skupina mladych ludi

Najlepšia banka pre mladých, ktorá im rozumie

7. 1. 2022
|
Dĺžka čítania: 6 min.

Mladí majú diametrálne odlišné nároky na bankové produkty ako tí skôr narodení. Prím hrajú moderné technológie a rýchly progresívny systém dostupný prostredníctvom moderných technológií. Na čiernu listinu sa dostala návšteva kamennej pobočky a papierová korešpondencia. Ktorá banka svojimi službami najvernejšie kopíruje očakávania mladých klientov? Hľadali sme najlepšiu banku pre mladých.

Bezplatný účet bez podmienok, neobmedzené výbery z bankomatu a bezkontaktná platba kartou, mobilom či hodinkami sú pre mladých samozrejmosťou. K tomu patrí, samozrejme, aj šikovná apka s rýchlym prístupom a moderný imidž.  Ktorá banka má najlepšie produkty pre mladých a dokáže naplniť ich potreby? A je len jedna alebo je ich viac?

VÚB banka ponúka študentskú verziu webu

Všetko dôležité sa dá dnes vybaviť online. VÚB banka to vie a pre svojich mladých klientov pripravila špecifický web s moderným dizajnom a s heslom „Užívajte si študentský účet zadarmo až do tridsiatky“. Vedenie účtu tu máte zadarmo, ak študujete alebo aktívne využívate produkty banky. Založíte si ho bezplatne a online. Budete potrebovať len občiansky preukaz. Dizajnovú debetnú kartu vám banka doručí domov.

Mimoriadnym benefitom je povolené prečerpanie. Samozrejmosťou je platba alebo výber hotovosti mobilom či hodinkami prostredníctvom Google Pay, Apple Pay alebo Viamo. Banka tiež disponuje modernými bezpečnostnými prvkami, ktoré chránia vaše osobné údaje pri online nákupoch a šikovnou mobilnou aplikáciou VÚB Mobil banking. Keďže mladí radi cestujú, samozrejmosťou je aj výber z bankomatu v zahraničí v príslušnej mene. Z bankomatov VÚB banky a jej sesterských bánk vyberáte hotovosť bezplatne, výbery z iných bankomatov sú spoplatnené.

S mBank sa kamenným pobočkám jednoducho vyhnete

Slovenské mestá, v ktorých nájdete pobočku mBank, spočítate na prstoch dvoch rúk a ešte vám malíček a prstenník zvýšia. Banka funguje moderným spôsobom bez zbytočného vysedávania v kamenných predajniach. Svojou filozofiou si tak výborne rozumie najmä s mladou klientelou. Produkt účet pre mladých je určený neplnoletým od 15 do 18 rokov. Okrem štandardných služieb ponúka založenie a vedenie účtu zadarmo, vymakanú mobilnú appku pre Android alebo iOS a platby na mobilné číslo bez použitia čísla účtu.

Účet zadarmo majú v mBanke aj plnoletí bez akýchkoľvek podmienok. Produkt mKonto je jednoducho bezplatný. Prináša tiež bezplatné výbery z bankomatov od 70 €, platby mobilom i hodinkami a prehľadnú mobilnú aplikáciu s možnosťou QR platieb. Založenie účtu je, samozrejme, zadarmo. mKonto si môžete založiť online prostredníctvom webu banky alebo cez mobil s použitím apky.


Študentský účet s Prima bankou

Prima banka pôsobí v porovnaní s popísanou konkurenciou o niečo rigidnejšie. Môže za to predovšetkým jej marketing. Študentský účet pre mladých však disponuje pomerne zaujímavými benefitmi. Založenie i vedenie účtu je bezplatné, samozrejmosťou je prehľadný internet banking a mobilná aplikácia Peňaženka  s možnosťou bezplatných push notifikácií. Vo výbave je tiež medzinárodná platobná karta v slabšom dizajne a možnosť platby mobilom cez Google Pay alebo Apple Pay, za ktoré vás banka dokonca odmení.

Ak si potrebujete odkladať peniaze bokom na horšie časy, vysnívaný bicykel či dovolenku, zriadite si prostredníctvom apky Odkladací účet. Takto budete mať vo svojich financiách vždy prehľad. K založeniu účtu budete potrebovať občiansky preukaz a potvrdenie o návšteve školy alebo preukaz ISIC. Za týmto účelom však budete musieť navštíviť kamennú pobočku. Zaujímavým produktom je Sporenie k Študentskému účtu s garantovanou sadzbou 5 % ročne počas celej doby sporenia. Počíta sa najmä s nižšími sumami, mesačný vklad sa pohybuje od 10 do 30 €.

Najlepšia banka pre mladých: 365-ka

Už názov banky napovedá modernú filozofiu. Celý marketing 365-ky je progresívny a flexibilný s cieľom osloviť najmä mladú klientelu. Web má moderný dizajn, užívateľsky priateľské prostredie a možnosť online chatu. Cez apku tu vyriešite všetko od založenia účtu až po vybavenie pôžičky. Samozrejmosťou je platba a výber hotovosti mobilom či smart hodinkami.

Banka funguje pod heslom „keš“ nie je king a motivuje svojich klientov k bezhotovostným platbám s využitím moderných technológií alebo dizajnových kreditiek. Okrem klasických kariet je v ponuke aj digitálna karta, ktorú jednoducho nosíte vo svojej apke. Ak sa rozhodnete využívať kartu Mastercard, banka vás odmení možnosťou zapojiť sa do súťaže o cestu okolo sveta a ďalšie hodnotné či zaujímavé ceny.

