Bugatti Automobiles S. A. S., skrátene Bugatti, je jednou z najluxusnejších značiek automobilov na svete. Patrí spoločnosti Volkswagen AG a založil ju Ettore Bugatti v roku 1909. Hoci sú jej vozidlá bezpečné, nemali by ste pri ich kúpe zabúdať na povinné zmluvné poistenie.

Poznáte tieto zaujímavosti o značke Bugatti?

 • 1

  Pre finančné problémy prestala značka v 50. rokoch vyrábať autá. Výroba sa obnovila až v roku 1987.

 • 2

  Od roku 1998 je súčasťou koncernu Volkswagen AG.

 • 3

  V 30. rokoch spoločnosť vyrábala motory do lietadiel. Dokonca, vyrobila aj svoje vlastné lietadlo, Bugatti 100p, ktoré však nikdy nevzlietlo.Bugatti má dlhú históriu, ktorá len potvrdzuje, že ide o overeného a kvalitného výrobcu. Vozidlá patria do vyššej cenovej kategórie, preto sa nezabúdajte správne kryť. Okrem bezpečnostných systémov budete potrebovať aj výhodné PZP.

Najlepšia jazda s Bugatti

Vozidlá Bugatti predstavujú vysokú kvalitu a komfort, čo ale nezaručuje, že sa nemôžete dostať do mnohých nepredvídaných situácií. Z toho dôvodu by ste nemali zabúdať na výhodné povinné zmluvné poistenie. Vďaka nemu sa nebudete musieť pri každej jazde strachovať z toho, čo sa môže stať.

Určite to viete aj vy. Pri vysokej rýchlosti, napríklad na diaľnici, stačí aj menšia nepozornosť. Nešťastie, sa vie stať veľmi rýchlo, preto je dobré mať vždy záložný plán. Patrí k nemu aj PZP, ktoré hradí škody na vozidlách ostatných účastníkov dopravnej nehody. Kryje vás pred tým, aby ste platili stovky až desiatky tisíc eur.


Vedeli ste, že...

… spoločnosť musela v 50. rokoch skončiť, pretože zakladateľ Ettore Bugatti nemal žiadneho nasledovníka? Mal síce jedného syna, no ten zomrel ešte pred ním, počas testovania jedného z najnovších áut.

Vyberte si najvýhodnejšie PZP pre Bugatti aj vy

Povinné zmluvné poistenie kryje  viacero typov škôd. Sú to:

 • škody na zdraví a náklady na usmrtení osôb,

 • škody pri poškodení, zničení, odcudzení alebo strate majetku,

 • náklady na právne zastupovanie poškodených,

 • náklady na ušlý zisk, hlavne v prípade právnických osôb.

PZP  je povinné zo zákona. Znamená to, že ho musí mať uzatvorené úplne každé vozidlo  pohybujúce sa po cestných komunikáciách. Ak by ste ho platné náhodou nemali, vystavujete sa riziku platenia pokuty vo výške 3 320 eur.

Poistenie sa uzatvára spravidla na dobu neurčitú, s platnosťou na jeden rok. Keď vám po čase nebude vyhovovať, viete ho vypovedať a zmeniť.

Ako vybrať povinné zmluvné poistenie?

Výber PZP nie je náročný, no môže byť zdĺhavý. Dôvod je ten, že existuje množstvo parametrov ovplyvňujúcich cenu. Najväčší podiel má na tom vaše vozidlo. Poisťovne berú do úvahy hlavne:

 • motorizáciu,

 • rok výroby,

 • model,

 • výrobcu.

Okrem toho vie cenu ovplyvniť aj bezškodový priebeh alebo to, keď máte doma menšie deti.

Vyberte si výhodné PZP pomocou nášho  praktického porovnávača. Uzatvorte ponuku, ktorá vám bude vo všetkom vyhovovať.

Môže vás zaujímať

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.