skupina mladych ludi

Najlepšia banka pre mladých, ktorá im rozumie

7. 1. 2022
|
Dĺžka čítania: 6 min.

Mladí majú diametrálne odlišné nároky na bankové produkty ako tí skôr narodení. Prím hrajú moderné technológie a rýchly progresívny systém dostupný prostredníctvom moderných technológií. Na čiernu listinu sa dostala návšteva kamennej pobočky a papierová korešpondencia. Ktorá banka svojimi službami najvernejšie kopíruje očakávania mladých klientov? Hľadali sme najlepšiu banku pre mladých.

Bezplatný účet bez podmienok, neobmedzené výbery z bankomatu a bezkontaktná platba kartou, mobilom či hodinkami sú pre mladých samozrejmosťou. K tomu patrí, samozrejme, aj šikovná apka s rýchlym prístupom a moderný imidž.  Ktorá banka má najlepšie produkty pre mladých a dokáže naplniť ich potreby? A je len jedna alebo je ich viac?

VÚB banka ponúka študentskú verziu webu

Všetko dôležité sa dá dnes vybaviť online. VÚB banka to vie a pre svojich mladých klientov pripravila špecifický web s moderným dizajnom a s heslom „Užívajte si študentský účet zadarmo až do tridsiatky“. Vedenie účtu tu máte zadarmo, ak študujete alebo aktívne využívate produkty banky. Založíte si ho bezplatne a online. Budete potrebovať len občiansky preukaz. Dizajnovú debetnú kartu vám banka doručí domov.

Mimoriadnym benefitom je povolené prečerpanie. Samozrejmosťou je platba alebo výber hotovosti mobilom či hodinkami prostredníctvom Google Pay, Apple Pay alebo Viamo. Banka tiež disponuje modernými bezpečnostnými prvkami, ktoré chránia vaše osobné údaje pri online nákupoch a šikovnou mobilnou aplikáciou VÚB Mobil banking. Keďže mladí radi cestujú, samozrejmosťou je aj výber z bankomatu v zahraničí v príslušnej mene. Z bankomatov VÚB banky a jej sesterských bánk vyberáte hotovosť bezplatne, výbery z iných bankomatov sú spoplatnené.

S mBank sa kamenným pobočkám jednoducho vyhnete

Slovenské mestá, v ktorých nájdete pobočku mBank, spočítate na prstoch dvoch rúk a ešte vám malíček a prstenník zvýšia. Banka funguje moderným spôsobom bez zbytočného vysedávania v kamenných predajniach. Svojou filozofiou si tak výborne rozumie najmä s mladou klientelou. Produkt účet pre mladých je určený neplnoletým od 15 do 18 rokov. Okrem štandardných služieb ponúka založenie a vedenie účtu zadarmo, vymakanú mobilnú appku pre Android alebo iOS a platby na mobilné číslo bez použitia čísla účtu.

Účet zadarmo majú v mBanke aj plnoletí bez akýchkoľvek podmienok. Produkt mKonto je jednoducho bezplatný. Prináša tiež bezplatné výbery z bankomatov od 70 €, platby mobilom i hodinkami a prehľadnú mobilnú aplikáciu s možnosťou QR platieb. Založenie účtu je, samozrejme, zadarmo. mKonto si môžete založiť online prostredníctvom webu banky alebo cez mobil s použitím apky.


Študentský účet s Prima bankou

Prima banka pôsobí v porovnaní s popísanou konkurenciou o niečo rigidnejšie. Môže za to predovšetkým jej marketing. Študentský účet pre mladých však disponuje pomerne zaujímavými benefitmi. Založenie i vedenie účtu je bezplatné, samozrejmosťou je prehľadný internet banking a mobilná aplikácia Peňaženka  s možnosťou bezplatných push notifikácií. Vo výbave je tiež medzinárodná platobná karta v slabšom dizajne a možnosť platby mobilom cez Google Pay alebo Apple Pay, za ktoré vás banka dokonca odmení.

Ak si potrebujete odkladať peniaze bokom na horšie časy, vysnívaný bicykel či dovolenku, zriadite si prostredníctvom apky Odkladací účet. Takto budete mať vo svojich financiách vždy prehľad. K založeniu účtu budete potrebovať občiansky preukaz a potvrdenie o návšteve školy alebo preukaz ISIC. Za týmto účelom však budete musieť navštíviť kamennú pobočku. Zaujímavým produktom je Sporenie k Študentskému účtu s garantovanou sadzbou 5 % ročne počas celej doby sporenia. Počíta sa najmä s nižšími sumami, mesačný vklad sa pohybuje od 10 do 30 €.

Najlepšia banka pre mladých: 365-ka

Už názov banky napovedá modernú filozofiu. Celý marketing 365-ky je progresívny a flexibilný s cieľom osloviť najmä mladú klientelu. Web má moderný dizajn, užívateľsky priateľské prostredie a možnosť online chatu. Cez apku tu vyriešite všetko od založenia účtu až po vybavenie pôžičky. Samozrejmosťou je platba a výber hotovosti mobilom či smart hodinkami.

Banka funguje pod heslom „keš“ nie je king a motivuje svojich klientov k bezhotovostným platbám s využitím moderných technológií alebo dizajnových kreditiek. Okrem klasických kariet je v ponuke aj digitálna karta, ktorú jednoducho nosíte vo svojej apke. Ak sa rozhodnete využívať kartu Mastercard, banka vás odmení možnosťou zapojiť sa do súťaže o cestu okolo sveta a ďalšie hodnotné či zaujímavé ceny.

