• Online porovnanie

 •  Úspora až 50 %

 •  Všetko z pohodlia domova


Ponúkame vám havarijné poistenie s krytím všetkých rizík 


Havarijné poistenie uzatvoríte už do 2 minút 


Na výdavkoch za poistenie môžete ušetriť až 50 % 


S výberom vhodného kaska vám radi poradia naši špecialisti 

Poistenie vzniká dodaním ďalších dokladov a zaplatením poisteného

Najčastejšie otázky

Čo je havarijné poistenie?

Čo všetko kryje havarijné poistenie?

Čo havarijné poistenie nekryje?

Čo zahŕňa all risk pri havarijnom poistení?

Čo je GAP pri havarijnom poistení?

Čo je poistná čiastka pri havarijnom poistení?

Čo je spoluúčasť pri havarijnom poistení?

Prečo sú ceny havarijného poistenia v poisťovniach odlišné?

Ako môžem získať najlacnejšie havarijné poistenie?

Prečo je havarijné poistenie cez stránku Porovnajto.sk výhodnejšie?

Ako uzavrieť havarijné poistenie online?

Je na uzavretie havarijného poistenia nutná fotodokumentácia?

Ako zaplatiť havarijné poistenie?

Kedy a ako môžem existujúce havarijné poistenie vypovedať ?

Ako u nás funguje porovnávanie


Základné údaje

Najskôr budeme od vás potrebovať niekoľko základných informácií, aby sme vám mohli vyhľadať vhodné ponuky.


Zoznam ponúk

Na základe zadaných údajov pre vás vyhľadáme a prehľadne zobrazíme ponuky od overených poskytovateľov.


Spresňovanie

Zobrazené ponuky a ceny môžete ďalej spresňovať doplnením ďalších súvisiacich údajov.

Uzavretie zmluvy

Vyberte si ktorúkoľvek zo zobrazených ponúk a zmluvu môžete hneď aj uzavrieť - priamo cez webovú stránku alebo telefonicky.

Čo je to havarijné poistenie? 

Na rozdiel od povinného zmluvného poistenia (PZP) je havarijné poistenie dobrovoľné poistenie vozidla, ktoré vás a vaše vozidlo chráni pred krádežou, poškodením alebo zničením v dôsledku živelnej pohromy či vandalizmu. Princípom havarijného poistenia, známe pod názvom kasko, je nahradiť škody na vašom majetku a kryť tiež iné vážne riziká.

Na čo si dať pred uzavretím havarijného poistenia pozor? 

Kvalitné havarijné poistenie by malo pokryť všetky riziká, to znamená haváriu, krádež, vandalizmus i živly. Jeho súčasťou by mali byť aj asistenčné služby určené pre prípady nehôd, porúch, poškodenia alebo krádeže auta, prípadne pre iné problémy s pojazdnosťou vozidla. 


Ako doplnkové riziká je možné pripoistiť aj ďalšie, napríklad poškodenie čelného skla, úrazom posádky vozidla, pripoistenie batožiny a mnohé iné. 


Dôležitým parametrom pri havarijnom poistení je tiež  výška spoluúčasti. Tá vyjadruje, v akej výške sa vy ako poistený vlastník vozidla budete podieľať na úhrade prípadných nákladov. Môže byť vyjadrená v percentách alebo konkrétnou sumou, najčastejšie však ich kombináciou.  

Ako získať najlepšie havarijné poistenie? 

Na Slovensku existuje množstvo poisťovní, ktoré poskytujú havarijné poistenie. Jednotlivé produkty havarijného poistenia sa od seba odlišujú, a to nielen cenou, ale aj rozsahom krytia rizík, spoluúčasťou a ďalšími podmienkami. Pri stanovení výšky poistného prihliadajú poisťovne nielen na vek, značku, cenu vozidla, ale i na jeho technický stav. Do úvahy sa berie tiež vek držiteľa a dĺžka jeho vodičského oprávnenia, lokalita bydliska, doba bezškodového priebehu a druh využívania vozidla. Ako teda získať najvýhodnejšie havarijné poistenie?  

Porovnajte si kasko online 

Najlepšie urobíte, ak si havarijné poistenie porovnáte a získate prehľad o cene poistenia a jeho podmienkach v jednotlivých poisťovniach. Kasko porovnanie môžete pritom urobiť jednoducho prostredníctvom našej online kalkulačky.  

Havarijné poistenie si však nevyberajte len podľa ceny. Najlacnejšie havarijné poistenie totiž nemusí automaticky znamenať aj najvýhodnejšie. Takéto poistenie vám totiž nemusí kryť všetky potrebné riziká a v prípade škodovej udalosti vám nepomôže. Ak si však poistku zvolíte správne, nemusíte platiť nič navyše.  

Uzatvorte kasko online 

Po tom, ako ste si na základe nášho porovnania vybrali ten najvýhodnejší produkt pre vás, kliknite na Poistiť sa, doplňte ďalšie požadované údaje a zmluvu môžete uzavrieť priamo cez internet, prípadne prostredníctvom nášho makléra telefonicky.


Po uzavretí zmluvy vám na vašu e-mailovú adresu pošleme e-mail s ďalšími inštrukciami o tom, ktoré doklady je potrebné doložiť,  prípadne či bude potrebná technická prehliadka vozidla alebo predloženie fotodokumentácie. Požiadavky sa totiž odlišujú v závislosti od konkrétnej poisťovne a tiež od toho, či poisťujete nové alebo jazdené vozidlo.


Celý proces zvládnete v priebehu niekoľkých minút z pohodlia domova. V prípade akýkoľvek otázok sú vám samozrejme k dispozícii aj naši špecialisti, ktorí vám s poistením radi pomôžu. Následne platíte poistku raz ročne, prípadne v polročných alebo štvrťročných splátkach v závislosti od vybranej poisťovne.


Vyberte si teda havarijné poistenie, ktoré pokrýva  potrebné riziká za najvýhodnejšiu cenu.

Porovnaný magazín

 • 09. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Ako zvládnuť zimu za volantom?

  Zima je jedným z najnáročnejších období pre nejedného vodiča. Poľadovica a nízke teploty zvyšujú riziko dopravnej nehody či inej kolízie, ktorá môže skončiť nešťastím. Ak sa tomu chcete vyhnúť, nezabudnite sa na chladné ročné obdobie správne pripraviť. Ako na to? Máme pre vás praktické tipy.

 • 22. novembra 2022|Dominika Blchová
  Poistenie auta proti živelným pohromám: Aké máte možnosti?

  Na svoje vozidlo si musíte dávať pozor. Nikdy neviete, čo sa mu môže stať. Parkovanie v garáži alebo pri dome však nemusí stačiť. Najlepšie je preto spoľahnúť sa na krytie z poistenia alebo pripoistenia. Takéto zabezpečenie je dôležité hlavne v prípade živelných udalostí. Aké máte možnosti?

 • 18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.