Staršia pani s tabletom v rukách

Výhody online poistenia!

3. 8. 2017
|
Dĺžka čítania: 5 min.

Online nákupy a platby sú čoraz rozšírenejšie. Medzi ich hlavné výhody patrí pohodlie nákupu a často aj nižšia cena. Pri online poistení sa k predaju prirátavajú aj ďalšie výhody.

Papier už netreba

Pre mnoho ľudí je potreba fyzického podpísania zmluvy stále jedným z dôvodov, prečo nevyužívajú online poistenie. Lenže tak, ako aj papierové peniaze prešli do online prostredia, rovnaké je to aj s poistnými zmluvami. Celý proces uzatvárania zmlúv prebieha elektronickou formou. Preto nie je potrebné nič vypisovať ani vypĺňať perom. Navyše všetky dokumenty vám následne budú doručené e-mailom, alebo aj poštou.

Rýchlosť

Absolútnou výhodou poistenia online je, že ho máte do pár sekúnd uzatvorené a platné. To je výhodné najmä v prípade uzatvorenia cestovného poistenia, alebo poistenia do hôr. Poistiť sa navyše dá 24 hodín denne, sedem dní v týždni a nepotrebujete čakať na otvorenie pobočky. Tým šetrí enormne váš čas.

Okamžite platné poistenie

Ak hovoríme o rýchlosti, tak výhodou je aj okamžitá platnosť, prípadne platnosť od dňa ktorý si určíte. Platbu môžete realizovať obvykle platobnou kartou, alebo prevodom na účet. Aktuálnosť oceníte napríklad pri uzatváraní poistenia počas víkendu, ak plánujete vyraziť na hory.

Dostanete najvýhodnejšie poistenie

Na internete máte možnosť okamžite si prepočítať najvýhodnejšie dostupné poistenie na trhu z viacerých poisťovní. Algoritmus podľa vašich parametrov nájde najvýhodnejšiu cenu. Navyše niektoré poisťovne pri podpisovaní zmluvy online ponúkajú aj bonusy.

Jednoduchosť

Online poistenie je vytvorené tak, aby ste počas celého procesu uzatvárania poistky mohli vybrať konkrétne údaje, prípadne ich doplniť. Mnoho formulárov je prednastavených, čo znamená, že takto uzatvoriť poistenie zvládne aj človek, ktorý nemá veľké počítačové znalosti.

Čo uzatvárať cez internet?

O poistení platí to, čo aj o ostatných tovaroch. Sú poistenia, ktoré sú ako stvorené pre internetové uzatváranie a nie je ani potrebné sa zamýšľať nad tým, že kvôli podpisu zmluvy musíte niekam chodiť. Cez internet najpohodlnejšie uzatvoríte PZP, havarijné poistenia, poistenie domácnosti a  cestovné poistenie. Platí, že cez internet je najvýhodnejšie uzatvárať poistky, ktoré majú jasne vymedzené parametre. To znamená napríklad počet dní v zahraničí, krajinu, typy poistného krytia. Pri byte napríklad presnú rozlohu. Navolíte si údaje a poistenie uzatvoríte. Na druhej strane ani technologický pokrok zatiaľ nepraje napríklad uzatváraniu životných poistení online, kde je potrebné zohľadniť množstvo špecifických detailov a poskytnúť odborné poradenstvo.

Barbora PetříkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • nezverejnené evidenčné číslo vozidla
  30. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Zmeny k novým tabuľkám s EČV: Čo čaká motoristov?

  O nových evidenčných číslach sa začalo hovoriť už v roku 2021. Zmena ich výzoru a používania mala prísť do platnosti v marci 2022. Nestalo sa tak a po najnovších úpravách je v hre ďalší dátum, presnejšie 1. január 2023. Aké zmeny môžu motoristi očakávať?

 • autá jazdiace po zasneženej ceste
  09. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Ako zvládnuť zimu za volantom?

