Získajte najvýhodnejšie PZP ešte dnes

 • Porovnanie ponúk online

 • Rýchly výsledok už do 2 minút

 • Zelenú kartu obdržíte ihneď

 • Úspora až 50 %

Prečo využiť naše služby?

Najčastejšie otázky

Čo je PZP?

Kto musí uzavrieť PZP?

Čo všetko kryje povinné zmluvné poistenie?

Do akej sumy poisťovňa uhradí škodu?

Prečo sú ceny PZP v jednotlivých poisťovniach odlišné?

Čo budem potrebovať k uzavretiu PZP online?

Ako môžem získať najlacnejšie PZP?

Prečo je poistenie cez stránku Porovnajto.sk výhodnejšie?

Ako a komu môžem poistné zaplatiť?

Ako môžem PZP zrušiť?

Ako u nás funguje porovnávanie

Povinné zmluvné poistenie (PZP) 

Povinné zmluvné poistenie, známe aj pod skratkou  PZP, je zákonné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Toto povinné zákonné poistenie auta sa vzťahuje na každého, kto zodpovedá za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla uvedeného v poistnej zmluve. 


Ak máte uzatvorené PZP a spôsobíte dopravnú nehodu, práve z tohto poistenia sa uhradia škody na majetku alebo zdraví, ktoré boli spôsobené vaším vozidlom tretím osobám.  

dvaja muži riešia nehodu auta

Čo kryje PZP? 

Povinné zmluvné poistenie vám pokryje väčšinu nákladov za škody, ktoré ste spôsobili na zdraví a majetku tretích osôb.  Jeho rozsah je stanovený zákonom a nie je možné ho meniť. Často si však k nemu môžete v jednom balíku objednať aj havarijné poistenie, ktorým rozsah poistenia rozšírite aj o škody, ktoré boli spôsobené vám. Tak získate komplexné poistenie auta.  


Z poistenia zodpovednosti máte právo na to, aby poisťovňa za vás poskytla poškodenému nároky na náhradu:


 • škody na zdraví a náklady pri usmrtení, 

 • škody vzniknutej poškodením, zničením, odcudzením alebo stratou veci, 

 • nákladov spojených s právnym zastúpením, 

 • ušlého zisku.  

Podľa čoho si vybrať PZP?  

Poisťovne pri výpočte PZP zohľadňujú rôzne parametre, ako napríklad značku a model vozidla, objem a výkon motora, rok výroby, hmotnosť vozidla a iné. Výška poistného sa bude odvíjať tiež od vášho veku alebo od toho, či ste už spôsobili dopravnú nehodu. Poistné produkty sa značne odlišujú. Podľa čoho si teda vybrať ten najlepší? Odpoveď je jednoduchá – porovnávajte. 

Porovnajte si PZP 

Produkty jednotlivých poisťovní si môžete porovnať úplne jednoducho -   prostredníctvom našej online kalkulačky.  


Naše porovnanie PZP je úplne zadarmo. Stačí, aby ste zadali základné údaje o vozidle a jeho vlastníkovi a naša online kalkulačka vám prehľadne zoradí ponuky povinného zmluvného poistenia jednotlivých poisťovní.  

Vypočítať ceny 

A keďže pre väčšinu ľudí je najdôležitejšia cena, jednotlivé ponuky zoraďujeme práve podľa nej. Ak hľadáte to najlacnejšie PZP pre vaše vozidlo, potom ste na správnom mieste. Naše ceny sú totiž na úrovni najnižších cien, ktoré poskytujú poisťovne, a to vrátane zliav a bonusov. Vzhľadom na to, že mesačne poisťujeme tisícky automobilov a motocyklov, môžeme vám dohodnúť PZP za aktuálne najvýhodnejších podmienok na trhu.  


Veľmi dôležitá je však aj výška limitov alebo maximálna čiastka, ktorú vám poisťovňa vyplatí v prípade nehody. Podstatná je tiež ponuka možných pripoistení či rozsah asistenčných služieb. Vyberte si tú ponuku, ktorá je pre vás najvhodnejšia.

Uzavrite PZP online 

Povinné zmluvné poistenie si môžete vybaviť osobne vo svojej poisťovni alebo priamo cez internet. Stačí si porovnať produkty, vybrať si ten najvýhodnejší na základe vašich požiadaviek a uzavrieť ho jednoducho online. Celý proces dokončíte sami alebo za pomoci našich špecialistov, ktorí vám ochotne pomôžu. Vybavíme vám povinné zmluvné poistenie u poisťovne, ktorú si sami vyberiete.


Zelenú kartu dostanete prostredníctvom e-mailu hneď po uzatvorení zmluvy. Môžete si ju vytlačiť a vyraziť na cesty. Pozor, táto karta je len dočasná, poisťovňa vám po zaplatení pošle poštou celoročnú kartu.


Skúste si, ako prebieha výpočet povinného zmluvného poistenia. Vyberte si to najlepšie poistenie pre vás a uzatvorte ho jednoducho online.

Porovnaný magazín

 • 09. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Ako zvládnuť zimu za volantom?

  Zima je jedným z najnáročnejších období pre nejedného vodiča. Poľadovica a nízke teploty zvyšujú riziko dopravnej nehody či inej kolízie, ktorá môže skončiť nešťastím. Ak sa tomu chcete vyhnúť, nezabudnite sa na chladné ročné obdobie správne pripraviť. Ako na to? Máme pre vás praktické tipy.

 • 11. novembra 2022|Martina Pisarčíková
  Čo je amortizácia auta a čo ju spôsobuje?

  Pri vybavovaní povinného zmluvného alebo havarijného poistenia sa môžete stretnúť aj so slovom amortizácia. Tá môže výrazne ovplyvniť to, ako na vozidlo pozerajú jednotlivé poisťovne a akú výslednú sumu vám za poistku ponúknu. Čo amortizácia znamená a prečo je taká dôležitá?

 • 22. novembra 2022|Dominika Blchová
  Poistenie auta proti živelným pohromám: Aké máte možnosti?

  Na svoje vozidlo si musíte dávať pozor. Nikdy neviete, čo sa mu môže stať. Parkovanie v garáži alebo pri dome však nemusí stačiť. Najlepšie je preto spoľahnúť sa na krytie z poistenia alebo pripoistenia. Takéto zabezpečenie je dôležité hlavne v prípade živelných udalostí. Aké máte možnosti?

 • 30. novembra 2022|Silvia Múdra
  Vyradenie starého vozidla z evidencie: Aké sú možnosti?

  Priemerná životnosť vozidla je 12 až 15 rokov. Po uplynutí tohto obdobia sa často stáva nepojazdným a je potrebné ho vyradiť z evidencie. Ako takýto proces prebieha? Je možné takéto vozidlo rozpredať na náhradné diely alebo je potrebné ho zošrotovať? Zaujímajú vás poplatky s tým spojené? Všetky odpovede sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • 30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • 20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.