trip s detmi

Kam s deťmi na výlet? Mestá, ktoré stojí za to navštíviť

17. 5. 2022
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Prázdniny, predĺžené víkendy, sviatky. Vyplniť voľný čas deťom v dnešnej dobe zďaleka nie je jednoduchá úloha. Ak ich chcete odtrhnúť od obrazoviek bez otráveného prevracania očami, pripravte si plán výletov. Určite sami najlepšie viete, čo vaše ratolesti zaujme a upúta. Sú to spoznávanie nových miest, kontakt so zvieratami, adrenalínové zážitky, zábavné atrakcie či prírodné krásy a zaujímavosti? Prinášame vám z každého rožku trošku naprieč celým Slovenskom. Ak riešite rébus, kam na výlet s deťmi, čítajte ďalej.

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso  je miestna časť podtatranskej obce Štrba, a zároveň najvyššie položená tatranská osada. Jej dominantou je bezpochyby rovnomenné ľadovcové jazero. Tu si okrem príjemnej okružnej promenády po brehu užijete aj tradičné člnkovanie, urobíte si pekné fotografie a zájdete si na kávu pri jazere. 

V bezprostrednej blízkosti plesa vyrástla nedávno fascinujúca  Veža snov. Sofistikovaná stavba dosahuje neuveriteľných 53 m a nachádza sa v nadmorskej výške 1 367 m n. m. Ide o jednu z najvyšších rozhľadní v celej Európe. Z jej vrcholu sa vám naskytnú dychvyrážajúce výhľady na tatranské končiare. Na samotnom cípe je situovaná presklená lávka, na ktorú sa dokážu postaviť len tí najväčší odvážlivci. Súčasťou adrenalínového zážitku je aj pochôdzna sieť a 61 m dlhý suchý tobogan, ktorý vám skráti cestu nadol. Ak premýšľate, kam s deťmi na výlet, Štrbské Pleso vám vrelo odporúčame.

Bachledova dolina

V Tatrách sa ešte chvíľu zdržíme. K vyhľadávaným strediskám cestovného ruchu patrí aj Bachledova dolina. Nachádza sa v katastri obce Ždiar, v mieste stretu Spišskej Magury s Belianskymi Tatrami. Okrem lákavých turistických chodníčkov si tu s deťmi vychutnáte aj jeden netradičný zážitok. Prejdete sa pomedzi vrcholky stromov. Umožní vám to Chodník korunami stromov, ktorý sa nachádza vo výške 24 m nad zemou. Zavŕšením vašej prechádzky bude výhľad z 32 m vysokej veže. Tu budete mať štíty Tatier, Zamagurie i Pieniny ako na dlani. Aj na vrchole tejto veže nájdete adrenalínovú pochôdznu sieť. Odvážite sa na ňu vkročiť? 

Veľmi populárny je aj miestny zábavný park Kráľovstvo lesa, ktorý vás aj vaše ratolesti zoznámi s tajomstvami prírody. V okolí nájdete tiež viacero miest pre oddych, fotomiest a detských ihrísk. Nachádza sa tu aj zaujímavý detský náučný chodník a rozhľadňa. A cestu dole si môžete skrátiť adrenalínovou jazdou na bobovej dráhe.

Košice

Presúvame sa na východ, z prírody do mesta, vyrážame do Košíc. V metropole východu natrafíte na skutočne raritné pozoruhodnosti. Odporúčame vám prechádzku Starým Mestom. Užijete si tu jedinečnú hru hudby a vody pri Spievajúcej fontáne, vypočujete si zvony prvej košickej zvonkohry, obzriete si reprezentatívny Dóm svätej Alžbety a vstúpite aj do fascinujúcej Uličky remesiel. Tu si vychutnáte vôňu čerstvo upečeného chleba a započúvate sa do zvuku kováčskeho kladiva. Ulička remesiel vás doslova vtiahne do sveta stredovekých remesiel. 

V Košiciach určite neobíďte ani najväčšiu ZOO v celej strednej Európe, súčasťou ktorej je aj obľúbený Dino Park. V prípade nepriaznivého počasia vám odporúčame navštíviť najväčšie športovo-zábavné centrum východného Slovenska, Steam factory. Na ploche neuveriteľných 5 000 m2 tu nájdete detský svet, lezeckú stenu, lanovú dráhu, inline, laser game aj fun game. Skrátka, more zábavy na jednom mieste.

Slovenský raj

Cestou z Košíc späť na západ nemôžeme obísť Slovenský raj. Jedna z najkrajších oblastí Slovenska patrí do regiónu Spiš. Obdivovať tu budete krasové planiny, hlboké riečne kaňony, rokliny, tiesňavy i burácajúce vodopády. Za všetky spomeňme napríklad Misové vodopády, vyhľadávaný Okienkový vodopád alebo fascinujúci Dúhový vodopád. Najvyhľadávanejšia tiesňava je Suchá Belá, do ktorej sa dostanete od obce Hrabušice. Najdlhšia roklina dostala pomenovanie Prielom Hornádu a prístupná je od Letanoviec. Najkrajšie panorámy poskytuje Tomášovský výhľad, na ktorý sa dostanete z Čingova alebo z obce Smižany. A to je len veľmi malá ukážka turistických krás a zaujímavostí raja. 

