Daewoo bolo obľúbenou značkou najmä v 90. rokoch minulého storočia. Vtedy zaznamenalo masívny úspech. Stalo sa štvrtým najväčším výrobcom automobilov v Južnej Kórei. V roku 2011 sa premenovalo na GM Korea a s výrobou áut prestalo. Orientuje sa na produkciu dielov pre iné značky. Ak máte vozidlo Daewoo, nezabúdajte si vybaviť výhodné PZP.

Zaujímavosti o Daewoo

 • 1

  Spoločnosť sa v súčasnosti orientuje na produkciu dielov pre značky Chevrolet, Opel a Suzuki,

 • 2

  k veľmi populárnym modelom patril Daewoo Lanos z roku 1997,

 • 3

  GM Korea má dnes 5 výrobných prevádzok.Daewoo automobily boli obľúbené hlavne v minulom storočí. Vďaka ich kvalite sa však využívajú dodnes. S ich vlastnením sa spája jedna dôležitá povinnosť. Je ňou povinné zmluvné poistenie.

Bezpečná jazda s Daewoo

Spoločnosť Daewoo bola vždy známa tým, že vyrábala bezpečné a komfortné autá. Vďaka tomu bola každá cesta plynulá a bez väčších problémov. Okrem bezpečnostných systémov je však potrebné mať aj platné PZP, ktoré vám v prípade nehody pomôže najlepšie.

Povinné zmluvné poistenie je povinné zo zákona. Ak by ste ho nemali uzatvorené, vystavujete sa riziku platenia pokuty, ktorá sa môže vyšplhať až na 3 320 eur.

Hlavnou úlohou PZP je kryť vás v situáciách, keď ste vinníkom dopravnej nehody. Poisťovňa by za vás mala preplatiť všetky škody. Presnejšie ide o škody na majetku a zdraví ostatných účastníkov.


Vedeli ste, že...

… spoločnosť Daewoo mala viaceré finančné problémy, a to aj napriek tomu, že sa jej darilo? V roku 1999, keď fungovala pod názvom Daewoo Group, skrachovala.

Najlepšie PZP pre Daewoo

Pri uzatváraní PZP nemáte príliš na výber. Nemôžete sa rozhodnúť, či ho uzatvoríte alebo neuzatvoríte. Je povinné zo zákona. Poistné plnenie sa vzťahuje na ostatných účastníkov. Ak by ste chceli kryť samých seba, vybavte si výhodné pripoistenia.

Základný balík PZP kryje:

 • škody na zdraví a náklady na usmrtení osôb,

 • škody pri poškodení, zničení, odcudzení alebo strate majetku,

 • náklady na právne zastupovanie poškodených,

 • náklady na ušlý zisk, hlavne v prípade právnických osôb.

Vybavenie povinného zmluvného poistenia

Uzatvorenie PZP nie je náročné. Dôležité je vybrať si to správne. Na trhu sa stretnete s mnohými ponukami. Niektoré sú výhodné viac, iné menej. Cenu ovplyvňuje hlavne vozidlo a jeho parametre:

 • motorizácia,

 • rok výroby,

 • výrobca,

 • model.


Spravidla platí, že výkonnejšie a väčšie auto vie spraviť viac škôd, preto je cena PZP vyššia.

Rok výroby ovplyvňuje sumu inak. Nové autá majú poistenie lacnejšie. Nepredstavujú takú hrozbu. Staršie sú na tom naopak. Po rokoch sú opotrebované. Cena PZP sa preto zvyšuje.

Uľahčite si výber PZP. Využite náš praktický porovnávač a porovnajte si jednotlivé ponuky.

Môže vás zaujímať

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.