Automobile Dacia SA, skrátene Dacia, je obľúbená rumunská značka áut. Bola založená v roku 1966. Od roku 1999 patrí francúzskej automobilke Renault. Obľuba Dacie sa každým rokom zvyšuje. Dôvodom je vysoká kvalita a bezpečnosť. Pri kúpe vozidla však nezabúdajte na jednu dôležitú vec. Je ňou PZP.

Poznáte tieto zaujímavosti o značke Dacia?

 • 1

  Dacia bola v roku 1966 založená pod názvom Uzina de Autoturisme Pitesti (UAP),

 • 2

  automobilka Dacia je najväčšia rumunská spoločnosť a najväčší vývozca – tvorí až 8 % z celkového vývozu krajiny,

 • 3

  k obľúbeným modelom patria Dacia Duster, Sandero a Spring,

 • 4

  okrem osobných vozidiel sa automobilka orientuje tiež na výrobu a predaj úžitkových modelov.Dacia si vytvorila svoje miesto aj na slovenskom trhu. V obľube ju majú hlavne rodiny, ktoré potrebujú viac miesta. Komfort však poskytne aj jednotlivcom a párom. Vlastnenie Dacie so sebou prináša jednu povinnosť. Je ňou uzatvorenie povinného zmluvného poistenia.

Jazdite bezpečne s Daciou

Dopravné nehody sú sledom udalostí. Mnohokrát sa nedajú predvídať. Pri vysokej rýchlosti stačí aj menšia nepozornosť. V takýchto situáciách nepomôžu ani najlepšie bezpečnostné systémy. Buďte preto vždy o krok vpred a myslite na úplne všetko. Uzatvorte výhodné povinné zmluvné poistenie. Jazdite s pocitom bezpečia.

Povinné zmluvné poistenie je povinné zo zákona. Znamená to, že ho musí mať uzatvorené úplne každé vozidlo. Kryje vás v prípade, že spravíte škody na vozidle niekoho iného. Nemusí to byť len dopravná nehoda. Pokojne môže ísť aj o škrabanec pri parkovaní.


Vedeli ste, že...

… od januára 2021 patrí Dacia do obchodnej jednotky Dacia-Lada? Automobilka Renault, ktorá ju vlastní, predstavila aj nové logo.

Plynulá jazda vďaka PZP

Len málokto si vie predstaviť platenie všetkých škôd spojených s dopravnou nehodou. Keď uzatvoríte výhodné PZP, nemusíte si predstavovať nič. Poistenie vás kryje. V praxi to vyzerá tak, že v prípade dopravnej nehody by mala poisťovňa preplatiť všetky náklady.

Výhodou PZP je najmä fakt, že si ho viete upraviť podľa seba. Stačí, aby ste si k nemu dokúpili pripoistenia, ktoré sa budú následne vzťahovať na vaše vozidlo.


K obľúbeným pripoisteniam sa radia:

Výber povinného zmluvného poistenia

Cena povinného zmluvného poistenia kolíše. Mení sa v závislosti od toho, kde ho vybavujete, nehovoriac o tom, že na výslednú sumu má vplyv aj vaše vozidlo. Poisťovne berú do úvahy hlavne:

 • motorizáciu,

 • rok výroby,

 • model,

 • výrobcu.


Porovnajte si všetky ponuky PZP. Využite na to náš praktický porovnávač, ktorý vám za pár minút predstaví všetky možnosti.

Môže vás zaujímať

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.