Honda Motor Company, Ltd., skrátene Honda, je japonská automobilová spoločnosť. Orientuje sa na výrobu áut, motocyklov a pohonných zariadení. Od roku 1986 vlastní značku Acura, ktorá je určená na predaj luxusných vozidiel. Pri kúpe vozidiel Honda nezabúdajte na výhodné PZP.

Zaujímavosti o vozidlách Honda

 • 1

  Je piatou najväčšou automobilkou na svete, hneď po Volkswagen, Toyota, Daimler a Ford,

 • 2

  založená bola v roku 1948 v Tokiu,

 • 3

  okrem vozidiel vyrába tiež skútre, čerpadlá, prúdové motory a kultivátory,

 • 4

  k obľúbeným modelom sa radia Honda Civic, Crosstar a Jazz.Honda je populárnym výrobcom vozidiel aj na Slovensku. Jednotlivé modely využívajú hlavne rodiny, ktoré potrebujú viac miesta. S vlastnením Honda áut sa spája jedna dôležitá povinnosť. Je ňou uzatvorenie PZP.

Najlepšia jazda s Honda

Cestovanie vo vozidlách Honda je komfortné a plynulé. O bezpečnosť sa starajú viaceré technológie a bezpečnostné prvky, ktoré však nemusia vždy stačiť.

Počet dopravných nehôd na slovenských cestách dosiahol v roku 2020 číslo 11 875. Väčšina z nich bola spôsobená ľudským faktorom. Pri vysokej rýchlosti stačí aj jedna menšia nepozornosť.

Dôležité je preto nespoliehať sa len na bezpečnostné prvky. Myslite na všetky situácie a vybavte si výhodné PZP, ktoré kryje:

 • škody na zdraví a náklady na usmrtení osôb,

 • škody pri poškodení, zničení, odcudzení alebo strate majetku,

 • náklady na právne zastupovanie poškodených,

 • náklady na ušlý zisk, hlavne v prípade právnických osôb.


Ak by vám toto krytie nestačilo, poisťovne poskytujú výhodné pripoistenia, ktoré môžu kryť váš majetok a zdravie.


Vedeli ste, že...

… Honda spočiatku vyrábala len bicykle? Neskôr sa jej produkcia rozšírila na motocykle. Vďaka tomu sa v roku 1964 stala najväčším výrobcom motocyklov na svete.

Vyberte si najlepšie PZP pre Honda

Kúpili ste si nové vozidlo značky Honda? Nezabudnite uzatvoriť výhodné PZP, ktoré vás bude kryť v prípade dopravnej nehody. Z poistného plnenia by mala poisťovňa vyplatiť všetky škody na majetku a zdraví ostatných účastníkov.

Nové PZP môžete uzatvoriť aj vtedy, keď vám vaše staré nevyhovuje. Zmluva sa dá jednoducho vypovedať. Po jej zrušení si nezabudnite vybrať nové poistenie. Bez neho by ste na cesty nemohli ísť.

Jazdenie na vozidle bez platného PZP vás môže vyjsť draho. Výška pokuty je 3 320 eur, nehovoriac o tom, že keď zaviníte dopravnú nehodu, škody budete musieť platiť zo svojho.

Porovnajte si PZP pre Honda

Na to, aby ste si mohli vybrať výhodné PZP, musíte si ho najprv porovnať. Na trhu sa stretnete s množstvom ponúk. Každá poisťovňa vám poskytne niečo iné. 

Ceny PZP sa odvíjajú od viacerých parametrov. Najčastejšie sa berie do úvahy:

 • motorizácia vozidla,

 • rok výroby,

 • model vozidla,

 • výrobca.


Využite náš praktický porovnávač. Zistite, ktorá ponuka je najvýhodnejšia.

Môže vás zaujímať

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.