trip s detmi

Kam s deťmi na výlet? Mestá, ktoré stojí za to navštíviť

17. 5. 2022
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Prázdniny, predĺžené víkendy, sviatky. Vyplniť voľný čas deťom v dnešnej dobe zďaleka nie je jednoduchá úloha. Ak ich chcete odtrhnúť od obrazoviek bez otráveného prevracania očami, pripravte si plán výletov. Určite sami najlepšie viete, čo vaše ratolesti zaujme a upúta. Sú to spoznávanie nových miest, kontakt so zvieratami, adrenalínové zážitky, zábavné atrakcie či prírodné krásy a zaujímavosti? Prinášame vám z každého rožku trošku naprieč celým Slovenskom. Ak riešite rébus, kam na výlet s deťmi, čítajte ďalej.

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso  je miestna časť podtatranskej obce Štrba, a zároveň najvyššie položená tatranská osada. Jej dominantou je bezpochyby rovnomenné ľadovcové jazero. Tu si okrem príjemnej okružnej promenády po brehu užijete aj tradičné člnkovanie, urobíte si pekné fotografie a zájdete si na kávu pri jazere. 

V bezprostrednej blízkosti plesa vyrástla nedávno fascinujúca  Veža snov. Sofistikovaná stavba dosahuje neuveriteľných 53 m a nachádza sa v nadmorskej výške 1 367 m n. m. Ide o jednu z najvyšších rozhľadní v celej Európe. Z jej vrcholu sa vám naskytnú dychvyrážajúce výhľady na tatranské končiare. Na samotnom cípe je situovaná presklená lávka, na ktorú sa dokážu postaviť len tí najväčší odvážlivci. Súčasťou adrenalínového zážitku je aj pochôdzna sieť a 61 m dlhý suchý tobogan, ktorý vám skráti cestu nadol. Ak premýšľate, kam s deťmi na výlet, Štrbské Pleso vám vrelo odporúčame.

Bachledova dolina

V Tatrách sa ešte chvíľu zdržíme. K vyhľadávaným strediskám cestovného ruchu patrí aj Bachledova dolina. Nachádza sa v katastri obce Ždiar, v mieste stretu Spišskej Magury s Belianskymi Tatrami. Okrem lákavých turistických chodníčkov si tu s deťmi vychutnáte aj jeden netradičný zážitok. Prejdete sa pomedzi vrcholky stromov. Umožní vám to Chodník korunami stromov, ktorý sa nachádza vo výške 24 m nad zemou. Zavŕšením vašej prechádzky bude výhľad z 32 m vysokej veže. Tu budete mať štíty Tatier, Zamagurie i Pieniny ako na dlani. Aj na vrchole tejto veže nájdete adrenalínovú pochôdznu sieť. Odvážite sa na ňu vkročiť? 

Veľmi populárny je aj miestny zábavný park Kráľovstvo lesa, ktorý vás aj vaše ratolesti zoznámi s tajomstvami prírody. V okolí nájdete tiež viacero miest pre oddych, fotomiest a detských ihrísk. Nachádza sa tu aj zaujímavý detský náučný chodník a rozhľadňa. A cestu dole si môžete skrátiť adrenalínovou jazdou na bobovej dráhe.

Košice

Presúvame sa na východ, z prírody do mesta, vyrážame do Košíc. V metropole východu natrafíte na skutočne raritné pozoruhodnosti. Odporúčame vám prechádzku Starým Mestom. Užijete si tu jedinečnú hru hudby a vody pri Spievajúcej fontáne, vypočujete si zvony prvej košickej zvonkohry, obzriete si reprezentatívny Dóm svätej Alžbety a vstúpite aj do fascinujúcej Uličky remesiel. Tu si vychutnáte vôňu čerstvo upečeného chleba a započúvate sa do zvuku kováčskeho kladiva. Ulička remesiel vás doslova vtiahne do sveta stredovekých remesiel. 

V Košiciach určite neobíďte ani najväčšiu ZOO v celej strednej Európe, súčasťou ktorej je aj obľúbený Dino Park. V prípade nepriaznivého počasia vám odporúčame navštíviť najväčšie športovo-zábavné centrum východného Slovenska, Steam factory. Na ploche neuveriteľných 5 000 m2 tu nájdete detský svet, lezeckú stenu, lanovú dráhu, inline, laser game aj fun game. Skrátka, more zábavy na jednom mieste.

