Bentley Motors Limited, skrátene Bentley, je britská automobilka, ktorá vyrába osobné automobily. Vznikla v roku 1919, keď ju založil Walter Owen Bentley. Hoci sú jej vozidlá bezpečné, nemali by ste zabúdať na povinné zmluvné poistenie.

Poznáte tieto zaujímavosti o Bentley?

 • 1

  Značka sa spočiatku venovala výrobe rotačných leteckých motorov, ktoré sa využívali počas prvej svetovej vojny.

 • 2

  v roku 1931 odkúpila značku Bentley spoločnosť Rolls-Royce.

 • 3

  v roku 2002 predstavila automobilka oficiálnu limuzínu kráľovnej Alžbete II. – Bentley State Limousine.

 • 4

  Sídlo Bentley bolo najprv v Londýne, neskôr v Derby, a v súčasnosti je v Crewe.Bentley je symbolom luxusu a elegancie. Vozidlá sú charakteristické tradičným, no pritom veľmi zaujímavým dizajnom. Samozrejmosťou je tiež vysoký komfort a kvalita.

Plynulá jazda s Bentley

Vozidlá značky Bentley majú pokročilé bezpečnostné systémy. Vďaka nim si môžete užívať každú jednu jazdu. Pri šoférovaní je však dobré myslieť na všetko. Nikdy neviete, do akej situácie sa dostanete.

V roku 2020 zaznamenal Policajný zbor Slovenskej republiky 11 875 dopravných nehôd. Takáto situácia sa veľakrát nedá predvídať. Nezabúdajte preto na povinné zmluvné poistenie.

PZP vás kryje v prípade, že zaviníte dopravnú nehodu. Z poistného plnenia by mali byť preplatené všetky škody ostatných účastníkov. Ak by ste chceli, aby poistenie krylo aj váš majetok, zvoľte si k nemu výhodné pripoistenia.


Vedeli ste, že...

… Bentley je dnes súčasťou Volkswagen Group? Spoločnosť automobilku odkúpila v roku 1998 a hneď do nej investovala viac ako 1 miliardu libier. Dôvodom bola obnova tovární na výrobu vozidiel.

Výhodné PZP pre Bentley

Povinné zmluvné poistenie je  povinnosťou každého vodiča. Uzatvorené ho musíte mať aj vtedy, keď vlastníte vozidlá značky Bentley. Ak by ste tak neurobili, hrozila by vám pokuta vo výške 3 320 eur.

PZP kryje štyri oblasti škôd. Sú to:

 • škody na zdraví a náklady na usmrtení osôb,

 • škody pri poškodení, zničení, odcudzení alebo strate majetku,

 • náklady na právne zastupovanie poškodených,

 • náklady na ušlý zisk, hlavne v prípade právnických osôb.

V prípade, že vám to nestačí, využite pripoistenia, ktoré sa dajú vybaviť pri uzatváraní zmluvy, alebo dodatočne, po určitom čase. K obľúbeným pripoisteniam sa radí stret so zverou, čelné sklo a batožina.

Ako vybrať povinné zmluvné poistenie?

Na slovenskom trhu sa stretnete s viacerými poisťovňami. Väčšina z nich vám poskytne zaujímavé ponuky. Ich ceny sa odlišujú od toho, aké asistenčné služby poskytnú, alebo aké pripoistenia si vyberiete.

Celkovú sumu ovplyvňuje ešte vaše vozidlo. Najdôležitejšie parametre sú:

 • motorizácia vozidla,

 • hmotnosť vozidla,

 • výrobca,

 • model vozidla.

Uľahčite si celý proces uzatvárania PZP. Vyberte si najvýhodnejšiu ponuku pomocou nášho praktického porovnávača.

Môže vás zaujímať

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.