kartu vám banka doručí domov.

Mimoriadnym benefitom je povolené prečerpanie. Samozrejmosťou je platba alebo výber hotovosti mobilom či hodinkami prostredníctvom Google Pay, Apple Pay alebo Viamo. Banka tiež disponuje modernými bezpečnostnými prvkami, ktoré chránia vaše osobné údaje pri online nákupoch a šikovnou mobilnou aplikáciou VÚB Mobil banking. Keďže mladí radi cestujú, samozrejmosťou je aj výber z bankomatu v zahraničí v príslušnej mene. Z bankomatov VÚB banky a jej sesterských bánk vyberáte hotovosť bezplatne, výbery z iných bankomatov sú spoplatnené.

S mBank sa kamenným pobočkám jednoducho vyhnete

Slovenské mestá, v ktorých nájdete pobočku mBank, spočítate na prstoch dvoch rúk a ešte vám malíček a prstenník zvýšia. Banka funguje moderným spôsobom bez zbytočného vysedávania v kamenných predajniach. Svojou filozofiou si tak výborne rozumie najmä s mladou klientelou. Produkt účet pre mladých je určený neplnoletým od 15 do 18 rokov. Okrem štandardných služieb ponúka založenie a vedenie účtu zadarmo, vymakanú mobilnú appku pre Android alebo iOS a platby na mobilné číslo bez použitia čísla účtu.

Účet zadarmo majú v mBanke aj plnoletí bez akýchkoľvek podmienok. Produkt mKonto je jednoducho bezplatný. Prináša tiež bezplatné výbery z bankomatov od 70 €, platby mobilom i hodinkami a prehľadnú mobilnú aplikáciu s možnosťou QR platieb. Založenie účtu je, samozrejme, zadarmo. mKonto si môžete založiť online prostredníctvom webu banky alebo cez mobil s použitím apky.


Študentský účet s Prima bankou

Prima banka pôsobí v porovnaní s popísanou konkurenciou o niečo rigidnejšie. Môže za to predovšetkým jej marketing. Študentský účet pre mladých však disponuje pomerne zaujímavými benefitmi. Založenie i vedenie účtu je bezplatné, samozrejmosťou je prehľadný internet banking a mobilná aplikácia Peňaženka  s možnosťou bezplatných push notifikácií. Vo výbave je tiež medzinárodná platobná karta v slabšom dizajne a možnosť platby mobilom cez Google Pay alebo Apple Pay, za ktoré vás banka dokonca odmení.

Ak si potrebujete odkladať peniaze bokom na horšie časy, vysnívaný bicykel či dovolenku, zriadite si prostredníctvom apky Odkladací účet. Takto budete mať vo svojich financiách vždy prehľad. K založeniu účtu budete potrebovať občiansky preukaz a potvrdenie o návšteve školy alebo preukaz ISIC. Za týmto účelom však budete musieť navštíviť kamennú pobočku. Zaujímavým produktom je Sporenie k Študentskému účtu s garantovanou sadzbou 5 % ročne počas celej doby sporenia. Počíta sa najmä s nižšími sumami, mesačný vklad sa pohybuje od 10 do 30 €.

Najlepšia banka pre mladých: 365-ka

Už názov banky napovedá modernú filozofiu. Celý marketing 365-ky je progresívny a flexibilný s cieľom osloviť najmä mladú klientelu. Web má moderný dizajn, užívateľsky priateľské prostredie a možnosť online chatu. Cez apku tu vyriešite všetko od založenia účtu až po vybavenie pôžičky. Samozrejmosťou je platba a výber hotovosti mobilom či smart hodinkami.

Banka funguje pod heslom „keš“ nie je king a motivuje svojich klientov k bezhotovostným platbám s využitím moderných technológií alebo dizajnových kreditiek. Okrem klasických kariet je v ponuke aj digitálna karta, ktorú jednoducho nosíte vo svojej apke. Ak sa rozhodnete využívať kartu Mastercard, banka vás odmení možnosťou zapojiť sa do súťaže o cestu okolo sveta a ďalšie hodnotné či zaujímavé ceny.

Zaujímavým sporiacim produktom je Syslenie. Ak máte problém odložiť každý mesiac čiastku bokom, 365-ka ním osloví práve vás. Syslenie funguje na dvoch princípoch – zaokrúhľovanie platieb kartou alebo bezcentový účet. V prvom prípade banka zaokrúhľuje všetky platby kartou nahor podľa určeného pravidla a rozdiel zasiela na Syslenie. Bezcentový účet znamená, že centový zostatok z každej jednej transakcie sa presúva na sporenie. Takto si sporíte a ani o tom neviete. Banka vaše úspory navyše výhodne zúročuje.


Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • muž na elektrickej kolobežke
  24. novembra 2023|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Vlastníte elektrickú kolobežku alebo segway? Potom vás čaká nová povinnosť. Od januára 2024 by mala začať platiť novela zákona o PZP, podľa ktorej budú musieť mať aj používatelia týchto dopravných prostriedkov za určitých okolností uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • hracie autíčko na stole
  05. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Prihlásenie vozidla z iného okresu: Ako prepísať auto v okrese?

  Kúpa vozidla si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj administratívne úkony, ktoré treba vykonať. Tieto úkony sú spojené najmä s prepisom auta.Celý proces prepisu sa výrazne zjednodušil a vybavíte ho na jednom mieste.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.