trip s detmi

Kam s deťmi na výlet? Mestá, ktoré stojí za to navštíviť

17. 5. 2022
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Prázdniny, predĺžené víkendy, sviatky. Vyplniť voľný čas deťom v dnešnej dobe zďaleka nie je jednoduchá úloha. Ak ich chcete odtrhnúť od obrazoviek bez otráveného prevracania očami, pripravte si plán výletov. Určite sami najlepšie viete, čo vaše ratolesti zaujme a upúta. Sú to spoznávanie nových miest, kontakt so zvieratami, adrenalínové zážitky, zábavné atrakcie či prírodné krásy a zaujímavosti? Prinášame vám z každého rožku trošku naprieč celým Slovenskom. Ak riešite rébus, kam na výlet s deťmi, čítajte ďalej.

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso  je miestna časť podtatranskej obce Štrba, a zároveň najvyššie položená tatranská osada. Jej dominantou je bezpochyby rovnomenné ľadovcové jazero. Tu si okrem príjemnej okružnej promenády po brehu užijete aj tradičné člnkovanie, urobíte si pekné fotografie a zájdete si na kávu pri jazere. 

V bezprostrednej blízkosti plesa vyrástla nedávno fascinujúca  Veža snov. Sofistikovaná stavba dosahuje neuveriteľných 53 m a nachádza sa v nadmorskej výške 1 367 m n. m. Ide o jednu z najvyšších rozhľadní v celej Európe. Z jej vrcholu sa vám naskytnú dychvyrážajúce výhľady na tatranské končiare. Na samotnom cípe je situovaná presklená lávka, na ktorú sa dokážu postaviť len tí najväčší odvážlivci. Súčasťou adrenalínového zážitku je aj pochôdzna sieť a 61 m dlhý suchý tobogan, ktorý vám skráti cestu nadol. Ak premýšľate, kam s deťmi na výlet, Štrbské Pleso vám vrelo odporúčame.

Bachledova dolina

V Tatrách sa ešte chvíľu zdržíme. K vyhľadávaným strediskám cestovného ruchu patrí aj Bachledova dolina. Nachádza sa v katastri obce Ždiar, v mieste stretu Spišskej Magury s Belianskymi Tatrami. Okrem lákavých turistických chodníčkov si tu s deťmi vychutnáte aj jeden netradičný zážitok. Prejdete sa pomedzi vrcholky stromov. Umožní vám to Chodník korunami stromov, ktorý sa nachádza vo výške 24 m nad zemou. Zavŕšením vašej prechádzky bude výhľad z 32 m vysokej veže. Tu budete mať štíty Tatier, Zamagurie i Pieniny ako na dlani. Aj na vrchole tejto veže nájdete adrenalínovú pochôdznu sieť. Odvážite sa na ňu vkročiť? 

Veľmi populárny je aj miestny zábavný park Kráľovstvo lesa, ktorý vás aj vaše ratolesti zoznámi s tajomstvami prírody. V okolí nájdete tiež viacero miest pre oddych, fotomiest a detských ihrísk. Nachádza sa tu aj zaujímavý detský náučný chodník a rozhľadňa. A cestu dole si môžete skrátiť adrenalínovou jazdou na bobovej dráhe.

Košice

Presúvame sa na východ, z prírody do mesta, vyrážame do Košíc. V metropole východu natrafíte na skutočne raritné pozoruhodnosti. Odporúčame vám prechádzku Starým Mestom. Užijete si tu jedinečnú hru hudby a vody pri Spievajúcej fontáne, vypočujete si zvony prvej košickej zvonkohry, obzriete si reprezentatívny Dóm svätej Alžbety a vstúpite aj do fascinujúcej Uličky remesiel. Tu si vychutnáte vôňu čerstvo upečeného chleba a započúvate sa do zvuku kováčskeho kladiva. Ulička remesiel vás doslova vtiahne do sveta stredovekých remesiel. 

V Košiciach určite neobíďte ani najväčšiu ZOO v celej strednej Európe, súčasťou ktorej je aj obľúbený Dino Park. V prípade nepriaznivého počasia vám odporúčame navštíviť najväčšie športovo-zábavné centrum východného Slovenska, Steam factory. Na ploche neuveriteľných 5 000 m2 tu nájdete detský svet, lezeckú stenu, lanovú dráhu, inline, laser game aj fun game. Skrátka, more zábavy na jednom mieste.

Slovenský raj

Cestou z Košíc späť na západ nemôžeme obísť Slovenský raj. Jedna z najkrajších oblastí Slovenska patrí do regiónu Spiš. Obdivovať tu budete krasové planiny, hlboké riečne kaňony, rokliny, tiesňavy i burácajúce vodopády. Za všetky spomeňme napríklad Misové vodopády, vyhľadávaný Okienkový vodopád alebo fascinujúci Dúhový vodopád. Najvyhľadávanejšia tiesňava je Suchá Belá, do ktorej sa dostanete od obce Hrabušice. Najdlhšia roklina dostala pomenovanie Prielom Hornádu a prístupná je od Letanoviec. Najkrajšie panorámy poskytuje Tomášovský výhľad, na ktorý sa dostanete z Čingova alebo z obce Smižany. A to je len veľmi malá ukážka turistických krás a zaujímavostí raja. 

Tento malebný kút Slovenska však ponúka aj iný druh zážitkov. Čo by ste povedali na scény ako vystrihnuté z rozprávky Ľadové kráľovstvo? Zažijete ich v Dobšinskej ľadovej jaskyni. Určite vám odporúčame aj návštevu ZOO Spišská Nová Ves. Príjemné letné osvieženie  zas ponúka neďaleká vodná nádrž Palcmanská Maša. Ak hľadáte miesto, kam na výlet s deťmi, Slovenský raj vás poteší v každom smere.

Veľký Meder

Výlet do Veľkého Medera vám odporúčame najmä v letnom období. Neveľké kúpeľné mesto v okrese Dunajská Streda sa môže pochváliť veľmi obľúbeným termálnym kúpaliskom. V areáli aquaparku Thermal Corvinius si prídu na svoje všetky vekové kategórie od detí až po seniorov. Za všetky bazény a vodné atrakcie spomeňme napríklad vlnový bazén, unášajúcu vodu, skokanský bazén, celoročné tobogany, celoročný perličkový kúpeľ či rodinný zábavný bazén. Sedacie a plavecké bazény sú tu samozrejmosťou. Rovnako ako vonkajšie tobogany, wellness procedúry či saunový svet. V okolí Veľkého Medera vám odporúčame navštíviť aj Thermalpark Dunajská Streda, vodný mlyn v Kolárove alebo vodný mlyn v Dunajskom Klátove. Ak hľadáte miesto, kam na výlet s deťmi, Veľký Meder a jeho okolie vás určite nesklame.

Zbaľte si na cestu cestovné poistenie, aby vaše cestovateľské dobrodružstvo po Slovensku sa obišlo bez komplikácií.  Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • muž na elektrickej kolobežke
  24. novembra 2023|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Vlastníte elektrickú kolobežku alebo segway? Potom vás čaká nová povinnosť. Od januára 2024 by mala začať platiť novela zákona o PZP, podľa ktorej budú musieť mať aj používatelia týchto dopravných prostriedkov za určitých okolností uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • hracie autíčko na stole
  05. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Prihlásenie vozidla z iného okresu: Ako prepísať auto v okrese?

  Kúpa vozidla si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj administratívne úkony, ktoré treba vykonať. Tieto úkony sú spojené najmä s prepisom auta.Celý proces prepisu sa výrazne zjednodušil a vybavíte ho na jednom mieste.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.