Zaujímavým sporiacim produktom je Syslenie. Ak máte problém odložiť každý mesiac čiastku bokom, 365-ka ním osloví práve vás. Syslenie funguje na dvoch princípoch – zaokrúhľovanie platieb kartou alebo bezcentový účet. V prvom prípade banka zaokrúhľuje všetky platby kartou nahor podľa určeného pravidla a rozdiel zasiela na Syslenie. Bezcentový účet znamená, že centový zostatok z každej jednej transakcie sa presúva na sporenie. Takto si sporíte a ani o tom neviete. Banka vaše úspory navyše výhodne zúročuje.


Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • výber peňazí z bankomatu
  13. júla 2022|Silvia Múdra
  Výber eur v zahraničí: Na čo si dať pozor

  Chystáte sa na dovolenku do zahraničia? Aj keď sa vyberiete do destinácie, kde je domácou menou euro, prípadne platbu eurami aspoň akceptujú, premyslite si vopred, ako sa k hotovosti dostanete. Výber z bankomatu v zahraničí vás totiž v niektorých prípadoch môže vyjsť naozaj draho.

 • starí rodičia na fotke
  01. januára 2022|Miroslav Novysedlak
  Ako si vypočítať dôchodkový vek?

  Neviete, ako na výpočet dôchodkového veku, prípadne ani to, kedy naň máte nárok? Už v roku 2022 sa valorizácia dôchodkov zmení. Znamená to, že penzistom už štát viac nebude každoročne garantovať zvýšenie dôchodku o pevnú sumu.

 • Muž s kalkulačkou
  27. decembra 2021|Richard Zona
  Týmto poplatkom za prepis auta sa nevyhnete: S čím rátať?

  Poplatkov za prepis auta je viac než dosť. Čo je ešte horšie, závisia od rôznych faktorov. Nemožno sa preto čudovať, že sa v tom bežný človek trochu stráca. V článku vám prinášame ich stručný prehľad tak, aby ste nabrali ten správny smer. 

 • Dve ženy v staršom veku v parku
  10. decembra 2021|Michaela Pősová
  Dôchodkový vek žien: Aké výhody máte oproti mužom?

  O dôchodkovom veku sa vedú diskusie už dlhé roky. Na to, kedy budete môcť odísť do dôchodku, vplýva viacero premenných. Inak je to pri mužoch a inak zase pri ženách. Kapitolou samou o sebe je aj to, že sa podmienky odchodu do dôchodku sa často menia. Podmienky sa upravovali znova aj začiatkom tohto roka. Aké zmeny priniesli a koho týkajú?

 • Rodina
  23. augusta 2021|Ján Schneider
  Ako získať rodičovský príspevok a na čo nezabudnúť?

  Zrejme všetci rodičia, ktorí v našej krajine privedú na svet ratolesti a starajú sa o ne, aspoň tušia, že môžu od štátu dostať nejaké peniaze. Väčšina ľudí si však pletie  „pôrodné“„pôrodné“   s  „materskou“„materskou“, rodinnými prídavkami a rodičovským príspevkom. Rodičia, ale aj tí, ktorí sa starajú o deti v náhradnej starostlivosti, majú možnosť získať od štátu viacero jednorazových, aj cyklických finančných príspevkov. Jedným z nich je rodičovský príspevok, ktorému sa podrobnejšie povenujeme.

 • Šťastní dôchodcovia
  22. augusta 2021|Ján Schneider
  Ako sa čo najlepšie pripraviť na dôchodok?

  Skeptik alebo lekár by k titulku nezabudli dodať:  „Ak sa ho dožijeme.“„Ak sa ho dožijeme.“  Prvotnou prípravou na dôchodok by teda mala byť zdravá životospráva a zodpovedný zdravý životný štýl. Druhotnou, ale porovnateľne dôležitou, je finančná príprava, pretože z lásky nevyžijeme ani na dôchodku, ani pred ním. Ako povedal klasik:  „Peniaze nie sú najdôležitejšie na svete, ale sú dôležité minimálne z finančných dôvodov.“„Peniaze nie sú najdôležitejšie na svete, ale sú dôležité minimálne z finančných dôvodov.“   Čítajte prečo, odkedy a ako sa treba pripraviť na dôchodok.

 • Karta od banky
  12. augusta 2021|Miroslav Novysedlak
  Rozdiely medzi kreditnou a debetnou kartou

  Hoci vyzerajú skoro rovnako, sú medzi nimi odlišnosti. Spoznať rozdiel medzi kreditnou a debetnou kartou už pre vás nebude žiadny problém. Spoločne s nami preskúmajte, čo ich odlišuje a čo, naopak, spája.

 • znalecky posudok
  09. augusta 2021|Dominika Blchová
  Znalecký posudok na dom a byt: Čo obsahuje a ako ho vybaviť?

  So znaleckým posudkom sa väčšina z nás stretne pri vybavovaní hypotéky. Samozrejme, existujú aj iné situácie, kedy je potrebný. Jeho vybavenie nie je náročné. Na to, aby ste ho však získali, musíte vedieť, na koho sa obrátiť. Kde sa dá vybaviť a čo všetko by mal obsahovať? Máme odpovede.