Ponúkame vám havarijné poistenie s krytím všetkých rizík 


Havarijné poistenie uzatvoríte už do 2 minút 


Na výdavkoch za poistenie môžete ušetriť až 50 % 


S výberom vhodného kaska vám radi poradia naši špecialisti 

Poistenie vzniká dodaním ďalších dokladov a zaplatením poisteného

Najčastejšie otázky

Čo je havarijné poistenie?

Čo všetko kryje havarijné poistenie?

Čo havarijné poistenie nekryje?

Čo zahŕňa all risk pri havarijnom poistení?

Čo je GAP pri havarijnom poistení?

Čo je poistná čiastka pri havarijnom poistení?

Čo je spoluúčasť pri havarijnom poistení?

Prečo sú ceny havarijného poistenia v poisťovniach odlišné?

Ako môžem získať najlacnejšie havarijné poistenie?

Prečo je havarijné poistenie cez stránku Porovnajto.sk výhodnejšie?

Ako uzavrieť havarijné poistenie online?

Je na uzavretie havarijného poistenia nutná fotodokumentácia?

Ako zaplatiť havarijné poistenie?

Kedy a ako môžem existujúce havarijné poistenie vypovedať ?

Ako u nás funguje porovnávanie


Základné údaje

Najskôr budeme od vás potrebovať niekoľko základných informácií, aby sme vám mohli vyhľadať vhodné ponuky.


Zoznam ponúk

Na základe zadaných údajov pre vás vyhľadáme a prehľadne zobrazíme ponuky od overených poskytovateľov.


Spresňovanie

Zobrazené ponuky a ceny môžete ďalej spresňovať doplnením ďalších súvisiacich údajov.

Uzavretie zmluvy

Vyberte si ktorúkoľvek zo zobrazených ponúk a zmluvu môžete hneď aj uzavrieť - priamo cez webovú stránku alebo telefonicky.

Čo je to havarijné poistenie? 

Na rozdiel od povinného zmluvného poistenia (PZP) je havarijné poistenie dobrovoľné poistenie vozidla, ktoré vás a vaše vozidlo chráni pred krádežou, poškodením alebo zničením v dôsledku živelnej pohromy či vandalizmu. Princípom havarijného poistenia, známe pod názvom kasko, je nahradiť škody na vašom majetku a kryť tiež iné vážne riziká.

Na čo si dať pred uzavretím havarijného poistenia pozor? 

Kvalitné havarijné poistenie by malo pokryť všetky riziká, to znamená haváriu, krádež, vandalizmus i živly. Jeho súčasťou by mali byť aj asistenčné služby určené pre prípady nehôd, porúch, poškodenia alebo krádeže auta, prípadne pre iné problémy s pojazdnosťou vozidla. 


Ako doplnkové riziká je možné pripoistiť aj ďalšie, napríklad poškodenie čelného skla, úrazom posádky vozidla, pripoistenie batožiny a mnohé iné. 


Dôležitým parametrom pri havarijnom poistení je tiež  výška spoluúčasti. Tá vyjadruje, v akej výške sa vy ako poistený vlastník vozidla budete podieľať na úhrade prípadných nákladov. Môže byť vyjadrená v percentách alebo konkrétnou sumou, najčastejšie však ich kombináciou.  

Ako získať najlepšie havarijné poistenie? 

Na Slovensku existuje množstvo poisťovní, ktoré poskytujú havarijné poistenie. Jednotlivé produkty havarijného poistenia sa od seba odlišujú, a to nielen cenou, ale aj rozsahom krytia rizík, spoluúčasťou a ďalšími podmienkami. Pri stanovení výšky poistného prihliadajú poisťovne nielen na vek, značku, cenu vozidla, ale i na jeho technický stav. Do úvahy sa berie tiež vek držiteľa a dĺžka jeho vodičského oprávnenia, lokalita bydliska, doba bezškodového priebehu a druh využívania vozidla. Ako teda získať najvýhodnejšie havarijné poistenie?  

Porovnajte si kasko online 

Najlepšie urobíte, ak si havarijné poistenie porovnáte a získate prehľad o cene poistenia a jeho podmienkach v jednotlivých poisťovniach. Kasko porovnanie môžete pritom urobiť jednoducho prostredníctvom našej online kalkulačky.  

Havarijné poistenie si však nevyberajte len podľa ceny. Najlacnejšie havarijné poistenie totiž nemusí automaticky znamenať aj najvýhodnejšie. Takéto poistenie vám totiž nemusí kryť všetky potrebné riziká a v prípade škodovej udalosti vám nepomôže. Ak si však poistku zvolíte správne, nemusíte platiť nič navyše.  

Uzatvorte kasko online 

Po tom, ako ste si na základe nášho porovnania vybrali ten najvýhodnejší produkt pre vás, kliknite na Poistiť sa, doplňte ďalšie požadované údaje a zmluvu môžete uzavrieť priamo cez internet, prípadne prostredníctvom nášho makléra telefonicky.