Slovenský raj

Cestou z Košíc späť na západ nemôžeme obísť Slovenský raj. Jedna z najkrajších oblastí Slovenska patrí do regiónu Spiš. Obdivovať tu budete krasové planiny, hlboké riečne kaňony, rokliny, tiesňavy i burácajúce vodopády. Za všetky spomeňme napríklad Misové vodopády, vyhľadávaný Okienkový vodopád alebo fascinujúci Dúhový vodopád. Najvyhľadávanejšia tiesňava je Suchá Belá, do ktorej sa dostanete od obce Hrabušice. Najdlhšia roklina dostala pomenovanie Prielom Hornádu a prístupná je od Letanoviec. Najkrajšie panorámy poskytuje Tomášovský výhľad, na ktorý sa dostanete z Čingova alebo z obce Smižany. A to je len veľmi malá ukážka turistických krás a zaujímavostí raja. 

Tento malebný kút Slovenska však ponúka aj iný druh zážitkov. Čo by ste povedali na scény ako vystrihnuté z rozprávky Ľadové kráľovstvo? Zažijete ich v Dobšinskej ľadovej jaskyni. Určite vám odporúčame aj návštevu ZOO Spišská Nová Ves. Príjemné letné osvieženie  zas ponúka neďaleká vodná nádrž Palcmanská Maša. Ak hľadáte miesto, kam na výlet s deťmi, Slovenský raj vás poteší v každom smere.

Veľký Meder

Výlet do Veľkého Medera vám odporúčame najmä v letnom období. Neveľké kúpeľné mesto v okrese Dunajská Streda sa môže pochváliť veľmi obľúbeným termálnym kúpaliskom. V areáli aquaparku Thermal Corvinius si prídu na svoje všetky vekové kategórie od detí až po seniorov. Za všetky bazény a vodné atrakcie spomeňme napríklad vlnový bazén, unášajúcu vodu, skokanský bazén, celoročné tobogany, celoročný perličkový kúpeľ či rodinný zábavný bazén. Sedacie a plavecké bazény sú tu samozrejmosťou. Rovnako ako vonkajšie tobogany, wellness procedúry či saunový svet. V okolí Veľkého Medera vám odporúčame navštíviť aj Thermalpark Dunajská Streda, vodný mlyn v Kolárove alebo vodný mlyn v Dunajskom Klátove. Ak hľadáte miesto, kam na výlet s deťmi, Veľký Meder a jeho okolie vás určite nesklame.

Zbaľte si na cestu cestovné poistenie, aby vaše cestovateľské dobrodružstvo po Slovensku sa obišlo bez komplikácií.  Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • žena na Maledivy
  29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • turisti držiaci sa za ruky v zasnežených horách
  18. novembra 2022|Michal Postulka
  Neviete, kam na výlety v zime? Skúste nenáročnú zimnú turistiku

  Zima, sneh a ľad dokážu z jednoduchých letných výletov urobiť náročné, niekedy až nebezpečné túry. Ak vám však počas zimných mesiacov chýba pohyb v prírode, nemusíte sa obávať. Slovensko ponúka viaceré turistické chodníky, ktoré sú prístupné počas celého roka. V článku vám poskytneme 5 tipov na nenáročné túry, ktoré zvládnete aj v zime.

 • lietadlo ryanair v oblakoch
  17. októbra 2022|Silvia Múdra
  Ryanair príručná batožina: Aké sú podmienky prepravy?

  Low-costová spoločnosť Ryanair je v našich končinách jednou z najpoužívanejších leteckých spoločností. Vďaka lacným letenkám sa už mnohí z nás dostalo na miesta, o ktorých sme dovtedy len snívali. V cene lacnej letenky si však môžete so sebou vziať len príručnú batožinu. Pozrime sa spolu na to, aká veľká môže byť a čo si do nej môžete zbaliť.

 • Oravský hrad
  03. októbra 2022|Richard Zona
  Kam na výlet? Veľký sprievodca najkrajšími regiónmi Slovenska

  Slovensko je nádherná krajina plná prírodných krás. Je tiež bohatá na rôzne možnosti aktívneho trávenia voľného času. Každý región pritom niečím vyniká. Kam dnes na výlet? Prinášame vám zaujímavé tipy na výlet, tak čítajte ďalej.

 • príručná batožina v lietadle
  28. septembra 2022|Silvia Múdra
  Čo si môžem zobrať do lietadla a čo radšej nechať doma?

  Na príručnú batožinu sa vzťahuje množstvo obmedzení. Nielen čo sa týka jej rozmerov, ale aj obsahu. Čo všetko si môžete zobrať so sebou na palubu lietadla? Prečítajte si náš stručný prehľad povolených a zakázaných vecí do lietadla.

 • 12. septembra 2022|Silvia Múdra
  Kam na dovolenku s deťmi na Slovensku?

  Premýšľate nad tým, kde strávite tohtoročnú letnú dovolenku? Ak vás to neťahá k moru a dokážete oceniť krásy Slovenska, existuje tu neuveriteľné množstvo možností. Vybrali sme pre vás niekoľko oblastí, kde sa s deťmi zaručene nebudete nudiť. Teda, kam na dovolenku s deťmi?