Staršia pani s tabletom v rukách

Výhody online poistenia!

3. 8. 2017
|
Dĺžka čítania: 5 min.

Online nákupy a platby sú čoraz rozšírenejšie. Medzi ich hlavné výhody patrí pohodlie nákupu a často aj nižšia cena. Pri online poistení sa k predaju prirátavajú aj ďalšie výhody.

Papier už netreba

Pre mnoho ľudí je potreba fyzického podpísania zmluvy stále jedným z dôvodov, prečo nevyužívajú online poistenie. Lenže tak, ako aj papierové peniaze prešli do online prostredia, rovnaké je to aj s poistnými zmluvami. Celý proces uzatvárania zmlúv prebieha elektronickou formou. Preto nie je potrebné nič vypisovať ani vypĺňať perom. Navyše všetky dokumenty vám následne budú doručené e-mailom, alebo aj poštou.

Rýchlosť

Absolútnou výhodou poistenia online je, že ho máte do pár sekúnd uzatvorené a platné. To je výhodné najmä v prípade uzatvorenia cestovného poistenia, alebo poistenia do hôr. Poistiť sa navyše dá 24 hodín denne, sedem dní v týždni a nepotrebujete čakať na otvorenie pobočky. Tým šetrí enormne váš čas.

Okamžite platné poistenie

Ak hovoríme o rýchlosti, tak výhodou je aj okamžitá platnosť, prípadne platnosť od dňa ktorý si určíte. Platbu môžete realizovať obvykle platobnou kartou, alebo prevodom na účet. Aktuálnosť oceníte napríklad pri uzatváraní poistenia počas víkendu, ak plánujete vyraziť na hory.

Dostanete najvýhodnejšie poistenie

Na internete máte možnosť okamžite si prepočítať najvýhodnejšie dostupné poistenie na trhu z viacerých poisťovní. Algoritmus podľa vašich parametrov nájde najvýhodnejšiu cenu. Navyše niektoré poisťovne pri podpisovaní zmluvy online ponúkajú aj bonusy.

Jednoduchosť

Online poistenie je vytvorené tak, aby ste počas celého procesu uzatvárania poistky mohli vybrať konkrétne údaje, prípadne ich doplniť. Mnoho formulárov je prednastavených, čo znamená, že takto uzatvoriť poistenie zvládne aj človek, ktorý nemá veľké počítačové znalosti.

Čo uzatvárať cez internet?

O poistení platí to, čo aj o ostatných tovaroch. Sú poistenia, ktoré sú ako stvorené pre internetové uzatváranie a nie je ani potrebné sa zamýšľať nad tým, že kvôli podpisu zmluvy musíte niekam chodiť. Cez internet najpohodlnejšie uzatvoríte PZP, havarijné poistenia, poistenie domácnosti a  cestovné poistenie. Platí, že cez internet je najvýhodnejšie uzatvárať poistky, ktoré majú jasne vymedzené parametre. To znamená napríklad počet dní v zahraničí, krajinu, typy poistného krytia. Pri byte napríklad presnú rozlohu. Navolíte si údaje a poistenie uzatvoríte. Na druhej strane ani technologický pokrok zatiaľ nepraje napríklad uzatváraniu životných poistení online, kde je potrebné zohľadniť množstvo špecifických detailov a poskytnúť odborné poradenstvo.

Barbora PetříkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • muž na elektrickej kolobežke
  24. novembra 2023|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Vlastníte elektrickú kolobežku alebo segway? Potom vás čaká nová povinnosť. Od januára 2024 by mala začať platiť novela zákona o PZP, podľa ktorej budú musieť mať aj používatelia týchto dopravných prostriedkov za určitých okolností uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?