Po uzavretí zmluvy vám na vašu e-mailovú adresu pošleme e-mail s ďalšími inštrukciami o tom, ktoré doklady je potrebné doložiť,  prípadne či bude potrebná technická prehliadka vozidla alebo predloženie fotodokumentácie. Požiadavky sa totiž odlišujú v závislosti od konkrétnej poisťovne a tiež od toho, či poisťujete nové alebo jazdené vozidlo.


Celý proces zvládnete v priebehu niekoľkých minút z pohodlia domova. V prípade akýkoľvek otázok sú vám samozrejme k dispozícii aj naši špecialisti, ktorí vám s poistením radi pomôžu. Následne platíte poistku raz ročne, prípadne v polročných alebo štvrťročných splátkach v závislosti od vybranej poisťovne.


Vyberte si teda havarijné poistenie, ktoré pokrýva  potrebné riziká za najvýhodnejšiu cenu.

Porovnaný magazín

 • podpis zmluvy
  29. januára 2024|
  Koľko stojí prepis dovezeného auta zo zahraničia?

  Uvažujete o kúpe vozidla zo zahraničia? Okrem dohodnutia detailov s predajcom nezabudnite na ďalšie povinnosti, ktoré vás čakajú. Patrí sem napríklad odhlásenie vozidla v zahraničí, uzatvorenie povinného zmluvného poistenia, podanie žiadosti o uznanie typového schválenia a ďalšie kroky. Ak neviete, ako postupovať, využite náš praktický návod.

 • rozbité čelné sklo na aute
  08. januára 2024|
  Koľko stojí výmena čelného skla v Bratislave?

  Čelné sklo môže poškodiť dokonca aj najmenší kamienok, ktorý sa odrazí vo vysokej rýchlosti spod kolesa vozidla idúceho pred vami. Niekedy si škodu všimnete ihneď, inokedy až po istom čase, napríklad pri umývaní auta. Čo robiť v takom prípade? Je dôležité čo najskôr vyriešiť aj najmenšiu prasklinu, aby ste kvôli nej nemuseli platiť vysokú pokutu.

 • nové auto bez ŠPZ
  28. decembra 2023|
  Zoznam EČV na Slovensku: Poznáte ich všetky?

  Hoci sa na našich cestách postupne objavuje čoraz viac vozidiel so značkou začínajúcou AA, staré „ešpézetky” s označením okresu budeme vídať ešte pomerne dlho. Doteraz zaužívaný model evidenčných čísel viazaný na auto a okres je totiž stále platný a oba formáty budú fungovať súbežne. Ak chcete mať prehľad o všetkých skratkách okresov na Slovensku, alebo hľadáte konkrétnu skratku, pozrite si ich v našom zozname.

 • žena za volantom v novom aute
  22. decembra 2023|
  Prihlásenie auta z Čiech a Moravy: Ako na to?

  Rozhodli ste sa, že si zaobstaráte vozidlo z Čiech alebo Moravy? V tom prípade musíte vedieť, ako ho správne prihlásiť. Celý proces nie je náročný, no skladá sa z viacerých krokov. Ktoré to sú a na čo si dávať pozor?

 • jednodňová diaľničná známka 2024
  19. decembra 2023|
  Dá sa na Slovensku kúpiť jednodňová diaľničná známka?

  Európsky parlament schválil v apríli tohto roka jednodňovú diaľničnú známku Eurovignette. Jej úlohou je uľahčiť cestovanie najmä vodičom, ktorí využívajú spoplatnené cesty len sporadicky, napríklad z dôvodu cesty na dovolenku. Ako bude jednodňová známka fungovať, koľko bude stáť a kedy sa bude dať kúpiť? Pripravili sme pre vás všetky informácie.

 • autá na diaľnici
  14. decembra 2023|
  Diaľničná známka 2024: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Plánujete v roku 2024 využívať diaľnice? V tom prípade nezabudnite na diaľničnú známku, ktorá vám to umožňuje. Aké typy známok sú aktuálne dostupné, aké sú ich ceny a ktorá z možností sa vám oplatí najviac? Máme pre vás všetky odpovede.

 • muž na vozíku s asistentkou
  09. decembra 2023|
  Zľava na auto či servis pre ZŤP: Kedy máte nárok?

  Pre niektorých ľudí je auto kvôli ťažkému zdravotnému postihnutiu nutnosťou. Aj preto majú osoby so ZŤP preukazom nárok na rôzne cenové zvýhodnenia. Ak k nim patríte aj vy, v nasledujúcich riadkoch vám prinášame prehľad, o aké príspevky a za akých podmienok môžete v súvislosti s autom požiadať.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • hracie autíčko na stole
  05. novembra 2023|
  Prihlásenie vozidla z iného okresu: Ako prepísať auto v okrese?

  Kúpa vozidla si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj administratívne úkony, ktoré treba vykonať. Tieto úkony sú spojené najmä s prepisom auta.Celý proces prepisu sa výrazne zjednodušil a vybavíte ho na jednom mieste.

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.