Zaujímavým sporiacim produktom je Syslenie. Ak máte problém odložiť každý mesiac čiastku bokom, 365-ka ním osloví práve vás. Syslenie funguje na dvoch princípoch – zaokrúhľovanie platieb kartou alebo bezcentový účet. V prvom prípade banka zaokrúhľuje všetky platby kartou nahor podľa určeného pravidla a rozdiel zasiela na Syslenie. Bezcentový účet znamená, že centový zostatok z každej jednej transakcie sa presúva na sporenie. Takto si sporíte a ani o tom neviete. Banka vaše úspory navyše výhodne zúročuje.


Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • pokladnička v tvare prasiatka
  25. novembra 2022|Dominika Blchová
  Ako si vytvoriť finančnú rezervu?

  Každý človek by mal mať dostatočnú finančnú rezervu. Sú to peniaze, ktoré mu pomôžu v prípade, že príde o prácu alebo nastane iná nečakaná situácia. Pandémia koronavírusu potvrdila, že mnohí Slováci ju aj napriek jej dôležitosti stále nemajú. Chýbajú vám nasporené peniaze a rozmýšľate, ako by ste to vyriešili? Máme pre vás niekoľko tipov.

 • vytopené auto na ulici
  22. novembra 2022|Dominika Blchová
  Poistenie auta proti živelným pohromám: Aké máte možnosti?

  Na svoje vozidlo si musíte dávať pozor. Nikdy neviete, čo sa mu môže stať. Parkovanie v garáži alebo pri dome však nemusí stačiť. Najlepšie je preto spoľahnúť sa na krytie z poistenia alebo pripoistenia. Takéto zabezpečenie je dôležité hlavne v prípade živelných udalostí. Aké máte možnosti?

 • výber peňazí z bankomatu
  13. júla 2022|Silvia Múdra
  Výber eur v zahraničí: Na čo si dať pozor

  Chystáte sa na dovolenku do zahraničia? Aj keď sa vyberiete do destinácie, kde je domácou menou euro, prípadne platbu eurami aspoň akceptujú, premyslite si vopred, ako sa k hotovosti dostanete. Výber z bankomatu v zahraničí vás totiž v niektorých prípadoch môže vyjsť naozaj draho.

 • dlžník na poistnom
  22. júna 2022|Silvia Múdra
  Dlžníci na poistnom, čo všetko vám hrozí?

  Mať dlhy na zdravotnom či sociálnom poistení predstavuje riziko. Fyzické i právnické osoby sú v prípade dlhov zverejňované v zoznamoch dlžníkov. Ako je to však v prípade nezaplatenia povinného zmluvného poistenia? Prečítajte si všetko potrebné o dlžníkoch na poistnom v nasledujúcich riadkoch.

 • nové bývanie mladého páru
  15. júna 2022|Silvia Múdra
  Fenomén s názvom hypotéka: Ako získať hypotéku pre mladých?

  Keď sa chce mladý človek osamostatniť a prestať využívať výhody “mama hotela”, má v zásade dve možnosti. Zobrať si podnájom alebo bývať vo vlastnom. Druhá možnosť sa dá zvládnuť s finančnou výpomocou, najčastejšie s hypotékou. Oplatí sa však dnes ešte hypotéka pre mladých? A aké sú jej podmienky?

 • Smutný muž
  10. júna 2022|Silvia Múdra
  Zneužitie osobných údajov: Čo vám hrozí?

  Môže sa to začať celkom nevinne, napríklad stratou občianskeho preukazu. Pokračovanie však nie je ani zďaleka zábavné. Podvodník, ktorý sa skryje za vašu identitu, si môže neoprávnene vybaviť pôžičku, ktorú by ste mali splácať vy. Ako sa brániť a čo v takýchto situáciách robiť?

 • podpis pôžičky
  10. apríla 2022|Silvia Múdra
  Kde najjednoduchšie získate pôžičku bez registra? Poradíme vám

  Nie každému sa podarí získať pôžičku v banke. Tie totiž posudzujú žiadateľov pomerne prísne. Ak ste nepochodili so žiadosťou o úver v banke, prichádzajú na rad iné subjekty, ktoré vám spravidla  vedia poskytnúť pôžičku za menej striktných podmienok. Vybrali sme pre vás niekoľko overených poskytovateľov, u ktorých má šancu na získanie pôžičky takmer každý.

 • graf finančnej krízy v dôsledku vojny na Ukrajine
  30. marca 2022|Silvia Múdra
  Aká finančná kríza nám hrozí po udalostiach na Ukrajine?

  Momentálne je Európa hore nohami. Už dnes je isté, ruská invázia na Ukrajinu spôsobí finančnú krízu. Situácia určite poznačí globálnu ekonomiku, ceny tovarov, pohonných hmôt, úverov či nehnuteľností. Na čo sa máme pripraviť?

 • Drevený most pomedzi skaly
  05. februára 2022|Martina Pisarčíková
  Kam na výlet v Malej Fatre? Objavte čaro Šútovských vodopádov a Jánošíkových dier

  Nachádzate sa v Malej Fatre a premýšľate, kam na výlet? V okolí sa nachádza niekoľko miest a možností, ako stráviť čas. Patria k nim napríklad Šútovské vodopády či Jánošíkove diery. Čo všetko vám na zozname ešte nesmie chýbať? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.