  Zima je jedným z najnáročnejších období pre nejedného vodiča. Poľadovica a nízke teploty zvyšujú riziko dopravnej nehody či inej kolízie, ktorá môže skončiť nešťastím. Ak sa tomu chcete vyhnúť, nezabudnite sa na chladné ročné obdobie správne pripraviť. Ako na to? Máme pre vás praktické tipy.

 • auto-súčiastky
  30. novembra 2022|Silvia Múdra
  Vyradenie starého vozidla z evidencie: Aké sú možnosti?

  Priemerná životnosť vozidla je 12 až 15 rokov. Po uplynutí tohto obdobia sa často stáva nepojazdným a je potrebné ho vyradiť z evidencie. Ako takýto proces prebieha? Je možné takéto vozidlo rozpredať na náhradné diely alebo je potrebné ho zošrotovať? Zaujímajú vás poplatky s tým spojené? Všetky odpovede sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • vytopené auto na ulici
  22. novembra 2022|Dominika Blchová
  Poistenie auta proti živelným pohromám: Aké máte možnosti?

  Na svoje vozidlo si musíte dávať pozor. Nikdy neviete, čo sa mu môže stať. Parkovanie v garáži alebo pri dome však nemusí stačiť. Najlepšie je preto spoľahnúť sa na krytie z poistenia alebo pripoistenia. Takéto zabezpečenie je dôležité hlavne v prípade živelných udalostí. Aké máte možnosti?

 • auto na ceste
  11. novembra 2022|Martina Pisarčíková
  Čo je amortizácia auta a čo ju spôsobuje?

  Pri vybavovaní povinného zmluvného alebo havarijného poistenia sa môžete stretnúť aj so slovom amortizácia. Tá môže výrazne ovplyvniť to, ako na vozidlo pozerajú jednotlivé poisťovne a akú výslednú sumu vám za poistku ponúknu. Čo amortizácia znamená a prečo je taká dôležitá?

 • žena s diárom v ruke sediaca za počítačom
  17. augusta 2022|Daniel Výcha
  Ako sa objednať na dopravný inšpektorát?

  Návšteva dopravného inšpektorátu sa mnohým ľuďom spája s vybavovaním rôznych dokumentov ohľadom novšieho alebo staršieho vozidla. Ak máte cestu na inšpektorát aj vy, tak ešte predtým, ako vyrazíte, si nezabudnite najprv rezervovať termín. Urobiť tak môžete pohodlne cez internet.

 • kontrola PZP cez počítač
  12. júna 2022|Diana Kotesová
  Overenie PZP: Ako na to?

  Povinné zmluvné poistenie je zo zákona povinné a musí ho mať uzatvorené každé vozidlo. Jeho platnosť si môžete overiť prostredníctvom online nástrojov, a to bez toho, aby ste niekam chodili. Ako overiť platnosť poistnej zmluvy svojho alebo cudzieho auta? Máme pre vás jednoduchý návod.

 • Chrániť domov
  30. apríla 2022|Silvia Múdra
  3 dôvody, prečo uzavrieť poistenie domácnosti

  Poistenie domácnosti je jedným z produktov poistenia majetku. Vzťahuje sa na všetky hnuteľné veci vo vašom dome alebo byte a zahŕňa celé spektrum rizík, ktoré váš majetok ohrozujú. Ak si stále nie ste úplne istí, či takýto produkt vôbec potrebujete, prečítajte si nasledujúci článok. Zhrnuli sme v ňom tri najdôležitejšie dôvody, prečo sa poistenie domácnosti oplatí uzavrieť.

 • Pár pri počítači
  07. marca 2022|Martina Pisarčíková
  Poistenie domácnosti: Čo ovplyvňuje výšku poistného?

  Poistenie domácnosti je často využívaný produkt mnohých poisťovní. Dôvod je ten, že ide o výhodný balík kryjúci niekoľko oblastí. Pri jeho výbere sa však stretnete s viacerými možnosťami, ktoré sa líšia v závislosti od ceny, výšky krytia a pripoistení. Čo všetko ovplyvňuje výslednú sumu?