Muž v bielej košeli za PC

Poistenie online, alebo na pobočke? Čo sa viac oplatí?

Svet technológií sa dotkol aj súčastí života, pri ktorých bol ešte donedávna potrebný osobný kontakt. Typickým príkladom je poistenie, ktoré robí poistky výhodnejšími, lacnejšími a šetrí čas. No existujú aj poistenia, ktoré je stále lepšie prebrať so živým človekom.

Rýchlo, lacno a kvalitne

Ak hovoríme o poistení cez internet, treba si uvedomiť, že najvhodnejšie sú také, ktoré majú presne definované položky a netreba ich píliš skúmať. Príkladom je cestovné poistenie, kvôli ktorému sa skutočne neoplatí dnes chodiť do poisťovne. Zadáte krajinu, dĺžku pobytu osobné údaje, vyberiete si pripoistenia a poistenie máte okamžite uzatvorené. Ďalším príkladom je PZP, ktoré sa  jednoducho rýchlo uzavrie na základe presne zadaných parametrov a prakticky to zvládne každý podľa presnej navigácie. Tak je to aj pri havarijnom poistení, či poistení domácnosti. Zadáte rozlohu bytu, vyberiete si poistné sumy a všetko máte s nesmiernou časovou úsporou. Uvedené druhy poistenia je v dnešnej dobe naozaj výhodnejšie uzatvárať na diaľku. Má to množstvo výhod.

Vždy je niekto nablízku

Poistenie cez internet je do veľkej miery o samostatnosti samotného klienta, ale netreba sa báť, že niečo pokazíte. Vždy je niekto na stránke k dispozícii na telefónnom kontakte, alebo prostredníctvom chatu a prakticky tak máte k dispozícii živého poradcu, akurát nemusíte vystrčiť ani päty z domu. Navyše všetky potrebné dokumenty sú vám doručené poštou, alebo e-mailom, takže máte k dispozícii rovnaké doklady akoby ste sa práve vrátili z pobočky.

Lacnejšie poistenie

Poisťovne rady odľahčia samotných klientských pracovníkov, preto je poistenie online často zvýhodňované cenou. Nie je nič nezvyčajné, ak dostanete rovnakú poistku cez internet lacnejšie ako na pobočke.

Unikátne výhody

Medzi nesmierne výhody poistenia online patrí aj fakt, že takmer vždy máte k dispozícii aj porovnávanie a kalkulačky, ktoré vám vypočítajú adekvátne najnižšiu poistku na vami zvolené parametre. Nemusíte si tak zodrať nohy a obchodiť poisťovne, v každej stráviť čas a potom s rozhodovať. Takto si spravíte prieskum online a poistenie okamžite uzavriete. Najvýhodnejšie.

Životné poistenie radšej osobne

Napriek pokročilým technológiám existuje stále jeden druh poistenia, ktorý je lepšie cez počítač neuzatvárať. Dokonca je málo poisťovní, ktoré vôbec životné poistenie spustili na online platformu a aj to si nezískalo obľubu. Tu totiž je potrebné často ušiť poistenie na mieru, zhodnotiť potreby nielen samotného poisteného, ale aj jeho rodiny a vychádzať aj zo skúsenosti, predebatovať stav diagnóz a podobne. Preto je v prípade životného poistenia omnoho lepšie vyhľadať odborníka, ako sa trápiť v online svete. V iných prípadoch je internet pri poistení výhodnejšou voľbou.

Barbora PetříkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • nezverejnené evidenčné číslo vozidla
  30. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Zmeny k novým tabuľkám s EČV: Čo čaká motoristov?

  O nových evidenčných číslach sa začalo hovoriť už v roku 2021. Zmena ich výzoru a používania mala prísť do platnosti v marci 2022. Nestalo sa tak a po najnovších úpravách je v hre ďalší dátum, presnejšie 1. január 2023. Aké zmeny môžu motoristi očakávať?

 • autá jazdiace po zasneženej ceste
  09. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Ako zvládnuť zimu za volantom?

  Zima je jedným z najnáročnejších období pre nejedného vodiča. Poľadovica a nízke teploty zvyšujú riziko dopravnej nehody či inej kolízie, ktorá môže skončiť nešťastím. Ak sa tomu chcete vyhnúť, nezabudnite sa na chladné ročné obdobie správne pripraviť. Ako na to? Máme pre vás praktické tipy.

 • auto-súčiastky
  30. novembra 2022|Silvia Múdra
  Vyradenie starého vozidla z evidencie: Aké sú možnosti?

  Priemerná životnosť vozidla je 12 až 15 rokov. Po uplynutí tohto obdobia sa často stáva nepojazdným a je potrebné ho vyradiť z evidencie. Ako takýto proces prebieha? Je možné takéto vozidlo rozpredať na náhradné diely alebo je potrebné ho zošrotovať? Zaujímajú vás poplatky s tým spojené? Všetky odpovede sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • vytopené auto na ulici
  22. novembra 2022|Dominika Blchová
  Poistenie auta proti živelným pohromám: Aké máte možnosti?

  Na svoje vozidlo si musíte dávať pozor. Nikdy neviete, čo sa mu môže stať. Parkovanie v garáži alebo pri dome však nemusí stačiť. Najlepšie je preto spoľahnúť sa na krytie z poistenia alebo pripoistenia. Takéto zabezpečenie je dôležité hlavne v prípade živelných udalostí. Aké máte možnosti?

 • auto na ceste
  11. novembra 2022|Martina Pisarčíková
  Čo je amortizácia auta a čo ju spôsobuje?

  Pri vybavovaní povinného zmluvného alebo havarijného poistenia sa môžete stretnúť aj so slovom amortizácia. Tá môže výrazne ovplyvniť to, ako na vozidlo pozerajú jednotlivé poisťovne a akú výslednú sumu vám za poistku ponúknu. Čo amortizácia znamená a prečo je taká dôležitá?

 • žena s diárom v ruke sediaca za počítačom
  17. augusta 2022|Daniel Výcha
  Ako sa objednať na dopravný inšpektorát?

  Návšteva dopravného inšpektorátu sa mnohým ľuďom spája s vybavovaním rôznych dokumentov ohľadom novšieho alebo staršieho vozidla. Ak máte cestu na inšpektorát aj vy, tak ešte predtým, ako vyrazíte, si nezabudnite najprv rezervovať termín. Urobiť tak môžete pohodlne cez internet.

 • kontrola PZP cez počítač
  12. júna 2022|Diana Kotesová
  Overenie PZP: Ako na to?

  Povinné zmluvné poistenie je zo zákona povinné a musí ho mať uzatvorené každé vozidlo. Jeho platnosť si môžete overiť prostredníctvom online nástrojov, a to bez toho, aby ste niekam chodili. Ako overiť platnosť poistnej zmluvy svojho alebo cudzieho auta? Máme pre vás jednoduchý návod.

 • Chrániť domov
  30. apríla 2022|Silvia Múdra
  3 dôvody, prečo uzavrieť poistenie domácnosti

  Poistenie domácnosti je jedným z produktov poistenia majetku. Vzťahuje sa na všetky hnuteľné veci vo vašom dome alebo byte a zahŕňa celé spektrum rizík, ktoré váš majetok ohrozujú. Ak si stále nie ste úplne istí, či takýto produkt vôbec potrebujete, prečítajte si nasledujúci článok. Zhrnuli sme v ňom tri najdôležitejšie dôvody, prečo sa poistenie domácnosti oplatí uzavrieť.