Staršia pani s tabletom v rukách

Výhody online poistenia!

3. 8. 2017
|
Dĺžka čítania: 5 min.

Online nákupy a platby sú čoraz rozšírenejšie. Medzi ich hlavné výhody patrí pohodlie nákupu a často aj nižšia cena. Pri online poistení sa k predaju prirátavajú aj ďalšie výhody.

Papier už netreba

Pre mnoho ľudí je potreba fyzického podpísania zmluvy stále jedným z dôvodov, prečo nevyužívajú online poistenie. Lenže tak, ako aj papierové peniaze prešli do online prostredia, rovnaké je to aj s poistnými zmluvami. Celý proces uzatvárania zmlúv prebieha elektronickou formou. Preto nie je potrebné nič vypisovať ani vypĺňať perom. Navyše všetky dokumenty vám následne budú doručené e-mailom, alebo aj poštou.

Rýchlosť

Absolútnou výhodou poistenia online je, že ho máte do pár sekúnd uzatvorené a platné. To je výhodné najmä v prípade uzatvorenia cestovného poistenia, alebo poistenia do hôr. Poistiť sa navyše dá 24 hodín denne, sedem dní v týždni a nepotrebujete čakať na otvorenie pobočky. Tým šetrí enormne váš čas.

Okamžite platné poistenie

Ak hovoríme o rýchlosti, tak výhodou je aj okamžitá platnosť, prípadne platnosť od dňa ktorý si určíte. Platbu môžete realizovať obvykle platobnou kartou, alebo prevodom na účet. Aktuálnosť oceníte napríklad pri uzatváraní poistenia počas víkendu, ak plánujete vyraziť na hory.

Dostanete najvýhodnejšie poistenie

Na internete máte možnosť okamžite si prepočítať najvýhodnejšie dostupné poistenie na trhu z viacerých poisťovní. Algoritmus podľa vašich parametrov nájde najvýhodnejšiu cenu. Navyše niektoré poisťovne pri podpisovaní zmluvy online ponúkajú aj bonusy.

Jednoduchosť

Online poistenie je vytvorené tak, aby ste počas celého procesu uzatvárania poistky mohli vybrať konkrétne údaje, prípadne ich doplniť. Mnoho formulárov je prednastavených, čo znamená, že takto uzatvoriť poistenie zvládne aj človek, ktorý nemá veľké počítačové znalosti.

Čo uzatvárať cez internet?

O poistení platí to, čo aj o ostatných tovaroch. Sú poistenia, ktoré sú ako stvorené pre internetové uzatváranie a nie je ani potrebné sa zamýšľať nad tým, že kvôli podpisu zmluvy musíte niekam chodiť. Cez internet najpohodlnejšie uzatvoríte PZP, havarijné poistenia, poistenie domácnosti a  cestovné poistenie. Platí, že cez internet je najvýhodnejšie uzatvárať poistky, ktoré majú jasne vymedzené parametre. To znamená napríklad počet dní v zahraničí, krajinu, typy poistného krytia. Pri byte napríklad presnú rozlohu. Navolíte si údaje a poistenie uzatvoríte. Na druhej strane ani technologický pokrok zatiaľ nepraje napríklad uzatváraniu životných poistení online, kde je potrebné zohľadniť množstvo špecifických detailov a poskytnúť odborné poradenstvo.

Barbora PetříkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • nezverejnené evidenčné číslo vozidla
  30. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Zmeny k novým tabuľkám s EČV: Čo čaká motoristov?

  O nových evidenčných číslach sa začalo hovoriť už v roku 2021. Zmena ich výzoru a používania mala prísť do platnosti v marci 2022. Nestalo sa tak a po najnovších úpravách je v hre ďalší dátum, presnejšie 1. január 2023. Aké zmeny môžu motoristi očakávať?

 • žena na Maledivy
  29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • autá jazdiace po zasneženej ceste
  09. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Ako zvládnuť zimu za volantom?

  Zima je jedným z najnáročnejších období pre nejedného vodiča. Poľadovica a nízke teploty zvyšujú riziko dopravnej nehody či inej kolízie, ktorá môže skončiť nešťastím. Ak sa tomu chcete vyhnúť, nezabudnite sa na chladné ročné obdobie správne pripraviť. Ako na to? Máme pre vás praktické tipy.

 • auto-súčiastky
  30. novembra 2022|Silvia Múdra
  Vyradenie starého vozidla z evidencie: Aké sú možnosti?

  Priemerná životnosť vozidla je 12 až 15 rokov. Po uplynutí tohto obdobia sa často stáva nepojazdným a je potrebné ho vyradiť z evidencie. Ako takýto proces prebieha? Je možné takéto vozidlo rozpredať na náhradné diely alebo je potrebné ho zošrotovať? Zaujímajú vás poplatky s tým spojené? Všetky odpovede sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.