Tento malebný kút Slovenska však ponúka aj iný druh zážitkov. Čo by ste povedali na scény ako vystrihnuté z rozprávky Ľadové kráľovstvo? Zažijete ich v Dobšinskej ľadovej jaskyni. Určite vám odporúčame aj návštevu ZOO Spišská Nová Ves. Príjemné letné osvieženie  zas ponúka neďaleká vodná nádrž Palcmanská Maša. Ak hľadáte miesto, kam na výlet s deťmi, Slovenský raj vás poteší v každom smere.

Veľký Meder

Výlet do Veľkého Medera vám odporúčame najmä v letnom období. Neveľké kúpeľné mesto v okrese Dunajská Streda sa môže pochváliť veľmi obľúbeným termálnym kúpaliskom. V areáli aquaparku Thermal Corvinius si prídu na svoje všetky vekové kategórie od detí až po seniorov. Za všetky bazény a vodné atrakcie spomeňme napríklad vlnový bazén, unášajúcu vodu, skokanský bazén, celoročné tobogany, celoročný perličkový kúpeľ či rodinný zábavný bazén. Sedacie a plavecké bazény sú tu samozrejmosťou. Rovnako ako vonkajšie tobogany, wellness procedúry či saunový svet. V okolí Veľkého Medera vám odporúčame navštíviť aj Thermalpark Dunajská Streda, vodný mlyn v Kolárove alebo vodný mlyn v Dunajskom Klátove. Ak hľadáte miesto, kam na výlet s deťmi, Veľký Meder a jeho okolie vás určite nesklame.

Zbaľte si na cestu cestovné poistenie, aby vaše cestovateľské dobrodružstvo po Slovensku sa obišlo bez komplikácií.  Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • cestovný pas v ruke na letisku
  30. mája 2024|
  Ako vybaviť cestovný pas? Pozrite si postup krok za krokom

  Či už plánujete dovolenku v zahraničí alebo potrebujete vycestovať mimo územia Slovenska pracovne, pri cestovaní v rámci Európskej únie a niektorých ďalších európskych krajín vám postačí občiansky preukaz. V ostatných prípadoch už musíte mať pri sebe cestovný pas. Čo všetko budete potrebovať na jeho vybavenie? Ako a kedy oň požiadať a koľko vás bude stáť? Pripravili sme pre vás súhrn informácií, ktoré budete pri vybavení pasu potrebovať.

 • horská pomoc v zasnežených horách
  17. januára 2024|
  Koľko stojí výjazd záchranárov či vrtuľník? Všetko o poistení do hôr

  Aké sú krásne, také sú nebezpečné. Slovenské hory sú popretkávané malebnými zákutiami a obdivuhodnými scenériami, ale aj rizikami a nebezpečnými nástrahami. Stačí malá nepozornosť a z príjemnej prechádzky prírodou sa môže stať škaredá - a v niektorých prípadoch aj dosť drahá - nehoda. Ak nemáte potrebné poistenie, výjazd záchranárov zaplatíte z vlastného vrecka. Koľko vás môže takéto dobrodružstvo stáť?

 • autá na diaľnici
  14. decembra 2023|
  Diaľničná známka 2024: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Plánujete v roku 2024 využívať diaľnice? V tom prípade nezabudnite na diaľničnú známku, ktorá vám to umožňuje. Aké typy známok sú aktuálne dostupné, aké sú ich ceny a ktorá z možností sa vám oplatí najviac? Máme pre vás všetky odpovede.

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • žena na Maledivy
  29. decembra 2022|
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • turisti držiaci sa za ruky v zasnežených horách
  18. novembra 2022|
  Neviete, kam na výlety v zime? Skúste nenáročnú zimnú turistiku

  Zima, sneh a ľad dokážu z jednoduchých letných výletov urobiť náročné, niekedy až nebezpečné túry. Ak vám však počas zimných mesiacov chýba pohyb v prírode, nemusíte sa obávať. Slovensko ponúka viaceré turistické chodníky, ktoré sú prístupné počas celého roka. V článku vám poskytneme 5 tipov na nenáročné túry, ktoré zvládnete aj v zime.

 • lietadlo ryanair v oblakoch
  17. októbra 2022|
  Ryanair príručná batožina: Aké sú podmienky prepravy?

  Low-costová spoločnosť Ryanair je v našich končinách jednou z najpoužívanejších leteckých spoločností. Vďaka lacným letenkám sa už mnohí z nás dostalo na miesta, o ktorých sme dovtedy len snívali. V cene lacnej letenky si však môžete so sebou vziať len príručnú batožinu. Pozrime sa spolu na to, aká veľká môže byť a čo si do nej môžete zbaliť.