Lyžiar na zasneženom kopci

Poistenia, ktoré ocení každý lyžiar!

Balík zimných rukavíc, ochrannej prilby a chráničov na telo nemusíte lyžiarom vystačiť. Pre ochranu svojho zdravia a majetku treba prirodzene spraviť maximum, ale každý vie, že aj to môže byť málo. Preto je lepšie pred tým, ako vyrazíte zlyžovať zjazdovky odškrtnúť aj pár poistení, na ktoré by mal každý lyžiar myslieť dopredu.

Havarijné poistenie

Výhodou je, že havarijné poistenie kryje aj škody na aute, ktoré môžu nastať napriek tomu, že ste ukážkovým šoférom. Je extrémne jednoduché dostať kamienkom do čelného sklam ktoré pukne. Táto nehodu prefinancuje v niektorých prípadoch aj povinné zmluvné poistenie, ale v prípade havarijného je to bez starostí. Rovnako ako kolízie so snehovým závejom, poškriabanie laku o ľad, alebo jednoducho fakt, že vám niekto na zamrznutom parkovisku jemne ťukne karosériu. O živelných katastrofách nehovoriac. Riziko poškodenia vozidla sa počas zimy výrazne zvyšuje.

Úrazové poistenie

Ani dobrý lyžiari nemajú istotu, že prejdú zjazdovku bez úrazu. Riziko sa zvyšuje, ak ste lyžiarom v zábehu, alebo príležitostným športovcov. Úrazové poistenie vás síce od nehody neuchráni, ale poskytne finančné krytie vašej rodine, ak by bol úraz fatálny, môžete si poistiť trvalé následky, denné odškodné počas pobytu v nemocnici, všetky náklady spojené s úrazom aj bolestné.

Cestovné poistenie

V ňom máte možnosť poistiť sa nielen na liečbu v zahraničí pri jazde na Alpských ľadovcoch, ale aj pripoistenie batožiny. To dokáže v mnohých prípadoch zmierniť bolesť z odcudzeného majetku. Ak cestujete mimo republiku, práve cestovné poistenie by malo byť nutnou výbavou.  Rieši aj také dôležité veci ako je prevoz domov, či dokonca hradí cestu príbuzného za vami aj do nemocnice za hranicami. Záleží od krytia, ale na cestovnom poistení nie je dobré šetriť. Jeho výhodou je, že sa obvykle uzatvára len na pár dní, výška poistného je skutočne mizivá v porovnaní s tým, čo všetko preplatí.

Poistenie lyžiarskeho výstroja

Niektoré poisťovne kryjú krádež lyží v rámci cestovného poistenia, iné majú na to špeciálny produkt. Vždy si preto pred lyžovačkou overte tento fakt. Aj to, aké musí spĺňať kritériá na zabezpečenie. Niektoré poistky kryjú len zmiznutie lyží uzamknutých v špeciálnej truhle na aute, ak ich necháte na záhradke, krytie sa na ne nevzťahuje.

Zodpovednosť za škodu

Tento druh poistenia sa nazýva poistenie občianskej zodpovednosti a kryje nielen to, či vytopíte suseda počas vašej neprítomnosti, ale aj to, ak niekomu spôsobíte škodu, či úraz napríklad na svahu. Vymáhanie bolestného a odškodného býva poriadne finančné náročne a preto sa vystaviť riziku pri kolektívnom športovaní bez poistenia, môže poriadne otriasť vašimi finančnými istotami.

Barbora PetříkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

 • partia kamarátov na zasnežených horách
  20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • vytopené auto na ulici
  22. novembra 2022|Dominika Blchová
  Poistenie auta proti živelným pohromám: Aké máte možnosti?

  Na svoje vozidlo si musíte dávať pozor. Nikdy neviete, čo sa mu môže stať. Parkovanie v garáži alebo pri dome však nemusí stačiť. Najlepšie je preto spoľahnúť sa na krytie z poistenia alebo pripoistenia. Takéto zabezpečenie je dôležité hlavne v prípade živelných udalostí. Aké máte možnosti?

 • turisti držiaci sa za ruky v zasnežených horách
  18. novembra 2022|Michal Postulka
  Neviete, kam na výlety v zime? Skúste nenáročnú zimnú turistiku

  Zima, sneh a ľad dokážu z jednoduchých letných výletov urobiť náročné, niekedy až nebezpečné túry. Ak vám však počas zimných mesiacov chýba pohyb v prírode, nemusíte sa obávať. Slovensko ponúka viaceré turistické chodníky, ktoré sú prístupné počas celého roka. V článku vám poskytneme 5 tipov na nenáročné túry, ktoré zvládnete aj v zime.

 • lietadlo ryanair v oblakoch
  17. októbra 2022|Silvia Múdra
  Ryanair príručná batožina: Aké sú podmienky prepravy?

  Low-costová spoločnosť Ryanair je v našich končinách jednou z najpoužívanejších leteckých spoločností. Vďaka lacným letenkám sa už mnohí z nás dostalo na miesta, o ktorých sme dovtedy len snívali. V cene lacnej letenky si však môžete so sebou vziať len príručnú batožinu. Pozrime sa spolu na to, aká veľká môže byť a čo si do nej môžete zbaliť.

 • Oravský hrad
  03. októbra 2022|Richard Zona
  Kam na výlet? Veľký sprievodca najkrajšími regiónmi Slovenska

  Slovensko je nádherná krajina plná prírodných krás. Je tiež bohatá na rôzne možnosti aktívneho trávenia voľného času. Každý región pritom niečím vyniká. Kam dnes na výlet? Prinášame vám zaujímavé tipy na výlet, tak čítajte ďalej.

 • príručná batožina v lietadle
  28. septembra 2022|Silvia Múdra
  Čo si môžem zobrať do lietadla a čo radšej nechať doma?

  Na príručnú batožinu sa vzťahuje množstvo obmedzení. Nielen čo sa týka jej rozmerov, ale aj obsahu. Čo všetko si môžete zobrať so sebou na palubu lietadla? Prečítajte si náš stručný prehľad povolených a zakázaných vecí do lietadla.

 • 12. septembra 2022|Silvia Múdra
  Kam na dovolenku s deťmi na Slovensku?

  Premýšľate nad tým, kde strávite tohtoročnú letnú dovolenku? Ak vás to neťahá k moru a dokážete oceniť krásy Slovenska, existuje tu neuveriteľné množstvo možností. Vybrali sme pre vás niekoľko oblastí, kde sa s deťmi zaručene nebudete nudiť. Teda, kam na dovolenku s deťmi?