Muž v bielej košeli za PC

Poistenie online, alebo na pobočke? Čo sa viac oplatí?

Svet technológií sa dotkol aj súčastí života, pri ktorých bol ešte donedávna potrebný osobný kontakt. Typickým príkladom je poistenie, ktoré robí poistky výhodnejšími, lacnejšími a šetrí čas. No existujú aj poistenia, ktoré je stále lepšie prebrať so živým človekom.

Rýchlo, lacno a kvalitne

Ak hovoríme o poistení cez internet, treba si uvedomiť, že najvhodnejšie sú také, ktoré majú presne definované položky a netreba ich píliš skúmať. Príkladom je cestovné poistenie, kvôli ktorému sa skutočne neoplatí dnes chodiť do poisťovne. Zadáte krajinu, dĺžku pobytu osobné údaje, vyberiete si pripoistenia a poistenie máte okamžite uzatvorené. Ďalším príkladom je PZP, ktoré sa  jednoducho rýchlo uzavrie na základe presne zadaných parametrov a prakticky to zvládne každý podľa presnej navigácie. Tak je to aj pri havarijnom poistení, či poistení domácnosti. Zadáte rozlohu bytu, vyberiete si poistné sumy a všetko máte s nesmiernou časovou úsporou. Uvedené druhy poistenia je v dnešnej dobe naozaj výhodnejšie uzatvárať na diaľku. Má to množstvo výhod.

Vždy je niekto nablízku

Poistenie cez internet je do veľkej miery o samostatnosti samotného klienta, ale netreba sa báť, že niečo pokazíte. Vždy je niekto na stránke k dispozícii na telefónnom kontakte, alebo prostredníctvom chatu a prakticky tak máte k dispozícii živého poradcu, akurát nemusíte vystrčiť ani päty z domu. Navyše všetky potrebné dokumenty sú vám doručené poštou, alebo e-mailom, takže máte k dispozícii rovnaké doklady akoby ste sa práve vrátili z pobočky.

Lacnejšie poistenie

Poisťovne rady odľahčia samotných klientských pracovníkov, preto je poistenie online často zvýhodňované cenou. Nie je nič nezvyčajné, ak dostanete rovnakú poistku cez internet lacnejšie ako na pobočke.

Unikátne výhody

Medzi nesmierne výhody poistenia online patrí aj fakt, že takmer vždy máte k dispozícii aj porovnávanie a kalkulačky, ktoré vám vypočítajú adekvátne najnižšiu poistku na vami zvolené parametre. Nemusíte si tak zodrať nohy a obchodiť poisťovne, v každej stráviť čas a potom s rozhodovať. Takto si spravíte prieskum online a poistenie okamžite uzavriete. Najvýhodnejšie.

Životné poistenie radšej osobne

Napriek pokročilým technológiám existuje stále jeden druh poistenia, ktorý je lepšie cez počítač neuzatvárať. Dokonca je málo poisťovní, ktoré vôbec životné poistenie spustili na online platformu a aj to si nezískalo obľubu. Tu totiž je potrebné často ušiť poistenie na mieru, zhodnotiť potreby nielen samotného poisteného, ale aj jeho rodiny a vychádzať aj zo skúsenosti, predebatovať stav diagnóz a podobne. Preto je v prípade životného poistenia omnoho lepšie vyhľadať odborníka, ako sa trápiť v online svete. V iných prípadoch je internet pri poistení výhodnejšou voľbou.

Barbora PetříkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • muž na elektrickej kolobežke
  24. novembra 2023|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Vlastníte elektrickú kolobežku alebo segway? Potom vás čaká nová povinnosť. Od januára 2024 by mala začať platiť novela zákona o PZP, podľa ktorej budú musieť mať aj používatelia týchto dopravných prostriedkov za určitých okolností uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?